Editörler : F16 Gökçen
19 Ağustos 2012 23:52

Açık öğretim mezunları Formasyon Alabiliyor mu?

Merhaba arkadaşlar Tarih, Coğrafya, Türk Dili ve Edebiyat bölümlerini açık öğretim olarak okuyup mezun olunca Pedagojik formasyon alınabilir mu?

turkca
Müsteşar Yardımcısı
20 Ağustos 2012 11:52

şimdilik pek birşey yok gibi.ileride, seçim dönemlerine yakın zamanlarda neler olacağı belli olmaz.2000 yılından önce böyle uygulama olmuş, aöf nin tüm bölümleri formasyon alabilmişti.

elazığlıkatip
Aday Memur
22 Ağustos 2012 09:25

Pedagojikformasyon sitesinden yaptığım araştırmada açık öğretim Tarih, coğrafya, Türk Dili Edebiyat bölümleri mezunlarının formasyon alınmasında herhangi bir engel bulunmadığından bahsediyor ama netleştiremedim bunu nasıl netleştirebilirim. Lütfen yardımcı olurmusunuz arkadaşlar

maynel
Memur
23 Ağustos 2012 12:33

felsefe yazmayı unutuyor musunuz yoksa felsefe bunlara dahil değil mi? :)))

elazığlıkatip
Aday Memur
23 Ağustos 2012 22:20

GÜNCEL

returnforges
Aday Memur
24 Ağustos 2012 11:05

alabiliyorlar.

elazığlıkatip
Aday Memur
30 Ağustos 2012 09:25

GÜNCEL

elazığlıkatip
Aday Memur
31 Ağustos 2012 09:01

G

Ü

N

C

E

L

elazığlıkatip
Aday Memur
01 Eylül 2012 23:22

GÜNCEL

azav50
Aday Memur
03 Eylül 2012 12:52

ben ön lisans ilahiyat lisans da fen bilgisiöğretmenliği mezunuyum fen in formasyonu ilahiyata işler değil mi. yani din kab. öğretmeniği yapabilir miyim

elazığlıkatip
Aday Memur
03 Eylül 2012 19:27

GÜNCEL

elazığlıkatip
Aday Memur
04 Eylül 2012 12:43

GÜNCEL

elazığlıkatip
Aday Memur
05 Eylül 2012 15:16

G

Ü

N

C

E

L

elazığlıkatip
Aday Memur
07 Eylül 2012 16:52

G

Ü

N

C

E

L

elazığlıkatip
Aday Memur
12 Eylül 2012 21:10

GÜNCEL

elazığlıkatip
Aday Memur
22 Eylül 2012 20:57

GÜNCEL

felsfe006
Genel Müdür
22 Eylül 2012 21:29

arkdaşlar bu sorunuzun cvbını bu yıl acılan 2012-2013 formasyon ilanlarında bir ünin formasyom kayıt yaptıracaklar adaylar bölümünde bir madde de değinilmiş. Bahsetğim üni osman gazi üni aşağıdaki kayıt ilanı için gerkeli başvurlarda sağlanacak nitelikler kısmaında 3. madde seneye aöf merzunlarına bir ip uçu olabilr...

....2012-2013 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon Başvuru İlanı...

Kayıtta Aranan Şartlar

1. Lisans eğitimi döneminde disiplin cezası almamış olmak.

2. İki ayrı programdan mezun olanların (Çiftanadal) sadece bir alanı tercih etmesi gerekmektedir.

3. Örgün eğitim mezunu olmak (Açıköğretim mezunlarının başvurusu kabul edilmemektedir).

link: http://www.ekyerlestirme.com/formasyon/8657-2012-2013-eskisehir-osmangazi-universitesi-pedagojik-formasyon-basvuru-ilani.html

sesilli
Memur
01 Ekim 2012 20:39

arkadaşlar başka üniversitelerde de böyle şeyler yazıyor mu bilginiz var mı yardım eder misiniz

gapgarip
Şef
02 Ekim 2012 15:54

Eğerki Fen Edebiyat fakültesi mezunları herhangibir yılın herhangibir zamanında pedagojik formasyon alabiliyorsa İnanınki Açıköğretim Felsefe, Tarih,Coğrafya ve Türk Dili ve Edebiyatı okuyanlarda alabilir bu onların en doğal hakkıdır zaten herhangibir ayırımda yapılmamıştır. Size bir yol daha göstereyim Alanınızda Yüksek Lisans yapın onunda faydasını görürsünüz alanında yüksek lisanas yapanlar formasyon almış gibi değerlendiriliyor.

gapgarip
Şef
02 Ekim 2012 16:00

Formasyonda Açıköğretimi ayıran Üniversiteler göreceklerki yanlışın içindeler bu işi İdare mahkemeleri çözer, Danıştay çözer. Dava dilekçelerini hazırlayın eğerki bir ayırım gerçekten sözkonusu ise. Yada arkadaşlar Alanınızda Yüksek Lisans yapın bakalım ozaman ne uyduracaklar. Alanında Yüksek Lisans yapanlar formasyon almış gibi değerlendirtilmekteler.

felsfe006
Genel Müdür
02 Ekim 2012 21:23

alanında yuksek lisans yapmak formasyon aldığını göstermez. bende yuksek lisans yaptım tezli hemde pedegojik formasyon dersleri yok kendi alnında uzmanlaşmandır. senin dediğin eğitim tezsiz yuksek lisans oda 2010 da kalktı yerine pedogojik sertifika programı geldi. mahkeme sorunu cözmez cünkü ne fen edbiyat nede aöf temel kuruluşunda da öğretmen olur diye bir şey yok devlet size bu hakkı (yök) verdiği için alabiliyorsunuz. şuan yök fen-edebiyatlara 2012-2013 girişlilere kaldırdı bundan sonraki sürecte daha da zorlaştıracaklar fen edebiyatın formasyon alması noktasında sıkıntılar bile doğuyorsa düşünün aöf nelerle karşılaşacak şuan formasyon noktasında aöf muama dediğim gibi zaman gösterecek anadolu, atatürk üni kendis bile formasyon noktasında tam ne olduğunu bilmiyor kendiniz sorun size cvp aynen yök bilir diyecekler. Ha sunu sorabilirsiniz bu bölümün mezunları (felsefe sosyolji edebiyat tarih coğrafya) diplomlar farklı olcak diplomalarda aöf ibaresi yere alacak. zaten sene sonu here şey ortya cıkar.... burda küçümseme anlamında soylemdim daha önce burda bu konu üzerinde tartışmalar olmuştu ona dayanarak yazdım...

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi