Editörler : Pangaea
21 Haziran 2010 15:38

Tam öğrenme modeli ile ilgili soru?

her kaynakta farklı birşey var.

tam öğrenmede grupla öğretim var mı yok mu işbirlikli öğrenme yok biliyorum ama grupla işbirliği ayrı şeylermiş güya.bilgisi olan varmı?

yağmur 26
Şef
21 Haziran 2010 15:41

hocam tam ogrenme grupla yapılan bı ogrenme modelı bu yuzdende yavas ogrenenler hızlı ogrenenlerı yavaslatıyor.

arzu93
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2010 15:41

bilen yokmu?içime doğuyor bu yıl bu farkı soracaklar:)

s.imren
Memur
21 Haziran 2010 15:43

grupla öğretim var.sonrasında eksik öğrenenlere ek hizmetler uygulanıyor

arzu93
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2010 15:44

sağol yağmur hocam sesimi duyan biri oldu.

ama işbirlikli öğrenmeye karşıymış

ikisi ayrı şeylermi

yağmur 26
Şef
21 Haziran 2010 15:52

hayır hocam ikisi aynı şey degıl bu yıl yayınlar abarttı rekabet adına ne soyleyeceklerını nasıl farklı olacaklarını şaşırdılar

bote_01
Şef
21 Haziran 2010 17:04

tam öğrenmede öğretme işini mutlaka bir uzman yapmalıdır. akran eğitimine karşı eğitimi uzman biri verecek mutlaka.

feslegen85
Aday Memur
21 Haziran 2010 17:16

tam öğrenme de grupla öğrenim vardır rekabetçidir ama işbirlikçi öğrenme yoktur,şbirlikçi öğrenme de rakabet yok.tam öğrenme esasici felsefeye, davranışçı öğrenmeye dayanır ,grubla öğretimde buna paralel olarak tam öğrenmede vardır.fakat işbirlikçi ilerlemecilik eğitim felsefesine ve yapılandırmacılığa dayandığından tam öğrenme de yoktur,diye biliyorum hocam

gnay
Daire Başkanı
21 Haziran 2010 17:17

bn tam ögrenmeyle ilgili bi soru cözmustum. o gundem beri de kafam karısık bu konuda. diyordu ki: tam ögrenmede grublar heterojen olmaz, zira ögrenciler birbirinden yanlıs seyler ögrenırlermiş. böyle soruyla karsılasan oldu mu?

mehmet'sınıf
Şube Müdürü
21 Haziran 2010 17:29

tam öğrenmede işbirlikçi öğrenme yoktur. ama grup öğretimi vardır.. ikisi farklı şeyler.. işbirlikçi öğrenme daha çağdaş ve rekabetin olmadığı öğrenme çeşitidir.tam öğrenmede küçük gruplarla öğretim vardır ve yeri geldiğinde eğitsel oyunlarla öğretim yapılabilir.

mehmet'sınıf
Şube Müdürü
21 Haziran 2010 17:56

tam öğrenmede gruplar homejen oluyor benim bildiğim.Çünkü gruplar farklı olursa tüm öğrenciler öğrenmeden diğer üniteye geçiş yapılamayacağından dolayı hızlı öğrenen öğrencilerin öğrenmesi engellenebilir.Bu yüzden gruplar homejen olur diye biliyorum.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi