Editörler : oto-danisman-expert
10 Nisan 2008 16:58

uzman çavuşluk fiziki kabiliyet ve mülakat sınavına girmiş adayların görüşleri

uzman çavuşluk sınavını geçip fiziki kabiliyet ve mülakat sınavına katılan adaylar daha önce sınava girmiş adayların görüşlerini merak ediyorum.nası bi süreçten geçiyorlar.bu dönemde sınava giren arkadaşlarda var eğer yardımcı olursanız sevinirim...

aslanturk58
Memur
11 Nisan 2008 01:31

ben geçen dönem deniz kuvvetleri uzman çavuşluğuna girdim şu an güvenlik araştırmam devam ediyor.

fiziki kabiliyette 400 m yüzme :14 dk -- 5 m kule atlama -- 5 m dibe dalma -- 1 dk satıhta kalma -- 20 m dipden yüzme ve kara testleri vardı 3 km koşu şınav mekik barfiks felan filan. eğer mesleği çok istiyorsan nefesinin sonuna kadar mücadele ediyorsun yoksa zaten gözün kesmiyor ve negatif enerjiyle sınavları kaybediyorsun. yani istemek ve nasip.

aslanturk58
Memur
11 Nisan 2008 01:35

bide arkadaşım mülakatı söylemeyi unuttum. insan ister istemez heycana kapılıyor ama içeri girdikten sonra o heycanı atman gerekiyor. orda heyet değişik değişik sorular soruyor hepsini bilmek zorunda değilsin önemli olan onlara samimiyetini ve mesleği istediğini göstermen. ortalıkta çok dolanan bir laf var torpil konusu herkes uyduruyor işde ben askeriyede torpil işlediğine inanmıyorum gözümlede şahit oldum. onun için herkes hak ettiğini alıyor.

ozblood
Aday Memur
14 Nisan 2008 16:30

evet sağol arkadaşım güzel bilgiler vermişsin.ben daha çok komando uzman adayranını sormuştum ama yinede sağol.

mesela mülakatda ne tip sorular soruyorlar?

bomba koşu diye bişey var ben ilk defa duyuyorum o ne?

bide benim sınava gireceğim tarih 30 nisan 1 mayıs fiziki sınavdan sonra hemenmi gidecem mülakata ne giymek gerekiyor takım elbise felanmı?

bu tip şeyleri paylaşırsak daha yararlı olur teşekkürler

aslanturk58
Memur
14 Nisan 2008 17:36

arkadaş ilk önce başarılar dilerim ben baktım şartlarına bana göre çok basit şeyler ama sizi bilemem. ilk önce bomba koşusunu sölüyeyim. 5 tane bombayı belirli mesafelerde dizerler sen onalrı belirlenen noktaya getirirsin her seferinde bir bomba alcaksın ama. çok basit. sana tavsiyem ğer spor yapmıyorsan testlere 2 gün kalasıya kadar spor yap koş mekik şınav barfiks açılırsın iyi olur. elinden gelenin en iyisini yapmaya çalış puanlı çünkü. mülakata gelincede saç sakal traşını ol takım elbiseyi muhakak giyin bunlar artı puan. öyle bilgi isteyen sorular sormuyorlar. kendini tanıtma amaçlı ufak tefek sorular gelebilir bana atatürk ilkelerini sordular neden uzman olmak istriyorsun dediler. ölümden korkuyormsun dediler evet demiştim:) yani önemli olan net cevaplar vermen soruları bilemyebilirsin önemli değil. heycanıda atmalısın üstünden insan gerçekten çok heycanlanıyor. şimdiden başarılar dilerim

ozblood
Aday Memur
22 Nisan 2008 20:48

sınava girmekten vaz geçtim çünkü beni seven insanların çok olduğuna inanıyorum.

benim için endişelenen birileri var

eger sizinde varsa bu mesleğe gerek yok

tamam çok kutsal bi meslek ama olmaz

savaş olmadığı sürece ben elime silah almayı düşünmüyorum

ülkemizin bütünlüğünü bozan birileri varsa herzaman karşısındayım.

hayat güzel (kalabalık biryerde yüzünü gördüm)

herkeze başarılar....

aslanturk58
Memur
23 Nisan 2008 00:04

ozblood kardeş o senin şahsi düşüncen bu mesleği zaten tek para için yapamassın yapsan bile 3 ay sonra işkence gibi gelecek. sevmek benimsemek gerekiyor. hayatında başarılar sana

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi