Editörler : crops35

Kapalı
27 Mayıs 2008 13:57

hizmetli ne iş yapar

bakanlıklar üniversiteelr hizmetli alıyor da hizmetli ne iş yapar paspas kaldırılmıptı

kpssuzaqdur
Şube Müdürü
27 Mayıs 2008 13:58

arkadaşım hepsi var hangisi yokki yani üvey evlat anlayacağın yardımcı hizmetler kategorisine bakarsan daha ayrıntılı öğrenirsin

serseri12
Kapalı
27 Mayıs 2008 14:04

yaw hizmetli paspastan alınmıştı ama ünilerde paspas yapıyorlar

diğer kurumlarda ise yer yer memurluk yer yter pasoas yapıyorlar paspas nerelerr onu b ileren var mı birde ünnilerde hizmetli hepsi paspas mı

fizhk
Genel Müdür
27 Mayıs 2008 14:20

hizmetli her işi yapar.tüm ayak işlerine temizlik işlerine bakar.Ama lise mezunun hizmetliler daha sonra masa memuru olup memurluğa geçebiliyorlar.Yani eğer başka yapacak iş yoksa bence tercih edilebilir.O kadar korkacak bir durum yok.Dışarıdaki bir sürü işsizi düşünün benim gördüğüm çoğu hizmetli normal memurdan daha rahat.ama işte az da olsa bir temizlik işi olması bazılarının zoruna gidebilir.

erhan88
Aday Memur
27 Mayıs 2008 14:23

çok katı düşünüyorsunuz.kapıda duran güvenlik bir hizmetlidir.santraldeki görevli hizmetlidir.devlet memuru olacaksınız sonuçta paspas biraz değişik durmuyor mu?dikkat ettiyseniz paspas temizlik vs işlerini özel şirkete yaptırıyor devlet

serseri12
Kapalı
27 Mayıs 2008 14:34

ama arkadaşım üniversiteye yerleşti paspas olarak girdi paspas yaptırdılar

ihtiyargenç
Daire Başkanı
27 Mayıs 2008 14:47

ne olcak ki

ya paspas yapıver

günde 2 kere paspas yaparsın zaten...

sabah akşam paspas yapmayacaksınya...

hem hüzmetli sadece temizlik işi değil odacı oluyor evrak getir götür

hattam masa başına bile verebilirler

serseri12
Kapalı
27 Mayıs 2008 16:48

paspasçı olacam verecem anasını satim

sedna00
Müsteşar Yardımcısı
28 Mayıs 2008 01:55

arkadaşlar bildiğimi söyleyeyim..arkadaşım dedi ptt de önceden paspas işlerine bakanları ,bu işler özele devredildiği için masa başına aldılar..tahsilat,vs yapıolar..ama her yerde varmı bilmem..nolacakk..hizmetli bile olsan özelde haftanın 6 günü 10 saatten fazla asgari ücretee çalışmaktan ii..

arif0618
Kapalı
28 Mayıs 2008 18:55

üniversitede hizmetli kadrosunda çalışanlar benim bildiğim evrakları getir götür işlerinde çalışıyorlar.burda yazılanlara fazla aldırış etmeyin hizmetli yazmak istiyorsanız yazın öle paspas falan diyenlere bakmayın sonra yükselme şanısınız da var ama en sağlıklı bilgiyi kurumlardan alabilirsiniz.tercih yapın arkadaşlar moralinizi bozmayın.

serseri12
Kapalı
28 Mayıs 2008 19:28

ya seneye yada uzatırsam 2010da okuldan mezun olacam o yüzden mühendisliğe geçiş yapıp kendi kurummda çalışmak istiyorum yani hizmetli olarak kalmak isteeiyorm

arif0618
Kapalı
28 Mayıs 2008 20:40

serseri12 sen çalıştıktan sonra herşey olur okulunu bitirince yükselirsin kendi mesleğin üzerine kadroya geçersin bişeyler yaparsın yani moralini bozma yazmak istiyorsan yaz.

çiko yasemin
Kapalı
28 Mayıs 2008 23:13

biyerde okumuştum bu bakanlıkta memur maaşlarını okurken hatta dasgıtıcı alıyo var listede ordaki hizmetlinin maaaşı arkadaşlar 1,285,000 yazıyodu yani birmilyar küsür askeri ücrete çalışaktansa temizlik yapılır daha iyi

çiko yasemin
Kapalı
28 Mayıs 2008 23:23

enerji ve tabii kaynaklar bakanlıgı arkadaşlar resmi sitesine girerseniz görürsünüz bilmiyorum halla veriyolarmıda ben gördüm yani 1 küsürden aşagı maaş yok

mergezer
Aday Memur
28 Mayıs 2008 23:29

paspas yapar,tuvalet temizler,çiçekleri sular,masaları demirbaşı siler,amirden fırça yerse bazen gözyaşlarını da siler.işte hizmetli bunu yapar.sana değersiz biriymiş gibi bakılır.hayatta düşünmem.hizmetli.ben memurum çok memnunum.

dadas15
Aday Memur
28 Mayıs 2008 23:43

ayni soruyu bende sordum ama sana tavsiyem hizmetci yazacaksan once kurumlarla gorus ne yaptiriyorlar sor.

kurumdam kuruma degisiyor.

arif0618
Kapalı
29 Mayıs 2008 15:59

......

hıdıro
Aday Memur
29 Mayıs 2008 19:19

çalşır.........

zigana7
Memur
29 Mayıs 2008 19:39

üniversiteler hizmetliler çalıştıkları birimlere göre değişir kimisi temizlik kimisi masa başı kimisininde ne iş yaptığı belli olmaz hatta kendisi bile bilmez. ..bu konu hk dda ayrıntılı bilgi vermiyecem

çünkü kadroları tartışma gibi bir lüksünüz yok yeterki bi kadroya atanında ondan sonrasını ayarlarsınzı..

arif0618
Kapalı
29 Mayıs 2008 19:53

...

muratesk
Memur
07 Temmuz 2008 19:02

BUNLAR KALKACAK ARTIK HİZMETLİYİ İSTEDİĞİ GİBİ KULLANAMAYACAKLAR SEN HİZMETLİSİN VERİLEN HER GÖREVİ YAPMAK ZORUNDASIN ANLAYIŞI KALKACAK

www.and-sen.org

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi