Editörler : swat3410
21 Kasım 2009 14:09

Polsan dan Yeni Bir Kampanya

POLSAN bi araba kampanyası yapıyor,250 tane 2010 model peugeot van tipi arabayı piyasanın 7-8 milyar altında almış bunlarıda noter huzurunda ortaklara verecekmiş.baktım, dedikleri gibi ama insan yine acaba diyor sonuçta polsan bu ,,bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaş varsa paylaşsın yani katılmaya değer bi kampanyamı...

KaRa HaN
Müsteşar
21 Kasım 2009 14:22

Banada mesaj geldi ama siteye girip bakamadım.Açılmıyor.Tam olarak araçlar hangi model acaba?

wasveteran
Aday Memur
21 Kasım 2009 16:03

POLİS BAKIM VE YARDIM SANDIĞI

ORTAKLARINA DUYURU

2009/28

Ortaklarımıza yönelik taşıt kampanyası yapılması için otomobil firmaları ile görüşülmüş, en çok indirimi yapan firma olan PEUGEOT ABC Otomobilcilik Turizm ve Tic. A.Ş. ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşma sonucunda ortaklarımıza satılmak üzere; 250 adet PEUGEOT marka BİPPER KOMBİ PLUS (klima, sürgülü sol yan kapı, tavan barları fiyatın içindedir) tipi 2010 model siyah ve gümüş renklerinde araç satın alınmıştır.

31 Aralık 2009 tarihine kadar araçların, kampanya koşullarında kazanan ortaklarımıza teslim edilmesine karar verilmiştir. Kampanyaya Polis Bakım ve Yardım Sandığı Yönetim Kurulu üyeleri ile personeli katılamayacaktır. Kampanyaya katılıp, araç almaya hak kazanan Ortaklarımız bundan sonraki araç kampanyalarına katılamayacaktır.

Aracın kampanyalı piyasa fiyatı:26.650 TL + (klima 1.500TL)+ (sürgülü sol yan kapı 520 TL)+(tavan barları 200TL) = 28.870 TL

Aracın Polsan Kampanyalı fiyatı :20.963 TL (ÖTV + KDV )+* Masraf (500 TL) fiyata dahildir.

Ortaklarımıza sağlanan fayda : 7.907 TL

*Masraf : POLSAN?ın bu kampanya boyunca yapmış olduğu harcamalar karşılığı.

Noter huzurunda yapılacak çekiliş sonrası araç almaya hak kazanan ortaklarımız;

Aracı kredi kullanarak almak isterlerse, aracın ücretinin tamamını ( 20.963 TL) veya diledikleri kadar kısmını taşıt için borç verme esaslarına göre alabileceklerdir.

Aracı nakit almak isteyen ortaklarımızın ise; 20.963 TL?yi Polsan İnşaat A.Ş.?nin T.C. Ziraat Bankası Maltepe Şubesi nezdinde açılan 4019394 - 5001 numaralı hesabına yatırması gerekmektedir.

Araç teslimatı, ilgili firma tarafından Ankara?da yapılacak olup, tescil işlemleri (trafik sigortası, plaka v.b.) ile ilgili masraflar hak sahibi Ortaklar tarafından ödenecektir. Hak sahibi ortaklarımız arzu ederlerse tescil işlemlerini ilgili firmaya yaptırabileceklerdir.

KAMPANYA ŞARTLARI

Araç Özellikleri

Peugeot Marka

Bipper Kombi Comfort Plus

1.4

HDI 70

HP manuel

2010 model

Sol sürgülü yan kapı

Klima

Tavan bar

Kampanyaya Katılım Şartları

Kimler katılabilir:

Kampanyaya ilk aidatını ödemiş tüm Sandık ortakları katılabilir.

Kredi ile Taşıt Kampanyasına Başvurulduğu takdirde:

Ortaklık süresi 6 ay ve üzeri

Kredi vadesi 6 ay - 36 ay

Kredi ile Taşıt Kampanyasına Başvurulduğu takdirde Faiz Oranı: Faiz oranı % 1,12

Devir Şartı

Araç alan Ortağımız aracını 6 ay içerisinde satmamayı ve devretmemeyi taahhüt eder.

Renk Seçimi

Kampanyamızda 180 adet gümüş rengi, 70 adet siyah renk araç bulunmakta olup, başvuru esnasında ortaklarımızın renk tercihleri alınacaktır. Ancak, Noter çekilişi esnasında çekiliş sırasına göre tercihler dikkate alınacak olup, bazı ortaklarımıza tercih etmedikleri renkte araç çıkması ihtimali de bulunmaktadır.

Ödeme şekilleri

Kredi

Ortaklıkta asgari 6 (altı) ayını fiilen aidat ödeyerek dolduran her ortağımız bu kampanyaya özel olarak araç bedelinin tamamı için borçlanabilir.

Diğer hususlarda Taşıt İçin Borç Verme esasları geçerlidir.

Konut için borcu devam eden ortağımız taşıt için borç alamaz.

Maaşında icra olan ortağımız taşıt için borç alamaz.

Taşıt için borçlanan ortağımız, borcun tamamı ödenmeden yeniden taşıt için borç alamaz.

Ortaklarımız aidat kesintisine esas maaşlarını aşmayan taksitlerle taşıt için borç alabilir.

20.963 TL Değerindeki Kampanyalı Araç İçin Kredi Hesaplaması

Tutar Faiz oranı

Vade

Taksit tutarı

Toplam borç

20.963 TL

% 1,12

06 ay

3.632,14 TL

21.792,84 TL

20.963 TL

% 1,12

12 ay

1.876,73 TL

22.520,76 TL

20.963 TL

% 1,12

18 ay

1.292,46 TL

23.264,28 TL

20.963 TL

% 1,12

24 ay

1.000,98 TL

24.023,52 TL

20.963 TL

% 1,12

36 ay

710,79 TL

25.588,44 TL

Kredi kullanan ortaklarımız kullandıkları kredinin % 0.7,5? u oranında damga vergisi ödeyeceklerdir.

Nakit

İlk aidatını ödemiş (ortaklıkta (6) altı ayını doldurmamış olsa dahi) olan tüm ortaklar aracı nakit almak şartı ile bu kampanyadan faydalanabilir.

20.963 TL?nin Polsan İnşaat A.Ş.?nin T.C. Ziraat Bankası Maltepe Şubesi nezdinde açılan 4019394 - 5001 numaralı hesabına yatırılması gerekmektedir.

Kampanya İşleyişi

- 18.11.2009 - 30.11.2009 Başvuru Toplama:

Kampanyadan faydalanmak isteyen ortaklarımızın 18.11.2009-30.11.2009 tarihleri içerisinde aşağıda bulunan (kampanyaya katılmak istiyorum) butonuna basmaları gerekmektedir.

- 01.12.2009- 03.12.2009Başvuruların İlan Edilmesi:

Başvuran tüm ortaklarımızın listesi 01.12.2009- 03.12.2009 tarihleri arasında internet sitemizden ilan edilecektir.

- 05.12.2009 Noter Huzurunda Çekiliş:

Kampanyamıza katılan tüm ortaklarımıza açık olarak, 05.12.2009 tarihinde saat 14? de Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleşme Dairesi Başkanlığı Polis Radyosu Büyük Stüdyosunda noter huzurunda yapılacaktır. Çekilişle 250 asıl, 250 yedek hak sahibi ortak belirlenecek ve aynı gün internet sitemizden ilan edilecektir.

250 asıl hak sahibi ortak, aracı almak için 15.12.2009 mesai saati bitimine kadar nakit ödeme veya kredi işlemlerini tamamlanmalıdır. Tamamlanmadığı takdirde, sırası ile yedek listedeki ortaklarımıza hak tanınacaktır. Araç teslimleri noter çekiliş sonuçlarına göre yapılacaktır.

- 07.12.2009- 15.12.2009 Nakit ve Kredi işlemlerinin tamamlanması

Nakit

Polsan İnşaat A.Ş.?nin yukarıda belirtilen hesabına araç bedeli yatırıldıktan sonra, banka dekontu 0312 229 43 99 numaralı faksa gönderilecek ve dekont aslı POLSAN İnşaat A.Ş. G.M.K. Bulvarı No:50 (06570) Maltepe / ANKARA adresine en geç 15.12.2009 mesai saati bitimine kadar ulaşacak şekilde APS ile gönderilecektir. Postadaki gecikmelerden ortaklarımız sorumlu olacaktır.

Banka dekontunda ortaklarımızın ad soyadları ile sicil veya sandık numaralarının yer alması gerekmektedir.

ABC Otomotiv, hak sahibi ortaklarımızla temasa geçecek ve 31.12.2009 tarihine kadar araç hak sahibi ortağa teslim edilecektir.

Kredi

Tek kefilli, usulüne uygun düzenlenmiş borç senedi(imzalı, tek kefilli, daire amiri tarafından onaylanmış) APS yolu ile POLSAN Genel Müdürlüğüne gönderilir. Kredi onaylandıktan sonra yetkili firmaya ortakla ilgili bilgi verilir.

Bir kısmı nakit bir kısmı kredi

Araç bedelinin nakit kısmı POLSAN İnşaat A.Ş.?nin T.C. Ziraat Bankası Maltepe Şubesi nezdinde açılan 4019394 - 5001 nolu hesap numarasına yatırıldıktan sonra, dekont aslı ile birlikte kredi kullanmak istenen tutara ait usulüne göre düzenlenmiş (imzalı, tek kefilli ve daire amiri tarafından onaylanmış)borç senedi APS ile POLSAN Genel Müdürlüğü G.M.K. Bulvarı No:50 (06570) Maltepe / ANKARA adresine gönderilmelidir.

Banka dekontunda ortaklarımızın ad soyadları ile sicil veya sandık numaralarının yer alması gerekmektedir.

Not:Ortaklarımızın sahip oldukları ikinci el araçlarını değerlendirmek istemeleri durumunda ABC Otomotiv A.Ş. (www.abcoto.com.tr ) tarafından danışmanlık hizmeti verilebilecektir.

Bilgilerinize sunar, görevlerinizde başarılar dilerim.

Osman KARAKUŞ

1. Hukuk Müşaviri

Polis Bakım ve Yardım Sandığı

Yönetim Kurulu Başkanı

ekfo
Başbakan Müsteşarı
21 Kasım 2009 18:06

Acaba piyango hangi müdürlere vuracak.

muaksu
Yasaklı
21 Kasım 2009 21:01

polsan son günlerde sıçrayış yaptı

brkpls
Daire Başkanı
21 Kasım 2009 21:30

hemen gidip polis sandığına üye oluyum :) bu ne ya sana yağı bile 100 araç dağıtmıstı 98 yılında çekilisle hemde ücretsiz !

saçma sapan bir polis sandığı reklamı .

aramatarama
Kapalı
22 Kasım 2009 01:14

bunlar faydalı bir iş yapsın dişimi kırarım :)

22 Kasım 2009 17:12

arkadaşlar hemen niye eleştiriyorsunuz kampanyayı dikkatlice okursanız fiyatın son derece uygun olduğunu göreceksiniz.7.907 TL. gibi bir rakam küçük rakam değil bence

memoki46
Memur
22 Kasım 2009 19:13

kampanyaya polsan yoneticileri ve personeli katılamıyor.kampanya ya koyulan araçlar sınıfının en özellikli arabası sayılır.eğer araştırırsanız gerçektende 7 8 bin liralık bir avantaj söz konusu.inşallah bu kampanyaların devamı gelir.

berken73
Şube Müdürü
22 Kasım 2009 20:00

Bu tip girişimlerin devamı gelirse desteklemeliyiz.

KaRa HaN
Müsteşar
22 Kasım 2009 22:35

Arkadaşlar sırf eleştirmek için yazmayın yani.

yaklaşık 8 bin liralık indirim ne demek yahu?

Bence gayet güzel bir kampanya.

Araçları bedava verecek değiller ya.

Bir arkadaşımızda kalkmış sana yağı örneğini vermiş.

Sandık sana ürünmü satıyorki karşılığında promosyon yapsın.

Bazen kendi meslektaşlarımı anlamakta zorlanıyorum.

Çoğu zaman OYAK ı örnek gösterip sandığı eleştirirsiniz.

Daha düne kadar sandık çok komik rakamlarla kesinti yapıyordu.

Durum böyle iken nasıl OYAK ile aynı emekli parası almayı beklersiniz.

Sandığın kendi paranızı bile faizle kredi olarak verdiğini söyler yakınırız.

Bence bu uygulama normal.

Eğer kendi yatırdığımız para kadar kredi çekerken çok düşükte olsa faiz ödemeseydik sandık sadece faizsiz borç verme aracından öteye gidemezdi.

Geçmişte bu böyleydi.

O zaman sandığın ne kazancı olacak peki?

Sandık kazanamazsa bize nasıl kazandıracak??

Bunlarıda düşünmek lazım.

Adamlar şimdi araçlarla ilgili kampanya yapmış üstelik 8 bin liralık indirim var.

Bizim arkadaşlar sağolsun başlamışlar eleştirmeye.

Yahu adam sana bu arabayı 3-5 bin liraya verecek değil ya.

Keşke daha fazla araç olsaydı.

Herkese saygı ve selamlarımla.

NOT:Birde şu sandığın sitesi açılsa

muaksu
Yasaklı
22 Kasım 2009 22:53

sandığı eleştire eleştire iş yapar hale getirdik, sandık iyisiyle kötüsüyle teşkilatımız mensuplarına aittir, sandığımıza sahip çıkalım, olumlu girişimlerini takdir edelimki daha iyilere ulaşsın, araç kampanyası ve bayram kredisi çok güzel faaliyetler, sandığımızın başarılarının devamım diliyorum.

KaRa HaN
Müsteşar
22 Kasım 2009 22:57

Sayın muaksu kesinlikle size katılıyorum.

Mutlaka eleştiri yapmak hakkımız ama herşeyde eleştirilmez sanırım.

Yani dozunda ve ayarında yapılan her eleştiri mutlaka olumlu sonuç doğuracaktır.

Hayırlı geceler.

teskilat001
Genel Müdür
23 Kasım 2009 01:29

Sandığımızın bu hizmetini gayet olumlu görüyorum. İnş bu ve buna benzer uygulamalar artarak devam eder. Araç sahibi olacak şanslı emniyet mensuplarınada şimdiden hayırlı olsun.

Tungaalp_07
Daire Başkanı
23 Kasım 2009 01:32

eğer bu kampanya ekmekli bir kampanya olsaydı üyelere yedirmezlerdi.Kimse sandığı sütten çıkmış ak kaşık göstermeye çalışmasın burda. Daha dün ankarada yaptıkları konutları canım müdürlerim ikişer ikişer, üçer üçer indragandi yaptılar. Kim ne diyebildi.Neymiş 7 milyar ucuza araba vereceklermiş 250 kişiye, arkadaş iyi demiş bunlar teşkilata faydalı bir iş yapsın dişimi kırarım. Aynen öyle

ekfo
Başbakan Müsteşarı
23 Kasım 2009 17:35

Bırakın müdürleri 3 ve 4.sınıf emniyet müdürleri bile faydalanamıyorki:) ÜSt olan kazanır;)

memoki46
Memur
23 Kasım 2009 20:23

arkadaşlar bir şeyi karalamakla elimize bişey geçmez heleki kulaktan dolma bilgilerle bu işe çözüm bulamayız.ben ankaradaki konutlar kime verilmiş bilmem.duyduğum herşeyede inanmam.polsana krediler konusunda müdürlere ayrıcalık yapıldığına dair şikayetler olduğunu ve bu konunun astı astarı nedir diye bilgi edinme maili yazdım cevabımı en kısa zamanda aldım.ne cevap yazdıklarını sizde kendiniz yazarsanız öğrenirsiniz.heleki şunu da soyleyeyim üye olmayıpta karalayan arkadaşlar yapmayın etmeyin mesleğe yeni giren her arkadaşın ağzında şu laf var polsan ın ne faydası var ki?

Polsandaki krediler hangi bankada var bir araştırın tek tek aradaki farkı görürsünüz.10000 liralık 12 ay ödemeli kredide kredide polsanda 86 liralık masraf 10825.009999999998 geri ödeme var aylık taksit tutarı 895 lira bu akbankta 935 lira taksit en az 250 lira masraf İş Bankasında 935 lira taksit en az 250 lira masraf şeklinde

konut kredilerinde fark dahada açılıyor.

bu şekil araba kampanyası yapan hangi şirket var örneği varsa görelim 8 bin liralık indirim.noter huzurunda yapılan çekilişte bile art niyet arıyorsanız ona bişey diyemem.

görev esnasında başımıza bişey geldiği zaman maddi olarak kimine göre azda olsa polsan olacak.

bazı konularda maddi kazanç elbette olmalıdır polsan mesleki bir yardımlaşma kuruluşudur.ona bizler üye olmazsak geşlişmesini sağlamazsak ancak kuru eleştirilerde bulunursak elimize bişey geçmez.elbette polsan eleştirilecek birçok yonu ve aksaklıkları vardır.

wasveteran
Aday Memur
23 Kasım 2009 20:46

herşey iyi güzelde şu kredi işinde kefil sorma noluyu peki,,geçenlerde kredi için başvuruda bulundum benden kefil istediler bu devird kim kime kefil olur,bende gittim özel bir bankadan çektim kefilsiz sorgusuz sualsiz..sırf bu sebeple çıkacam sandıktan ihtiyacım varken yanımda değilse ne yapayım ben öyle sandığı...

özelharekatcı_06
Genel Müdür
23 Kasım 2009 21:24

polsan,a üyelik gönünlülük işi oyak gibi zoraki emrivaki değil..polsani beğenen üye olur ve üyeliği devam edr.beğenmeyende üye olmaz yada üyeliğine son verir bukar basit..eğer hem üye hemde burada eleştiri yapan varsa anlamkta zorlanıyorumm..polsana üyeysen ve beğenmiyorsan istifa edersin ....üye olmadıysan yada istifa ettiysende diyeceğim yokkk..bırakın yapsınlar bakalım ne olacak .önyargılı olmayalım..2004 de eryaman da polsan ev satarkende eleştirdiler şimdi 30 milyara aldıkları evler 100 küsür milyar..oeleştirenlerde hala kirada oturuyor..sözüm polsandan ev almaya hakkı olupta almayan bazılarına..fikrim bu bence bekleyelim baklaım avantajlımı değilmi.herzaman yaptığımız gibi önyargılı olmayalım derim...

avcı61
Şube Müdürü
24 Kasım 2009 11:35

polsana 2000 yılı başından beri üyeyim birikmiş aidat 6000 tlyi geçti hiç kredi kullanmadım hiçbir kampanyasından faydalanmadım iyi bir şekilde takipçisiyim eryaman konutlarından sadece müdürler değil benim polis arkadaşlarımda yani memurlardan alan oldu çoğu sonradan karlı değil diyerek devretti adamlar kampanya düzenliyor üyelerine bakarsın karşılaştırırsın girip girmemek elinde şimdi üye değil habire taşlıyorsunuz aidatlar yeni yaklaşık 4-5 yıldır yükseldi 90 tlye inşallah daha iyi olacak emekli olduğunuzda %50 ye varan ek ödeme yapıyor ben bugün emekli olsam birikmişim 6080 tl ama bana 9000 tl ödüyor daha da iyi olacak şimdiki kampanyada çok iyi katılmayı düşünüyorum nasıl katılacağız bilen söylesin polsandan yazı gelmedi internet sayfasına giremedim

pol_kaya8
Aday Memur
24 Kasım 2009 11:58

arkadaşlar öncelilikle polsana böyle bir kampanyya yapmış olduğu için tşk ederim. şunu da belirteyim ben polsan üyesi falan değilim ayrıca bu araçlarla ilgilenen arkadaşlarıma tavsiyem bu araçlarını arka kısmısının aşağıdan yukaraıya veya soldan sağa doğru açılıp açılmadıığı şayet araç arkası bu şekilkde açılmıyorsa bu araçları tavsiye etmem. çünkü kullanışlı değiller.... ayrıca araç almak isteyen arkadaşlarım bu arada ford özeel bir kampanya var fiesta ve focuslarda ayrıca ordaki faiz oranları polsankinden daha uygun ilgilenen arkadaşlar ordan bakıp kıyaslama yapabilirler.....

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi