Editörler : F16 Gökçen
12 Eylül 2008 10:36

açıköğretimde okuyanlar üniversitede derslere girebilirler mi

arkadaşlar sanki birara böyle birşey duydum ama emin değilim.üniversitelerde derse girip dinleyebilir mi

danışmanlık hizmeti

welat96
Aday Memur
12 Eylül 2008 11:34

işletme-iktisat bölümlerini biliyorum sayısal dersler e ben gittim.

denizsu1987
Kapalı
12 Eylül 2008 11:37

bende gazıde gırılıor dıe bılıorum ama ne akdr doğru

*aziyade*
Başbakan Müsteşarı
12 Eylül 2008 12:45

ben de giriliyor diye biliyorum ama haftasonu programlarına bir araştırayım net bir şey söylerim inşaallah.

tramisu35
Kapalı
16 Eylül 2008 14:01

evet haftasonu üniversitede sayısal derslere girebiliyor.eğer eskişehirdeysen bütün derslere girebiliyormuşsun.ben İzmir'de dokuz eylül üniv.de hafta sonları giriyodum derslere..

tly
Genel Müdür
24 Eylül 2008 00:15

tüm üniversitelerde girebilirsiniz derslere sadece 4. sınıflar giremiyor

danışmanlık derslerinin saat yeri

http://www.anadolu.edu.tr/aos/akademik_danismanlik/akademik_danismanlik.aspx

tolgahan_onur
Daire Başkanı
24 Eylül 2008 08:47

eskişehirde olanlar çok avantajlı öğrenci kimliklerini gösteriyorlar ve derslere giriyorlar,

fatoch09
Aday Memur
17 Ekim 2008 20:53

a.ö.f. okul öncesi öğretmenliğini kazanan ve su anda eskişehirde bulunan kızım örgün öğrencilerle birlikte misafir öğrenci olarak derslere girebilirmi??? nasıl

Bahar5325
Memur
20 Ekim 2008 14:29

evet girebiliyor bildiğim kadarıyla

1789__ÖKK
Müsteşar Yardımcısı
22 Ekim 2008 12:02

EVET ÜNV DERSLERE GİRİLİYOR

ramses1987
Kapalı
22 Ekim 2008 13:00

eskişehirde isen derslere giriliyor ama örgünlerle derse girmek yasak ha girenler var ama ne bileyim en azından örgünlerle girmenin anlamı yok

derbay
Şef
22 Ekim 2008 18:04

dilekçe verdiğin sürece türkiyedeki tüm üniverstelerin derslerine girebilirsin

ramses1987
Kapalı
22 Ekim 2008 18:38

girmesine her yerde girersinde mesela aöf kamu okuyosun tutupta gazi kamunun dersine girmekte ne bileyim olmaz yani :)

horgeluiz
Yasaklı
25 Ekim 2008 23:35

Sayın ilgili,

Fakültemiz öğrencileri örgün bölümlerin derslerinden yararlanamamaktadır. Ancak, Akademik Danışmanlık Hizmetleri kapsamında, uzaktan öğretim gören öğrencilerimiz, bazı seçilmiş dersleri yüz yüze yapabilme olanağı elde etmektedirler.

Bu dersler aşağıdaki merkezlerde yapılmaktadır:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Alanya, Amasya, Ankara (Cebeci, Beşevler), Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bandırma, Biga, Bilecik, Bolu, Bozüyük, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir (Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi), Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul (Bahçelievler, Beyazıt, Haydarpaşa), İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Nazilli, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak.

Akademik Danışmanlık kapsamında yüz yüze yapılan dersler şunlardır:

1. Sınıf Dersleri :Genel Matematik, Genel Muhasebe, İktisada Giriş

2. Sınıf Dersleri :Muhasebe Uygulamaları, İstatistik, İktisat Teorisi

3. Sınıf Dersleri :Maliyet Muhasebesi, Türk Vergi Sistemi, Finansal Yönetim, İngilizce

4. Sınıf Dersleri için, yüz yüze öğretim yoktur.

Derslere ilişkin ayrıntılı programlar en geç, 2008 Aralık ayı son haftasında illerdeki AÖF Bürolarında ve İnternet sitemizde hazır olacak, danışmanlık yapılan merkezler ve derslerin sayısında değişiklik olduğunda ayrıca duyurulacaktır.

Akademik Danışmanlık dersleri, 05 Ocak 2009 Pazartesi günü başlayıp 29 Mayıs 2009 Cuma günü akşamına kadar kesintisiz sürdürülecektir. Dersler, resmî bayram günleri, ara sınavların yapıldığı günler ve Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılabilecek tatil günlerinde yapılmayacaktır. Merkezlere göre hafta içi akşamları veya hafta sonları yapılan akademik danışmanlık dersleri için hiçbir ücret alınmamakta, öğrenci kimliği gösterilerek dersliklere girilebilmektedir. Danışmanlık derslerine katılım zorunlu değildir. Derslere katılan öğrenciler, kitaplardan ve TV programlarından anlayamadıkları konuları öğretim elemanlarından öğrenme şansı elde etmektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz

T.C.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Açıköğretim Fakültesi

Merkez Büro Yöneticiliği

Yunusemre Kampusü 26470 / ESKİŞEHİR

Web: http://www.anadolu.edu.tr

Büro Web: http://aofburo.anadolu.edu.tr

E-mail: [email protected]

Tel: (0 222) 320 69 06 - 330 81 77 - 330 84 15 - 330 41 21

sempatikmemur80
Müsteşar Yardımcısı
26 Ekim 2008 01:35

akademik danışmanlık hizmeti olan yerlerde olmaz

olmayan yerde ise fakülteye dilekçe verirsin kabul edilirse olur

not: bizim fakülteye verilenler kabul edilmemişti

ecrin34_
Kapalı
26 Ekim 2008 20:16

arakdaşlar dilekçeye gerek var mı? ben öğrenci kimlik ile bu derslere katılabiliyoruz diye biliyorum

esra_ank
Şef
31 Ekim 2008 12:10

arkadaşlar ankara hukukta akşam 6 dan sanırım 9a kadar açıköğretm için dersler var.ama en fazla 3 ders seçilebiliyo. daha doğrusu onların belirlediği 3 derse girebiliyosun. dersler kasım da başlıyomuş.benim arkadaşım geçen sene gitti bu sene bende gidicem. ayrıca gazide de verildiğini duymşutum

öykü naz
Aday Memur
13 Kasım 2008 15:53

mrb ben derslere giren biri olarak sorunuzu yanıtlayım bizim için örgünle girme şansımız yok onlar daha önde ben 1 kaç kes girdim ama hiç ii olmuyo bizim için hafta sonları bazı şehirlerde hafta içi ayrı bi şekilde akademik danışmanlık hizmeti veilyo buda 1.2.sınıflar için 3ders 3.sınıf için 4ders veriliyo kesinlikle ders falan secmıyosun o zaten belirli 4.sınıf için danışmanlık dersi yok bu kadar arkadaşlar dilekçe flan verilmyo zaten aöflinin ders gunu belli oldugu için gerek yok

Zeynep Arzu
Kapalı
16 Kasım 2008 15:22

İst. Marmara Ünv. Haydarpaşa Kampüsünde açık öğretim dersleri veriliyordu, cumartesi pazar günleri.. bıraktığım için bu uygulama halen devam ediyor mu bilmiyorum..

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi