Editörler : oto-danisman-expert
26 Eylül 2010 17:05

aracın pert olup olmadığını nerden öğreniyoruz?

bilgisi olan arkadaş var mı? ne gibi kurnazlıklar yapılıyo bu işte..

aalex
Yasaklı
26 Eylül 2010 18:58

http://www.otogazete.com/haber/oto/arac_hasar_gecmisi_kaza_bilgisi_sorgulama.asp

yukardakı lınkte var cevabı..

relax10
Aday Memur
27 Eylül 2010 19:52

SİGORTACIN GÜVENİLİR OLSUN....

trafik sigorta poliçesi kesen bir tanıdık sigortacı bul

TRAMER diye bir sistemleri var.oradan almak istediğiniz aracın motor şasi numarasıyla kontrol ettirin ,birde turkcell aveanın mesaj servisleri var onlardanda faydalanabilirsin.

mesirim61
Şube Müdürü
27 Eylül 2010 21:01

plakayı yaz 5664 e gönder satıcı yemin ediyordu pazarda tertemiz araç diye aklı sıra sağlam kaportacı ve boyacı yapmış işini mesajı gönderince foyası ortaya çıkıverdi çok kötü bir durum:(

Atak56
Şube Müdürü
21 Ekim 2010 23:19

plakayı yaz 5664 gönderdik sürtme onarımını bile bu salaklar Kaza demekte. Saçma sapan sadece 2tl. ve üstü söğüşleme işi Türkcellin söğüşleme gücü...

heros24
Aday Memur
21 Ekim 2010 23:49

bende onu diyecektim ya birisi iki değişiklik var diyodu hasar yazdım yolladım tarihleriye 4 hasar çıktı ne olacak şimdi bundan ne anlamalıyım arkadaşlar?

megaslan03
Memur
22 Ekim 2010 07:12

arkadaşlar 3 gün önce denizliye araba almayagittim ustalartam not verdi araca tam alacaktım birde sms çekeyim dedim araç 15500 e pert olmuş aman ihmal etmeyin kimseye güvenmeyin

nicson16
Daire Başkanı
22 Ekim 2010 22:39

5664'ün şu eksikliği var ki kaza sonrası araç sahibi sigorta kullanmadı ise bu sistem işe yaramıyor. yani aslında pek de güvenli değil. bu arada araç kaza yapmıştır ve servise alınmıştır kasko ile, servis parayı nasıl olsa kaskodan alacağı için biraz giydirme de yapıyor. gelen mesajlardaki fiyatlara takılmayın pek de. servise götürmek en doğrusu. ve şu da var, araç pert olmamış ise ve bütün hasar kayıtları sigorta ve servis kayıtlarında var ise ve hasarların hepsi servisçe onarılmışsa o araç alınabilir. önyargılı olmamak lazım. internette vir ford focus gördüm araç önden az hasarlı. sadece tampon yamulmuş ve radyatör hasar almış, havayastıkları sağlam; servis 12000 lira fiyat çekmiş bu hasara. şimdi sen 5664e mesajı çekince sana bu rakam gelecek ve sen diyecen ki oooo bu araç pert mi ne. .... dediğim gibi elalem aşmış. araç önden hasarlı olur ve havayastıkları açılmıştır, servise götürmez, hiçbir kaydı yoktur o kazanın da. iyi bir usta aracı güzelce süsler, havayastığının da kapağını takar (boş olarak). sen de hasarsız, 4 havayastıklı diye alırsın arabayı. güle güle kullanırsın ...

nicson16
Daire Başkanı
22 Ekim 2010 22:45

bizim milletimizde çare boldur. özellike lüks sınıfta da yapılan birsahtekarlık varmış bakın. biri önden diğeri arkadan hasarla pert olmuş aynı model 2 aracı alıp ortadan lazer teknolojisi ile kesip hasarsız kısımları birleştirip hasarsız diye vatandaşa çakıyorlarmış. hadi mesaj at da sana bu bilgiyi yollasınlar :)

aalex
Yasaklı
23 Ekim 2010 10:25

gecen araba baktım sms atınca 1 adet hasar cıktı.tarıhını de verdı hasarın..arac sahıbı hasar cıkmaması lazım ben kaskoyu deldırmedım dedı..ya yapan servıs kayda gecmıs ya da polıs tutanakları bu hasar servisıne bıldırılıyor..

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi