Editörler : "eskiyara"Pangaea

Yasaklı
05 Ekim 2017 20:09

TEOG yerine yapılacak (..:) sınavda açık uçlu soru sorulmasını bilimsel bulabiliyor musunuz?

Bu ankete 30 günde, 174 kişi oy kullandı ve 04/11/2017 20:09 tarihinde sona erdi.

selamdar
Yasaklı
05 Ekim 2017 20:16

Bunlar kendi gitmezler kardeşim, gitse idi sn arkabahçeli giderdi..değil mi Yanılıyor muyum yoksa

Yahu el insaf be el vicdan... Neyin açık uçlu sorusunu soracaksınız, şimdiden strese boğdunuz milleti, Öğrenciler bir allame kallame içindeler...Yapmayın şu eziyeti millete AYIPTIR-GÜNAHTIR

Okul sınavlarında dahi klasik sınav die bildiğimiz açık-uçlu soru sorma olayı MİLAT OLDU BE !

Bu MEB'i kim yönlendiriyor ; "yönetiyor" demiyorum çünkü her ikisi komple farklı durumlar. Madem ki bu fikir ileri sürüldü, Bu aziz milletin bu tarz fikir ve senaryoları ilk ortaya süren kişi, namzet veya bürokrat her kimse artık: Fikri ortaya atanı bilmeye hakkı var kardeşim,

Millet karanlık senaryo ve projelere hakikaten doydu artık ! Ulan daha çok şey yazılır da...

Hadi neyse diyeyim.

ada ve moda
Memur
05 Ekim 2017 20:33

Bir rezalet ki hocam, sözcükler kifayet etmiyor artık. O derece...

XL-Rainman
Memur
05 Ekim 2017 20:36

O değil yine bir yerlerden FETÖ'nün kazanına odun atanlar var ve kazan daha çok kaynayacak....

Meb-gov-tr
Şef
05 Ekim 2017 20:51

İmza.

XL-Rainman, 7 yıl önce

O değil yine bir yerlerden FETÖ'nün kazanına odun atanlar var ve kazan daha çok kaynayacak....

05 Ekim 2017 20:57

birileri bilimselik mi dedi hımmm Sanırsam bir vakitler Türk Milli Eğitim Sistemi de "BİLİMSELDİ..."

xpanzehir
Aday Memur
05 Ekim 2017 21:08

evet buluyorum.

Meb-gov-tr
Şef
05 Ekim 2017 21:11

Demek buluyorsunuz...

xpanzehir, 7 yıl önce

evet buluyorum.

ada ve moda
Memur
05 Ekim 2017 21:12

nasıl yani ? açıklayabilir misin peki

xpanzehir, 7 yıl önce

evet buluyorum.

xpanzehir
Aday Memur
05 Ekim 2017 21:21

bunda açıklayamayacak bir durum yok ki, eğer subjektif değerlendirmeye geçilmez ise torpilci sistem ve onun ara yüzü nasıl işletilebilecek başka...

heyecan ve sınav kaygısı içindeki (!) yazı okunmuş / okunamamış onu kâale alan kim ki :) yani.....

ada ve moda, 7 yıl önce

nasıl yani ? açıklayabilir misin peki

kamuran15
Müsteşar
05 Ekim 2017 21:25

Dahice açılmış bir başlık tebrik etmekten başka elimden daha iyisi gelmiyor selamdar, tşkler size.

ada ve moda
Memur
05 Ekim 2017 21:30

işte şimdi hasbel-kader olan bir gerçeği, en yatkın şekilde dile getirmişsiniz elinize sağlık derim.

xpanzehir, 7 yıl önce

bunda açıklayamayacak bir durum yok ki, eğer subjektif değerlendirmeye geçilmez ise torpilci sistem ve onun ara yüzü nasıl işletilebilecek başka...

heyecan ve sınav kaygısı içindeki (!) yazı okunmuş / okunamamış onu kâale alan kim ki :) yani.....

Ladyela
Aday Memur
05 Ekim 2017 21:40

Zaten yanılmıyorsam bunun 1 sonraki adımı, öğrencilerimize varana dek Mülakatı dayatmaktır. keza üni sınavının da kaldırılmasını dillendirmenin altından, aynı nifak tohumlarının kokusu yayıldı...

ama millet te derin uykusundan geçte olsa uyandı ve meselenin iç yüzünü gördü. İyi oldu bi yerde

varolhasan
Memur
05 Ekim 2017 21:53

bu nasıl bi zekadır, nasıl bi ileri görüşlülüktür arkadaş

Ladyela, 7 yıl önce

Zaten yanılmıyorsam bunun 1 sonraki adımı, öğrencilerimize varana dek Mülakatı dayatmaktır. keza üni sınavının da kaldırılmasını dillendirmenin altından, aynı nifak tohumlarının kokusu yayıldı...

ama millet te derin uykusundan geçte olsa uyandı ve meselenin iç yüzünü gördü. İyi oldu bi yerde

selamdar
Yasaklı
05 Ekim 2017 22:00

Hocam size katılıyorum. Maalesef diyebilmek isterdim lakin söz konusu gidişat ta meydandadır.

hepsi de bir yana, torpil-sen de bir yana; diğer sendikalar-stk'lar neden başını kaldırmıyorlar ?

fırtına öncesinin bu sessizliği inşallah hayra alamettir. Varolhasan neresini haksız buluyorsun

Ladyela, 7 yıl önce

Ladyela
Aday Memur
05 Ekim 2017 22:03

peki madem, önce karşıt fikrini ortaya koy, ardından neden göster ki bir zekan olduğunu anlayak.

varolhasan, 7 yıl önce

bu nasıl bi zekadır, nasıl bi ileri görüşlülüktür arkadaş

varolhasan
Memur
05 Ekim 2017 22:05

PISA, TIMSS desek, bu sınavlarda açık uçlu soruların old. söylesek. Türkiye'ninde sonuncu olduğunla övünüyoruz desek. anlayan çıkarmı????

Ladyela
Aday Memur
05 Ekim 2017 22:17

Hocam bırak Allah aşkına daha dünkü haberde PISA yönetim kurulu başkanı bizzat uyarıda bulundu. Beyanatında "Bu strateji Türkiye'ye uymaz, buna elverişli zemin etüdü ve güvenlik kaygısı aşılamamıştır." dedi demecinde. Hayır inanmıyorsanız da sorun değil çıkarır bulurum o ilgili linki size sn hocam, Eğitimi yaz-boz tahtasına çevirdiler sustuk ama lakin bu açık uçlu soru sorulmasının ardındaki bilimsel gerçek (ki eğer varsa) nedir_bunu ortaya koyan bürükratlar isimce neden ortada değil ? Öğrenci yazı ile açıklasa dahi bir seçenek işaretlemesi gerekir ! Aksi halde okunmyan ve yazı konusunda dahi el yazısı nedeniyle "İKİRCİLİĞE DÜŞÜLMÜŞ " bir ortam içerisinde, yangından mal kaçırırcasına bu yönteme gitmek DEMEK NE DEMEK ! Öğrencinin el yazısını okuyamadığında N'OLACAK PEKALA ?! Esas niyetler nedir ??? bunları açıklamaları gerekir. yok öyle anladın mı

varolhasan, 7 yıl önce

PISA, TIMSS desek, bu sınavlarda açık uçlu soruların old. söylesek. Türkiye'ninde sonuncu olduğunla övünüyoruz desek. anlayan çıkarmı????

varolhasan
Memur
05 Ekim 2017 22:24

buna elverişli zemin etüdü ve güvenlik kaygısı aşılamamıştır. demiş. doğruluk payı var elbettte. bi yerden de başlamak gerekiyor. teog da bayağı ustalaşmıştık.

Ladyela, 7 yıl önce

Hocam bırak Allah aşkına daha dünkü haberde PISA yönetim kurulu başkanı bizzat uyarıda bulundu. Beyanatında "Bu strateji Türkiye'ye uymaz, buna elverişli zemin etüdü ve güvenlik kaygısı aşılamamıştır." dedi demecinde. Hayır inanmıyorsanız da sorun değil çıkarır bulurum o ilgili linki size sn hocam, Eğitimi yaz-boz tahtasına çevirdiler sustuk ama lakin bu açık uçlu soru sorulmasının ardındaki bilimsel gerçek (ki eğer varsa) nedir_bunu ortaya koyan bürükratlar isimce neden ortada değil ? Öğrenci yazı ile açıklasa dahi bir seçenek işaretlemesi gerekir ! Aksi halde okunmyan ve yazı konusunda dahi el yazısı nedeniyle "İKİRCİLİĞE DÜŞÜLMÜŞ " bir ortam içerisinde, yangından mal kaçırırcasına bu yönteme gitmek DEMEK NE DEMEK ! Öğrencinin el yazısını okuyamadığında N'OLACAK PEKALA ?! Esas niyetler nedir ??? bunları açıklamaları gerekir. yok öyle anladın mı

Meb-gov-tr
Şef
05 Ekim 2017 22:48

"Diğer ülkelerin eğitim stratejilerini birebir transfer etmek, yeni bilinmezlik ve kaoslar demektir"

Diyor PISA başkanı. Fakat elin meşrebi dahi işin bu kısmında haklı bir sav ortaya sürürken, illaki gavurluk edecek ya, o da tutuyor FETÖ'nün eğitim projeleri gibi bahaneyi öğretmene atmaktan da geri durmuyor tabi. Tıpkı öğretmene öğrenci not versin projesinin kimin, hangi isim ve odakların mimarlığından ortaya sürüldüğünün netleştirilmemesi gibi..

ALINTI

http://www.memurlar.net/haber/698273/pisa-dan-acik-uclu-soru-uyarisi-ogretmenler-iyi-egitilmeli.html

"Bahçeşehir Koleji tarafından Antalya'da gerçekleştirilen Eğitim Liderleri Zirvesi'nde, Liseye Geçiş Sistemleri Değerlendirme Çalıştayı yapıldı. Akademisyenler ve eğitim liderlerinin katıldığı çalıştaya OECD PISA Direktörü Andreas Schleicher, video konferansla bağlandı.

OECD PISA uyardı!

Uzun yıllar boyunca dünya genelinde daha etkili olduğu için çoktan seçmeli sorular tercih edildiğini ifade eden Schleicher, şimdi öğrencinin kendi cevabını bulduğu sınavlara geçişinsöz konusu olduğunu belirtti. Schleicher şöyle konuştu:

Açık uçlu sınavda zorluklar nedir?"

Çoktan seçmeli sorular öğrencilerin farklı kriterdeki bilgilerini ölçmeye imkan vermiyor. Açık uçlu sorular ise öğrencinin bilgisini ve eleştirel düşünme, yaratıcı düşünme, analitik düşünme gibi farklı kriterlere göre ölçme değerlendirme yapılmasına imkan tanıyor. Açık uçlu sorulardan oluşan sınavın zorlukları da var. Bunu değerlendirecek öğretmenler, uzmanlar iyi eğitilmeli. Gizlilik muhakkak sağlanmalı. Son on yılda buna yönelik, yani açık uçlu sorulara yönelik büyük bir eğilim var. Türkiye'de de son dönemde açık uçlu sorulara yönelik eğilimin OECD ülkeleriyle aynı olmasından dolayı mutluyum. Bu sistemle öğretmenlerde artık daha yaratıcı çalışmalara başlayacaklardır. Bilginin yeniden üretildiği soruları bir kenara bırakacaklardır."

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi