Editörler : Pangaea
28 Ekim 2008 17:24

7225 :Güvenlik Tahkikatı Olumlu Ne Demek?

arkadaşla bu kodla ilgili bilgisi olan var mı?

ne demek bu güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması?

bazı kurumların aranan niteliklerinde var

kimya25
Daire Başkanı
28 Ekim 2008 17:28

pomem alımlarında da aynı şey vardı. Güvenlik soruşturmasında daha önce işlenen veya teşebbüs edilen bir suç varmı diye araştırıyolar ve bu işi yapabilecek nitelikte iseniz temiz raporu alıyorsunuz.

bg_1504
Şef
30 Ekim 2008 15:03

teşekkür ederim bilgi için

bdbd86
Kapalı
24 Aralık 2008 11:36

pekı arkadaslar bu guvenlık tahkıkatında sadece bizim sicilimize mı bakıolar yoksa akrabalara kdr fılan ınıo mu,

bununla alakalı bilgisi olan varsa paylaşırsa cok sevınırım ona göre tercıh yapıcam da..

bdbd86
Kapalı
24 Aralık 2008 12:09

guncell

kozkul
Şef
24 Aralık 2008 12:14

eğer senin ve sülalenin geçmişinde araştırılmaya değer irşey bulurlarsa en az 4-5 ay geç başlamayı göze alman demek

hayali20
Aday Memur
24 Aralık 2008 12:51

bir arkadsımın babsı cezaevıne gırıp cıkmış oyzuden tereddütlü..olma ıhtımaliyok sanırım sizce

bdbd86
Kapalı
24 Aralık 2008 13:25

ben teyzemın tutuksuz yargılanması devam eden bi davasından dolayı tereddutluydum ama henüz hüküm giymediğinden ve siciline işlemedıınden bi sorun cıkmazmış,göreve başladıktan sonra suçlu olduğu kanıtlansa bile artık kazanılmış hakkım olduğu için ben halıhazırda görevıme devam edermişim..

bu arada merak edenler için soyleyeyım,

ıkı tane idare hukuk avukatıyla görüştüm,

hüküm almamışsa ve dava devam edıosa

ya da zaten varolan bir davadan beraat etmişse bi sorun olmuomuş..

ama onun dışında teyze,amca,dayı ve hala da dahil birinci dereceden yakın akraba oluomuş ve onların aldığı cezalar da bizi direk etkıleyıp guvenlık tahkıkatının olumsuz sonuçlanmasına neden oluomuş..

öğrendıklerım bunlar :)

NUKLEER_FİZİK
Daire Başkanı
24 Aralık 2008 13:28

atamanız yapıldıktan sonra atandığınız kurum iliniz em,niyetine yazar güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması kimi zaman sadece belge üzerinde(sicil kaydı,gbt) kimi zaman mahallenizde sokağınızda sorularak yapılır,

01 Ocak 2009 15:10

arkadaşlar ben böyle bi kurum tercih ettim amcamın sicili var benim babam kardeşlerimin herhangi bi sicili yok bu yüzden olumsuz gelebilir mi

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi