Editörler : F16 Gökçen
10 Mayıs 2011 09:03

İnsanlar Neden Bencil, Menfaatçi ve Fırsatçı

İnsanlar o kadar hırslı ki sanki sonsuza kadar dünya da kalacak

Beyaz,
Kapalı
10 Mayıs 2011 09:05

Hiç ölmeyeceklermiş gibi, bende bunu hep düşünürüm sonu olmayan bu dünyada neyin kavgasındalar..

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
10 Mayıs 2011 09:07

Yıllar yıllar evvel ünlü düşünür bir üye bu başlıkda yazmış bakınız bencil olmayın ışılaycıl olun diye. Yıllar önce dinlmediniz lafımı yıllar sonra geliyorsunuz sözüme:(

http://forum.memurlar.net/konu/807726/

bilgeadam1
Aday Memur
10 Mayıs 2011 16:48

Amerikaya kursa giden bir arkadaşım Amerikada en kötüşey arabanın arıza yapması çünkü insanlar işe giderken komşularını bile yanlarına lmıyorlar demişti Ülkemizde de gün gelecek öyle olacakmı diye üzülüyorum.

Bizim toplumumuza baktığımda da insana verilen değer gösterilen saygı kişiliği, insanlığı için değil makam ve mevkisine göre şekilleniyor ne yazıkki.

bilgeadam1
Aday Memur
10 Mayıs 2011 16:52

İnsanların konuştuğu konulara bakın günümüzde;

Okuduğu kitaplar mı? İzlediği Filmler, Tiyatro oyunlarım mı?

Hiçbiri değil

çoğunluk konu banka faizleri, yatırım, ev almak, araba modelleri gibi bana göre ticari denilebilecek konular ve ne oluyor sonuda üzüm üzüme baka baka kararmaya başlıyor...

bilgeadam1
Aday Memur
10 Mayıs 2011 16:54

Konuşsam tesiri yok

Sussam Gönül razı değil

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
10 Mayıs 2011 16:54

BENCİL OLMAYIN IŞILAYCIL OLUN. O KAA

cafe latte
Kapalı
10 Mayıs 2011 18:46

bilgeadam ben de tam bu konuyla ılgılı dusunuyorum bu günlerde..kendıne gore yasayan bırıyım ben guzel hayallerım var ama bunlar hırsla kıskanclıkla orulü olmadı hıcbır zaman, ama etrafımdakı cogu ınsan boyle degıl ne yazıkkı, hep en ıyı olmak gıbı bı ısteklerı var, senden almasını menfaatını korumasını cok ıyı bılıyorlar, ama sen onlardan kucucuk bır sey ıstedıgın zaman yapmıyor sonra da utanmadan yuzune bakabılıyorlar,boyle ınsanlarla haftada bırkez de olsa bır araya gelmek cok can sıkıcı tahammul edemıyorum onlara..onların yaptıklarına da sonunda ben ıcerlıyorum..kendım gıbı ınsanların var oldugunu bılmek guc verıyor bana..içimi doktum bıraz ıyı geldı :)

cbl_trk
Şef
10 Mayıs 2011 19:38

insan işte acız bır yaratık sadeec kendın ı bı halt zanneden bencıl menfaatcı işte nıye olsun cıkarları ıcın yasayan bır varlık

peri&tozu
Kapalı
10 Mayıs 2011 19:41

Hiçbiri konuşulmuyor bu forumda..En revaçta onlanları erkekler ve kadınlar üzerine kavgacı başlıklar.

bilgeadam1
Aday Memur
11 Mayıs 2011 10:07

merhaba cafe latte, Söylediklerinizde çok haklısınız. Ben de özellikle iş çevremde bunları görüyorum, insanlar kendi çıkarları için istedikleri gerçekleşşsinde gerisi hiç önemli değil onlar için.

Siz diyelimki idarecinin haksız yanlış bir uygulaması için mücadele ediyor ve tartışıyosunuz şube arkadaşlarınız odalarına saklanıyor.

Ancak az da olsa yürekli, mert, kişilikli insanlarda var olacaktır hayatta.

Hiç kimse şunu unutmamalı ki bir insanın ömrü bir çınar ağacıdan kat kat kısa insan birazda gururu ve onuru için yapmalı bazı şeyleri

bilgeadam1
Aday Memur
11 Mayıs 2011 10:10

merhaba peri tozu ben farklı bir konu açmak istedim aslında farklı değil bilinen ama üstü örtülen bir konu.

İnsnalrın bu konudaki düşüncelerini anlatsınlar belki insanların bir kısmı bunlardan etkilenir ve bazı ksısr döngü konularından çıkar hayata daha farklı bakmaya başlar.

bilgeadam1
Aday Memur
11 Mayıs 2011 10:17

Buradan tüm arkadaşlara özellile cafe lattiye şunu söylemek istiyorum, Ben kendimden örnek vereyim Ben insanları kırmamak, üzmemek isterim, kaliteli davranmak isterim ve davrandımda ancak bu insanların bir kısmı cafe lattinin söylediği gibi anlamadılar ve baktım ki onlar kırıcı konuşuyor bende kırıcı konuştum, feadakrlık yapmamamaya başladım böyle insalar için çünkü insan daha çok sinir oluyor sonrasında.

Bu tip insanlara karşı hak ettikleri davranışları yapalım, hayır dememiz gereken durumlarda Hayır diyelim sömürttürmeyelim kendimizi.

glnr_55
Şef
11 Mayıs 2011 10:37

fıtratttttttt

wpwsenrome
Daire Başkanı
11 Mayıs 2011 10:43

bence bencillik yetişme tarzı,cevresel faktörler ve olumsuz sosyal deneyimler..

bilgeadam1
Aday Memur
12 Mayıs 2011 15:34

Sistem diyorki paranız kadar insansınız oysa devlet insanı insaca yaşatacak ortamı kurmalı

insanlarda sistemin bu yön göstermesine direnmeli

Ben küçükken bizim arazimiden kavun karpuz gelirdi biz tüm komuşularımıza dağıtırdık.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi