Editörler : Pangaea

Kapalı
03 Şubat 2011 22:32

Türk hava yolları bayan kabin memuru alımı

THY A.O. Bayan Kabin Memuru Adayları Arıyor

Ön Koşullar

T.C. uyruklu olmak.

En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)

İyi derecede İngilizce bilmek.

THY A.O.?nun öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek. (İstanbul veya Ankara)

01.01.1982 ile 31.12.1991 tarihleri arası doğumlu olmak.

Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak.

01.10.2009 ? 31.12.2010 tarihleri arasında THY A.O. kabin memurluğu istihdam süreçlerinde kilo limiti, ingilizce değerlendirme ve mülakat değerlendirmesinde elenen adayların yeni başvuruları kabul edilecek olup, bunların dışındaki süreçlerde başarısız olmuş veya başarılı olmasına rağmen süreçlere devam etmemiş adayların yeni başvurusu kabul edilmeyecektir.

NOT: ERKEK ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Sağlık ve Fiziki Koşullar

160-180 cm.arası boya sahip olmak.

Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY?nin belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)

Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY?nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)

Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

Adayların THY A.O. kabin memuru üniformasını giydiklerinde vücutlarının görünen yerlerinde dövme, piercing vb. olmaması gerekmektedir.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile veya TC Kimlik Numaraları ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.

Adayların başvurularını tamamlayabilmeleri için rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adayların, rezervasyon yaptırıp, belirtilecek yere, rezervasyon yaptırdıkları tarihte;

Nüfus cüzdanı aslı (TC Kimlik Numarası yazılı olmalıdır),

En az lise veya dengi okula ait diploma aslı veya noter onaylı sureti (eğitimini yurtdışında tamamlayan adaylar için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı sureti) (Yurtiçi üniversite öğrencileri için yeni tarihli öğrenci belgesi aslı veya geçerli öğrenci kimliği de kabul edilmektedir.)

ile şahsen gelmeleri gerekmektedir.

İlan, yeterli sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.

Daha önce herhangi bir şekilde yapılmış tüm başvurular geçersizdir, adayların alım süreçlerine katılabilmeleri için yeni başvuru yapmaları gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT:

Başvuruda bulunan tüm adayların rezervasyon yaptırdıkları günlerde süreçlere katılması gerekmektedir. Başvuruda bulunan ve süreçlere katılmayan adayların bir yıl süre ile THY A.O.?ya yapacağı diğer başvuruları kabul edilmeyecektir.

peki bu meslekle ilgili bilgisi olan varmı??

THY kurum olrak nasıldır??

Maaşlar nasıldır??

kitsch cameo
Kapalı
03 Şubat 2011 22:36

ingilizcesi iyi olan arkadaşlar kaçırmasın bence .. thy de hostes arkadaşım var paraya para demiyor hem de dünyayı dolaşıyor görmedği yer kalmadı evet yoruluyor ama aldığı para telafi ediyor

mk1984
Aday Memur
04 Şubat 2011 00:41

ilk iki yıl 2800 civarı maaş alırsın. çünkü yüzde yirmisini 2 yıl kesiolar sonra o parayı veriolarmış. sonra da 3-4 lira alırsın sigortan 4 bin küsür liradan yatar

Nur manisa
Kapalı
05 Şubat 2011 23:40

ya aslında bütün şartlarım tutuyor ingilizem almancam var ama hostes???

dolaşıp durmak nasıldır???

başvuru formunda bi taahhüt var 10 yıl yer değiştirme yer hizmetine geçmek istemeyeceğim diye o taahhüt korkuttu 10 yıl bu...

çok kararsız kaldım...

kitsch cameo
Kapalı
06 Şubat 2011 00:46

çok yakın arkadaşım dediğim gibi thyde hostes soru olan arkadalar sorsun ben arayıp öğrenirim arkadaştan

nightshade
Aday Memur
06 Şubat 2011 12:33

kitsch cameo verebilceğiniz tiyolar varsa öğrenmek isterim..

nightshade
Aday Memur
06 Şubat 2011 12:35

thy mülakatına ikinci kez katılacağım. takım giydim saçlarımı topladım, ingilizce öğretmenliği mezunuyum nerde hata yaptım bilmiyorum..

iklim.irum
Kapalı
06 Şubat 2011 12:35

benm arkşmda şubat sonu mülakatı vardı bu olmalı başvurusu sanırım

Nur manisa
Kapalı
06 Şubat 2011 13:54

bu 10 yıl yer değiştirememe taahütü ile ilgili bişey bilen varmı???

nightshade
Aday Memur
07 Şubat 2011 10:21

10 yıl yerde çalışmak istemeyeceğine dair bi taahhüt diye biliyorum.

Nur manisa
Kapalı
07 Şubat 2011 13:37

tamam anladım o zaman çok sağol...

özlem8721
Yasaklı
07 Şubat 2011 21:50

ingilizce sözlü mülakatta kaç soru soruluyo bde neler soruluyo. ayrca ilk günmü daha zor ikinci günmü? ikinci güne geçebilen genelde alınır mı? ben geçen sene grdiğimde brinci gün elenmiştimde

özlem8721
Yasaklı
07 Şubat 2011 21:54

kits cameo arkadaşım sana soryorm yardımcı olursan çok sevnirim

Nur manisa
Kapalı
07 Şubat 2011 23:30

gncl

kitsch cameo
Kapalı
07 Şubat 2011 23:49

benim arkadaş 5-6 sene önce girdi thy ye... ve sözlü ingilizce sınav oldu mu bilmiyorum istiyosanız yarın sorayım ama benim bildiğim tömerin ingilizce sınavına girmişlerdi

dmlcssl
Aday Memur
10 Şubat 2011 15:18

ewet arkadaşlar mülakatta neler soruluyo yardımcı olurmusunuz lütfennn....

muyamuya
Şef
10 Şubat 2011 15:24

Arkadaşım çalışıyor. 4000 civarı maaş alıyormuş.

Nur manisa
Kapalı
10 Şubat 2011 21:48

süpermiş...

edu77
Memur
10 Şubat 2011 22:42

kadeşim kabin memuru bayan. maaşı iyi evet ama cok zor hele bayan için. gecesi gündüzü belli değil,garip garip insanlarla muhattap oluyomuş asyalısı var afrikalısı var..zor meslek vesselam..

muyamuya
Şef
10 Şubat 2011 23:07

gece gündüz calısması zor olabilir ama ceşit çeşit insanla muhattap oluyor demek artık yaşadıgımız yüzyılda mantıklı bir sebep olmamalı

tavuksuyu
Yasaklı
11 Şubat 2011 06:51

kabin memurluu için ben de girmiştim mülakata eleman sordu uçakta yolcunun biri size küfür etse naparsınız, dedim uçaktan aşağı elemanı paraşütsüz atarım nihoaaoaoıahıah, biz geri dönücez size dediler dönmediler :(

Toplam 109 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi