Editörler : F16 Gökçen
21 Ocak 2013 14:54

pedagojik formasyon

aöfdeki iktisat işletme mezunları pedagojik formasyon alabilirmi saygılarımla

BEKAR VE YALNIZ
Kapalı
21 Ocak 2013 15:13

bilen yok mu

burcu baskal
Memur
21 Ocak 2013 23:55

işletme-iktisat neyine formasyon alacak sorması ayıp?bahsaettiğiniz bölümler cumhuriyet tarihi boyunca formasyon alamadı alamazda

BEKAR VE YALNIZ
Kapalı
22 Ocak 2013 08:00

burcu hanım ben aradım gerekli yeri zaten.alma hakkı varmıs.sallamısın alamadı alamz derken:)

burcu baskal, 11 yıl önce

işletme-iktisat neyine formasyon alacak sorması ayıp?bahsaettiğiniz bölümler cumhuriyet tarihi boyunca formasyon alamadı alamazda

adsiz1
Şube Müdürü
22 Ocak 2013 10:18

nasıl alınıyormuş peki? Bende bir kaç kişiden duymuştum.

22 Ocak 2013 10:53

hangi bölüm mezunlarının öğretmen olabileceğine dair meb in 80 sayılı çizelgesi var. bu çizelgeye göre ister aöf olsun ister örgün olsun işletme-iktisat mezunları öğretmen olamıyor. çünkü bu bölümler öğretmenliğe kaynak olan bölümler arasında yok. dolayısıyla pedegojik formasyon kontenjanlarıda bahsettiğim çizelgeye göre belirlendiği için formasyon alamazsınız.

adsiz1
Şube Müdürü
22 Ocak 2013 11:10

peki bu işletme öğretmenleri nerede okuyarak öğretmen oluyor :)

22 Ocak 2013 11:28

gazi üniversitesi endüstriyel sanatlar eğitim fakültesi işletme öğretmenliği bölümünden mezun olarak işletme öğretmeni oluyorlar :)

22 Ocak 2013 16:47

gazi teknik eğitim ve mesleki eğitimde aklınıza gelen herşeyin öğretmenliği var..

benım muslukçuluk öğretmenliği okuyan arkadaşım vardı..

adsiz1
Şube Müdürü
22 Ocak 2013 16:49

:) :)

Amatör Beckham, 11 yıl önce

gazi teknik eğitim ve mesleki eğitimde aklınıza gelen herşeyin öğretmenliği var..

benım muslukçuluk öğretmenliği okuyan arkadaşım vardı..

kara bayrak
Kapalı
26 Ocak 2013 08:56

Pedagojik formasyon alabilen okuyan bir açıköğretim mezunu yazssada şuralara herkes aydınlansa. formasyon olayı herkes için hala muamma. abi formasyon varirler belki deyip gelip açıköğretim okuyan yeni lise mezunu gence mi acıyayım yoksa fizik biyoloji kimya öğretmenliği bitirmiş nasılsa formasyonum var sosyolojiyi bitirince belki rehber öğretmen olabilirm diyenlere mi... yani bırakınız işletme iktisat mezunu olup formasyon almayı daha iyi seçenekler var sizin için en azından 80-85 arası kpss ve bankalar vsvsvs

elif aktaş
Aday Memur
26 Ocak 2013 14:30

iktisat ve işletme bölümüne daha pedagojik hakkı daha verilmedi verilir mi oda belirsiz.kamyöntm alr

elif aktaş
Aday Memur
26 Ocak 2013 14:32

yani çizelgede son zamanda kamuya verdiler eskiden oda alamıyordu.

bizimselim
Genel Müdür
26 Ocak 2013 18:19

işletme öğretmenliği başka iibf işletme başka işletme iktisat formasyon alamaz.. kamu yönetimi mezunu alabilir ama o da her yerde ve her zaman açılmıyor.. üstelik işletmenin ataması öğretmenliğe göre daha kolay. neden zor olanı istersiniz ki?

Merve541903
Aday Memur
26 Ocak 2013 21:49

evet işletme iktisat mezunları formasyon alamıyor iibf den sadece kamu yönetimi alabiliyor.

adsiz1
Şube Müdürü
28 Ocak 2013 11:13

rehber öğretmeni olarak atanmak mı kolay işletme mezunu olarak atanmak mı :)

bizimselim, 11 yıl önce

işletme öğretmenliği başka iibf işletme başka işletme iktisat formasyon alamaz.. kamu yönetimi mezunu alabilir ama o da her yerde ve her zaman açılmıyor.. üstelik işletmenin ataması öğretmenliğe göre daha kolay. neden zor olanı istersiniz ki?

kara bayrak
Kapalı
28 Ocak 2013 13:00

cevap veriyorum işletme mezunu olarak atanmak. ama şunları de belirtmeli arkadaşlar ben formasyon alamıyorum sosyolojide öyle biliyorum alanı da duymadım ama rehber öğretmen için min 85 felsefe grubu için min 75 almak lazım yalnız felsefe grubunda kuru maaş ek ders yok ona gore. en azından 2002 de sosyoloji bitiren ve geçen sene yani 2012 de atanan arkadaşlarımdan öğrendiklerim bunlar. tam 10 sene formasyonla atama beklemek of the turkey

adsiz1, 11 yıl önce

rehber öğretmeni olarak atanmak mı kolay işletme mezunu olarak atanmak mı :)

ibrahimsumer
Kapalı
16 Ekim 2014 11:43

İşletme - İktisat artık formasyon alabiliyor :)

rayiha22
Memur
17 Ekim 2014 22:23

evet artık alabiliyolar fakat atanma puanları hakkında bilgisi olan var mı

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi