Editörler : F16 Gökçen
05 Şubat 2011 01:22

'akbank' mı 'finansbank' mı???

akbank mülakatlarım olumlu sonuçlandı

finansbank içinde sınav sonucum başarılı mülakat daveti aldım

bankacılık gerçekten istediğim sektör

hangisi kariyer anlamında gelecek vaadeder

fikirleriniz için şimdiden teşekkürler....

turkuazz01
Kapalı
05 Şubat 2011 01:26

Allah yolunuzu acık etsin sunu belirteymki finansbank neredeyse herkese mülakat daveti yollamş ve coguda elencek malesef ve eger yazıları okuduysanz havuzda bekletme olayıda varmş eger teklif alırsan akbankı kabul edn derm ama finansn mülakatınada girin...

babaco
Aday Memur
05 Şubat 2011 02:06

AKbank

ayumsu
Genel Müdür
05 Şubat 2011 09:49

valla finansta çalışan arkadaşım var

maaşı çok düşükk

fafa06
Genel Müdür
05 Şubat 2011 11:34

akbankında maaşı çok düşük bi tanıdığıom çalışıyo

turkuazz01
Kapalı
05 Şubat 2011 11:42

özel bankalarn hepsnin maaşı düşük ya başka ikisininde farklı olanaklarını arastır maaştan başka..

zmege
Memur
05 Şubat 2011 11:53

işi buldunuz banka mı bepenmiyorsunuz ?

turkuazz01
Kapalı
05 Şubat 2011 12:54

tamm arkadas iş bulmuşta bnce bunu sorması gayet doğal fikir edinmek için sorabilir....

poffoff
Daire Başkanı
05 Şubat 2011 14:10

akbank öğle yemeği de vermiyormuş sanırım öyle duymuştum. sadece maaş diye.. gerçi finansın da işe alım süreci çok sancılı diyorlar.. sen iyi düşün arkadaşım kararını ona göre ver elindeki fırsatı da kaçırma sonra :/

jig_saw
Şube Müdürü
05 Şubat 2011 16:08

karıyer anlamında soruyosanız ben fınansbank derım. akbankın buyuklugune aldanmayın. ama keske olanak olsada ıkısınede bulasmasnız:) netıcde hersey kısıde bıter yınede. bir banka blogundan almıstım bu cumleyı "Bilgi birikimini, iş zekasını, yaratıcılığını, üretgenliğini ve yönetsel becerilerini en iyi sentezleyen arkadşlarımızın her zaman şansları daha yüksektir"

nihanns
Aday Memur
05 Şubat 2011 20:50

teşekkürler arkadaşlar

araştırmaya devam....

bulmuşta bunamış falan değilim 2 yıldır biyerlere gelebilmek için çabalıyorum!!!

oylesine3
Aday Memur
05 Şubat 2011 22:29

kesinlikle bankada çalışmamanızı tavsiye ediyorum. ama mecbursanız akbank finansbank ayrımına ikisini de görmüş biri olarak şunları söyleyebilirim;

akbank 2008 yılında krizi bahane ederek aslında gerek olmamasına rağman 1400 kişiyi bir akşamüstü işten çıkarmış bir bankadır. gidenlerin arasında hamileler başı çekmektedir.

finansbank etik olarak asla hiçbir krizde personelinden ödün vermemiştir bugüne kadar. hatta problemli personeli o bölümden o bölüme transfer etmek gibi bir huyu vardır, kolay kolay adam çıkarmaz.

akbank köklü ve güçlü bir bankadır. gireceğiniz birimin merkezini öğrenin. çalıştığınız yerin nerede olduğu da önemli. akbank içinde birimler arası koordinasyon ve işlerlik daha iyidir.

finansbank karmakarışık bir yapıya sahiptir. her 2-3 sene de bir dönüşüm dönemine girer. birileri sürekli yer değiştirir, organizasyon yapısı sürekli oynaktır. belirsizlik hakimdir.

akbank düşük maaş verir ama dil tazminatı ve benzeri haklarıyla biraz doğrultur belinizi. terfilerinde maaşlar fark yaratabilir tabii ki görece olarak.

finansbank akbank a göre biraz daha iyi olmakla beraber genelde ilk girişte yapılan pazarlığa bakar. girdikten sonra terfi etmek için yalaka olmak ve çok büyük azim gerekir. terfi ettirmemek için elinden geleni yapar ve girdiğiniz maaş muhtemelen 3-4 sene boyunca alacağınız maaştır. dil tazminatı falan yoktur. ek ödeme, mesai ödemesi yoktur, taksi parasını karşılamaz.

akbank biz bankacıların mecbur kalmadıkça çalışmak istemeyeceği bir bankadır. sorun yaşadığında gözünü kırpmadan personelini hadım etmiştir.

finansbank bu devirde bankacı nasıl olur gözler önüne seren bir bankadır. esnaf zihniyetinde olmalı, yalakalık yapabilmeli, kişiliğinden ödün vermeli ve şikayetçi olmamalısınız.

bankacıdır berbat bir iştir. uzaktan çekici görünür ancak içi bizi yakar.

register100
Aday Memur
05 Şubat 2011 23:32

oylesıne 3

bankacılıgın hep kotu yonlerınden bahsetmıssınde özel sektorde yapılabılecek en ıyı en temız ıste bankacılık bundan hıc bahsetmemıssın.cumartesı pazarın var sabah 9 da baslıyorsun bunlar onemlı seyler.bankada calısanların nıyeyse sıkayetınden hıc anlamam madem oyle daha ıyı ıs varsa gıreceksın yada kpssyle atanacaksın... ne deyım...herkesı olumsuz yonlendırmeyelım biraz da sukretmesını bılelım

register100
Aday Memur
05 Şubat 2011 23:37

valla yazdıgın yorumlardan bankacılığa karsı içim karardı madem oyle ısıfa et nedeyım tecrubende varmıs senı heryer alır ne dıye sürünüyorsun demezlermi adama.nedense her calısan olumsuz yazıyor hıcmı olumlu tarafı yok bu bankacılıgın anlamam kı...

zmege
Memur
06 Şubat 2011 17:22

BU bankaya girenler hep ağlıyor ama çıkmıyor da nasıl bişey anlamadım ???? Cumartesi Pazarı olan ne kadar iş var ?

Hem çok zormuş bankacılık hangi iş kolay ?

Ben finansbankta Staj yapmış biri olarak ciğerini bilirim.

Ama çalışmak nasip olmadı torpil yüzünden. Ne zaman Müdürle karşılaşsak nasılsın evlat buldunmu iş diyor gir sınavlara mücadele et havuzda beklesende çağırırlar diyor hani nerde ?????

2007 de Staja gittiğimde bütün elemanları Müdür Kendi kanaatiyle almış işe tam 17 Kanaatkar ELEMAN !!!! Biz 2008 de mezun olup iş aramaya gidince eskiden öyleymişmiş şimdi işler değişmiş. Hadi ordan !!!!!

BEn stajyerken Bi oğlan vardı gişeye başvuru yapmış evrakları göndermişler istanbul'a . Yer yok diye geçici olarak çocuğu bankamatiklere para koymaya gönderiyolardı.

Çocuk hep soruyodu benim eğitim tarihi belli oldumu diye ?

Sonra benim Stajın bitmeye 15 gün kala bi kız çıkıp geliverdi Ağustos ayında. Neymiş sezonluk eleman adayıymış. YAHU Sezon bitiyo artık. Ne Sezonluğu ????? Hiç bir belgesi sıfatı resmiyeti sınava girmişliği yok !!!! Benim yanıma verdiler Dövizleri sayıp 100lük yapmaya ben bile bir tecrube edinmiştim onu bana teslim ettiler.

Stajım bitmeye son 2 günüm kala o kızın eğitim maili geldi gişe için. Ama o 5 aydır bankamatiklere para koyan çocuğun kağıdı gelmedi.

Sonra Bankamatikleri özel sektör almış çocuğu çıkarmışlar işten.

O benden tecrubesiz kız ise şimdi Masa Başına Bireysel MT olarak geçmiş. İşte Finansbank Ahlakı.

Tam bir Kanaatkar banka Tanıdığınız varsa. Çekinmeyin sokun araya birilerini. İşe yarar.

ulash
Genel Müdür
06 Şubat 2011 20:15

Pozisyon "Gişe Yetkilisi" ise Akbank derim.

Her iki bankada da çalışmış biri olarak söylüyorum; Finansbank 'ta gişede başladıktan sonra kurtulmak ve kariyer yoluna (pazarlamacı veya operasyoncu olarak) devam edebilmek imkansıza yakın zordur.

Farklı pozisyonlar için tartışırız.

oylesine3
Aday Memur
07 Şubat 2011 00:42

kariyere gişede başlayarak yükselmek konusunda söylenene katılıyorum. en fazla operasyon yönetmeni olabilirsiniz. ama finansbankta müdür olan da var o ayrı, istisna diyelim.

neden hala bankadayım:) bankacılık şöyle oluyor arkadaşlar, ya benimsin ya kara toprağın. iş bulamıyoruz, farklı bir sektöre girenler inanın çok azdır. ben çok uzun yıllardır bu işi yapıyorum. 1-2 senelik deneyimle buraya yazı yazmam zaten. bankacı başlayan bankacı emekli olur genellikle fazla bir çıkış yolu yoktur.

neden şikayetçiyiz? gelin görün bizimle beraber en azından bir 2 sene çalışın zaten size bir şey söylememe gerek kalmaz. bankacıların çok büyük bir çoğunluğu piyasada başka bir işveren olmadığından nihayetinde mecburen bankaya girenlerdir. aramızda jeoloji mühendisleri de bulunmaktadır. küçükken hayalini kurup, lisede kariyer planı yapıp gelen bir kişi tanımadım.

bizler mecbur olduğumuz için burada çalışıyoruz. işimizin olması ondan şikayet etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. ve ısrarla söylüyorum, eğer başka bir fırsat yaratabiliyorsanız bankacılığı asla seçmeyin. işsiz kalıp da size kapısını açan tek yer banka ise tabii ki yapacak bir şey yok.

ve mümkün mertebe pazarlamadan girin. hatta genel müdürlükten başlayın, şubeden de değil. ve de kurumsal ve ticari kredileri zorlayın, bireysel ve perakende sonra ki seçenekleriniz olsun.

cobaindyg
Memur
07 Nisan 2011 15:08

Ulash arkadaşım finansbankta gişede başayıp ilerlemenin çok zor olduğunu yazmışsın.Hiç şans yok mu peki sen çalıştığın için iyi bilirsin.Bir de sosyal koşulları nasıl.Akbank 3 ayda bir çift maaş veriyor finansta da böyle bir durum var mı peki ?

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi