Editörler : Pangaea
21 Eylül 2008 16:27

Kpss için Dersane Şart mı?

Arkadaşlar sizce kpss ye hazırlık için dersaneye gitmeye lüzum var mı? Sınavı kazanan bazı arkadaşlarım gerek olmadığını söylüyor...

nhtkvcn
Memur
22 Eylül 2008 03:33

Alanına ve matematik düzeyine bağlı.

Eğer sözel dersleri tek başıma sıkılmadan yapabiliyorum diyorsan ve matematiğin de az çok iyiyse, KPSS kursuna giderken yolda harcayacağın vakitle bile çok daha çok şey çalışabilirsin.

Kişisel kanatimdir, yönlendirmek yanlış olabilir.

Kolay gelsin.

serra78
Genel Müdür
22 Eylül 2008 11:32

valla bence gerek yok.zaten kpss sözel ağırlıklı bir sınav.ben hiç anlamamışımdır tarih coğrafya için dersaneye gidenleri.türkçe okuyup türkçe konuşuyoruz.oturup kendimiz çalışabiliriz.düzenli çalışıp düzenli soru çözer ve belli aralıklarlada tekrar yaparsak hiç gerek yok.matematiği iyi olmayan arkadaslarda eğer faydalanabileceği biri varsa faydalansın.yoksa dersaneye vereceği parayı matematikçiye versin hem birebir ders almış olur.ben dersaneye gittim.sırf zaman kaybı.bidahahazırlanıcam bu kez gitmicem

sessiz_sukun
Memur
22 Eylül 2008 15:54

Zaten duyduğum kadarıyla bu seneki sınav dersaneleri yayınevlerini de ters köşe yapmış

visalnur
Kapalı
23 Eylül 2008 23:41

evet duyduğun kadarı değil gerçek bu..ben dersaneye gittim onca denemeye girdim ama nafile,eğer sınavı böyle yapmasalardı belki faydası olabilirdi dersanenin ama bu devletin ne yapacağı hiç beelli olmuyor,soru stilini değiştirdiği anda tepe taklak herşey..

ama dersanenin şöyle de bi avatnjı var,sizi ders çalışmaya zorluyor vede düzenli çalışabiliyorsunuz tabi vaktiniz varsa,benm gibi hiç vakt ayırmazsanız,dersane bi işe yaramıyor:)

sessiz_sukun
Memur
03 Ekim 2008 16:40

gncl

gakkoş232323
Şube Müdürü
03 Ekim 2008 18:21

çok yüksek bir puan değilsede 3 . girişimde 88.3 aldım dershaneye kesinlikle gerek yok sadece eksiklerinizi tespit edip oyeterna çalışmak önemli dershanecilik alışkanlık ahline gelmiş azıcık kafası ve hevesi olanlar için bütün bilgiler kitaplarda mevcut.yalnız matematiği sonradan öğrenme zor olyor heralde orasını ben matematikçi olduğum için kestiremiyorum kendinize inanın günde 6 saatinizi feda edin .çalışitığınız konuyu temiz çalışın yeter

derya.86
Şube Müdürü
03 Ekim 2008 18:36

bence dersanenin gerekliliği kişiden kişiye ve şartlara göre değişir..zaten matematik sorununuz varsa tabiki ya dersane yada özel ders gerekli, bunu tartışmaya bile gerek yok bence... Onun dışında eğer zamanın bolsa benim gibi okul, staj, sunum gibi sorunların arasında kpssye hazırlanmaya çalışmıyorsanız dersaneye bence de gerek yok..vakti olan insan evde kendisi sözel dersleri çok rahat halledebilir..bir program yaparsın uygularsın..

ama yoğun olunca plan program kalmıyor tabiki, dersane itici, düzenleyici bir güç olarak iyi oluyor bence..yine de olmazsa olmaz değil tabiki..

serra78
Genel Müdür
04 Ekim 2008 10:41

ben sözelciyim.matematikten nefret ederdim.hiç temelim yoktu.bu sene dersaneye gittim.dersanenin matematik kapasitesi olmayana hiçbirfaydası olmuyor.ben kardesimle birebir çalıştım.öyle gelişti.kardesim olmadığı zaman yada onun bilemediğini dersanedeki hocaya sorardım.yani tamamen kendi çabalarımla belli bir seviyeye geldim.hocadan hiçbirsey anlamıyordum.haziranda sınav zamanı geldiğinide 10-12 tane yapar duruma gelmiştim.sözelim çok iyi olduğu için okadarı bana yeterdi ama bu seneki sınav tuhaf olduğu için yapamadımmatematik soruları çok zor geldi bana.bir sözelci olarak maematiği geliştirmek çaba ve sabır istiyor.ama olmayacak birseyde değil

mtmtk37
Daire Başkanı
04 Ekim 2008 13:40

bence dersanede diyerlerinin çalışmasını görüp hırslanıyorsun istek geliyor..öyle bir etkisi var buda azımsanacak birşey degil.benim etrafımda çalışan olmayınca istekte olmuyor..işin garip yanı yaaşadığım memlekette kpss dersanesi yok o kötü.elimde oolsa gitmek istiğyorum en azından deneme ortamı için..

serra78
Genel Müdür
05 Ekim 2008 17:33

valla ben hiç hırslı insan göremedim.öss,üds,kpss okadar dersaneye gittim.ha vardır tabi ama insan yinede çalışmak isterse çalşıyo.birsüre sonra herkes arkadas ayagına yatıyo zaten.ayrıcada ders çalışman baskalarının hırsına kaldıysa zaten olmaz arkadasım.hiç üzülme memleketimde dersane yok diye.ben bir daha hiç bir dersaneye bir kuruş para vermem.öss ye dersaneye gittim kazanamadım.sonraki sene kendim evde çalıştım kazandım.bu senede kpss için gittim düşük puan aldım.bidahaki kpss ye kendim çalışacam.deneme içinde gitmeye değmez.al kitapçıdan deneme sınavı saatini kur ve çöz.kaç net çıkardığın önemli.kaç puan aldığını bilmen greksiz çünkü gercek sınavda standart sapma olayı var.dersanelerde bunu bilemediği için denemelerden aldığımız puanlar gerceği yansıtmıyo.ona kalırsa ben drsanedeki denemelerden 80-85 alyordum.sınavdaki netlere görede 80 almam gerekiyodu.ama 72.5 aldım.çünkü standart sapma var

sessiz_sukun
Memur
27 Ekim 2008 18:07

gncl

dr.guter
Aday Memur
28 Ekim 2008 21:19

merhaba hocam 2009 kpss ye hazırlanacak arkadaşınız varsa lütfen duyurunuz kpss kitapları kampanya kapsamında % 40 indirime girmiştir iletişim [email protected] iyi akşamlar

ossguzeli
Aday Memur
28 Ekim 2008 21:31

dershane sadece insanları düzene sokar mucıze beklemeyin dershnaelerden bızde oğretmenız az çok nasıl kazanıldığını bılıyoruz duzenlı çalışma gereklı bıde azim...

nirili
Şube Müdürü
29 Ekim 2008 09:13

merhaba arkadaşlar, ben de kpss için kursa gidip gitmemkte kararsızım geçen yıl hiç çalışmadan kpssye girdim matematik zor gelmedi. öss de alt yapım var. bu yıl formasyonada başladım eğitim bil. derslerini düzenli olarak görüyorum. evde çalşıp kpssden başarlı olan da var. ama kursun kişiyi düzene soktuğu bir gerçek... birde ist. yaşıyorum en yakın kursa gitsem 40 dakika gidiş 40 dakika geliş sürecek bilemiyorum zaman çok önemli...

besyo058
Yasaklı
30 Ekim 2008 12:32

evet yol baya bı zaman alıyo buyuk sehırde ben gecen sene ihtiyaç akademıye gıttım ankarada yazık oldu parama bı okadarda zamanıma 55 dakıka yol surdu calışmaya evede devam dıyorum ama karacana yazılmakta iistıyorum bu arada

faria_pimenta
Şube Müdürü
01 Kasım 2008 22:40

gitmeyecektim ama arkadaş biraz ikna etti,şimdi tereddütteyim. bu sene tezsiz yapıyorum. sıcağı sıcağına kpss yi kazanıp atanmam lazım, o nedenle dershane şart olmasa bile lazım. istanbul anadolu yakasında önerebileceğiniz bi dershane var mı ?

sessiz_sukun
Memur
07 Kasım 2008 09:42

gncl

ossguzeli
Aday Memur
07 Kasım 2008 14:20

slm arkadaşlar dershane bence şart değil,bende dershanecıyım oğrencılere yaptığımız yavsıyelerı sızede yapalım calışmazsanız 5 yılda dershaneye gıtsenız yıne olmaz evde calışın,konuyu ıyı anlayın,tekrar yapın test çözün,paranız cebınızde kalsın bol şanslar....

selii_53_biyolog
Müsteşar Yardımcısı
07 Kasım 2008 18:13

alana ve matematık tarıh düzeyıne baglı bencede

bır arkadas öyle demıs katılıyorum

kimileri ders yapmayı ıyı bılır yalnızken daha ıyı anlar

ama kımılerıde sınıf ortamında daha ıyı anlar

mat ıle sorununuz yoksa evde de calısabılrısınız

ben gecen sene sadece tarıh ıcın dersaneye gıttım ve yararını gördum

dersanenın artılarını da yok sayamayız bence

deneme süreklılıgı ve konuların bır sekılde ılerleyısı ve sızı devamlı calısmaya sevketmesı güzeldır

yalnızken calısamayabılrısınız de ertelersınız ya da

ama bu size baglı

önce kendınızı tanımlayın bence

nasıl ders yapabılırsınız onu bılın

ve dersanede cok önemlıdır tabı

ve kendınıze güvenın

aşılmayacak hıcbır sey yoktur

yeterkı ıstedıgınızı bılın ve calısın

umarım kazanırsınız

başarılar

(küçük bir öneri forumu takıp edın eğitim ve lisans forumlarını özellıkle burdan çok sey öğrenebılırsınız veee size moral olur gaza basarsınız:=))) bana öyle oluyordu:=)))

gözyaşı şişesi
Aday Memur
09 Kasım 2008 15:10

arkadaşlar slm ben ilk kez girdim lisans mezunları sınavına çok ii de bi puan aldım dersaneyle hazırlandım murat kpss ye gittim çok reklamı yapılıyodu ben de yazıldım ama emin olun ki bi numarası yok ha diyeceksiniz ki ii bi puan almışsın dersane sadece sizi motive eder sizin gibi hazırlananları görür şevke gelirsiniz yoksa sizde olmadığı sürece imkansız.ben muratı asla tavsiye etmiyorum para tuzağı hocalar çok ii diil sadece bi tarihçi vardı cahide hoca çok ii süperr tarihte bi yanlışım var o da dikkatsizliğimden:)))cahide hanım muratla yollarını ayırdı pegem dersanesine transfer oldu kpss mantığıyla tarihi muhteşem anlatıyo ankaralıysanız ve tarihle sorununuz varsa cahide hanımı bulun kendi kitabı da aralıkta çıkıyo mutlaka alın allah hepinizin yardımcısı olsun

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi