Editörler : Pangaea
08 Ekim 2009 22:36

acil yardım!! özel eğitim öğretmenliği hakkında bilgi verebilirmisiniz?

tam olarak nedir? zihinsel engelliler veya işitme engelliler öğrt. ile atnı şeymi? atama durumu nedir?

trentemoller
Memur
08 Ekim 2009 22:41

özel eğitim; zihinsel, işitme, üstün zekalılar eğitiminin ortak ismidir bunları kapsar... hayrola?

muammer_fizik
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 22:44

ya ek yerleştirme için lazım... peki hocam mezun olduktan sonra bu söylediğin 3 bölümdende atanabiliyormu?

muammer_fizik
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 22:48

gncl

trentemoller
Memur
08 Ekim 2009 22:49

hangi eğitimi aldıysanız o alandan atanırsınız...özel eğitim öğretmenliği diye bir şey yoktur..özel eğitim bölümü vardır ünilerde onun alt dalları olarak da saydığım öğretmenlik programları vardır..güzel sanatlar eğitimi bölümü vardır bölüme ait resim iş ve müzik öğretmenliği programları vardır hangi programı okuduysanız o alandan atanırsınız nasıl ki müzik öğretmeni resim iş ten atanamıyorsa zzihinsel engelliler de işitme alanına atanamazlar yand dal yapmadılarsa tabii...ama özel eğitim alanı programlarından mezun olanlar zaten özel okullarda daha yüksek maaşlarla daha ii koşullarda çalışırlar devlete göre zaten programdan mezun sayısı, özel sektörde rahat iş bulabilmeleri ve devletin alanlardan mezun sayısına olan ihtiyacını göz önüne alınca atama puanlarıda çok yüksek diil 50 civarında fln sanırım...sizin branş neydi mezun musunz eğitime devam mı,?

muammer_fizik
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 22:53

hocam ben fizik öğretmenliğinden mezun oldum.. dediğim gibi ek yerleştirme için kardeşime bölümü yazıp yazmamada kararsız kaldık o yüzden soruyorum.. bir şey daha sorucam.. Hatay mustafa kemal üni. özel eğitim öğretmenliği bölümü açmış.. diyelimki kardeşim bu bölüme yerleşti.. sonrasında bölüme girdikten sonra kendine zihinsel engelliler veya işitme engelliler diye alan seçip bu alanlardan atanabilirmi?

teşekkürler..

08 Ekim 2009 22:55

görme engellileri de unutmayın bence

muammer_fizik
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 22:59

gncl

trentemoller
Memur
08 Ekim 2009 23:02

gmm evet görme engelliler de var bi kaç bolum daha olabilir..hocam bilmiyorum yeni gördüm ben de böyle bi program açmışlar özür..ama ne olduğu konusunda bi fikrim yok büyük ihtimal soylediğin gibidir.. siz kesin bilgi almak için yarın okulun ilgili anabilim dalı başkanlığına telefonla ulaşın onlar sizi bilgilendirecektir... bu tip programlardan mezun sayısı fazla değil biraz daha şanslı olur ihtiyaçda var hem

muammer_fizik
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 23:12

saol hocam..

sibelll86
Kapalı
08 Ekim 2009 23:14

ben görmeciyim ama kesinlikle zihin diyorumm...

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi