Editörler : crops35
11 Kasım 2012 15:52

Gözlük kullanıyorum infaz koruma memurluğuna başvurabilirmiyim.

1-merhaba ben gözlük kullanıyorum 3.5 numara orta derece miyop , infaz koruma memurluğuna başvurabilirmiyim, gardiyanlığa başvurabilirmiyim

2-mübaşirlik alımı olacakmı başvuruları ne zaman.

ktunceri
Memur
11 Kasım 2012 15:56

gardiyanlıkta boy ve kilo şartı aranıyor. sağlık kurul raporunda da sağlam yazması yeterli.

mübaşirlik alımı her sene olur. zamanını adalet bakanlığı belirler ve internet sitesinden duyurur.

kiliksiz
Aday Memur
11 Kasım 2012 16:00

yani başvurabilirmiyim

ktunceri, 11 yıl önce

gardiyanlıkta boy ve kilo şartı aranıyor. sağlık kurul raporunda da sağlam yazması yeterli.

mübaşirlik alımı her sene olur. zamanını adalet bakanlığı belirler ve internet sitesinden duyurur.

wistfull42
Memur
11 Kasım 2012 20:07

ben de bişey sormak istiyorum,, sol gözde görme problemi var arkadaşımın ama heyet engellli raporuda vermiyor acaba o da başvurabilir mi lütfen cevap verin ?

ktunceri
Memur
11 Kasım 2012 22:45

tek göz tamamen görmüyorsa bildiğim kadarıyla yüzde 50 engelli sayılıyor ve sağlam raporu verilmiyor.

zaten sağlık kurul raporu alırken hangi iş için bu raporu istediğinizi soruyorlar ve raporda bu iş için engel bir durum yoktur diye raporu yazıyorlar. belli bir yüzdeye kadar da (benim bildiğim yüzde 50) memuriyete engel olmuyor.

göz bozuklukları için "şu şu gözlükle sağlam" diye belirtiliyor.

mkaya0718
Aday Memur
29 Ağustos 2017 14:12

arkadaşlar bi göz 1.75 diğer göz 2 miyop sorun olur mu ceza infaz ve koruma hizmetleri 2 yıllık bölüme başlayacağım ilerde mülakatta vs problem olurmu ? lütfen yardım edi...

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi