Editörler : Lanet
03 Eylül 2007 16:07

Yeşilçam'dan Unutulmaz Sahneler

SON SAYFAYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Selvi Boylum Al Yazmalım

Ş@h-in
Müsteşar
03 Eylül 2007 16:28

Banker Bilo'dan...

(Belki de konuşuyordur, Alaman köpeği) :D

Ş@h-in
Müsteşar
17 Eylül 2007 20:16

Uçurtmayı Vurmasınlar

sirinem
Daire Başkanı
18 Eylül 2007 13:49

güzel katılımlar olmuş. yazanların (ya da kopyalayanların) eline sağlık.

benim de ilk anda aklıma gelenler:

- babam ve oğlum'da babası öldükten sonra çocuğun babasının hayali ile bahçede konuştuğu sahne ve "insanlar büyüyünce hayalleri küçülür mü baba?" deyişi,

- eşkıya filminde uğur yücel'in ölüm sahnesinde şener şen'in yaptığı konuşma.. nasıldı.. uğur yücel "korkuyorum" dediğinde, "korkma sadece toprak olacaksın. sonra sularla bir çiçeğin özüne yürüyeceksin. sonra çiçeğe bir arı konacak. belki o arı ben olacam!" demesi,

- yine aynı filmde keje ile eşkıya'nın yıllar sonra karşılaştıklarında keje'nin kaç yıllık suskunluğunu bozması, gerçekten yıllar sonra ilk kez konuşuyomuş gibi sesler çıkarması,

- sultan filminde türkan şoray mahalleli ile birlikte göçünü kaldırırken bulut aras'ın istenmemesine, türkan şoray'ın taş atıp alnını kanatmasına rağmen onun ardından gitmesi; kalas taşırken sultan'a yardım etmek istemesi üzerine cebelleştikleri an, bulut aras'ın "eeeh.. yeter be! seviyorum ulannn.. seviyorum.." feryatları ile bir tokat aşketmesi ve o hengame içinde bulut aras'ın taşıdığı kutunun -çok güzel bi şekilde- gökyüzüne fırlaması ve tabiki içinki gelinliğin havadaki süzülüşü:))

- çetin tekindor ve hülya koçyiğit'in (adını yanlış hatırlamıyorsam) yavrularım adlı filminde hülya koçyiğit'in öleceğini anladıktan sonra yavrularına aile arayışı, hepsine yuva bulması, hepsini elleriyle uğurlaması, en sona kalan büyük kızı(aycan) ile vedası, hülya koçyiğit'in aycan'a "sen onların en büyüğüüsün, anneleri sayılırsın, aranızdaki bağı koparma!" deyişi, anne öldükten sonra mezarlıkta aycan ile çetin tekindor'un sarılışı,,,,

bende izler bırakmıştır.

hakikaten ne güzel filmlerimiz var bizim...

sirinem
Daire Başkanı
18 Eylül 2007 13:57

"elveda asya'm...

elveda selvi boylum.. al yazmalım...

bitmemiş türküm!"

off... çok vurucu:((

sıla83
Aday Memur
19 Eylül 2007 12:50

unutamadığım sahnelerden biri. sizde izleyin

parodi
Genel Müdür
19 Eylül 2007 14:16

Merhaba,,

Az evvel,Kliplerini izledim sinemaların .Ama Balıkçı Osman,inanın o orijinal görüntülerden daha güzel,içten,eğlendirici betimlemişsiniz.Dilinize hayran kaldım.Filmi kaçırmışsak eğer, bazen iyi anlatıcı birinden dinlemek daha bi farklı tad verir ya ,bilirsiniz.Örneğin Hasan Kaçan,Ekmek Teknesi'nde müthiş bi anlatıcıydı.Bana onu hatırlattınız; yaklaşın yamacıma! der gibi...:)

Peki merak ettiğim,...:) Emine ve mine ikizleri??? Mutlaka izlemiş olmalısınız Filiz AKIN oynamıştı hani,yorumunuzu çok merak ediyorum,lütfen?

Ş@h-in
Müsteşar
10 Ekim 2007 19:56

Ölüm yıl dönümünde Kadir Savun'u anıyoruz...

Free Image Hosting

01 Aralık 2007 18:54

çalıkuşu :(

Ş@h-in
Müsteşar
12 Aralık 2007 17:07

Ünlü sinema sanatçısı Adile Naşit'i ölüm yıl dönümünde rahmetle anıyoruz.

adobem
Kapalı
14 Aralık 2007 09:16

propaganda filminde ki son sahne. kemal sunal ın elinde türk bayrağıyla askerlerin üzerine doğru gelmes ve askerlerden birinin orda "türk askeri türk bayrağına silah sıkmaz" cümlesi.

işte bu sahne zaten sinamada izlediğimde ayakta alkışlanmıştı.evdede ne zaman izlesem etkiler beni.

15 Aralık 2007 01:16

kelebekler sonsuza uçar filminin bitiş sahnesi..islilipli atıf hocanın şehadeti:((((

podzol
Kapalı
15 Aralık 2007 13:02

Filmin adını hatırlamıyorum ama bir sahnesinde Şevket Altuğ yanında Kemal Sunal olduğu halde paralı kumar oynuyor. Şevket Altuğ seansı kazanıp paraları tam toplarken Kemal Sunal:

-Bi dakika durun, Şevket'in daha fazla kazanması lazım. Çünkü onda daha fazla kağıt var!

diyerek Şevket'in kollarının altında, kazağının içersinde ne kadar kağıt varsa ortaya çıkardı. Tabii Şaban bu işlemleri yaparken Şevket Altuğ'un bakışlarını ne zaman hatırlasam gülerim. Sonuç mu? Şevket tabi diğer kumarcılardan sopayı yedi.

Ş@h-in
Müsteşar
15 Aralık 2007 15:09

Yeşimçam'ın unutulmaz oyuncusu Ali Şen'in ölüm yıl dönümü. Rahmetle...

trtato
Şef
15 Aralık 2007 15:15

Allah rahmet eylesin...

adobem
Kapalı
15 Aralık 2007 17:00

uçurtmayı vurmasınlar flminin, final sahnesini benim gibi unutamayan çoktur heralde

Ş@h-in
Müsteşar
02 Mart 2008 16:43

Türk Sineması'nın özellikle 1960'lı yıllarına damgasını vuran, emektar oyunculardan, bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören 76 yaşındaki Senih Orkan, Bodrum Turgutreis'te yaşamını yitirdi.

Bazı filmleri:

Cilalı İbo Köşkte, Hırsız, Karaoğlan, Yeşil Ejder, Mor Defter, Keşanlı Ali Destanı, Ayşecik, Üç Tekerlekli Bisiklet, Altın Çocuk Beyrut?ta ve Hacı Murat...

Allah rahmet eylesin!

ResimEkle.Gen.tr

..truth..
Kapalı
10 Mart 2008 12:41

Yeşilçam filmlerinin unutulmaz yüzlerinden,usta aktör Kenan Pars hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin.

Ş@h-in
Müsteşar
10 Mart 2008 21:33

Kenan Pars'ın yakınlarına başsağlığı kendisine rahmet diliyorum.

Aile bireyleri bugün haberlerde söyledi, müslüman olmadığı halde ölürken şahadet getirmiş. Ne olduğunun önemi yok tabii, Türk sineması için verdiği emekler önemli.

Ş@h-in
Müsteşar
14 Mart 2008 20:53

1 Ocak - 31 Aralık 2007 tarihleri arasında gösterime giren filmler arasından 9 kategori ve 2 özel dalda verilecek ?Yeşilçam Ödülleri?nin adayları şunlar:

?En İyi Film? :

?Barda?, ?Beyaz Melek?, ?Mutluluk?, ?Yaşamın kıyısında?, ?Yumurta?.

?En İyi Yönetmen?:

Abdullah Oğuz ?Mutluluk?, Barış Pirhasan ?Adem?in Trenleri?, Fatih Akın ?Yaşamın Kıyısında?, Semih Kaplanoğlu ?Yumurta?, Serdar Akar ?Barda?.

?En İyi Kadın Oyuncu?:

Fadik Sevin Atasoy ?Zeynep?in 8 Günü?, Nurgül Yeşilçay ?Adem?in Trenleri? ve ?Yaşamın Kıyısında?, Özgü Namal ?Mutluluk?, Ülkü Duru ?İyi Seneler Londra?.

?En İyi Erkek Oyuncu?:

Haluk Bilginer ?Polis?, Kenan İmirzalıoğlu ?Kabadayı?, Nejat İşler ?Barda? ve ?Yumurta?, Şener Şen ?Kabadayı?, Uğur Polat ?Sis ve Gece?, Yetkin Dikinciler ?Mavi Gözlü Dev?.

?En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu?:

Derya Alabora ?Adem?in Trenleri?, Lale Mansur ?Mutluluk?, Melisa Sözen ?Bana Şans Dile?, Nusel Köse ?Yaşamın Kıyısında?, Özge Özberk ?Mavi Gözlü Dev?.

?En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu?:

İlyas Salman ?Sis ve Gece?, Uğur Polat ?Mavi Gözlü Dev?, Rasim Öztekin ?Kabadayı?, Talat Bulut ?Mutluluk?, Tuncel Kurtiz ?Yaşamın Kıyısında?.

?En İyi Senaryo?:

Fatih Akın ?Yaşamın Kıyısında?, İsmail Doruk ?Adem?in Trenleri?, Kubilay Tuncer ?Mutluluk?, Semih Kaplanoğlu-Orçun Köksal ?Yumurta?, Yavuz Turgul ?Kabadayı?.

?En İyi Müzik?: Fazıl Say ?İyi Seneler Londra?, Mahsun Kırmızıgül-Yıldıray Gürgen ?Beyaz Melek?, Selim Demirlen ?Barda?, Shantel ?Yaşamın Kıyısında?, Zülfü Livaneli ?Mutluluk?.

?En İyi Görüntü Yönetmeni?:

Eyüp Boz ?Janjan?, Gökhan Atılmış ?Sis ve Gece?, Mirsad Heroviç ?Mutluluk?, Özgür Eken ?Yumurta?, Rainer Klausman ?Yaşamın Kıyısında?.

dilŞAD2
Kapalı
04 Haziran 2008 13:39

Etrafıma bakınıyorum da çoluk çocuk Amerkan filmlerinin müptelası olmuşuz.Oysa bizim bir Yeşilçamımız var...Bu sözüm üzerine burun kıvıranları görür gibi oluyorum.Oysa saçma ve basit bulunan yeşilçam filmleri bizi anlatıyor...Ben şahsım adına söyleyeyim siyah beyaz bir Belgin Doruk filminden aldığım tadı hiçbir Amerikan filminden alamıyorum.Hele o kullanılan İstanbul Türkçesi...O zerafet ve asalet...:)

Ama son zamanlarda eski Yeşilçam tadında yapılan diziler var...Haaaa....Gerçi Lost varken Asi' nin lafımı olur...:)

Ya da Kasımda Aşk Başkadır varken Selvi Boylum Al Yazmalım mı izlenir...:)

Toplam 133 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi