Editörler : Pangaea
14 Şubat 2012 15:35

2014 KPSS Kitap Tavsiyeleri (Soru Bankası)

Sayın arkadaşlar malum bazı arkadaşlar artık tamamen konuları bitirip soru çözüm faslına geçtiler yada geçmek üzereler, bazıları ise konunun yanında bol soru çözerek ilerlemekteler, dolayısıyla soru bankaları olmaz ise olmazımız olduğu için böyle bir başlık açtım.......

Malumunuz KPSS süresince ruhsal olarak yıpranmamızın yanında maddi olarakta battık, onun için soru bankaları vb alırken öncelikle en kaliteli olduğuna inandıklarımızdan başlamayı tercih etmeyee çalışıyoruz çünkü maddiyat olarakta işsiz arkadaşımızda çok fazla.....

Arkadaşlar Lütfen herkes bir defaya mahsusda olsa elindeki sadece soru bankalarının karşılaştırmasını, mutlaka çözülmesi gerekenleri,set olarak, TEK ders olarak,(tarih,türkçe vb) değerlendirmelerini yaparsa,çok memnun oluruz,.........

Bu aralar bu tarz başlıklar çok açılacağı için oraya buranın linkini vermemiz yeterli olur sanırım herkes için kolaylık olur...

herkese iyi çalışmalar......................

gitaristtttt
Şube Müdürü
14 Şubat 2012 19:35

Uzman kariyerin çözümlü matematik soru bankası benim hoşuma gitti...Detaylı çözümler ve kpss müfredatına uygun sorular var...

okiii
Genel Müdür
14 Şubat 2012 20:25

işte Duyarlı bir üye sağol kardeşim....

14 Şubat 2012 20:28

bende uzman karıyerın soru setını onerırım arkadaslarım.kolaydan zora dogru gıdıyo testler.duzey gelıstırme seklınde.ayrıca ıhtıyac soru setındekı sorularıda cok begendım tavsıye ederım.

tom.miks
Yasaklı
14 Şubat 2012 20:31

hepsinin ayrı bir güzelliği var..

nette tüm yayınlar var pc'den çözün gitsin bir farkı yok ki :)

önerim genel kültürde muratın 2012 soru bankası çok güzel tek kitap çözümlü..kaliteli soruları..

genel yetenek için de yediiklim,uzman kariyer bunlar güzel..

Esma7777
Şef
14 Şubat 2012 20:48

Bende Uzman Kariyer Öğreten Çözümlü Soru Bankasını aldım. Düzeyi beni aştı açıkçası. Ancak; çözümleri detaylı olduğu için ve her konudan bol bol soru içermesi açısından güzel gerçekten. Bana zor geldiği için yanına pek yaklaşamadığım bir kitap oldu :)

Körfezin kısa özet anlatımlı soru bankasını aldım -matematik o da- uzman kariyerin sorularından daha kolay geldi bana.

Kültür derslerinden de çek kopart yaprak teslerini aldım ihtiyaç-beyaz kalem- çeşit olsun diye. Konuları kavrama açısından iyi oluyor tavsiye ederim. Mesela coğrafyada Türkiye'nin Bölgeleri konusunda diğer kitaplarda tek tek bölgeler bazında testler yok, ama bunlarda var. Konuları tek tek çözme imkanım oldu.

Ben tarihi kronolojik açıdan aklımda tutmakta zorlanıyorum bu yüzden kısa özet kaynaklar hazırlamak lazım banada.

okiii
Genel Müdür
14 Şubat 2012 20:49

İhtiyaç için diyorlar ki; 10.000 soru olanı, her konudan 2-3 test varmış sonrasında ise karma şeklinde sorularmış yani bütün konuları bitirince çözmek daha uygun olurmuş.....

Ancak mesela yargı 5555 soru bankasında örneğin sözcükte anlam 180 soru cümlede anlam 280 soru var ve sorularıda güzel.........beyazkalem tek kitabıda çok az soru var....

data tarihte soru sarısı çok, acaba datanın coğrafya ve anayasası nasıldır........................

birde iremin türkçe soru bankası öneriliyor............

14 Şubat 2012 20:53

okı hocam yargı 5555 soru kıtabına bende baktım.ancak yargı sorularda cok hata yapıyor dıye almadım.emın olamadım.bıde ıhtıyacın yaprak testlerını aldım ben onlarda duzey ıcın yeterlı.

data tarıh cok ıyı cografyayı cok yuzeysel almıs ama bendekı kıtapta.

Esma7777
Şef
14 Şubat 2012 20:57

Bende o çok sorulu soru bankalarını kitapçılarda görüyorum aslında fiyatları da tek tek ders soru bankalarından daha makul, ancak şu aşamada en azından bana konu konu, kavrama açısından her konudan en az 3 test içeren soru bankaları gerek, o yüzden karma teslerin çoğunlukta olduğu bahsettiğiniz soru bankalarını almadım. Sonraya saklıyorum. Datanın coğrafyası -anlatımlı- bende var ben memnun kaldım, az test içeriyor ama konular iyi ele alınmış. Birde o arkasında haritalarla anlatım var ben faydalandım, iyi düşünülmüş bence.

Kpssus
Kapalı
14 Şubat 2012 21:06

matematikte yargı kıvamında başka soru bankası varmı bildiğiniz. ne kolay olacak ne de zor

06peyzaj
Memur
14 Şubat 2012 21:55

@kpssus uzman kariyerin öğreten matematik adlı kitabı soru-çözüm şeklinde gidiyor ve sorular ya orta ya da zora yakın kıvamda.Ancak sorular zorda olsa hemen testten sonra çözümünü verdiği için çok daha yararlı oluyor.

Esma7777
Şef
14 Şubat 2012 23:26

Ben konuyu yargıdan çalışıp, uzman kariyer çözümlü soru bankasından pratik yapıyorum. Evet uzman kariyer faydalı ama bana zor geldi :/

stuntmaster
Genel Müdür
14 Şubat 2012 23:31

Yediiklim ===>2012 çözümlü soru bankası genel olarak ortanın üstü zorlukta. Cevap anahtarlarında çok yanlış var. Genelde çözümü doğru cevap anahtarı yanlış olan sorular var. Özellikle Coğrafyada zorlayıcı sorular çoktu. Tarihi daha kolay. Aynı konudan farklı testlerde aynı soru çıkabiliyor. Vatandaşlık soru bankası tam konuları pekiştirmede faydalı bir kaynak.

Uzmankariyer:2012 SSS soru bankası en beğendiğim kaynaklardan biri. Kolaydan zora doğru testlerin olması kitabın en beğendiğim yönü.

Pegem: Aynı soruyu birkaç testte görebilirsiniz. Bu nedenle pek beğenmedim.

İhtiyaç 10.000 soruluk SB: Konular bittikten sonra çözülmesi daha iyi olur. Konu testleri 1-2 tane iken cevaplı genel tekrar testleri, Sürpriz testler, hız testleri ve çözümlü genel tekrar testleri şeklinde kategoriye ayırmışlar.

Data: Soruları pek kasmıyor. Kolay sormuşlar. Konu çalışması yapılırken çözülmesi daha faydalı.

flores85
Şef
14 Şubat 2012 23:44

bende de ihtiyaç 10000 soru bankası var ama daha çzömedim sonlara bırakıyorum inceledim kaliteli sorular var gibi beyaz kalemin tek tek soru bankaları var ama ben hiç beğenmedim uzman kariyerin yaprak testleri var kaliteli gerçekten sorular ihtiyacın yaprak testleride güzel ama mat bana biraz fazla ağır geldi konunun 2.testleri kasıyo:)

ezberimsin1986
Daire Başkanı
15 Şubat 2012 00:14

İHTİYAÇ(türkçe orta zorlukta,matematik kolay,tarih,coğrafya seti en kalitelileri kesin çözülmesi gerek,anayasa:S)

PEGEM(türkçe orta zorlukta,matematik orta zorlukta(kapsamı geniş),tarih en salt bilgi olan kaynak,coğrafya kolay gerek,anayasa saçma)

DATA(tarih kolay pekiştirici,coğrafya inine cinine girmiş kpss alakasız)

YEDİİKLİM(türkçe aşırı kolay,matematik orta zorlukta,tarih kolay coğrafya orta zorlukta,anayasa setin en iyisi)

YARGI(türkçe zor,matematik orta zorlukta,tarih zor coğrafya ideal kpss için en iyisi,anayasa güzel)

UZMAN(türkçe aşırı zor,matematik zor,tarih orta zorlukta,coğrafya zor,anayasa orta zorlukta)

DERS DERS ÇÖZÜLMESİ GEREKENLER

TÜRKÇE (YARGI UZMAN) SADECE İKİSİ YETER

MATEMATİK(YEDİİKLİM YARGI)

TARİH (İHTİYAÇ,DATA)

COĞRAFYA(YARGI,UZMAN)SADECE İKİSİ YETER

ANAYASA(YARGI YEDİİKLİM)

UZMAN MATEMATİĞİ AŞIRI KASMIŞ SINAVA UYGUN DEĞİL

YARGININ TÜRKÇESİNİ ÇÖZEN ÖSYM SINAVLARINDA ÇIKAN TÜRKÇEYİ YUTAR.

İDDİA EDİYORUM YARGI VE UZMANIN TÜRKÇE VE COĞRAFYASI SINAV İÇİN YETER.

MATEMATİK İÇİN KONU KAPSAMINA HAKİM OLUN YEDİİKLİM ÇÖZÜMLÜ SORU BANKASI VE YARGI SORU BANKASI YETER.

TARİH(İHTİYAÇ ÖZELLİKLE) MÜMKÜN OLDUĞUNCA ÇOK SORU ÇÖZÜN.

ANAYASA SÜREKLİ TEKRAR EDİN ZATEN FAZLA SORU ÇÖZMENİN BİR ANLAMI YOK.

ua_59
Yasaklı
15 Şubat 2012 00:18

bir kaç ay önce yargının modüler soru setini aldım..çözümlü ve cevaplı testlerden oluşuyo,coğrafya matematik ve türkçesi bitti sayılır

coğrafya:uğraş verilmeden hazırlanmış kısa kısa kolay sorular...

matematik:özgün soru göremedim. çözümlü testler dört işlem kıvamında kolay...cevaplı testler toplama öss soruları

türkçe: gördüğüm en güzel çözümlü teste sahip türkçe soru bankası...çok güzel uyarılarla akılda kalıcı açıklamalarla sorular çözülmüş..türkçeden konu çalışmaya gerek kalmıyo

ezberimsin1986
Daire Başkanı
15 Şubat 2012 00:19

ARKADAŞLAR BU YAZDIKLARIM 90 ÜZERİ HEDEFLEYENLER İÇİN.

okiii
Genel Müdür
15 Şubat 2012 00:22

Stuntmaster hocam güzel derleme olmuş, data konu sonrası çalışmak mantıklı,çok uğraştırmaması ancak fazla soru çözmek daha iyi zaman kaybı olmaz, uğraştırıcı soruları ise konular bitince çözmek mantıklı......,

Hocam tarihte datada çok soru var ancak coğrafya ve anayasadada aynı öyle çok soru var mı?......

birde datanın çözümlü mat soru bankasıda ilginç olabilir.....

Ben genelde ünite bazında çok fazla soru olan soru bankalarını seviyorum.......

okiii
Genel Müdür
15 Şubat 2012 00:36

ezberimsin hocam harika derleme teşekkür ederiz, aynı anda yazmışım sorularımın cevabını yazmışsınız :) büyük emek sağol..........not ediyorum..

Bende yargı 5555 soru bankası var acaba modüler soru setini almaya gerek var mı? ileride tabi 5555 soru bankasıyla aynı sorular olacaksa hiç bakmayayım gerek yoksa.....

Birde hocam soru sayısı hakkında bilgi verirmisiniz?

Örneğin tarih datada çok soru var........

uzmanda ne kadar var?

mesela beyazkalem tek kitapta çok az soru var...

bazı modüler setlerde tek kitap olarak satılmıyor ki...

stuntmaster
Genel Müdür
15 Şubat 2012 00:36

@okii

Bende 2010 coğrafya soru banksı var. Her testte 20 soru var. Coğrafi konu 6 test, yerzüyü şekilleri 11 test, iklim 10 test, nüfus 7 test, ekonomik coğ. 13 test, bölgeler 10 test... Toplam soru sayısı 57Test x 20 soru=1140 soru konu pekiştirmede yeterli

2012 vatandaşlık:Temel hukuk 4 test, anayasa tarihi 5 test, devlet hükümet 4 test, 82 anayasa özellikleri 2 test, Temel hak ödev 4 test, yasama 12 test, yürütme 10 test, yargı 8 test, idare 9 test, Kuruluşlar güncel olaylar 7 test olmak üzere 1300 ün üzerinde soru var.

2010 baskısı ile 2012 baskıları aynı. soruların yerlerini değiştirmişler. Konu pekiştirmek açısından güzel.

Ayrıca yazmayı unutmuşum.

FEM: Zorlayıcı soruları var en son çözmek daha iyi olur.

stuntmaster
Genel Müdür
15 Şubat 2012 00:41

@okii

2010 Data tarihte de 1820 soru var(91 Test x 20 soru)..

Uzmankariyer 2012 SSS sorubankası :üzerinde 5200 soru diye yazıyor.

Toplam 176 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi