Editörler : "eskiyara"Pangaea
29 Mayıs 2011 10:23

SBS Sınavları Gözetmenlik Durumu

Merhaba arkadaşlar;

SBS Sınavlarında gözetmenlik ücreti ne kadar acaba. İlk defa görev aldım da bilen varsa paylaşırsa memnun olurum. Komik bir rakamsa bir daha görev istemeyiz.:))

furkişim
Aday Memur
29 Mayıs 2011 11:08

5 EK DERS HOCAM

corolla_civic
Yasaklı
29 Mayıs 2011 12:17

bosuna görev almıssın 5 saat yani 35 lıra

fenog
Kapalı
29 Mayıs 2011 12:20

haftsonu olduğu için sınav süresi x 2 saat kadar ek ders ücreti alırsın... geçen haftalarda açık lise sınavı vardı 4 oturumdu 20 saat ekders alacağız:)

fenog
Kapalı
29 Mayıs 2011 12:22

en güzeli aöf, 40dk lık sınav için peşin 55+55 lira aldık bu hafta

fenci2006
Kapalı
29 Mayıs 2011 14:40

fenog hocam hafta sonu sınavlarında x2 diye birşey yok sbs,aöl sınavlarında 5 saat ekders ( her oturum için ) yazılır hafta sonu oldu diye ikiye katlanmaZ

birugradim
Aday Memur
29 Mayıs 2011 14:51

haftasonu ek ders ücreti normalin biraz üzerindedir. yani sınav 5 saat üzerinden hesaplanıyorsa siz onu yaklaşık 8.5- 9 ile çarparsınız. ancak tam rakamı bilmiyorum.

KAYALAR33
Yasaklı
29 Mayıs 2011 15:28

bu forum tahminlerinizi söyleme alanı değil...hafta içi veya hafta sonu sbs gözetmenlik ücreti 5 ekderstir ve ekdersinizle birlikte yatar.

fatsam
Kapalı
30 Mayıs 2011 15:37

KAYALAR33 hocamın da söylediği gibi 2 yıldır SBS'de görev alıyorum ve haftasonu bile olsa 5 saat ek ders ücreti yazılıyor..haftasonu diye ekstra bir durum yok...

isikayhan
Kapalı
31 Mayıs 2011 18:39

"Ek ders ücreti" konulu ve 2007/19 sayılı genelgede bunun açıklaması var:

http://personel.meb.gov.tr/daireler/mevzuat/mevzuatlar/ek_ders_ucreti_27.2.2007.pdf

kısa adres: http://tinyurl.com/ekdersgenelge

1- Sözü edilen Kararın 4?üncü maddesinin (n) bendinde; yüz yüze eğitimin, işletmelerde meslek eğitimi ve staj kapsamında yapılan ders görevleri hariç olmak üzere, ilgili mevzuatı çerçevesinde belirlenen müfredat kapsamında öngörülen teorik ve uygulamalı derslerin eğitiminin derslik, bölüm, atölye ve laboratuvar gibi eğitim ortamlarında öğretmen-öğrenci bütünlüğünde yapılmasını ifade edeceği, (g) bendinde de; gündüz öğretimi dışında kalan öğretimin, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yarıyıl ve yaz tatilleri ile cumartesi ve pazar günleri yapılan yüz yüze eğitim ile diğer günlerde saat 18.00?dan sonra başlayan yüz yüze eğitimi ifade edeceği belirtilmiştir. Yapılan bu tanımlardan da anlaşılacağı üzere; yüz yüze eğitim dışında kalan işletmelerde meslek eğitimi ve staj kapsamındaki görevler ile hazırlık ve planlama, planlama ve bakımonarım, öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri, sınav, belleticilik ve benzeri görevler karşılığında ödenecek ek ders ücretleri, bu görevlerin ne zaman yapılmış olduğuna bakılmaksızın gündüz öğretimi için öngörülen gösterge üzerinden ödenecektir. Örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yarıyıl ve yaz tatilleri ile cumartesi ve pazar günleri yapılan yüz yüze eğitim ile diğer günlerde saat 18.00?dan sonra başlayan yüz yüze eğitim karşılığında ödenecek ek ders ücretleri ise gündüz öğretimi dışında kalan öğretim için öngörülen gösterge üzerinden ödenecektir.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi