Editörler : Lanet
07 Mayıs 2012 09:43

Emniyetten nüfus müdürlüğüne geçiş hakkında nüfus müdürlüğündeki arkadaşların yorumlarını bekliyorum

emniyette çalışıyorum ve nüfus müdürlüğüne geçmeyi düşünüyorum. bu nedenle kurumu en iyi bilen o kurum içinde çalışan personelidir. sizden istirhamım bu konu hakkında olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

cemrecemm
Aday Memur
07 Mayıs 2012 10:32

nüfus müdürlüğü kurum olarak iyi. çalışacağın şehir ve iş ortamı çok önemli..yani çalıştığın arkadaşlar ve amir iyiyse bu kurumda çalışmaktan zevk alırsın.yoksa kurum olarak bence en iyi kurumdur.

serhatuslu
Kapalı
07 Mayıs 2012 14:09

benim polis arkadaşım nüfusa geçiş yaptı gayet rahatım diyordu.gerçi geçeceginiz yerin nüfus yogunlugu önemli ufak yerlerde nufusun yaptıgı işlem sayısı çok azz ve çok rahat bi kurumdur.Fakat yinede iyi düşünmek gerek minumum 2200 gibi maastan 1600 gibi bir rakama düşeceksiniz

cemrecemm
Aday Memur
07 Mayıs 2012 15:19

küçük yerlerde iş yoğunluğu yok..mesela ben tayin düşünüyorum.düşündüğüm yerde iş yoğun değil nüfusu az olduğundan..bir de maaşı bekar 1575 alıyo 170 mesai eklesen 1745 toplam maaş alırsın.evliysen 150 gibi aile yardımı ve ayrıyetten çocuk yardımı alıyorsun o zaman maaş 2000 ne geliyor.

cenkaslan
Memur
07 Mayıs 2012 15:36

yorumlarınız ve zaman ayırıp yazdığınıziçin teşekkür ederim.

başka yorumlarda alabilirim. kısa bir süre içinde niyetimi amele çevirmeyi düşünüyorum artık hakkımızda hayırlısı

cemrecemm
Aday Memur
07 Mayıs 2012 15:44

bence hiç durmayın..ama bir tavsiyem kalabalık nüfuslu yerleri tercih etmeyin..daha sakin ve huzurlu olursunuz..hele de iş arkadaşların ve amirlerin iyiyse ne kadar iş yaparsanız yorulsanız bile hissetmesiniz..

elde var hayat
Aday Memur
07 Mayıs 2012 16:15

birde küçük ilçeleri seçmeyin çünkü oralarda iş az ama çalışan da o kadar azdır sevgili arkadaşlarım bunları unutuyor...tüm işlemleri tek başınıza yapalirsiniz...

haruka
Şube Müdürü
07 Mayıs 2012 18:30

Maddi olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum, maaşa ek olarak alınan 170 lira da bu sene son zaten. Seneye bakanlar kurulu lütfederse en fazla 6 ay alabileceğiz.

Nüfus vatandaşla en çok muhatap olan kurumlardan olduğundan büyük ilçelerde sıkıntı çekebilirsin. Başlarda dayanırım diyorsun ama ne kadar anlayışsız insan var memlekette o zaman fark ediyorsun.

Ama diğer taraftan polislikten memnun değilsen psikolojik olarak baskı altındaysan ki çok normaldir, polislik zor meslek, istiyorsan geç ama maddi kaybın çok olur yine hatırlatayım.

cenkaslan
Memur
14 Mayıs 2012 15:45

fazla mesai adliye gibi kurumlarda başka bir ad altında alıyorlar. acaba aynı durum nüfus veya diğer fazla çalışma alan kurumlar için de geçerli midir. başka bir ad altında mı yatacaktır yoksa tamamen kaldırılması mı söz konusu

tunca22
Memur
23 Mayıs 2012 21:54

İlçe Yazı İşleri Müdürü bir başka ilçenin Münhal bulunan Nüfus Müdürlüğüne, Nüfüs Müdürü olarak atanabilirmi, bu atamayı kim yapar ?

sabri223
Aday Memur
23 Şubat 2013 19:47

arkadaşım ben polilikten geçtim ordam iyi izinlerde sıkındı yok ama yüregin haala polislikte kalıyor paartesi geri dönmek için dilekçe verecegim bidha ugraşacagım dostların çokk değişiyor haberin olsun konuşmak istersen facebook mesaj ad sabrikalyoncu bitişik hotmail bence geeçme emniyette 8 5 calışacagın yerlere geçmeye ugraş yinede karar senin

maznun1
Yasaklı
10 Mart 2013 03:12

ne işin var nüfusta müfusta arkadaşım yav. polislik hatırlı bir meslektir. mahallende bir karizman var en azından.. maaşında iyi.. benim arkadaşımda geçti nüfusa, bin pişman oldu...5 ay sonra zar zor geri döndü polisliğe..

paraflyyy
Aday Memur
04 Kasım 2013 22:30

becayiş olursa siz gelin nüfusa ben polis olayım..allah yardımcınız olsun.

Hasan6601
Aday Memur
06 Kasım 2013 23:52

bakalım ben de düşünüyorum olur inşallah

kdbm
Aday Memur
28 Aralık 2013 06:41

emniyetten nufusa geçen varmı acaba

srd.seckin
Aday Memur
30 Aralık 2013 15:00

İllaki kolay meslek yoktur. Ancak bilen var sa ne gibi işlemler gerktiğini de yazarsanız sevinirm. Çalışılacak il veya ilçenin nüfus Müdüründen mi görüş alınması lazım vs vs vs ...

bozo3726
Aday Memur
09 Ocak 2014 22:08

merhaba,ben 2008 yılında 10 yıllık polis memuru iken kurum değiştirdim ve nüfus müdürlüğüne geçtim.Geçmeyi düşünen arkadaşlar için kısaca bilgi vereyim. İlk zamanlarda alışmak zor oldu insanların kabalığı anlayışsızlığı.. vs. ama sonraları alışınca rahatladım. akşam saat 5'de eve gitmek cumartesi pazar tatili hele birde 9 günlük bayram tatilleri, insan kendini mutlu hissediyor, yaşadığını insan olduğunu hissediyorsun. çalıştığım yerde bulunan boş kadroya da bir polis arkadaş müracat etti muvaffakatı alındı ataması için bakanlığa yazısını yazdılar 1 aya kadar o da başlar. maaş konusuna gelince ben eşim çalıştığı için aile yardımı almıyorum. 15 ocak 2014 bordrosu geldi 2398 lira seçimden dolayı 3 ay fazla mesai alacağız oda 305 lira durum bu sorusu olan mesaj atarsa bildiğim ölçüde elimden geldiğince yardımcı olurum. hoşçakalın

bozo3726
Aday Memur
09 Ocak 2014 22:17

Nüfus müdürlüğüne geçmek için öncelikle geçmek istediğiniz il ve ilçeyi belirleyip o ilin il nüfus müdürlüğünden boş kadro olup olmadığını sormalısınız. eğer varsa bir dilekçe ile oraya müracat edeceksiniz. il nüfüus müdürlüğü emniyet genel müdürlüğünden yazı ile muvafakatınızı ister Genel müdürlük te çalıştığınız emniyet müdürlüğüne formaliteden ayrılmasında sakınca varmı diye sorar sonra muvafakatınızı %99 verir bunun için torpil vs. şeylere gerek yok kendiliğinden oluyor. muvafakat gelince valilik içişleri bakanlığı personel genel müdürlüğüne yazı yazarak atama yapmak istediğini bildirir buda formaliteden oluyor bakınlıktan yazı gelince emniyete atama yazısını yazıp ilişiğini kesip gönderin der size tebliğ ederler 15 gün içinde yeni yerde başlarsınız atama işlemindeki tüm safhaları ayrıntılı bir şekilde yazdım kafanıza takılan bir konu olursa e-mail adresim: üyenin isteği ile kaldırıldı.

ALİUŞAK
Aday Memur
17 Şubat 2014 11:12

İyi günler arkadaşlar ben bi belediyede çalışmaktayım muhasip kadrosunda 4 yıllık işletme mezunuyum nüfusa geçiş şansım varmı veya nasıl bi yol izlemem gerekir.....şimdiden tşk ederim ama bilgi verirseniz çok sevinirim...

jakson
Kapalı
17 Kasım 2014 19:35

bende geçmeyi düşünüorum baya bi zman geçmiş yazdıgınmın üstünden ama bu torpil bulma meselesi canımı sıkıyor benm birine sordum sizin gibi yatay geçiş yaptı torpil şart dedi

bozo3726, 10 yıl önce

Nüfus müdürlüğüne geçmek için öncelikle geçmek istediğiniz il ve ilçeyi belirleyip o ilin il nüfus müdürlüğünden boş kadro olup olmadığını sormalısınız. eğer varsa bir dilekçe ile oraya müracat edeceksiniz. il nüfüus müdürlüğü emniyet genel müdürlüğünden yazı ile muvafakatınızı ister Genel müdürlük te çalıştığınız emniyet müdürlüğüne formaliteden ayrılmasında sakınca varmı diye sorar sonra muvafakatınızı %99 verir bunun için torpil vs. şeylere gerek yok kendiliğinden oluyor. muvafakat gelince valilik içişleri bakanlığı personel genel müdürlüğüne yazı yazarak atama yapmak istediğini bildirir buda formaliteden oluyor bakınlıktan yazı gelince emniyete atama yazısını yazıp ilişiğini kesip gönderin der size tebliğ ederler 15 gün içinde yeni yerde başlarsınız atama işlemindeki tüm safhaları ayrıntılı bir şekilde yazdım kafanıza takılan bir konu olursa e-mail adresim: üyenin isteği ile kaldırıldı.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi