Editörler : Pangaea
11 Nisan 2010 18:15

AÖF Okul öncesi öğretmenliği bölümünde okuyabilir miyim?

0.7 ile atamayı kaçırmış fen öğretmeniyim bugün ygs ye girdim açıköğretim okul öncesi okumak için malum aldığım puanla iki kere atanırdım okul öncesine.. açık öğretim okul öncesi öğretmenliği tercih hakkım var diye biliyordum her kafadan bi ses çıkıyo kimisi sadece meslek liselerinin hakkı olduğunu söylüyo net yanıtını bilen açıklayabilir mi?

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
11 Nisan 2010 18:18

Açık Öğretim Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü sadece Kız Meslek Liseleri'nin Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanından mezun olanlar tercih edebilirler.

mermerali
Genel Müdür
11 Nisan 2010 18:45

en başta başvuru yaparken sadece ygs ye gireceğim diye işaretledim . peki örgün öğretimden okul öncesi öğretmenliği seçebilirmiyim.

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
11 Nisan 2010 18:46

Örgün öğretimden tercih etme hakkınız var.

mermerali
Genel Müdür
11 Nisan 2010 18:48

peki sadece ygs sınavı yeterlimi bunun için yoksa lys de girmem gerekiyormu

ecem0107
Şef
11 Nisan 2010 19:35

Editör doğru söylemiş açık öğretim için kız meslek lisesi çıkışlı olmanız gerekirdi.mermali hocam inanın okul öncesininde 3 4 yılı kaldı siz mezun oluncaya kadar alım azalmış olur hatta yığılma bile olabilir size nacizane tavsiyem kendi bölümünüzden kpss ye birdaha girmeniz.4 yılınıza yazık

11 Nisan 2010 19:45

hocam lys de girmeniz gerekli

bayan_carisma
Genel Müdür
11 Nisan 2010 21:10

acık öğretimini okuyamazsın da o sadece kız mesleklıler ıcın .. zaten puanlarda zannımca nomal öğretimle aynı yuksek yanı ama normal öğretim okursun neden olmasın

mermerali
Genel Müdür
11 Nisan 2010 21:25

bazı yerlerde sadece ygs puanı diyo bazı yerde lys de gerekli diyo kafam karıştı ve en başta ben sadece ygs ye gircem diye işaretleyip ona göre ücret yatırdım. lys başvuruları mayıs başında yazıyodu bi yerde hiçbirşey anlamadım bu sistemden bu yüzden net bilgi istiyorum.

bayan_carisma
Genel Müdür
11 Nisan 2010 21:39

osym gov tr ye gır kac lıra yatırdınkı

sen bende gırdım

14 Nisan 2010 02:33

valla hocam bizde çok anlamadık ama sanırım yine meslek çıkışlıların ygs ye girmesi yetiyormuş dediler

morduman
Yasaklı
14 Nisan 2010 11:18

eğitim fakültesi okuyan biri tekrar eğitim fakültesi okuyamaz. anca yüksek lisansını yapabilir

nazim2
Yasaklı
14 Nisan 2010 11:20

sanmam..

bayan_carisma
Genel Müdür
14 Nisan 2010 12:23

grecekten eğitim fakültesi okuyan bi daha eğitim fakültesi okuyamıyomuuuu

14 Nisan 2010 14:23

öyle saçmalık olurmu eğitim okuyan bir daha okuyamaz diye fizik öğretmenliği mezunu arkadaşım okul öncesi kazandı okuyor şimdi üstelik birçok derstende muaf oldu ortak olduğu için 2.5 yılda bitirme imkanı var..

tweetemm
Şef
14 Nisan 2010 15:21

arkadaşlar ben ilk.mat mezunuyum.gecen sene çukurova unıversıtesı okul öncesı öğretmenliği bölümünü 1.likle kazandım:)) ve transkrıp goturdum benı 2 sınıftan başlattılar 1,sınıfın derslerını zaten gecmiştim.matematık okurken...AMA GEL GOR KI ANAOKULU ÖGRETMENLIGINI KENDIME KONDURAMADIM:(((( kpss çalıştım 86 puan aldım ve atanamadım ilk.mat 86,2 de kapadı.....sonuna kadar matematıkte ISRARLIYIM!!!! YARIŞMACI ARKADAŞLARA BAŞARILAR DİLERİM:))))

mermerali
Genel Müdür
30 Nisan 2010 21:45

421 puan aldım ygs den :) anlaşılan aöf okul öncesi seçemiyorum. örgün için de lys ye girmem gerek ama maalesef en başta lys ye gircem diye işaretlemedim sadece ygs yeter demişlerdi buda sorun olur sanırım yani okul öncesi hayalim suya mı düştü :(

jadaslan
Daire Başkanı
30 Nisan 2010 21:53

aaa..gerçekten sadece meslek lisesi mezunları mı seçebiliyomuş aöf okul öncesini? çok şaşırdım yaa..aöf okul öncesi tanıdıklarım var, evet meslek lisesi mezunu onlar ama..böyle bi şartı olduğunu bilmiyordum bu bölümün..hem de yanında ücretli de yapıyolar paşa paşa..30 saat, tam ek ders..lanet olsun yaa..ben de gariban ilk.matçı zaten derecelerdeki puanımla kendi yeniden yeniden ve yeniden dereceye oynamaya çalışayım...

mermerali
Genel Müdür
01 Mayıs 2010 13:00

bende bilmiyordum hocam ama haksızlık bu bizde seçebilmeliyiz hem okuyup hem çalışabilyorlar bizde aldığımız yüksek puanlarla atama bekleyelim olmaz bu kadar ya....

ecem0107
Şef
01 Mayıs 2010 15:38

ne haksızlığı Allah aşkına ya.ben açık öğretim okuyabilmek için ikinci lise(meslek lisesi) okudum lisede 1 sene staj yaptım.sonra 325 puan alarak kazandım.herşeyin bir prosedürü var.öyle canım istedi aman açıkta fazla bak puanlarda 40 lara düştü bizide alıversinler olmaz.kusura bakma

abraham12
Kapalı
23 Kasım 2010 23:43

arkadaşlar düz lise mezunu olupta açıköğretim okul öncesi öğr.kazanan varmı

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi