Editörler : crops35
24 Aralık 2009 21:09

PTT genel müd. şeflik sınavı hakkında

PTT Genel Müdürlüğü tarafından http://personel.ptt.gov.tr adresinde 21.12.2009 tarihli ve 13976 sayılı "ŞEF SINAVI" konulu Genelge yayınlanmış bulunuyor. İlgili genelge ve duyurularda ?ŞEF SINAVI?na son başvuru tarihi olarak 29 Ocak 2010 tarihi belirtilmiştir.

Ben VE BENİM GİBİ bir çokm arkadaşım sınav başvuru tarihi itibari ile 4 yılı doldurmak kıstası yüzünden mağdur olmuş bulunuyoruz.

Sınavın yapılacağı tarih belirtilmemiş olduğu için ve tahminen sınavın Mart ayı sonunda ya da Nisan Ayı içinde yapılması durumunda sınav tarihi itibari ile PTT?de çalışma süresi olarak ?dört yılı? doldurmuş olup şef yeterliliğine sahip olacağım.

PTT?nin gelişim ve atılımları göz önüne alındığında genç ve dinamik idareci adaylarının kuruma çok şey katacağı kanısındayım. Bu sebeple sınava başvuru tarihi itibari ile ?hak kaybına? uğrayacak personellerden biri olacağım. Ancak sınav zamanında sınav koşullarını doldurmuş olacağım.

Özetle ?ŞEFLİK SINAV? tarihinde dört yılını dolduracak olan personelin de koşullu olarak sınav başvurusu yapılmasının kabul edilmesi uğranılan hak kaybını ortadan kaldıracaktır.

Bu durumla ilgili ne kadar çok ses çıkarırsak o kadar iyi olur. kurumumuz bizim dönemimizden önce 2005 senesinde yaklaşık 60 personel, 2005 sonunda yılında ilk alımda yaklaşık 150 kişi 2006 yılında şubat ve mart aylarında yaklaşık 300 kişi mayıs gibi ek 100 kadar kişi almış daha sonra 2007 2008 2009 yıllarında alım yapmıştır. dört yıllık mezun almıştır.

lütfen durumu genel müdürlüğe duyuralım. Bu konuda Memurlar net'inde bir çalışma yapmasının iyi olacağını düşünmejteyim. İyi günler..

Burada sorun neden 29 ocak tarihinin seçildiğidir. çünkü sınav mayıs hatta haziranı bile bulabilecekken neden mağdur ediliyoruz. işin hukuksal boyutunda neler yapılabilir. İyi günler.

rasay
Şef
25 Aralık 2009 18:55

çok doğru yazmışsın . bizim gibi fakülte mezunlarının şef olmaması için herşey sanki ayrlanmış

çünkü bizler sınava katılınca diğerlerinin şansı kalmayacak

bu hak kaybını nasıl giderebiliriz.

bu sorun gündeme taşlütfen anasayfaya taşıyın

ınmalı......memeurlar net bu konuyu

rasay
Şef
25 Aralık 2009 18:57

şeflik sınavı için hak kaybına uğrayanlar

biz o malum sınav yapılana kadar 4 seneyi doldururuz,

sırf bizim girmemizden korkulduğu için böyle ayarlamalı

bir tarih seçilmiş

bu haksızlık giderilmeli

rasay
Şef
26 Aralık 2009 16:46

gncl,

yunusxyz
Yasaklı
26 Aralık 2009 20:10

dağıtıcılıkta geçen sürelerin dikkate alınmaması da çok yanlış.

halimesamet
Memur
29 Aralık 2009 20:03

Arkadaşlar kesinlikle sesimizi duyuralım. öncelikle bu dileğimizi kurum içinde çözmeye çalışalım.kurum içi yolların tükendiğini anladığımızda da idare mahkemelerinde hakkımızı arayabiliriz.yürütmeyi durduma kararı bile bize gereken zamanı kazandıracaktır...inşallah buna gerek kalmadan sayın yöneticilerimiz...mantıklı olan zaman olarak sınavın yapılacağı tarihi..4 yıl taban sınırı olarak düzenlerler...istediğimiz gayet açık ve kabul edlemez değil...şahsen ben bu konuda çok umutluyum...arkadaşlar sendikalarada ulaşalım lütfen...

halimesamet
Memur
29 Aralık 2009 20:22

Arkadaşlar ayrıca ben kendi adıma konu ile ilgili olarak aşağıdaki gibi bir isteği ptt nin sitesinden bize ulaşın kısmından ilettim ...(müşterilerin bizi sürekli şikayet ettikleri yerden yani) sizlerde buradan bence dileklerinizi iletin gönderdiğim metin şuydu "sayın yetkili şeflik atamalarında sınavın yapılacağı tarihte muhtemelen nisan-mayıs aylarında 4 yıl hizmet süresini doldurmuş olacak benim gibi 300-350 lisans ve yüksek lisans mezunlarınında bu sınava kabul edilmesini istiyorum...gereğini arz ederim..."

shadowfax
Daire Başkanı
29 Aralık 2009 20:55

arkadaşlar şeflik sınavına 933 kişi çağrılacak!başvuruda yığılma olursa eleme yapılacak!4 yılı dolduranların şansı bile zor!

arkadaşlar..sınava 3 katı aday çağrılacak..yani 933 kişi..ben 4 yıllık mezuyum ve 4 yıl oldu işe başlayalı(ekim 2005).sınava beni çağırcakları bile malum.yığılma çok olacak keza yaklaşık 10 yıldır açılmıyor.başvuranlar arasında eleme yapılacak.eski memurlar daha şanslı her yıl için 1 puan ve 10 yıldan sonra 0.15 puan alacaklar..örneğin takdirname alanlar,daha çok kursa gidenler vb.sebebler puanlamayı etkileyecek.....o yüzden bu iş nasip kısmet..herkes için hayırlısı olması dileğiyle..mesela ben 4 yıllık mezunuyum 8 puan buradan 4 yıl oldu başlayalı 4 puanda ordan etti 12 puan...bizim bi arkadaş var 2 yıllık mezunu 4 puan ,18 yıl olmuş 11 puan etti 15 puan o benden daha avantajlı sıralamada :) bakacaz kimleri çağıaracaklar..bekleyecez görecez..

halimesamet
Memur
29 Aralık 2009 21:18

Arkadaşlar çok önemli bir ağızdan çok önemli bir bilgi aktarıyorum....Lütfen herkes kendi müdürlük ve başmüdürlüğüne bu durumda çok kişi olduğuyla ilgili dilekçe versin herkes bireysel olarak baş müdürlüklerde bunu genel müdürlüğe aktaracak ve personel müdürlüğü bunu göz önüne alarak...düzenleme yapabilecek...ama sayımızın çok olduğunu gösterelim ve başvuru için yeter sürenin sınav tarihi olmasını isteyelim bu bize yetecektirr...ağlamayan çocuğa emzik vermiyolar...ağlayalım dilekçe yazalım teşekkürler..

libert_
Aday Memur
29 Aralık 2009 23:34

eski sınav sorularını nereden bulabilirz acaba?

halimesamet
Memur
30 Aralık 2009 21:49

arkadaşlar bazı yöneticiler sizi dilekçe vermeyin şeklinde yönlendirmek isteyebilir...sakın aldırış etmeyin onları dinlemeyin lütfen...eğer sezimizi çıkarmaz isteğimizi söylemezsek...bizi koyun gibi gütmeye devam edecekler...eskiden yaptıkları gibi bazılarına...

halimesamet
Memur
05 Ocak 2010 21:41

arkadaşlar konuyla biraz ilgilenin lütfen yakın arkadaşlarınıza bildirin aynı durumda olan onlarda dilekçe yazsınlar...müdürlüklerine

true19
Aday Memur
05 Ocak 2010 22:46

şeflik sınavına 10 yıllık hizmetim olmama rağmen giremiyorum hizmeti 4 yıl olanlar düşünmesin bile.... inanın

uzun1981
Şef
06 Ocak 2010 16:47

Arkadaşlar PTT dende ancak bu beklenirdi zaten zira bize ikinci sınıf muamelesi yapmaya çalışıyorlar ilkokul mezunlarıyla eş tutuyorlar diğer devlet daireleride böylemi bilmiyorum ama PTT de okumanın hiçbir ehemmiyeti yok Sendikalar bile bir taraftan Lise Mezunu ile Üniversite mezunlarının maaşlarını eşit işe eşit ücret mantığıyla eşitlemeye çalışıyorlar. eşit işe eşit ücretse TRT deki memurun maaşıyla PTT memurlarının maaşlarını eşitlemeye uğraşalım demiyorlar. İdare zaten sahip çıkmıyor. Bikonu ile ilgili yorum yapsan Ben 30 yıllığım ben 20 yıllığım diyorlar. İşin içinden çıkamayınca bunu halletse halletse Mustafa halleder diyorlar. İşi hallettikten sonra yüzüne bile bakmıyorlar. Bide bu PTT deki Amir ünvanınının ne anlam ifade ettiğin hala anlayabilmiş değilim. Dikta düzeni gereği olsa gerek Amir emniyet sanki. Lise mezunu, hatta ilkokul mezunu amir var. Nası bir yapılanması var çözemedim. Ezilemekten yoruldum valla AŞ olsada başka kuruma geçsem.

shadowfax
Daire Başkanı
06 Ocak 2010 20:17

aş olunca ptt oldugu gibi g.. üstü çakılır!!bi tane iş yapacak adam bulamazlar kurumda!herkes kaçar!çok gülerim o zaman !kalanlarıda 4-c ayagına mayagına alırlar c4 ü kafalarında patlatırlar!!

ben 4 yıllık mezunyum,4 yıl doldu göreve başlayalı!beni sınava çağıracaklar mı şüpheyle bakıyorum ?????

piksel
Memur
06 Ocak 2010 23:58

insaallah yeniler sınava girerde fosillerden kurtuluruz....

zekikartal
Aday Memur
09 Ocak 2010 22:34

ptt personel dairesi başkanlığı bu mağduriyetimizi önlemek için 4 yılı doldurmak şartını değiştirerek 4 düncü yılını ç

alışıyor olmak . şeklide değiştirmesi yeterli olacaktır.veya kurumda daha önce dağıtıcı olarak görev süreleride sayılması gerekir Dört yıllık ünv. mezunlarına engel konulmuş olacaktır.adil sınav olacağı kanaatide değilim.

rasay
Şef
10 Ocak 2010 08:31

mağduriyet giderimeli. memurlar net bu konuyu gündeme getirse

çok iyi olur

riyaset
Aday Memur
10 Ocak 2010 13:07

uzun süreden beridir yeni memur arkadaşlar şeflik sınavı ile ilgili kendilerine haksızlık yapıldığı görüşünde olduğunu üzülerek görmekteyim.

Oysaki bizler de 10 yıl oldu bu kurumda işe başlayalı ve bizlerde kpps sınavı ile memur olarak girdik bu kurumda fakülte mezunu olan bir tek sizler dedeğilsiniz ve çalşmadık servisi ve vezne si kalmadı.Hizmet süresi 4 yıl bile olamayan genç memur arkadaşlar şimididen ünvan alıp gişe arkasına geçmeyi düşüneceklerine kendilerini bu kurumda daha nasıl geliştireceklerini düşünmüş olsalar daha iyi olacaktır. Oysaki ben bir şef adayının vezneyi bilmeden posta dağıtım servisisni bilmeden teftişi bilmeden böyle bir işe kalkışmalarını hiç de doğru bulmam çünkü canları çok sıkılır. örneğin vezneyi bilmeyen kasa sorumlusu olmaktan ne anlar onu da siz düşünün.

Kaldı ki kurumda yaklalık 15 yıldır konu sınav açılmamaktadır.müsaade edinde sizden öncekiler şu sınava girip bir boylarının ölçüsünü alsın sonra da açılacak olan sınavda sizlerde kozlarınızı paylaşırısınız.

Unutmayalım "merdiven basamak basamak çıklır"

acele işe de şeytan karışır.

hepinize sevgilerimle...

çömez kardeşlerim.

10 Ocak 2010 13:15

ben 4 yıldır çalışıyorum yaklaşık bilmediğim depertman yok vezne hariç bizde sınava girebilseydik bizim katılacağımız sınavda eskilerin şansı olmazdı iddia ediyorum sınavsa sınav yarışmaysa yarışma hodri meydan bu kurumu son 5 senedir biz taşıdık

10 Ocak 2010 13:27

riyaset arkadaş çömez kardeşlerim demiş:) 15 yıldır çalışıpta bilmediği bi işem olanı benim bildiğim var yahu bizide katın sınava yazılı olsun sözlü olsun çaylakmıyız değilmiyiz ortaya çıksın genç arkadaşlara şeflik yakıştırmıyor eskiler kimi yöneticilerde dahil niye olmasın

20 yıllık astsubay başçavuş,asteğmene komutanım çekmiyomu:)

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi