Editörler : oto-danisman-expert
05 Temmuz 2012 15:00

Muvazzaf Subaylık Hakkında Sorular

Ne kadar araştırdıysam da hiçbirşey bulamadım

forumda böyle bir konu açmışlar fakat herkes alaycı bir şekilde dalga geçerek cevap vermiş

Sorumlarım şunlar:

1.Muvazzaf Subay maaşları ne kadar?

2.Mühendis sınıfı muvazzaf subaylık nasıldır?Ne kadar yükselebilir?Komando eğitimi alabilir mi?

3.Sınavla mühendis veya muharebe sınıfı muvazzaf subaylığa girmiş biri ne kadar yükselebilir?Kurumaylık alabilir mi?

4.Mühendis sınıfı ile muharebe sınıfı arasında maaş farkı var mı?

öncelikle bunlar ,aklıma geldikçe daha da sorarım

-26-
Genel Müdür
05 Temmuz 2012 15:48

neden herkes alaycı bır sekılde ceavap verıyor bılıyormusun?:D cunku herkes sorunun cevabını cok ıyı bılıyor ama psıkolojılerı musaıt degıl canım ;)

sss.serap
Aday Memur
05 Temmuz 2012 16:03

bari siz cevap verin

Ahmet Hilal
Kapalı
05 Temmuz 2012 18:13

2000 TLnin üstünde başlar.

Komando eğitimi alabilir diye biliyorum. Albaylığa kadar yükselebilir. General ,kurmay olamaz.

Gireceksen mühendis olarak gir.

Maaş farkı yok.

sss.serap
Aday Memur
05 Temmuz 2012 20:31

bu kadar kişi okumuş da cevap yazan olmamış

sss.serap
Aday Memur
06 Temmuz 2012 10:28

#güncel#

07 Temmuz 2012 01:19

İNSAN BİR ARAŞTIRIR

NASIL GENERAL OLCAK DIŞARDAN GİREN X KİŞİ

YÜZDE 90 SÖZLEŞMELİ GİRERSİN MUVAZZAF GİRMEN ZOR

3 SENEDE SIKILIRSIN BU SEFER KAMUDA NASIL İŞE GİRERİM DİYE FORMA YAZARSIN?

sss.serap
Aday Memur
09 Temmuz 2012 00:13

sonucta askeri lise de harp okulu da sivilden alım yapıyor senin değişinle dışarıdan alıyor.

hatta son yıllarda harp akademisi sivilden öğrenci alımına bile başladı.neden olmasın??

MAD1996
Aday Memur
09 Temmuz 2012 00:21

harp akademileri ne zaman dışardan öğrenci almış

sss.serap
Aday Memur
09 Temmuz 2012 09:58

artık alınıyor..

http://www.hho.edu.tr/huten/files/2012-2013_sivil_ogr_alim.pdf

http://www.kho.edu.tr/Enstitubasvuru/EnstituBasvuru.htm

bu linklerden bakarsan öğrenirsin..

--------------

sorularıma konuyu saptırmadan düzgün bir şekilde cevap verecek yok mu?

psikolojikdanısman
Aday Memur
09 Temmuz 2012 11:54

arkadaşım ben de muvazzaf öğretmenliği kazandım ama gitmedim.

maaşı 2400 civarı olmalı. ben araştırdığımda 2300 civarıydı son zamlarla 2400 civarına ulaşmıştır sanırım. komando eğitimi almazsınız. komando eğitimini muharip sınıflar alıyor. siz sutasak eğitimini bitirince direkt sınıf okuluna geçersiniz.

eğer güneydoğu ve doğu bölgelerde çalışırsan ekstradan tazminat alıyorsun. 1200 lira civarı. (bu tazmınatı sözleşmeli erler dahi alıyor. yanı sınıf farketmıyor)

en fazla albay olabılırsın. kurmay olamıyorsun. eğer sorun yaşamazsan albaylıktan emeklı olursun. sınıflar arasında fark olmadığını biliyorum

not:ben gitmedim ve şu an çok pişmanım. iyi düşünün ve karar verin çünkü 10 sene geri dönüşü yok

MAD1996
Aday Memur
09 Temmuz 2012 17:32

harp akademilerine giremezsiniz serap hanım gönderdiğiniz linkler doktora eğitimleri için harp akademisiyle alakası yok. ayrıca bayanları harp akademilerine almıyorlar.

mehmetyilmaz16
Aday Memur
15 Temmuz 2012 13:58

serap hanım bildiğim kadarıyla sorularınızı cevaplayabilirim.

1. 30 ağustosta mezun olacak teğmen yaklaşık maaşı yüzde 4+4 ile 2550 tl civarıdır

2. mühendis sınıfı muvazzaf subaylık diğer sınıflara nazaran daha rahattır. albaylığa kadar yükselebilir çünkü muvazzaftır. komando eğitimi için başvurması gerekir ama almasına gerek yoktur çünkü rahat bir sınıftır.

3. Birinci sorudada belirttiğim gibi muvazzaf subay albaylığa kadar yükselebilir.TSK Personel Kanunu ve Harp Akademileri Kanunu gereği sadece Harp Okulu mezunu subaylar kurmay olabilir.

4. maaş farkı olmaz. Olsa bile en fazla 20-50 tl arasında olur.

Başka sorunuz var mı Serap Hanım.

sss.serap
Aday Memur
18 Temmuz 2012 16:50

cevapladığınız için teşekkür ederim

komando eğitimi almak için başvurulursa bu eğitimi aldığımız için eğitim bitiminden sonra maaşta bir farklılık olur mu?

bir de paraşüt, dalgıçlık vs. gibi eğitimler yine isteğe bağlı olarak alınabilir mi?

sss.serap
Aday Memur
20 Temmuz 2012 14:44

cevap veren yok mu?

zhr02
Aday Memur
20 Temmuz 2012 15:00

arkadaşlar 1 temmuzda yapılan muvazzaf-sözleşmeli subaylık sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

A.Turkuaz
Kapalı
20 Temmuz 2012 15:15

17:00'dan sonra açıklanır muhtemelen

yargıc034
Müsteşar Yardımcısı
20 Temmuz 2012 15:31

bnde girdim ve gerçekten acaba ne oldu die merak ediyorum haydi hayırlısı dahga önceleri 17.00 den sonra mı acıklanıyormuş neden böyle birşey dedin hcoam ???

meriç26
Kapalı
20 Temmuz 2012 16:13

sonuçlar açıklandııı

sss.serap
Aday Memur
21 Temmuz 2012 19:23

en son sorduğum soruya halen cevap veren olmamış ve araya farklı konular karışmış

cevap verecek olan varsa memnun olurum..

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi