Editörler : Pangaea
18 Ekim 2006 19:45

Ücretli Öğretmenlerin Hakları

SON SAYFAYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Arkadaşlar madem bizi atamamak için bu kadar zorluyorlar, bizde onların kurallarıyla oynayalım.

Benim bildiğim kadarıyla

1) Ücretli öğretmenler okul içi ve dışı nöbetlerinden muaftırlar.

2) Ücretli öğretmenlere sınıf öğretmenliği görevi verilemez

3) Ücretli öğretmenler kesinlikle klüp adı verilen çalışmalarda görev almaz

4) Ücretli öğretmenler asla belirli gün ve haftalar konularında görev alamazlar

5) En yakın olan Cumhuriyet bayramında pazar olması dolayısıyla görev almak zorunda değillerdir.Çağırılması bile gülünçtür çünkü 657 ye tabi olmadıkları için devlet memuru statüsünde değillerdir.Sivil olarak da görev alamazlar.

6) Nerede olursa olsun ücretli öğretmenler kantine bakamazlar.Çünkü okulun öğretmeni olmadıkları için tüm gofletleri yedikleri varsayılsa bile yasal olarak okul yönetimi karşısında muhattap bulamaz.

7) Lisede bulunan ücretli öğretmenler 24 saatten fazla derse giremezler.

8) Ücretli öğretmenler en aşağı lisans düzeyinde olmak zorundadır.Lisans öncesi olamazlar.

Arkadaşlar ücretli öğretmen kuralları bunlar.

Bildiğiniz gibi birçok okulda ücretli öğretmen çalıştırıllıyor.Hatta bazı okullarda ücretli öğretmen sayısı kadrolu öğretmen sayısını geçmiş durumda.

İzmir karabağlar uluğbey ilk öğretim okulunda 60 öğretmenden 40 ı ücretli 20 si kadroludur.

Bu gibi durumda bulunan arkadaşlar okulda biraz diş gösterirlerse tüm yük kadrolu öğretmenlere kalacaktır.Buda okulu ve yönetimi resmen boğacaktır.

Gelin haklarımızı arayalım bari bu şekilde olsun.Ve öğretmen sıkıntısı hakketen hissedilsin ne dersiniz?

( Bu yazdıklarıma eklemek isteyen arkadaşlar lütfen eklesinler de haklarımızı bilelim)

Bizde bunlari kullanalım.

baldassareadam
Daire Başkanı
18 Ekim 2006 20:47

senın gıbı bilinçli öğretmen adayları yok kardeş kalmadı

kusura bakma

sukubi
Yasaklı
19 Ekim 2006 08:59

ohhhh be bende bunları arıyordum...

ucretli ogretmenlige basladım mudurun istimediği sey yok...

yedim seni mudur...

oceman
Daire Başkanı
19 Ekim 2006 09:24

biz şimdi öğretmenler odasında pc başında yazan üç tane ücretli öğretmeniz okulda toplam 14 tane ücretli öğretmen var şimdi onlarda burada olmak isterlerdi fakat nöbetteler evet her yerde durum bizim ki gibi malesef emeğimizi üç kuruşa satıyoruzzz

bu ucuzluk ülkenin her yerinde aynı ve yılın her ayında istenilen kalitede öğretmen bulunabiliyor şimdi öğretmen mal mıki alınıyor diye yazıyorsun derseniz onu soylemediğimi vurgulamak isterim ücretli öğretmen öğretmen değildir

whatstoyou
Şef
19 Ekim 2006 13:43

9)ÜCRETLİYE 3 KURUŞ MAASI ZAMANINDA VERİLMEZ. ÜCRETLİ MAASI YATMADI HALA.

duygu_fen
Yasaklı
19 Ekim 2006 16:47

amaannneeeey neyseki bizimkinler nöbet tutturmuyo bari

ordan yırtmışım

rusan83
Genel Müdür
19 Ekim 2006 16:59

kardeş ii güzel diyosun da okulda öğretmen yok..bende nöbet tutmasam kim tutacak...hadi tutmadım..diğer hocalar tavır alacak..müdürle papaz ol onla küs bunla küs nöbet yüzünden..

haklısın ama elimizden bişey gelmiyor.....

baldassareadam
Daire Başkanı
19 Ekim 2006 19:18

bana kadrolu öğretmenim geldi biz tutuyoruz neden sen tutmuyorsun dedi:

ben de içimden:

ulan eşşek ben 300 milyona çalışıyorum sen 1 milyar para alıyosun bunu hiç düşündün mü ? diyecektim zira aile terbiyem müsade etmedi...

bizim müdür gelmiş bana kpss'yi kazanamadın mı demekki başaramamışsın diyor:

ben yine içimden:

ulan eşşek ben kpss'de 86,5 puan aldım daha ne yapayım diyecektim.. demedim...

hülasa şeyhi'nin harnamesine hasbelkader duymuş kuran'ı hasbel kader okumuş biri eşşeğin ne olduğunu bilir...

ama herşeyden öte bizim milletimiz eşşek....

baldassareadam
Daire Başkanı
19 Ekim 2006 19:22

son olarak ameleler vardır bunları sabahtan akşama kadar çalıştırırlar sonra adamcağızın parasını da vermezler..

bizim durumda öyle ücretli öğretmenin maaşı tarihi bilinmeyen bir zamanda yatırılır... günü geçer

peygamber efendimiz de buyurmuşlar oysa...

işçinin teri kurumadan alnının terini veriniz diye...

bizim memlekette dindarlar çoktur laf ettirmezler kutsal değerlere.... saldırırlar hemen iki laf edene..

Allaha şükür müslümanız

AgNoZTiC
Şef
19 Ekim 2006 19:32

baldasarre gercekelri soylemişsin genee :)

ben iki okula gidiyorum ve iki okuldada nöbet tutuyorum....yaaaaaaaa...

rusan83
Genel Müdür
19 Ekim 2006 19:37

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kardeş şimdi biz müdüre gidip bize nöbet veremezsin i var nerede dediğimizde..ne hakla diye sorduğunda derse göstereceğimiz bir ispat...arkadaşlar yönetmeliktemi var nerde var?biri lütfen yollasın...teşekkürler...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AftergLow
Aday Memur
19 Ekim 2006 20:14

evet bu bilgiler nerden geldi hadi hakkımızı aradık nerden çıkarıyosunuz bunları derlerse ne diyeceğiz bize güvenilir bi kaynak verin ki alınlarının ortasına yapıştıralım.bu arada bende ücretliyim ve nöbet tutuyorum ve müdür biraz çalış bi de sınıf veririz sana dedi Allah sonumuzu hayır etsin ne diim ...sanırım bırakıcam ben bu işi

ırok&kibe
Aday Memur
19 Ekim 2006 22:55

bende ücretliyim ama her işe koşturuyoruz.sağolsun başımızda bir müdür vekili var.ammada meslek sevdalısı.utanmasa özel işlerini bile yaptıracak

20 Ekim 2006 00:05

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN YAPMAYACAĞI ŞEYLERİN HEPSİNİ BİR ÜCRETLİ ÖĞRETMEN OLARAK YAPIYORUM MAŞALLAH BANA. YA ARKADAŞLAR EN ÇOK BEN YORULUYORUM OKULDA CANIMI DİŞİME TAKIYORUM RESMEN YA. AYNI OKULDA 3. SENEM İDARİ İŞLERE EL ATMIŞ DURUMDAYIM. ÖYLEKİ YENİ GELEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER BENİ MD. YARDIMCISI SANIYORLARMIŞ. ÖĞRETMEN OLAMADAN İDARECİ OLACAM GALİBA.

fenci_amon
Aday Memur
20 Ekim 2006 11:14

Arkadaşlar son görev yaptığım okulda müdür sizin göreviniz değil ama nöbet tutarmısınız dedi aynı şekilde benim çu andaki okulumda da nöbet tutacak öğretmen yok ben hiçbir evraka imza atmadım.Ama diğer öğretmen arkadaşlara ( sonuçta mesayi arkadaşlarım ) yardımcı oluyorum.

Bunların ispatı için bir arkadaş genelge sormuş.

Genelge yok fakat siz devlet memuru değilsiniz.Sizin okul ile değil milli eğitim ve kaymakamlığa karşı sorumluluğunuz var unutmayın ki görevlendirmeniz kaymakamlık tarafından yapıldı.Sizin sorumlılığunuz ders zili başladığı an başlar.Planlar dersteki hal ve hareketler giyim kuşam hepsi iyi olmak zorunda fakat ders dışında okulla ilgili görev almanız ne derece doğru siz düşünün.

İzmirdeki arkadaşlar okuldan kağıt alıp ESHOT a indirimli bilet atmak için başvurabiliyormusunuz bir düşünün?

Hiç bir okul müdürü ücretli öğretmenliğe sorumluluk vermez dikkat edin bir ücretli bir kadrolu birlikte nöbet yazar amman ücterli uyanmasın eger ücretli nöbet tutar derlerse müdüre söyleyin bakalım diğer ücretli arkadaşlarla aynı güne nöbeti yazsın yazamaz çünkü sorumlu kimse yasal olarak kalmayacaktır. :-)

fenci_amon
Aday Memur
20 Ekim 2006 11:20

Tüm ücretli arkadaşlar okullarında başka bir ücretli öğretmenle nöbet tutmak için okul müdürlerine sorsunlar onlar ne cevap verecekler

Tabiki : " Yasal olarak 2 ücretli aynı gün nöbet tutamazlar " diyeceklerdir.

İşte ücretli öğretmenlerin nöbet tutup tutmayacakalarına dair en güzel cevap bu olacaktır.

Yönetmelik isteyen arkadaşın dikkatine.

sukubi
Yasaklı
20 Ekim 2006 12:15

mudurun yanındaydım ben ucretli calişiyorum,nobet listesine adımi eklemissiniz ben nobet tutmayacağım dedim...

okulumuz kucuk oğretmende az ben senden rica ettim dedi,ben öle bisey hatırlamyorum.

tartstık ettik ciktim.

simdi benimle fazla muhatab olmuyor,bilgisayar öğretmniyim okulda ne olsa yardım isterdi simdi en ufak seyde tknik eleman çagıracak...yani devlet benim icin ne yapiyo ki ben ona biseler yapım...

sukubi
Yasaklı
20 Ekim 2006 12:20

he şimdi son mesajları okudum.

arkadaslar bize nobet resmi gorev vs. verilemez çunku bunların verilebilmesi icin 657 den hukumlu olmak gerekliymis,yani sen gidip nöbet gunu nobet tutmasan(bugun benim yaptığım gibi) seni sikayet edeceği bişey yok.

yani seni sorumlu olmadığın bşyden şikayet edemezler...

_kibrit_
Şef
20 Ekim 2006 20:50

ucretliyim..nobet tutuyorum,kultur edebiyat kolu ogretmeniyim..haftada 30 saat derse giriyorum..bilgisayar muzik dahil..branşım turkçe..29 ekimin butun yükü bende..cocuklara oratoryo çalıştırıyor şiir okutturuyorum 29 ekim için..öğlen arası bile çalşıyorumm..6 tane ilkogretim ikinci kademe sınıfına giriyorum..en az mevcutlu sınıfım 40..ve okuldaki tek turkçe ogretmeni benim..bunları yapmaktan gocunmuyorum..ama bu işlerin 10 da birini yapmayıpta benim 2 katım maaş alanları goruncede canım sıkılmıyor değil..

AgNoZTiC
Şef
20 Ekim 2006 20:53

kibrit arkadasım bende gocunmuyorum..iki okulda nobet tutuyorum.. ama dedigin gibi cogunun 2 katı calsıp 2. sınıf ögretmen olmak ve onalrın 3de biri mamas almak zoruma gidiyor... :(

Earthangel
Memur
20 Ekim 2006 21:08

ben de ücretliyim arkadaşlar

1)nöbet tutuyorum

2)kollara yazmışlar beni

3)ayrıca tüm bayram ve törenlerde de görevliyim bu nasıl iş ben de müdürle konuşup bunlara bir son verecegimm kadroludan tek farkımız düşük maaşımızıdr hepimiz birlik olalım...

Toplam 351 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi