Editörler : E.Kayı Han
16 Ekim 2013 23:55

Eğitim Fakültesi Mezunları?

Eğitim fakültesi mezunu olup zabıt katipliği yapan veya zabıt katipliği ilanına başvuracak arkadaşlar var mı?

c.ronaldotr
Daire Başkanı
17 Ekim 2013 20:00

eğitim mezunu kimse yok mu yani şimdi? :)

Why hi one why
Kapalı
19 Ekim 2013 19:37

ben varım :)

c.ronaldotr
Daire Başkanı
19 Ekim 2013 22:40

sizi eğitim forumunda görmüştüm sanki ingilizceci miydiniz? :)

Why hi one why
Kapalı
19 Ekim 2013 23:22

yok sosyal branşım

c.ronaldotr
Daire Başkanı
20 Ekim 2013 02:00

yani ingilizceci olsanız şu anda atanmış öğretmen olurdunuz büyük ihtimalle :) zabıt katibi olmak gibi bir düşünceniz var mı sizin de?

Why hi one why, 10 yıl önce

yok sosyal branşım

DEVLET ALİ OSMAN
Genel Müdür
20 Ekim 2013 02:03

meslektaşım selamlar, katibim, türkçe öğretmenliği okuyorum:) ikinci sınıfm.

Why hi one why
Kapalı
20 Ekim 2013 02:19

kafam karışık. öğretmenliğe hazırlanmayı düşünmüyorum ama katiplik ilanı cıkınca başvurucam

c.ronaldotr, 10 yıl önce

yani ingilizceci olsanız şu anda atanmış öğretmen olurdunuz büyük ihtimalle :) zabıt katibi olmak gibi bir düşünceniz var mı sizin de?

c.ronaldotr
Daire Başkanı
20 Ekim 2013 02:39

kpss ye kaç kez girdiniz ve neden katiplik? :)

Why hi one why, 10 yıl önce

kafam karışık. öğretmenliğe hazırlanmayı düşünmüyorum ama katiplik ilanı cıkınca başvurucam

Why hi one why
Kapalı
20 Ekim 2013 12:38

1 kere girdim. kısa yol oludugu ıcın katiplik :D

c.ronaldotr
Daire Başkanı
20 Ekim 2013 13:38

sizde de tam tersi bir durum var katiplikten kaçıp öğretmenliğe mi gelmek istiyorsunuz? :)

DEVLET ALİ OSMAN, 10 yıl önce

meslektaşım selamlar, katibim, türkçe öğretmenliği okuyorum:) ikinci sınıfm.

DEVLET ALİ OSMAN
Genel Müdür
20 Ekim 2013 14:07

ya kaçmak için değil, mesleğimi seviyorum, ama öğretmenliğin imkanları daha iyi, bu da bir gerçek. katipliği kazandığım sene öğretmenliğide kazandım. kazanmışım bari okuyayım dedim:) okuyorum.

c.ronaldotr, 10 yıl önce

sizde de tam tersi bir durum var katiplikten kaçıp öğretmenliğe mi gelmek istiyorsunuz? :)

c.ronaldotr
Daire Başkanı
21 Ekim 2013 00:52

tabiki okumak lazım. öğretmenliğin katiplikten artılarını ve eksilerini kısaca bir özetleyebilir misiniz zahmet olmazsa işin içinde olanların yorumları daha sağlıklı olur :)

ya kaçmak için değil, mesleğimi seviyorum, ama öğretmenliğin imkanları daha iyi, bu da bir gerçek. katipliği kazandığım sene öğretmenliğide kazandım. kazanmışım bari okuyayım dedim:) okuyorum.

DEVLET ALİ OSMAN
Genel Müdür
21 Ekim 2013 23:44

katiplik:
-hem sahada görev yaparsınız, hem masabaşında, bu nedenle hareketli bir iştir.

-sahada her yerde olabilirsiniz, bir dağ başında, bir köprü altında, otobanda örneğin... olay yeri, adli muayene ve keşif başlı başına bir iştir.

-tehlikesi olan bir iştir aynı zamanda, çünkü genel itibariyle ya canı yananlarla, ya da can yakanlarla muhatap olursunuz.

-amirleriniz protokol bakımından önde olan hakim ve c.savcılarıdır, bu durum amire göre avantajda olur, dezavantajda; örneğin özel hayatınızda amirlerinizin birçok faydasını görebilirsiniz.(özellikle kamu kurumlarında etkisi fazladır.) ancak kompleksli bir amirse size her türlü eziyeti yapmaya çalışır.

-sorumluluğu fazla olan bir iştir, neticede insanların hayatı söz konusu ve yaptığınız birkısım işler gizlidir. telefon dinlemeleri, sosyal medya yazışmaları vb bilgilere sahipsinizidr. birçok kişinin kimlik ve adres bilgsii gibi bilgilere ulaşabilirisiniz. müstehcen içerikli birçok olaya şahit olursunuz.

-böyle bir ortamda çalışan personellerin bir kısmı yanlış işlere meyleder, bu gibi kişilerle çalışmak zordur. yine adliyelerde güven duygusu çok zayıftır.

-iş bir türlü bitmez, iş yetiştirmek için zamanınızdan fedakarlık edersiniz, haftasonu gelip çalışabilirsiniz, yada geç çıkarsınız, bazen öğle yemeğine çıkamazsınız.

-katipler olarak adalet bakanlığında pek adınız geçmez, önemsenmezsiniz.

-başka işlerde size yüklenebilir, bu sizi bunaltabilir.

-netice olarak katiplik zorda olsa güzel bir meslektir.

artık bu özellikleriyle öğretmenlik ve katipliği kıyaslayibilirsiniz.

c.ronaldotr, 10 yıl önce

tabiki okumak lazım. öğretmenliğin katiplikten artılarını ve eksilerini kısaca bir özetleyebilir misiniz zahmet olmazsa işin içinde olanların yorumları daha sağlıklı olur :)

c.ronaldotr
Daire Başkanı
22 Ekim 2013 01:20

öğretmenlikle kıyaslanamaz bile gibi bir sonuca ulaştım ben anlattıklarınızdan :) öğretmen olmak için kpss ile kaç yıl geçerse geçsin uğraşmak lazım o zaman zabıt katipliği pek mantıklı bir kısayol değil gibi :)

katiplik:
-hem sahada görev yaparsınız, hem masabaşında, bu nedenle hareketli bir iştir.

-sahada her yerde olabilirsiniz, bir dağ başında, bir köprü altında, otobanda örneğin... olay yeri, adli muayene ve keşif başlı başına bir iştir.

-tehlikesi olan bir iştir aynı zamanda, çünkü genel itibariyle ya canı yananlarla, ya da can yakanlarla muhatap olursunuz.

-amirleriniz protokol bakımından önde olan hakim ve c.savcılarıdır, bu durum amire göre avantajda olur, dezavantajda; örneğin özel hayatınızda amirlerinizin birçok faydasını görebilirsiniz.(özellikle kamu kurumlarında etkisi fazladır.) ancak kompleksli bir amirse size her türlü eziyeti yapmaya çalışır.

-sorumluluğu fazla olan bir iştir, neticede insanların hayatı söz konusu ve yaptığınız birkısım işler gizlidir. telefon dinlemeleri, sosyal medya yazışmaları vb bilgilere sahipsinizidr. birçok kişinin kimlik ve adres bilgsii gibi bilgilere ulaşabilirisiniz. müstehcen içerikli birçok olaya şahit olursunuz.

-böyle bir ortamda çalışan personellerin bir kısmı yanlış işlere meyleder, bu gibi kişilerle çalışmak zordur. yine adliyelerde güven duygusu çok zayıftır.

-iş bir türlü bitmez, iş yetiştirmek için zamanınızdan fedakarlık edersiniz, haftasonu gelip çalışabilirsiniz, yada geç çıkarsınız, bazen öğle yemeğine çıkamazsınız.

-katipler olarak adalet bakanlığında pek adınız geçmez, önemsenmezsiniz.

-başka işlerde size yüklenebilir, bu sizi bunaltabilir.

-netice olarak katiplik zorda olsa güzel bir meslektir.

artık bu özellikleriyle öğretmenlik ve katipliği kıyaslayibilirsiniz.

DEVLET ALİ OSMAN
Genel Müdür
22 Ekim 2013 14:07

kardeş kişiden kişiye değişir,

güzel bir meslek bana göre ama tabiki öğretmenlik olsa öğretmenlik tercih edilir.

bence bütün alternatifleri değerlendirmelisin.

c.ronaldotr, 10 yıl önce

öğretmenlikle kıyaslanamaz bile gibi bir sonuca ulaştım ben anlattıklarınızdan :) öğretmen olmak için kpss ile kaç yıl geçerse geçsin uğraşmak lazım o zaman zabıt katipliği pek mantıklı bir kısayol değil gibi :)

c.ronaldotr
Daire Başkanı
23 Ekim 2013 15:58

teşekkür ederim hocam ben de öğretmenlik için hazırlanıyorum da zabıt katipliğini de alternatif olarak ikinci sırada tutuyorum şu anda :)

kardeş kişiden kişiye değişir,

güzel bir meslek bana göre ama tabiki öğretmenlik olsa öğretmenlik tercih edilir.

bence bütün alternatifleri değerlendirmelisin.

DEVLET ALİ OSMAN
Genel Müdür
23 Ekim 2013 22:03

en iyisini yapıyosun, her imkanı değerlendir kardeş.

c.ronaldotr, 10 yıl önce

teşekkür ederim hocam ben de öğretmenlik için hazırlanıyorum da zabıt katipliğini de alternatif olarak ikinci sırada tutuyorum şu anda :)

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi