Editörler : crops35
12 Temmuz 2008 12:23

kpss de en avantajlı önlisans bölümü

arkadaşlar yegenlerim bu yıl oss ye girdiler ve 4 yıl kazanacak puan almadılar..sizlerin deneyimlerine göre hangi iki yıllıklar kpss ile yerleşmede avantajlıdır one gore yonlendirelim..yegenlerin düz lise mezunu ve TM ci..

mehmet139
Memur
12 Temmuz 2008 12:35

ne avantajı ya avantaj diye bişey kaldımı ki önlisans ta

akifgcl66
Kapalı
12 Temmuz 2008 12:56

Ben öyle düşünmüyorum.

Önlisans liseden bir adım önce lisans da bir adım geride gibi düşün.

önlisans da bazı bölümler de dikey geçiş yapma imkanı var.

Yani ilerleme imkanı var önlisans da

Bir de Türkiye de misal 100 bin lise mezunu varsa önlisans bunların yarısından dahaazdır.

100 bin kişiyle yarışmak var , daha az kişilerle yarışmak var.

Galiba önlisanslara yeni haklar da verilecekmiş.

sahip06
Yasaklı
12 Temmuz 2008 13:20

en kısa yoldan memur olmak istiyorlarsa şu yolu izlesinler derim...

normal üniversite yerine açıköğretim büro yönetimini okusunlar.hem masrafı az olur hem de normal üniversitelerdeki derslerden daha kolay dersler karşılarına çıkar.üstelik zaman konusunda da avantajlı olurlar.

mezun olunca ( ki normal zamanda mezun olurlarsa 2010`da) kpss`ye önlisans mezunu olarak girerler.80 puan civarı alsalar bile büyük ihtimal atanırlar.ayrıca o 2 yıllık bölümü yine açıköğretim üzerinden 4 yıllık işletmeye tamamlama şansları da olur.normal üniversite mezunu ile aralarında bir fark kalmaz.ve ileride memurlukta yükselebilirler.en kısa yol bu...

teknik bölümlerden uzak durun derim.mesleğim olsunda ne olursa olsun diyerek tercih yapmayın.severek okuyacağı ve ilgi alanına yakın bölümleri tercih edin.sonra çok pişman olursunuz benim gibi...

Allah yardımcınız olsun.

cdemir85
Müsteşar Yardımcısı
12 Temmuz 2008 13:28

gidin sağlıkla ilgili bölüm okuyun büro yönetimini tavsiye etmem

80 puanla bir yere atanamadım ben şimdi lisans mezunu olarak 2008 kpss ye girdim

ya diyanet ya sağlık okuyun en kolay yoldan iş sahibi olun

matematikcı
Daire Başkanı
12 Temmuz 2008 18:31

adalet meslek yüksek okulu...

moonstar33
Kapalı
12 Temmuz 2008 18:38

tapu kadastro sağlıkla ilgili bölümlerden herhangi biri bilgi işlem karayolları bölümü ve....

beynelmilel153
Kapalı
12 Temmuz 2008 19:30

sağlık tabiki radyoloji fizik tedavi

bunlar iş garantili meslekler

radyoloji geçensene 270 le kapattı sanırım

caner_ank
Şef
15 Temmuz 2008 09:42

2006 kpss sınavına 1milyondan fazla lise mezunu girdi ama oyıl önlisanstan sadece 272 bin kişi sınava girdi o zaman kim sansı rakamlar ortada yani lisantan bile sanslı önlisans ...

murro
Memur
15 Temmuz 2008 14:41

En avantajlı önlisans bölümü diye birşey yoktur. KPSS'den en yüksek puanları alanlar en avantajlı olmuş olurlar.

salim_ogut
Aday Memur
17 Temmuz 2008 16:17

sağlık bölümlerinden tercih yapsın

sahra38_38
Kapalı
17 Temmuz 2008 17:05

kpss de tüm bölümler alım yapmıyor..

özel sektörüde düşünmek lazım artık.

buna dayanarak; halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü(mesela kırıkkalede ki), onun dışında kocaelideki insan kaynakları bunun dışında sayısal ama elektronik haberleşme olabilir..

puanları yetmezse bunlara büro yön. olabilir..

şirine26
Şef
17 Temmuz 2008 18:50

en iyi bölümler tapu kadastro ve hemşirelik varmı bunun üstünü söyleyen?cokdüşük puanlarla yerleşiyorlar yanlışmıyım?

önlisan bys
Aday Memur
01 Temmuz 2009 10:39

en avantajlı büro yönetimi yada saglıkla ilgili tıbbi dökümantasyon.ben bys ile yerleştim ama arkadaşım da tıbii dökümantasyon okudu o benden çok daha düşük puanla yerşeşti 66 ile düşünün ve benden çok alıyor 1300 civarı fakat sözleşmeli ama olsun benm şimdiki aklım olsa kesinlikle tıbbi dökümantasyon okusun derdim hem işde rahat memur hastanede ama büro yönetiminide öneririm arkadaşın dediği gibi aofden bys okusun kolay yoldan iş sahibi olur..en manttılısı bu bence

denizyildizi22
Kapalı
01 Temmuz 2009 10:43

Bence sağlıkçı olsun açıkta kalması imkansız.

**ysmn**
Aday Memur
01 Temmuz 2009 10:45

hood arkadaşım benim tavsiyem radyoloji laborant protez ortez bunlarda iş var hem özel sektörde hemde devlette

HASAN SOYTURK
Yasaklı
01 Temmuz 2009 11:10

Şu kesin ki KPSS de en avantajsız Lİse düzeyi.Bana göre En avantajlı Önlisnans bölüm ayırmaksızın. Çünkü 2008 KPSS ye ortaöğretimden girdim 103 netim çıktı. Önlisns sorularına baktım 117 net yaptım.

Lisans yüklü alım olduğu için Önlisns ile eşit gibi.

2 yıllık önlisnsı bitirmediğime accayip bi pişmanım

trknvrl
Aday Memur
01 Temmuz 2009 11:42

benim tavsiyem polis myo okusunlar 2 yıl. çıkışta polis olurlar hemen. en kolay yol bu

öö61
Memur
01 Temmuz 2009 11:48

sağlıkla ilgili hangi bölüm varsa onu yapsın

ES-MOTOR
Aday Memur
01 Temmuz 2009 19:32

Bana göre kpss de en avantajlı bölümler 1)ilahiyat önlisans 2)sağlık ile ilgili bölümler 3)orman muhafaza memuru olmak için hangi bölümse artık

* İDEALİST *
Müsteşar
01 Temmuz 2009 19:55

Bence kpss adıa kişiliern gelecğeini ayarlamamak gerekli arkadşım. ÇÜnkü kpss nin her zman olacağına kesinlik yok. ilk 99 da ldı sonra 2004 de aradan beş yıl geçti ve şimide yönetmlk gereği iki yılda bir oluoyr

buda kalkarsa ne oalcak o çocukların geleceği sorunluı olmazmı acaba ?

ıo yüzden onlar iki yılıkda olsa kedni sevdikleri meslkeği seçsinler bence o zmanbitirdikten sonra Allah kerim arkdaım

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi