Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Ocak 2007 23:41

sözleşmeli öğr.nasıl olunur?

arkadaşlar...ben 4 yıllık sinema tv bölümü mezunuyum.. medya dersleri konuldu yaa ilk okullara buna başvurabilirmiyim sözleşmeli öğretmen olarak yada herhangi bir dala başvurabilirmiyim sözleşmeli öğretmen olarak.. çevremde duyuyorum 4 yıllıkların böyle bir hakkı varmış diye...bilgisi olan açıklayabilir mii.

teşekkürler

ebleksin
Şube Müdürü
20 Ocak 2007 03:45

ilköğretim de yada orta öğretim de konulan her ders içeriğine göre öğretmen alınmaz. o zaman saglık gilgisi derslerine doktor hemşire vs, tarım derslerine de ziraat mühendisleri öğretmen olurdu. o çevrendeki böyle bir hakkın var diyenlere de ilet saçmalamasınlar

drygler
Memur
21 Ocak 2007 14:57

saoll yaa kırsaydın kafamı bidee.. harbi ama saçmalık bi sürü eğitim fakültesi mezunu boş boş geziyo atama yok bişi yok dershanelerde sömürülüyo....

parolax
Şef
21 Ocak 2007 15:05

sözleşmeli değilde ücretli öğretmen olabilirsin ama ücretli öğretmenlerin maaşları 400 ytl civarında ama ücretli öğretmen olman için az buçuk torpilin olması lazım çünkü bölümün pek alakalı değil öğretmenlikle ondan dolayı seni arka sıralarda değerlendirmeye alacaklardır yada eğitim fak. mezunu kimse başvuru yapmamış olacak ki seni degerlendirmeye alsınlar.

haaa bunu bana önernirmisiniz dersenez hiç yaklaşma derim.

drygler
Memur
21 Ocak 2007 19:02

hımmm sorun değil yaa keşke 400 verslerr.. ha bide alsalar.. peki bunun için nereye başvurmam lazım? m.e.b' mi.. ben ankaradayım daa

saol bilgiler için parolax

ebleksin
Şube Müdürü
21 Ocak 2007 19:59

ücretli öğretmenlik için sene başında milli eğitim müdürlüklerine öğreni durumunu ve katıldıgın kurslara(dil,bilgisayar gibi)ait belgelerle başvuruyorsun açık durumuna ve torpil durumuna göre görevlendirmen yapılıyor. bazı il milli eğitim müdürlükleri şubat tatilinden sonra da ihtiyaç duyulan branşlar için görevlendirme yapıyor. ücretli öğretmenli olmak için ön şart branş ama açık fazla basvuru az ise ihtiyaca göre görevlendirme yapılıyor. geçen yıl 2.dönem bizim okulumuza tarih nölümü mezunu bir arkadaş ingilizce öğretmeni olarak görevlendirilmişti. daha sonrada turizm oelcilik önlisasn mezunu bir arkadaş.

drygler
Memur
21 Ocak 2007 21:18

aaa saol ya bilgiler için eblek... :)

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi