Editörler : "eskiyara"Pangaea
15 Mayıs 2007 14:49

Seçimlerde görev almak zorunlu mu?

arkadaşlar 22 temmuz seçimlerinde öğretmenre sandık görevi verirlerse bu görevi yapmak zorunlumudur.. ben şuan memleketimden 2000 km uzakta çalışıyorum.. ve yaz tatinlinde sadece 1 gün için tekrar geriye çağırabilirlermi .. bilgisi olan varsa sevinirim..

ozan20
Kapalı
15 Mayıs 2007 18:55

okullara haber gelir görev istiyomusun istemiyomusun diye istemezsen vermezler ben istedim bakalım ne olacak

hocam69
Genel Müdür
15 Mayıs 2007 19:12

Öğretmenlerin tatili 1 Temmuzda başlıyor. 1 Temmuz tarihinden önce Seçim görevi istenip istenmediğine dair bir sora sorarlar diye düşünüyorum. Ya da tatilde çoğunluk gönüllü olarak istemez düşüncesiyle herkese görev verebilirler.

fearlesss
Şef
15 Mayıs 2007 19:46

Dün konuyla ilgili çıkan sirküleri,görev istemiyorum şeklinde imzaladım.Bugün okuldaki tüm öğretmenlerin isimlerini istemişler.İstesek te istemesek te görev verecekler anlaşılan....

monpilya
Şube Müdürü
15 Mayıs 2007 21:09

ısteyen varmı dıye yazı ıstedıler ama bellıde olmaz memur yetmezse zorunlu olabılır.

samilto
Daire Başkanı
16 Mayıs 2007 09:25

okuldan yazı istediler biz ismimizi yazdırmadık görev almayacağız.İlçemilli eğitimin isminizi ysk ya vermemesi gerekiyor.HA verirse ne olur orası karışık

coshy
Aday Memur
16 Mayıs 2007 09:31

Arkadaşlar,

Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığının yazısı geldi.Bu ayın 18'ine kadar Seçimde görev almak isteyen Öğretmenlerin İsim Listesini İl ve İlçe Seçim Kurullarına verilmesini istiyorlar.

Görev almak isteğe bağlı!

gürneb
Şube Müdürü
16 Mayıs 2007 10:52

bizim okulda şu ana kadar isim istenmedi.Acaba bize sorulmadan herkesin ismi verilmiş olabilirmi???

afyonlu45
Aday Memur
16 Mayıs 2007 12:31

Arkadaşlar seçim olağan dışı bir durummuş, bu yüzden ilçe seçim kurulu görev verirse uymak zorunda imişiz. ben istanbulda görevliyim bize kitleyecekler galiba. tek alternatif heyet raporu almakmış. benim merak ettiğim görev verilirse ve biz torba almaya gelmezsek cezası ne olur

özgül_ hanım
Kapalı
16 Mayıs 2007 12:38

hocam inanmayın heyet raporu falan yalan sizin kanuni mazaretiniz varsa rapor vb. hemen faxlarsınız.Onların yapabileceği tek şey rapora itiraz onuda siz o ilçede olmayacağınız için yapamazlar. SEÇİM kanununda açıkça yazar sandık başkanı görevine gitmezse sandık kurulundaki en yaşlı üye başkanlık eder diye.Örneğin ALLAH muhafaza ayağınız kırılsa veya yatağa düşecek kadar grip olsanız heyet raporumu alacaksınız ki böyle şeyler için heyet raporu vermezler.selamlar

gürneb
Şube Müdürü
16 Mayıs 2007 15:29

arkadaşlar isteğe bağlı olan seçimde görev alma işini katılım az olursa zorunlu hale dönüştürürlermi??Yani illaki öğretmenlermi görev alır????Diğer memurlara görev verilmezmi sizce?????

mıko
Aday Memur
16 Mayıs 2007 15:32

arkadaşlar ben askeri öğretmenim sizce seçimde bana görev verirler mi

ayrıca eğer verilirse gelmeden rapor alsam geçerli olur mu

Kumpiter
Müsteşar
16 Mayıs 2007 17:08

Dün itibariyle okula bir yazı geldi, 22'sine kadar cevap istiyorlar. Okulda kadrosu bulunan tüm öğretmenlerin bir takım bilgileri, maaş hesapları dahil. Seçim için istendiği de belirtilmiş. Ancak şöyle bir ifade vardı "Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı öğretmenler izinli ise belirtilecek" diye. Kafam karıştı, acaba müdürlüğün kadrosunda olan öğretmenler mi diye, şube müdürüyle görüştüm. O da "imza sirküsü çıkarın, görev almak istemeyen öğretmen varsa izinde olacağım diye yazsın ve imzalasın, sen de gönderdiğin bilgilerin sonunda izinli diye belirtirsin" dedi.

Durum bu yani, isteğe bağlı bir olay. Memurların tamamı görev alabilir, illa öğretmen olacak diye bir zorunluluk yok.

bahane32
Aday Memur
16 Mayıs 2007 17:09

Sandık kurulu görevlendirmeleri 30 mayıs ile 5 Haziran arasında yapılacak..

Ögretmenlerin durumunu tüm seçim kurulları biliyor.

Ben 110.000 seçmeni bulunan bir ilçede Seçim kurulunda görevliyim.

Yorumları okudum

Özgül_hanım bahsettiginiz madde 298 sayılı seçim kanununun 22. maddesinin son paragrafı.. AMA kişileri yönlendirirken biraz dikkatli olalım lütfen.. O kısımdan bahsederken Yedinci bölüm SEÇİM SUÇ ve CEZALARI kısmınada bir göz atın...

Seçim kurulları sandık kurullarını teşekkül ettirirken görevler önce görev almak isteyenlere verilecektir... ama yeteri kadar memur bulunamazsa kalanlardanda görevlendirme yapılacaktır.

Öğretmenlerin tercih edilmesinin nedeni verilen görevi hakkıyla ve titizlikle yapmaları..

Arkadaslar görevlendirme yapılan ama GEÇERLİ BİR MAZERET ile görev alamayacak olan faxla filan uğraşmasın.tebliğ belgesi ile Görevlendirme yapan ilçe seçim kurulu ile görüşsün...

icilkbrs
Memur
16 Mayıs 2007 18:26

bazı okullarda bizimli de dahil bize sorulmadan tüm personelin adı gönderilmiş daha sonra öğrendik ancak şu da var ki eğer o tarihte bu görevi istemiyorsanız göreviniz çıktıktan sonra ilgili seçim şubeye gidip değiştirebiliyor,isteyen başka birine verebiliyorsunuz,emin olun gönüllüsü çok,sıkıntı olmayacaktır...

hakanaydın
Aday Memur
16 Mayıs 2007 18:57

Görev isteyene verilir.Görev istemiyorsanız bunu belirtirsiniz ve görev almazsınız.Buna rağmen görev verilirse yapamayacağınızı mazeretinizle görevlendiren ilçe seçim kuruluna bilidrin yeter.başka birşeye gerek yok.yapacaksın diyenlerede aldırış etmeyin.

-mankurt-
Aday Memur
16 Mayıs 2007 20:17

bizim okulda da liste vermek zorundayız diyerek gönderdiler listeyi,görev isteyip istemediğimiz sorulmadı ne yazık ki.

my81
Aday Memur
16 Mayıs 2007 21:10

arkadaşlar daha önce üç kez seçimlerde görev verildi...ilkinde görevi iade etmek istedim ama olmadı... kabul etmediler... hatta hamile bir arkadaşımızın görevini iade edebilmesi için bizzat gidip kendisini göstermesi gerekti..:))) bize çok güveniyorlar...isteklisi çok olabilir ama illede öğretmen yapsın istiyorlar bu işi...raporunuz varsa ne ala...isminiz ysk nun eline geçmişse vay halinize... :))) ki okullarda yani en azından benim okulumda bu şimdiye kadar öğretmenin isteğine hiç bırakılmadı...

lionturk
Yasaklı
16 Mayıs 2007 21:10

BİZDE DE AYNI DURUM...

SORMADAN TÜM LİSTEYİ YOLLAMIŞLAR...

BAKALIM NE OLACAK...

my81
Aday Memur
16 Mayıs 2007 21:20

ya neyse bu seçimde bir sandık var en azından... seçimlerin birinde 4 sandık vardı.... oyları teslim ettiğimizde saat sabahın 4 buçuğuna geliyordu...şimdi çabuk biter...buna sevinelim en azından...:)))

maysalberk
Şef
16 Mayıs 2007 21:29

bundan önceki seçimde bize somadılar bile. Sıkışınca vur öğretmenin sırtına işte herşeyi yazamıyoruz olur ya önce memurlar nete savcılık aracılığıyla tebliğde bulunulur şu üyenin adı soyadını IP adresini gönderin diye. sonrada tek başınasın zaten savun savunabilirsen kendini

Toplam 186 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi