Editörler : ayşegül bgm
20 Aralık 2010 13:27

Aile sağlığı elemanı maaş: 2 .016 tl - 1.900 tl - 1.650 tl

merhaba arkadaşlar, istanbulda aile sağlığı elemanı olarak çalışmaktayım, bizim bulunduğumuz bölgede 200 metre aralıklarla 3 sağlık ocağı var. bir sağlık ocağında 1650 tl maaş yatarken bize 1850 tl yattı, diğer sağlık ocağındaki hemşire ve ebeler 2.016 tl aldılar. hepimizin hasta sayısı 3 binden yüksek mesela bizimkisi 3750. bu dengesizlik nedendir bilen yok sanırım,bu yüzden kızıpta aile sağlığı elemanlığından istifa edenler bile çok...herkes maaş bordrosu almak ve aradaki farkın nerden kaynaklandığını öğrenmek için müdürlüğe dilekçe yazsın..dilekçelere yasal olarak cevap verilmek zorunda...

bu arada başka kurumlarda maaş alan arkadaşlar da maaşlarını yazarlarsa maaş dengesizliğini öğrenmemiz açısından iyi olur...

oyasar42
Genel Müdür
20 Aralık 2010 14:12

4 b ayrımı devam ediyor.

Yok nüfusa göre yok ssk kesintisine göre laf çokkkk

AMa doktorlarınki 7500 tl den aşağı değil. Elemanınki değişik.

önce diplomada yazan ünvanımızı geri istiyoruz. Sonra maaş düzenlemesi ve ikinci çalışan ebe hemşire yada sağlık memuru ikinci çalışan kişi istiyoruz.

sepetyus
Müsteşar Yardımcısı
20 Aralık 2010 22:23

her nüfus başına .40 kuruş alıyoruz. birde mobil nufüs fazlalığı varsa ondan da maaş farkı olur. son olarak vergi dilimi farklılıklarından dolayıda maaşlarda farklılıklar oluyor.

ebe_55
Aday Memur
21 Aralık 2010 11:11

bende saĞlık ocağında çalışıyorum 1770 tl maaş aldım nüfüs 3540 nasıl hesaplanmış sence sepetyus arkadaşım?

kerkenezz
Aday Memur
21 Aralık 2010 14:24

pepetyus kardeşim, biz sağlık ocağında 6 hemşireyiz, hepimizin nüfusu hemen hemen aynı hatta en fazla benim bölgem,bende dahil 3 arkadaşım 1857 aldı 2 arkadaşımız 2.060 tl aldılar, vergi dilimi 200 tl mi kesilir ,burda bir adaletsizlik ve dengesizlik var, bölgelerimiz yan yana ve hatta hasta sayım benim daha yüksek olmasına rağmen aradaki fark çok fazla, bir memur veya çalışan 200 tl zam için ortalama 8 yıl bekliyor....

lylkrlr46
Memur
21 Aralık 2010 16:48

arkadaşlar bende anadolu tarafında çalışıyorum. 4-liyim ve 1840 gibi bir maaş yattı.yanımda çalışan arkadaş kadrolu onada 2028 tl yattı.ama müdürlüğü arayıp soracağım neden diye sizde sorabilirsiniz

sepetyus
Müsteşar Yardımcısı
21 Aralık 2010 23:32

kerkenez ve ebe_55; arkadaşlar nüfuslarınızda gezici hizmete tabii hasta kayıtlımı mesala aile sağlığı merkezinin bulunduğu ilçenin dışında başka ilçelerde hastalarınız kayıtlımı? eğer kayıtlı ise bu durumda maaş farkına yol açar. örneğin benim toplam nüfusum 3500 bunun gezici nüfusu 2.800 yani 700 tanesi ilçe merkezinde 2700 taneside köylerde. anlatmak istediğim mobil nufusun ne kadar fazla ise maaşın o kadar artar. ben 3500 nufusla 6 günlük 484 tl maaş aldım. bölge olarak 7. bölgedeyim mobil olarakta en fazla mobil olan biryerdeyim.

methergin
Aday Memur
26 Aralık 2010 00:09

akadaşlar hepinizi takdir ediyorum...

sayımızın az olması üzücü .... umarım tepkiler artar

ben de 4B li sözleşmeli statüsünden ase oldum . Ancak Şişli Etfal Hst. de yapılan toplantı da maaşlar farklı açıklanmıştı.

Ancak lise mezunu ase 2000 tl alırken üniversite mezunu ase 1800 tl aldı .(Aynı ASM deyiz. )

bu maaşların tekrar düzenlenerek farkların tarafımıza gecikmeden yatırılması gerekiyor.

minarebiliş
Müsteşar
26 Aralık 2010 13:44

bakan: aile hekimliği nufusunu ortalama 2000-2500 lere indirmeyi düşünüyoruz, dedi.bu durumda alacağınız maaşı hiç düşündünüzmü ?

neftisss
Aday Memur
27 Aralık 2010 20:48

2800 nüfusa 1536 lira aldım.aynı yerde çalışan arkadaşım nüfusu 2600 ve 1585 lira aldı.demek ki nufus artınca para azalıyo:P

birde şöyle bi durum var yeni kayıtlarla birlikte 3500'e yakın kayıtlı hastamız olmuştu demekki sonradan eklenen kayıtlar hiç dikkate alınmıyor.

_ayse_81
Kapalı
28 Aralık 2010 00:19

maaşların o civarda olduğu belliydi zaten arkadasar. ben zeynep kamildeki konferansa katıldım lise mezunu maaş bordrosu 2000 lira cıvarındaylen üni. mezunu 1800lerdeydi nedenini müdür yardımcısı acıklamadı ama, anlamak çok basit lise mezunu kadrolu üni mezunu 4bli çünkü maaş kesmek için bahane çok üretmek isteyene, bizimle ne zorları var anlamış değilim ne kadro var ne doğru düzgün maaş, ayrıca tsmde çalışan hekimlerin döner paraları artarkn hemşirelerin düştü, adeta hemşire ve ebelere az maaş vererek aile hekimliiğine gecme baskısı uygulanıyor.. burda bize karşı işlenen bir suc var ve bizde mağduruz

benbeg
Aday Memur
28 Aralık 2010 23:30

bende anadolu yakasında a.s.m de ase olarak çalışıyorum 3400-3500 arası bir nüfusumuz var.henüz sitemi tam kuramadığımız için pekte bilemiyorum.maaş bahsedilenin çok altında yattı.1750 civarı ama dün birde fark yatırmışlar 110 civarnda ama yinede kadrolularla kıyaslayınca az kalıyor. ben lisans mezunu 4 b liyim lise mezunu 657 4 A lı arkadaşım 2000 civarında aldı. nüfusumuz aynı.burada bir adaletsizlik var ama nerde bilemiyorum.ben ve a.s.m deki arkadaşlarım müdürlüğe dilekçe yazıp maaş bordromuzu talep edeceğiz.ve maaş farklılıklarının neden kaynaklandığını öğrenmek için talepte bulunacağız.sizde aynısını yapın ki. tepkiler artarsa yeniden hesaplama yoluna gidilebilir.ben lise muzunundan neden daha az alayım.ve şu an herkes aynı pozisyonda 657 4a 4b kalmadı hepimiz sözleşme imzalayıp ase olduk. aynı kategoride değerlendirilmeme sebebimiz nedir? bilen var mı acaba...

ayşemüjdat
Aday Memur
29 Aralık 2010 14:50

bu maaş farkı bizdede var,bunun için de müdürlüğe gittim dilekçemi verdim,bu işle ilgili arkadaş bana 4-a lılarla aramızdaki farkın herzaman olacağını söyledi gerekçeside hepimiz ase olsakta haklarımız saklı tutulduğu için emekli sandığı kesintileriyle ssk kesintilerinin farklı olduğunu söyledi,ocak 15 de alacağımız maaş ta üç aşağı beş yukarı aynı olacağını söyledi,istanbul için konuşuyorum 6 ay boyunca maaşlarımız sadece bakmakla yükümlü olunan nüfus sayısına göre artış yada azalma gösterebilirmş,ocaktan sonra vergi dilimi kesintisi olmayacağı için biraz daha farklılık olacağınıda ekledi

köylü5
Aday Memur
31 Aralık 2010 08:27

herkese günaydın 4/B aile sağlığı personeli ilçe dışına sözleşme yapabiliyomu bilgisi olan varmı..... istanbulda çalışıyorum kasımda aile hekimliğine geçtik.. o zaman yapılmıyodu

hatice0176
Aday Memur
01 Ocak 2011 10:54

arkadaslar aıle hekımlıgı sıstemınde 9 aydır calısmaktayım aıle saglıgı elemanları mobıl parası almıyor bırkere bunu yanlıs bılıyorsunuz ustelık 4B arkadaslarından kadrolu ve 4924 gore ssk kesıntılerı fazla oldugu ıcın ortalama 200 tl daha asagı alıyor 1000 kışiye 800 tl kalan nufus basınada 0.40 kurus alıyoruz nufusunuzu hesapladınızda uste kalan mıktarıda sıze bolge parası dıye verıyorlar ornegın benım 4600 nufusum var 4000 nusuf ıcın aldıgın ucret 2000 tl 300 tlde bolge parası alıyorum toplamda 2300 tl para alıyorum 4B lı olarak alıyorum bu ucretı kadrolu arkadaslarım 2500 cıvarında alıyor

methergin
Aday Memur
07 Ocak 2011 22:18

4B ase olan arkadaşlar ilçe dışına çıkamıyoruz...

ancak ase açığı çok fazla olduğu için düzenleme yapılması bekleniyor....

hatice0176 açıklaman için teşekkürler....

4b 2010 atamasında atananlar da 2000 liraya yakın aldı... bunun sebebi ? nedir

ne olursa olsun aynı ücreti verecek düzenleme yapmalılar ve bize farkları geri ödemeliler ... ben de dilekçe doldurdum . arkadaşlar lütfen herkes doldursun ... tepkiler ancak bu şekilde anlam kazanacak.

_ayse_81
Kapalı
07 Ocak 2011 23:01

methergin arkadasım bu dediğin çok doğru sonuçta aile hekimliği yeni bir sözleşme 4b kesintisi adı bir kesim yapılamaz kadrolulardan eksik almanızın nedeni bu diye bir açıklama kabul edilemez bu işin hukuki boyutunun araştırılması lazım gerekli düzenleme adil bir şekilde yapılmalı

ayrıca bir çırpıda eleman olduk bununda bir tazminatı olmalı önce yardımcı sonra eleman bizim bir mesleğimiz var bu nasıl bir saygısızlıktır anlayamıyorum... hekimler aile sağlığı merkezlerini adeta kendi tapulu dükkanıymış gibi davranıyor bizide her işini yapmak zorunda olduğumuz elemanı görecek ve öyle davrananlarda var göreceğiz bunlar kötünün iyi günleri daha neler yaşıycaz

methergin
Aday Memur
15 Ocak 2011 18:54

_ayse_81 teşekkürler .... savunduğunuz herşey için...

4B li bir arkadşımız bordrosunu bizzat il müdürlüğüne giderek almış ve görmüş ki ilk maaşımızda 43 tl sözleşme ücreti kesilmiş .... kendisine herkesten kesildiği sözel olarak anlatılmış .

ben Şişli Etfal de Aile hekimliği başlamadan önce yapılan toplantıda Aile Hekimliği'nden sorumlu olan İl Müdür Yardımcısı Savaş Beyden slaytlı sunumda bizzat ağzından lisans mezunlarının 2300 alacağı 2 yıllık ve lise mezunlarının kademeli olarak 200 er lira az alacağını duydum.

Ayrıca mesleğimizin adını da resmiyette değiştirecekleri üzerine olumlu baktıklarını ve Aile Hemşiresi veya Ebesi olması yönünde çalıştıklarını söyledi.

ama aralık 2020 tamamen büyük bir hayal kırıklığı ve kaos oldu ve ocak 2011 de bu hayal kırıklığı ve kaos devam etmektedir.

yazdığım dilekçeye hala cevap verilmemiştir ... bekletilmekteyiz...

2010 ocak ayında tüm 4B li arkadaşlar sözleşme ücreti öderken memurlar neredeydi de...kasımda hepimizden 43 lira kesildi.

bu 43 liranın 2010 ocak ayında 156 lira yatıran tüm 4B li arkadaşlara iade edilmelidir.

methergin
Aday Memur
15 Ocak 2011 19:03

düzetmedir...

ama 2010 aralık büyük bir hayal kırıklığı ve kaos olmuştur.

Tüm uyum çabalarımız.. kayıtlarımızı yeniden yapılandırma çalışmalarımız... hem kurumda hizmete devam ederken( acil , bebek izlem , gebe izlem , AP hizmetleri, pansumanlar, enjeksiyonlar , kayıtlar, DGT hastalarının tedavisi ,aylık istatistikler, tüm yazı işlerini , demirbaş sayımlarını kaça bölündüğümüzü hesaplamazken ...

bakanımız bize güzel bir hediye verdi....

tsm deki hekimlerin döner sermayesi hiç değişmezken ya da kimi yerlerde artarken hemşire ve ebe hanımların döner sermayesini de düşürdüler... neden ??

BURAYI TAKİP EDEN MUTLAKA BİR YETKİLİ VARDIR Kİ BUNLARA ADALET GETİRECEK YETKİLİLERE DUYURULUR !!!!!!!!!!!

kerkenezz
Aday Memur
15 Ocak 2011 20:49

arkadaşlar bugün maaşıma baktım ve tam olarak 1738 tl yattığını gördüm, şok oldum...aynı sağlık ocağındaki lise mezunu olan arkadaşlar 2050 tl aldı ve yine komşu sağlık ocağındaki aynı statüye ve aynı hasta sayısına sahip hemşire arkadaşlar da 2050 aldı..ben geçen ay dilekçemi verdim fakat hiçbir cevap verilmedi, telefonla aradım yok emeklilik kesintisiymiş yok vergi dilimiymiş dediler. arkadaşım 2050 tl alan arkadaşlar benle aynı yılda başladı aynı satüye sahip,ikimizde lisans mezunuyuz, onlar girmiyor mu vergi dilimine, 2 aydır nedir bu aramızda tam 300 tl fark var,lise mezunlarını hiç konuşmak istemiyorum zaten... resmen insanları aldatıyorlar...

methergin
Aday Memur
18 Ocak 2011 21:17

KERKENEZZ

AYNI ŞARTLARDAYIZ ....

EKLEMELER YAPAYIM

1.AYNI ASM DE LİSE MEZUNU ARKADAŞ 2050 ALDI(GEÇEN AY 2000 TL ALMIŞTI )

2.BEŞİKTAŞ 4B DEN ASE OLAN ARKADAŞ 2100 ALMIŞ

3.ESENLER 2100 ALMIŞ

4.AYNI İLÇEDE 2010 TEMMUZ GİRİŞLİ 4B DEN ASE OLAN ARKADAŞLAR 1950 ALDI ( GEÇEN AYDA 1950 ALMIŞTI )

VE....

KASIM AYINDA VERGİ DİLİMİ AÇIKLAMASI YAPAN MÜDÜRLÜK BU AY NE DEMİŞ...

VERGİ DİLİMİ HER YILIN SON AYI YAPILIR KASIM DA VERGİ DİLİMİ OLMAZ !!

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi