Editörler : Pangaea
25 Nisan 2013 12:07

2013 ilitam

Sevgili arkadaşlar şuan var olan ilitamlar ve sistemleri hakkında bilgi verirmisiniz?

Ben ve benim gibi bu yıl ilitam okumayı düşünenler için faydalı olacaktır.Bu başlık altında örgün ilitam kavgası yapmamanızı ayrıca rica ediyorum.

ipekserra
Memur
25 Nisan 2013 20:25

ben ankara ilitam mezunuyum size tavsiyem örgün eğitim tercih edin hem okuması çok zor hem de içeriği çok boş ilahiyat mezunu görünüyorum ama gel gör ki hiç bir bilgim yok lisedeki bilgilerim var sadece kesinlikle tavsiye etmem insanlar bile aşağıyorlar ilitam denilince örgünde eğitim kalitesinin yanından bile geçemez ve örgün okumak çok zevkli eğer gençsen mutlaka eğitimin peşinden git ama ben ilitam okuyucam zaman kaybedemem diyorsan kendini çok iyi geliştir bunlar benim yaşadıklarım karar sizin

25 Nisan 2013 20:40

Öncelikle teşekkür ederim vakit ayırıp cvp yazdınız.Birçok anlamda kendimi geliştirdiğime inanıyorum,küçük yaştan beri ilimle meşgul olduk.Yaşım 27 bu zamana kadar farklı şeylerle uğraştık nasip olmadı bundan sonrası için öğretmenlik düşünüyorum.Örgüne gitmeyi çok düşündüm ama hazırlık + 2 yıl daha okuyacaksın ve 1 yılda formasyon 4 yıl.ama ilitamda 1 yıl karım olacak benim için zaman çok önemli.Birde arapça sorunu var ilitamı bir şekilde hallederim önlisansı hallettiğim gibi.Özel ders v.s. Ama örgünde sınavlar klasik usül ve arapça daha zor ben orda bu konuda çok eksik kalırım.Sizden ricam sizin okulun sistemi sınavlar dersler vs bilgi verirmisiniz lütfen

ipekserra
Memur
25 Nisan 2013 22:02

kendinizi geliştirdiyseniz çok güzel ben ankaradan geçen yılmezun oldum ama bu sene formasyon alamadım hiçbir yer kabul etmedi artık ilahiyattan öğretmen olmak çok zor ankara ilitam zordu derslerde geçme notu 70 idi ama bazı dersler de çan vardı 65 geçebiliyoduk arapçada çok zorlandım kitabı o kadar abartmışlar ki örgünde bile bu kadar zor değildi dediğim gbi içerik çok boştu hep felsefe ağırlıklı dersler gördüm ilahiyatla alakası yok gbiydi ama bu sene sistem değişmiş diyorlar kuran dersi falan gelmiş artık ama size tavsiyem istanbul iltam çok daha güzel diyorlar her şy gönlünüzce olsun uzun bir yol var önünüzde

26 Nisan 2013 20:55

Ben Konya'da yaşıyorum İstanbula sınav için gidip gelmek zor olur diye düşündüm,Ankara'ya hızlı tiren var malumunuz..Formasyon konusunda da normalde kalkmıştı formasyon ama bu ayın 18 inde tekrar geldi artık alabilirsiniz.Ortalamanız 2.50 ve üzeri ise ünilere başvuru yapabilirsiniz.

26 Nisan 2013 20:57

Hayır dualarınız için de ayrıca tşk ederim Rabbim daha iyilerini nasip etsin size..

İNADINAOKUMAK
Aday Memur
29 Nisan 2013 11:23

ankara ilitam tavsiye etmem hocam.

netaraf
Aday Memur
29 Nisan 2013 11:44

Ankara ilitamın eksileri nelerdir acaba?

29 Nisan 2013 14:15

Hocam neden tavsiye etmezsiniz bilgilendirirseniz seviniriz.

İNADINAOKUMAK
Aday Memur
30 Nisan 2013 10:03

geçme notu yüksek

dersler çok ağır 1 felsefe kitabı 480 sayfa.

çokkk iyi bir şekilde çalışmanız lazım dersleri geçmek için.

ankara yerine diğerlerini araştırın derim.

İNADINAOKUMAK
Aday Memur
30 Nisan 2013 10:06

diğer ilitamlarda öğrenciler ortalama ile okul bitirrken ankarada zor geçiyosunuz dersleri.

formasyon düşünenler için önemli.

30 Nisan 2013 10:39

Hocam ders geçme notu 70 ise yani bu zor demek o zaman hepsini geçince ortalaman otomatikman yüksek olmaz mı?Varsayalım diğer ilitamlarda 50 ile geçilsin ve her dersten 50 almış ol diploma notu 2.50 nin altında olma ihtimali var mı?Evet zor olur 70 ortalama ile geçmek ama diploma notu yüksek olur ve formasyon almak daha kolay olur diye düşünüyorum.Yanlışsam düzeltin..

02 Mayıs 2013 16:50

İyi Günler ,Ben Duran Ceylan Kayseri'den mail yazıyorum size ben İLAHİYAT AÖF 2 yıllık Bölümden 2010'da mezun oldum 2 sene 2013'e kadar
erteleme yapmıştım 2012 ek tercihden de AÖF edebiyat'a yazıldım şimdi edebiyat bölümnü okuyorum ertelememin süresi dolmuş(Askerlik)DGS için uzattıydım.2011 ve 2012 DGS2ye girmiştim.bu sene de başvuracam AÖF Bürosu sistemden veremiyok dediler A.D.B.'ni benim eski sistem notum 60.87(100'lük)'4lük
sistemdeyse 2.43 notum acaba İlitam'a 3.sınıf için başvurma hakkım var mıÖ.B.P ve DGS Puanıyla(yarıya).ya da uzaktan eğitim için
A.Şubesine gittim okul bitince gidecem dedim(Tecili bozmadan kendi isteğimle dedim)nasıl başvurabilirim

03 Mayıs 2013 15:13

Güncel

ahlal60
Aday Memur
03 Mayıs 2013 20:24

memed duran bey ilahiyat önlisansı bitirdi iseniz dgs ye başvurabilirsiniz

ahlal60
Aday Memur
03 Mayıs 2013 20:26

Ankara ilitam son senem eğer geceyi gündüzüme katıp sürekli çalışırım ve sinirlerim bu kadar yükü ka

ahlal60
Aday Memur
03 Mayıs 2013 20:27

kaldırır derseniz ANKARA ilitamı öneririm

03 Mayıs 2013 21:23

Peki kaldıramazsak hangisini önerirsiniz hocam?

GARİP_06
Aday Memur
04 Mayıs 2013 22:05

Bende Samsun ilitamda okuyorum, gerçektenn uzaktan okuması zor ama bizim okulun hocaları çok kaliteli, geçme notu 60, dönem başı 750.00 tl ödüyoruz

ipekserra
Memur
04 Mayıs 2013 22:19

ben bir şeyi merak ediyorum aöf edebiyat bölümünü ben de yazıcaktım ama mezun olunca ne oluyor mesala öğretmen olabiliyoz mu bilgisi olan var mı

05 Mayıs 2013 13:35

Bu başlık ilitam (ilahiyat lisans tamamlama) için açıldı.Yanlış adrestesiniz

ipekserra, 11 yıl önce

ben bir şeyi merak ediyorum aöf edebiyat bölümünü ben de yazıcaktım ama mezun olunca ne oluyor mesala öğretmen olabiliyoz mu bilgisi olan var mı

Toplam 146 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi