Editörler : "eskiyara"Pangaea

benego34
Şef
16 Ocak 2014 17:39

Ben de Aktif-Sen'e üye oldum. Eğer liyakıta bakılmayıp sendika üyeliğine bakılırsa birçok insanın hakkına girilmiş olur. Benim isteğim liyakata bakılmasıdır. Ayrıca torpil vs gibi işlere de girilmemeli. Çünkü hakkımızda neyin hayırlı olacağını bilemeyiz. Ben şahsen "Allah'ım liyakatım varsa ve hakkımda hayırlısı ise kazanmamı nasip et." şeklinde dua ediyorum. Kazanamasam da zerre miktar üzelmem.. Eyvallah, der işimize bakarız.

iyimser28
Şef
16 Ocak 2014 18:17

neyin tecrübesi hocam, görende 30-40 tane mülakat eskitmiş zanneder sizi. Hakka hukuka inanarak bu mülakata girecek bir sürü insan var, ne hakkınız var onların morallerini bozmaya. Ayrıca mülakatı yapacak komisyonları da zan altında bırakıyorsunuz. Ayrıca foruma girince canım sıkılmıyor aksine eğleniyorum.

mustafakilic, 10 yıl önce

Elbette Allah bilir. Sadece tecrübelerimizi ve duyumlarımızı paylaşıyoruz. Forum bunun için var. Canı sıkılan girmez foruma olur biter. Ya da sizin yaptığınız gibi inanmaz.

mustafakilic
Daire Başkanı
16 Ocak 2014 19:37

Komik olmayın Allah aşkına kimi zan altında bırakmışım. Neyle. Tam olarak açar mısınız. Tecrübe anlayışınız bir işi 30 40 defa yapmaksa onu bilemem. Arkadaş düşüncesini söylemiş sendika bilgisi yok diye. Ben de tecrübemi paylaştım daha önce oldu diye. Başka bir karın ağrınız varsa bilemem. Tavsiyem benim paylaşımlarımı es geçiniz.

iyimser28, 10 yıl önce

neyin tecrübesi hocam, görende 30-40 tane mülakat eskitmiş zanneder sizi. Hakka hukuka inanarak bu mülakata girecek bir sürü insan var, ne hakkınız var onların morallerini bozmaya. Ayrıca mülakatı yapacak komisyonları da zan altında bırakıyorsunuz. Ayrıca foruma girince canım sıkılmıyor aksine eğleniyorum.

iyimser28
Şef
16 Ocak 2014 20:33

hocam uzatmayalım paylaştıklarınızı okursanız kimi zan altında bıraktığınızı görürsünüz. Çok şükür herhangi bir karın ağrımız yok. Size mülakatanızda başarılar...

mustafakilic, 10 yıl önce

Komik olmayın Allah aşkına kimi zan altında bırakmışım. Neyle. Tam olarak açar mısınız. Tecrübe anlayışınız bir işi 30 40 defa yapmaksa onu bilemem. Arkadaş düşüncesini söylemiş sendika bilgisi yok diye. Ben de tecrübemi paylaştım daha önce oldu diye. Başka bir karın ağrınız varsa bilemem. Tavsiyem benim paylaşımlarımı es geçiniz.

kenan-52
Aday Memur
16 Ocak 2014 21:39

İnşallah herkes için hayırlısı olur arkadaşlar, ben Türk Eğitim-Sen'liyim.

Türkçe öğretmenliğini bitirdim,

Kamu Yönetimini bitirdim

Adalet Meslek Yüksek Okulunu bitidim

Eğitim Yönetimi Teftişi alanında Yüksek Lisans yaptım

3 teşekkür, 2 başarı belgesi, 1 takdir belgem var, okul müdürlüğü de yaptım liyakate bakarlarsa şansımın olduğunu düşünüyorum.

kenan-52
Aday Memur
16 Ocak 2014 21:43

unuttum, şu an işletme 3.sınıfta okuyorum.

kenan-52, 10 yıl önce

İnşallah herkes için hayırlısı olur arkadaşlar, ben Türk Eğitim-Sen'liyim.

Türkçe öğretmenliğini bitirdim,

Kamu Yönetimini bitirdim

Adalet Meslek Yüksek Okulunu bitidim

Eğitim Yönetimi Teftişi alanında Yüksek Lisans yaptım

3 teşekkür, 2 başarı belgesi, 1 takdir belgem var, okul müdürlüğü de yaptım liyakate bakarlarsa şansımın olduğunu düşünüyorum.

bulut_beyy06
Memur
16 Ocak 2014 22:24

Kenan hocam bu okulları ne zaman bitirdin, o halde sen hiç öğretmenlik yapmadın mı , deslerde fln mı yüksek lisans yaptın , acaba öğrencilere , hadi siz şu parçayı okuyun ben de biraz kendi derslerime çalışayım fln mı diyordun...ben de edebiyatçıyım ama ne teşekkür ne takdir ne de başarı belgesi falan var . 20 yıllık edebiyatçıyım bu saydıklarınıza çok da fırsatım olmadı , ama eğer hakkıyla öğrenci yetiştirip bu saydığınız kariyeri de yapmışsanız ve bu ödülleri hak ederek almışsanız sizi saygı ve hürmetle selamlıyorum

mfk81
Memur
16 Ocak 2014 23:06

Kenan kardeş kaç puan aldın sınavdan?

kenan-52
Aday Memur
17 Ocak 2014 05:57

Sayın Hocalarım,

12 yıllık öğretmenim, Allah'a şükür dersimi de hakkıyla anlattım, bir şüpheniz olmasın, sınavdan çok da yüksek almadım, 78,33 puan aldım. Bu bölümleri okumak için vakit var sayın hocam, derste öğrencilerin hakkına girmeye gerek kalmadı. Bu bölümleri gerçekten de bitirdim. 6 yıldır da okul yöneticiliği yapıyorum. Ara vermeden okuyunca saydığım bölümler okunuyor, adalet meslek yüksek okulunu bitince dikey geçişle işletme 3.sınıftan başladım. Türkçe öğretmeni arkadaşlar varsa eğer http://turkcedersi.gen.tr'den tanırlar beni.

doktorbendelimiyim
Aday Memur
17 Ocak 2014 08:37

1. Sendika üyeliği çok önemli. Eğitim bir'li elemanlar ve özellikle de eğtim bir senli ve din kültürü öğretmeni olanlar kesin kazanacak.
  2. İnanmayanlar her ilin web sayfalarına girip bu seneki müdürlük sözlü sınavında kimin kaç puan aldığına bakabilir. (zor değil biraz zaman alır)
  3. sözlü sonucu atanan müdürlerin 81 il içinde kaç tanesinin din kült. öğr. olduğunu belirleyiniz.
  4. Sadece eğitim bir'li olmak yatmiyor, ayrıca saklı seçilmişlerden olmanız gerek. İkincisi Papaver somniferium (haşhaş) ile alakanız varsa veya en azından selam vermişliğiniz varsa zaten sizi mim koymak sureti ile belirlediler. Biz Türk Eğitim Senliler zaten ölsek bize bir damla su vermiyeceklerini bildiğimiz için şerbetliyiz.
  5. Ne yazık ki tüm ilçelerde eğitim bir'li komisyonlarca tüm okul müdür ve müd. yardımcıları hakkında görüş yazıları yazılarak "önce alışveriş sonra fiş" yapıldı bile.
  6. Yine de sözlüye gideceğiz. Ben hep yaptıklarımdan değil, yapamadıklarımdan pişmanlık duyarım. Gireceğiz. Çok beklentili olmamak lazım. Ankara'ya gitmekte en az 500 tl. Ben şimdiden hakkımı haram ediyorum. Eğer kazanırsam onlar da varsa ban hakkını haram eder ödeşirik:)
iyimser28, 10 yıl önce

Bence sayfada çok bilmişlik yapıp kimse kimsenin moralini bozmasın, kimin ne olacağını Allah bilir..

shnın
Şube Müdürü
17 Ocak 2014 08:40

Kenan Bey, sinsa yı tanıyor musun?

kenan-52, 10 yıl önce

Sayın Hocalarım,

12 yıllık öğretmenim, Allah'a şükür dersimi de hakkıyla anlattım, bir şüpheniz olmasın, sınavdan çok da yüksek almadım, 78,33 puan aldım. Bu bölümleri okumak için vakit var sayın hocam, derste öğrencilerin hakkına girmeye gerek kalmadı. Bu bölümleri gerçekten de bitirdim. 6 yıldır da okul yöneticiliği yapıyorum. Ara vermeden okuyunca saydığım bölümler okunuyor, adalet meslek yüksek okulunu bitince dikey geçişle işletme 3.sınıftan başladım. Türkçe öğretmeni arkadaşlar varsa eğer http://turkcedersi.gen.tr'den tanırlar beni.

kenan-52
Aday Memur
17 Ocak 2014 09:03

Evet, ağabeyim olur.

shnın
Şube Müdürü
17 Ocak 2014 09:17

selam söylenin, mardin kızıltepe'den ev arkadaşım sayılır.

kenan-52, 10 yıl önce

Evet, ağabeyim olur.

kenan-52
Aday Memur
17 Ocak 2014 09:20

Aleyküm Selam sayın hocam,

kekovalı
Memur
17 Ocak 2014 11:25

Arkadaslar selamlar Her ne kadar Turkce ogretmeni olmasamda Kenan Beyin calismalarindan epeyce yararlandik...Sosyallik boyle birsey... Bence az bile hocama

mfk81
Memur
17 Ocak 2014 13:15

Hocam mülakatta rakibimsiniz. Bende 3 üni mezunuyum fakat yük.lisans yok ama puanım sizden fazla 83,33 bakalım hakkımızda hayırlısı...

kenan-52, 10 yıl önce

Aleyküm Selam sayın hocam,

sınnıf58
Şube Müdürü
17 Ocak 2014 13:28

sözlüden başarılı olmak çiin en az 70 alma şartı var en yüksek puanda ortalama 95 verseler 1700 kişi bu 25 puan aralıgında sıkısacak dolayısıyla her puana ortalama 60 70 kişi düşecek yazılı sınav puanı yüksek olan avantaj sağlayacak.bence yazılı sınavı yüksek olanın sansı daha fazla

kenan-52
Aday Memur
17 Ocak 2014 13:31

İçtenlikle söylüyorum ki hak eden kazansın, her zaman şunu söyledim:"Allah beni birilerinin içazetiyle bir makama getirmesin." Olursa olur olmazsa olmaz, belki çok iddialı olacak ama kaybeden onlar olur, koltuk sevdalısı da değilim. Nasibimizde varsa kimse enheleyemez. Rekabet iyidir:)

doktorbendelimiyim
Aday Memur
17 Ocak 2014 15:41

Ne rekabeti arkadaşlar Allah aşkına. Kötü okul müdürlükleri için çevrilen alavere dalavereleri görmüyor musunuz? Galiba sizde malum sendikadan garanti aldınız rahat rahat konuşuyorsunuz. Ben sınava ve sözlüye nasılsa bir gün mahkemeden döner, hakkım zayi olmasın diye girdim. Zamanında da sınavsız idareci atama yönetmeliği iptal olmuş bizi mecburen atamışlardı. 2007 senesii hatırlayanlar bilir. 2008'de koltukları sınavlılara bırakmışlardı.

şimdi de aynısı olacak. Yazılıyı dikkate alma, sadece sözlü ile ata. Bari sözlü %30 etki eder deseydin yine bir nebze.

Ben nasipse olurcu arkadaşların çoğunun şimdiden il/ilçe başkanları, eğitim bir sen şube başkanlarının kapısını aşındırdığından eminim.

o kadar akrabam var bir kişiyi bile aramadım. Siyaseten ters olduğum işçin bayramlaşmayı bile kestiğim/ bayramlaşmay gitmediğim adamlara ağız felan eğemem. Zaten mimliyiz, bize sözlüde yar etmezler fakat fark etmez , ben adletin mülkün temeli olduğuna ianmak istiyorum. Hakkımızsa nasılsa bir şekilde Allah'ın bizi mağdur etmiyeceğine inanıyorum.

Şaibe yoktur lafına da bir tarafımla gülüyorum. Herkese saygılarımı sunuyorum. Başkalarının iltimas geçilmesi için çabaladığı yerde tüm arkadaşlarımızın da kendi ikbali için bunun peşinde olmasını anlayışla karşılıyorum.Sadece deme o ki yalakalıkta aşırı kaçmayın.

kenan-52, 10 yıl önce

İçtenlikle söylüyorum ki hak eden kazansın, her zaman şunu söyledim:"Allah beni birilerinin içazetiyle bir makama getirmesin." Olursa olur olmazsa olmaz, belki çok iddialı olacak ama kaybeden onlar olur, koltuk sevdalısı da değilim. Nasibimizde varsa kimse enheleyemez. Rekabet iyidir:)

Toplam 118 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi