Editörler : supporters.

Kapalı
07 Eylül 2017 00:06

Doçentlik Sözlü sınavı kaldırılmalı mıdır?

Bu ankete 7 günde, 72 kişi oy kullandı ve 14/09/2017 00:06 tarihinde sona erdi.

Bertrandrussel
Aday Memur
07 Eylül 2017 00:57

Evet

zordoçentlik
Müsteşar Yardımcısı
07 Eylül 2017 01:10

Kesinlikle Kaldırılmalıdır. Anket sonuçlarını görmek biraz zaman alacak gibi

ypirgon
Aday Memur
07 Eylül 2017 01:51

kalkmalıdır!!!

07 Eylül 2017 01:57

Twitterda oylamada şu an için %14 veya bunun biraz daha üzerinde ya da altında olabilecek "güzide akademikler" ki bunların içinde ben zaten oldum deyip pek çoğunun nasıl başarılı olduğu malum kifayetsiz muhterisler ya da ego tatmincisi jüri üyeleri var buna rağmen,

Subjektif "doçentlik sözlü sınavı kaldırılmalıdır.

apollon1972
Aday Memur
07 Eylül 2017 02:03

Kesinlikle KALKMALIDIR

07 Eylül 2017 09:29

Evet "Doçentlik sözlü sınavı kaldırılmalıdır"

sixfeetunder
Şube Müdürü
07 Eylül 2017 10:07

Çünkü hepsi danışmanı ile jüri sorununu çözdüğünden sınav sıkıntıları yok.

attentive59, 7 yıl önce

Twitterda oylamada şu an için %14 veya bunun biraz daha üzerinde ya da altında olabilecek "güzide akademikler" ki bunların içinde ben zaten oldum deyip pek çoğunun nasıl başarılı olduğu malum kifayetsiz muhterisler ya da ego tatmincisi jüri üyeleri var buna rağmen,

Subjektif "doçentlik sözlü sınavı kaldırılmalıdır.

üniversi
Aday Memur
07 Eylül 2017 10:11

ZULÜM SINAVI OLAN DOÇENTLİK SÖZLÜ SINAVI ZAMANA YAYILMADAN BİR AN ÖNCE

KALDIRILMALIDIR.

07 Eylül 2017 10:19

Dün ankete katılan sayısı daha fazlaydı.. azalma mı oluyor..

07 Eylül 2017 10:21

evet, kesinlikle kaldırılmalıdır

muhdoktor
Aday Memur
07 Eylül 2017 10:22

Doçentlik Sözlü Sınavı Kaldırılmalıdır.

zordoçentlik
Müsteşar Yardımcısı
07 Eylül 2017 10:35

Sayın hocalar, bu ankette sıkıntı çıkıyor arada diğer Vahdet ÖZKOÇAK'ın Twitter hesabında yaptığı ankete de oy kullanalım.

muhdoktor, 7 yıl önce

Doçentlik Sözlü Sınavı Kaldırılmalıdır.

Objektiften
Aday Memur
07 Eylül 2017 12:07

Dünkü anket silinmiş, bunu da tekrar başlatmışlar ancak anket oylama linkleri genelde pasif görünüyormuş. Yani bu site yöneticisi anket sonucunu tahmin ettiği için sanırım oylamaya gerek duymuyor. Çünkü ezici çoğunluk keyfiyete dayalı değerlendirmeye karşı çıkıyor görünmektedir.

hsnhsn1, 7 yıl önce

Dün ankete katılan sayısı daha fazlaydı.. azalma mı oluyor..

zordoçentlik
Müsteşar Yardımcısı
07 Eylül 2017 12:19

Aynen hocam. Anketin sonucu belli. Vahdet Bey'in anketinde de belli oluyor. Bazı oy verenler zaten yanlışlıkla hayır demiş. Şu an Kaldırılmasını isteyen oy oranı %87 :) Sanırım artık bu işe çomak sokmak isteyenler bitmiştir. Evet oyu yükselecektir. Arada anketi de twitter üzerinden siyasilere yönlendireceğim.

Objektiften, 7 yıl önce

Dünkü anket silinmiş, bunu da tekrar başlatmışlar ancak anket oylama linkleri genelde pasif görünüyormuş. Yani bu site yöneticisi anket sonucunu tahmin ettiği için sanırım oylamaya gerek duymuyor. Çünkü ezici çoğunluk keyfiyete dayalı değerlendirmeye karşı çıkıyor görünmektedir.

vethekyusuf
Müsteşar
07 Eylül 2017 13:09

Dünkü anket neden kaldırılmış acaba?

zordoçentlik
Müsteşar Yardımcısı
07 Eylül 2017 13:19

Hocam dünkü kaldırıldı da mevcut bu anket çalışıyor mu bende mi çıkmıyor butonlar. Dünkü anketin neden kaldırıldığı açıklanmadı tabi ki. Aklınıza ilk gelen doğru.

vethekyusuf, 7 yıl önce

hbryk
Kapalı
07 Eylül 2017 13:21

sayın hocam buna cevabımız,

hııımm ya da hı hı ya da aaaa ! nedeeen bilmeeem.. vs vs,

canınızı sıkmayın, Allah büyüktür..

vethekyusuf, 7 yıl önce

07 Eylül 2017 13:22

Mobilden ankete katılmada dünden beri sorun var bu sorunun çözülmesi gerekir belki bu yüzden düne göre katılım az olabilir. Ben de şu an pc den girip katıldım.

Bilimsel motivasyonu bitiren ve objektif olmayan "doçentlik sözlü sınavı" kaldırılmalıdır.

vethekyusuf
Müsteşar
08 Eylül 2017 15:26

Bu anket çalışıyor bir kez avet ya da hayır dedi iseniz bir daha gözükmüyor ve "Bu anketin sonuçları 14 Eylül 2017, 00:06 tarihinden sonra görüntülenecektir." şeklinde bir uyarı yazısı çıkmaktadır.

Anketi yapan arkadaş sanırım öyle hazırladı diye düşünüyorum.

UAK sayfasında duyurular var dün eklemişler. Eski başvuru yapanlar için anlaşılan Sözlüye Devam...

Her şeyin hayırlısı olsun herkes hakkında.

zordoçentlik, 7 yıl önce

Hocam dünkü kaldırıldı da mevcut bu anket çalışıyor mu bende mi çıkmıyor butonlar. Dünkü anketin neden kaldırıldığı açıklanmadı tabi ki. Aklınıza ilk gelen doğru.

erin74
Aday Memur
09 Eylül 2017 09:26

Akademik dünya da sadece yardımcı doçentlik kadrosu cumhurbaşkanı için sorun görüldü. Nisan 2016 dan sonra ağırlaştırılan ve bazı kapatılan alanlar var Örneğin Güvenlik bilimleri gibi.. Eserlerini bu alanda yazan insanlar birden bire ekim 2016 da ortada kaldılar. 18 ay sonra eserden geçemeyen insanlar birde kapatılmış alan çalışmalarından sıkıntı yaşayacak.( jüri başvurulan alana uygun yayın yapmadığı gerekçesiyle ret edecek) Sivilleştirilen güvenlik kadrolarına adam yetiştirmek esas iken akademik camia da sadece İngiltere ile sıkı ilişkiler içerisindeki akademisyenler ön planda. En çok terör örgütünün görüldüğü bir ülkede terör alanı doçentliği yok. aslında maddeler halinde özetlemek mümkün : 1. yap Boz tahtası doçentlik kriterleri. Kapatılan disiplinler. Disipline uygun eski doçentlik alanları ile ilgili ulakbilime kayıtlı dergiler bile yok denecek kadar az. 2. Torba yasası ile referandum dan evet çıksa da YÖK kaldırılması gerçekleşmedi. 1980 dönemine ait her şey sona erecekti referandum iddiası buydu ama YOK ve doçentlik jürisi ( 1980 sonrası konan değişmedi) Kamu Güvenlik Müsteşarlığının " Sessiz Devrim" kitabı içerisinde akademik yenilikler yok. 3. Türkiye'nin sorun yaşadığı alanlarla ilgili daha önce de değinilen terörizm disiplini yok örneğin. 4. Profesörler eser ve jürilikte belli bir miktarda para kazanabiliyor. 10 ya da 20 dosya baksa da aynı parayı alıyor. Bu kadar yüklenilenilince sistem çöktü. Kazanacağı para belli. İdari görevleri olan insanlar bunlar.(rektör, dekan vs..) 5. Bürokrasi 15 temmuz sonrası adeta intikam alıyor. Atılan insanlar ve tutuklananlar ile devletin çöktüğünü göstermek istercesine her konuda sorun çıkıyor. OSYM gibi kamuoyunda ses getiren sorunlar maalesef akademisyenler için işlemiyor. 6. Bir kurum YOK ya da UAK kendisine açılan davaların istatiğini tutsa ve onları gruplandırsa temel sorun alanlarını ortaya koyar. Bu alanları iyileştirmek için adımlar atar. Eminim ki subjektif jüri sistemi itirazları bunların başında gelir. 7. Cumhurbaşkanın oğlu ya da ailesinden biri doçent olsaydı sistem gerçekten kolaylaşırdı.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi