Editörler : "eskiyara"Pangaea

suat27
Şef
24 Ekim 2012 00:36

sınav soruları daha önceki gibi olursa kıvamında olur. güzel olur.

Sözleşmeli_2006
Aday Memur
24 Ekim 2012 13:46

Sınav sorularını sendika (!) dağıtacakmış :))

izmir2004
Kapalı
24 Ekim 2012 16:29

Evet kesinlikle!

Erenşah
Memur
24 Ekim 2012 17:28

Öğretmenlik kariyer basamakları gördüğüm kadarıyla daha mantıklı bir şekilde yeniden düzenlenmekte, sadece sınava girerek basamak atlama devri sona ermektedir. Benim de şahsi kanaatim öğretmenlik kariyer basamakları düzenlenirken Üniversite Öğretim Üyesi kariyer basamaklarına benzer bir sistem getirilmelidir. Yalnız hizmet yılı şartını doğru bulmuyorum. Bir öğretmen 7 yılını doldurmadan Uzman olabilecek niteliklere sahip olamıyor mu? Üniversitelerde Doçent olabilmek için şu kadar yıl öğretim görevlisi olarak çalışacaksın deniliyor mu? Bakınız Oktay Sinanoğlu'na 26 yaşında profesör olmuş. Bu sistem Üniversitelerde de olsaydı Oktay Sinanoğlu en erken 40 yaşında profesör olurdu.

Özetle kariyer basamaklarında hizmet yılı şartına karşıyım. Öğretmenin nitelikleri sınav, süreç, performans vs ile ölçülsün gerekli şartları taşıyorsa hizmet yılına bakmaksızın bir üst kariyer basamağına geçirilsin derim ben. Ya siz?

sonata32
Memur
24 Ekim 2012 18:33

umarım başvuru süresi nisana kalır. yoksa 9 yılım dolmuyor. 1 yıl askerlik 1 yılda stajerlik düşünce 7 kalıyor

i.gün
Memur
24 Ekim 2012 20:03

yaş şartı çok yanlışş... stajerlği kalkan herkes uzman olabilmeli.

suat27
Şef
25 Ekim 2012 21:58

tüm uzman öğretmenler başöğretmenlik sınavına girebilmeli ve başöğretmenliğe başvurabilmelidir.

i.gün
Memur
25 Ekim 2012 22:37

yıl şartı olmamalı.. iyi olan kazansın..

sonata32
Memur
26 Ekim 2012 11:23

güncel

tahirozertan
Yasaklı
26 Ekim 2012 12:19

Sınav sorularının da alan bilgisinden olacağı söyleniyordu. Eğitim bilimlerinden de sorular olur ama ağırlık alan bilgisidir. Bu da kpss-anadolu liseleri sınavları karışımı bir sınav olur. bir kaç tane de mevzuat sorarlar bence. Bu durumda özellikle İngilizce konuşamayan ve kpds'ye girmeye cesaret edemeyen İngilizce öğretmenleri rezilleri oynarlar. Benim asıl merak ettiğim çakma branş öğretmenleri, alan sınavında ne yapacaklar acaba?

aydınkentli-92
Genel Müdür
26 Ekim 2012 22:13

oktay sinanoğlu 26 yasında prof oldu ama başka oktay sinanoğlu yok.

Erenşah, 11 yıl önce

Öğretmenlik kariyer basamakları gördüğüm kadarıyla daha mantıklı bir şekilde yeniden düzenlenmekte, sadece sınava girerek basamak atlama devri sona ermektedir. Benim de şahsi kanaatim öğretmenlik kariyer basamakları düzenlenirken Üniversite Öğretim Üyesi kariyer basamaklarına benzer bir sistem getirilmelidir. Yalnız hizmet yılı şartını doğru bulmuyorum. Bir öğretmen 7 yılını doldurmadan Uzman olabilecek niteliklere sahip olamıyor mu? Üniversitelerde Doçent olabilmek için şu kadar yıl öğretim görevlisi olarak çalışacaksın deniliyor mu? Bakınız Oktay Sinanoğlu'na 26 yaşında profesör olmuş. Bu sistem Üniversitelerde de olsaydı Oktay Sinanoğlu en erken 40 yaşında profesör olurdu.

Özetle kariyer basamaklarında hizmet yılı şartına karşıyım. Öğretmenin nitelikleri sınav, süreç, performans vs ile ölçülsün gerekli şartları taşıyorsa hizmet yılına bakmaksızın bir üst kariyer basamağına geçirilsin derim ben. Ya siz?

esas3455
Memur
26 Ekim 2012 22:28

vucut kitle endeksi 23 olsun öyle herkez olmasın uzman

vvvvvvvv
Daire Başkanı
26 Ekim 2012 22:35

bu sınava çalışmakta zor olacak. tüm yönetmelikler değişti. bunların düzenlenip hazırlık kitabına dönüşmesi için çok zaman gerek. umarım 6 aydan önce bu sınav yapılmaz.yoksa çalışmak için kaynak bulamayız.

suat27
Şef
27 Ekim 2012 00:11

Pegem yayınlarını veya başka yayınevlerini arayın kitabın hazırlanması için. henüz yasalaşmadı ama onlar da taslak halinde kitap oluşturmaya başlamışlardır sanırım. yazarlar boş durmuyordur. sınavın kokusu çıkmıştır. kılavuz yayınlandığı hafta bi bakıyosun onlarca kitap yayımlanmış.

googlehotmail
Yasaklı
27 Ekim 2012 00:32

ezberci tiplere bak yönetmelik ezberleyip uzman öğretmen olacaklarmış.

allah sizi davul etsin benide tokmak.

ülen bir kerede sınavla uzmanlığın ne alaka olduğunu sorgula. alacağın para ağzının suyunu akıtmış belli.

Erenşah
Memur
27 Ekim 2012 15:49

Bunu bilemeyiz. Nice üstün zekalı çocuklar prosedürler yüzünden kullanılamıyor. Öğretmene de kendi performansını gösterme imkanı vermezsen kendini gösteremez.

aydınkentli-92, 11 yıl önce

oktay sinanoğlu 26 yasında prof oldu ama başka oktay sinanoğlu yok.

enigma74
Şef
27 Ekim 2012 16:44

hatta üniversitelerin öğretmenlik bölümünde okuyanlar da uzman öğretmen olabilmeli, değil mi?

i.gün, 11 yıl önce

yıl şartı olmamalı.. iyi olan kazansın..

Calta
Memur
27 Ekim 2012 21:16

Bu sınav yönetmeliklerle felan ilgisi olmamalı,öğretmenler yönetimidirki???? yöneticilikle ilgili sorular sorulsun;sınav branşa yönelik olmalı,ak koyun kara koyun belli olmalı.yıllardır yapılan hata budur yönetmelik sorularıyla matematik , fizik kimya öğretmeni alırız ne alaka kardeşim gençler böyle diyor ne alaka , herkes branşından sorumludur.Hodri meydan.

i.gün
Memur
27 Ekim 2012 22:12

polemik yaratmak istediğinz belli. Neyse kim ne demek istediğimi anladı. Yıl şartının olmaması size bir şey kaybettirmeyecek. kontejanın olmayacağı ifade ediliyor içiniz rahat olsun.. Bu meslekten sadece kendini düşünenler yüzünden soğudum

enigma74, 11 yıl önce

hatta üniversitelerin öğretmenlik bölümünde okuyanlar da uzman öğretmen olabilmeli, değil mi?

enigma74
Şef
27 Ekim 2012 23:02

polemik yaratmak mı? ikidebir konuya mesaj yollayarak polemik yaratmak isteyen ben değilim.

yıllar önce yapılan sınava hakkım olmasına rağmen katılmadım, yapılacak olana da katılmayabilirim. sizin kadar hırslı değilim, merak etmeyin.

"kendini düşünenler" diye kurduğunuz cümle size cuk oturuyor, ama nedense başkalarını öyle sanıyorsunuz. ben de daha senesi dolmadan uzman öğretmen olmak isteyenlerden, 2 yıl çalışıp yeşil pasaport hayali kuranlardan, 5 yılda da emekli olsam nasıl olur diyenler yüzünden bırak mesleğimi, ülkemden soğudum.

her şeyi isteyim, devlet baba da versin, ancak bizim ülkemizde olur. avrupaya gidin de, size neyi veriyorlar görün...

i.gün, 11 yıl önce

polemik yaratmak istediğinz belli. Neyse kim ne demek istediğimi anladı. Yıl şartının olmaması size bir şey kaybettirmeyecek. kontejanın olmayacağı ifade ediliyor içiniz rahat olsun.. Bu meslekten sadece kendini düşünenler yüzünden soğudum

Toplam 61 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi