Editörler : Pangaea

Yasaklı
11 Temmuz 2010 17:31

Çürütme Metni (Kavram Değiştirme Metni) Ispatı...

Arkadaşlar Kavram Karikatürü ile alakası yoktur sorunun cevabının tereddütsüz 10 saniyede işaretledim. Hala nasıl bazı arkadaşlar iddia ediyor anlamıyorum.Hiç beyazkalemden faydalananda mı yok?? Buyrun ıspatı aşagıda

gazieğitim
Kapalı
11 Temmuz 2010 17:32

BU DA BENDEN İSPATTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT (HEM DE 2009 SORUSU)

KPSS - 2009 SORUSU

Kavram yanılgılarını gidermede aşağıdakilerden hangisi en az etkilidir?

a. Kavram haritası oluşturma

b. Kavramsal değişim metinlerinden yararlanma

c. Kavramsal karikatürlerden yararlanarak tartışma

d. Kavramların tanımlarını tekrarlatma

e. Vee diyagramı oluşturma

Bu soruda da görüldüğü gibi 2010 sorusunun cevabı KAVRAMSAL KARİKATÜR

ilker3581
Yasaklı
11 Temmuz 2010 17:33

:) hocam şıklarda çeldirmek için kullanılmış bişeyi nasıl iddia ediyorsun ya azcık gerçekçi ol. 2009 sorusunda en az etkilidir diyor. Al sana cevabı var yukarda hala neden diretiyorsun. Bana kitapla gel varsayımla değil....

gazieğitim
Kapalı
11 Temmuz 2010 17:34

2009 SORUSUNUN CEVABI D ŞIKKI HOCAM HATIRLATIRIM

gazieğitim
Kapalı
11 Temmuz 2010 17:37

Başarı güdüsü engelleri aşma çaba harcama zor bir görevi en kısa sürede ve en iyi şekilde yapmaya çalışma olarak tanımlanır.

Buna göre çocukların başarı güdüsünü güç-lendirmek isteyen anne babalara önerilecek yaklaşım aşağıdakilerden hangisidir? DATA Yayınları

A) Çocuğa bir şey yaptırmanın değil çocukla bir şey yapmanın önemli olduğunun bilinmesi

B) Çocuğa başarısızlığın mutsuzluk getireceğini anlatmak

C) Çocuk başarılı olsun olmasın onu sevmeleri ve bunu ifade etmeleri

D) Çocuğun erken yaşlardan başlayarak davra-nış sorumluluğunun olmasına teşvik etme

E) Çocuğa ulaştığı yerin yeterli olmadığını daha çok çaba gösterirse daha iyi olabileceğini anlatmak.

Bence bu sorunun cevabı c olmalı. DATA yanlış vermiş.

nrcngkhn
Şef
11 Temmuz 2010 17:41

ya kardeşim bu kadar kek soruyu bile buraya taşıyorsunuz ya .arkadaşım yaparak yaşayarak öğrenme en etkilisi hatırlatayım.

erdee
Yasaklı
11 Temmuz 2010 17:42

ama kavramsal karikaturlerden yararlanılarak TARTIŞMA diyor......

ıhlamur06
Aday Memur
11 Temmuz 2010 17:43

ihtiyacın yenilikler adlı kitabından kavram karükatürüne baktım ve cevep kavram karükatürüdür

gamsistan
Kapalı
11 Temmuz 2010 17:44

ilker hocam katılıyorum.. 2009 danda bu sonuç çıkıyor zaten EN AZ ETKİLİ DİYOR SORUDA.siz ne yaptınız cevabı

sezens34
Kapalı
11 Temmuz 2010 17:48

ya varya şöyle kesin doğrudur diye başlık açmıyormusunuz.bide herşeyinizi koyarak tartışıyorsunuz.arkadaşım bekleyin yarını tamam doğruysa bizim 1 netimiz eksik olsun senin fazla olsun yaa.bende 10sn düşünmeden işaretledim "kavram karikatürü" ne olacak şimdi.

ilker3581
Yasaklı
11 Temmuz 2010 17:53

HOCAM NEYE DAYANARAK HALA ISRAR EDİYORSUNUZ BEN CEVABI ÇÜRÜTME METNİ YAPTIM. KAVRAM KARİKATÜRÜ TEK BAŞINA İŞE YARAMAZ ONUDA ÇEKİP YÜKLETTİRMEYİN BANA ŞİMDİ. TARTIŞARAK DİYOR. BUNDA AMAÇ TARTIŞARAK DEĞİL ZATEN DİREK OLARAK AMACI O FOTOGRAFTA VERİLEN ÖRNEGE BAKARSANIZ KAVRAM DEĞİŞTİRME METNİNİN AMACI BU!!!

secoma
Daire Başkanı
11 Temmuz 2010 18:20

az sakin olun yaw yarın ösyme ne derse o olucak

ilker3581
Yasaklı
11 Temmuz 2010 18:31

alaattin hocam artık bencedesimi kalmış yukarıya koydum işte tabiki çürütme metni

gamsistan
Kapalı
11 Temmuz 2010 18:32

KAVRAM YANILGILARINI TESPİT ETME VE GİDERME YÖNTEMLERİ

KART DÜZENLEME AKTİVİTESİ

YAZILI GÖRÜŞLER AKTİVİTESİ

POSTERLER

DÜŞÜNME DENEYİ

MATERYAL TASARIMI

AÇIKLAMA AKTİVİTESİ

ANKET

KAVRAM HARİTALARI

TGA (TAHMİN-GÖZLEM-AÇIKLAMA)

DURUMLAR VE OLAYLAR HAKKINDA MÜLAKATLAR

KAVRAMLAR HAKKINDA MÜLAKATLAR

ÇİZİMLER

İLİŞKİ ŞEMALARI

KELİME İLİŞKİLENDİRME

fen67
Yasaklı
11 Temmuz 2010 18:56

Başarı güdüsü engelleri aşma çaba harcama zor bir görevi en kısa sürede ve en iyi şekilde yapmaya çalışma olarak tanımlanır.

Buna göre çocukların başarı güdüsünü güç-lendirmek isteyen anne babalara önerilecek yaklaşım aşağıdakilerden hangisidir? DATA Yayınları

A) Çocuğa bir şey yaptırmanın değil çocukla bir şey yapmanın önemli olduğunun bilinmesi

B) Çocuğa başarısızlığın mutsuzluk getireceğini anlatmak

C) Çocuk başarılı olsun olmasın onu sevmeleri ve bunu ifade etmeleri

D) Çocuğun erken yaşlardan başlayarak davra-nış sorumluluğunun olmasına teşvik etme

E) Çocuğa ulaştığı yerin yeterli olmadığını daha çok çaba gösterirse daha iyi olabileceğini anlatmak.

Bence bu sorunun cevabı c olmalı. DATA yanlış vermiş.

bu sorunun c şıkkı yanlış yazılmış...

orda çocuk doğru yapsın yanlış yapsın her davranışını takdir etme gibi bişey yazıyordu...

ustelik bu haliiyle hiç c olmaz..

d bu bence

12 Temmuz 2010 09:12

gamsistan hocam iyi de sıklarda tga da vardı..ve sizin verdiğiniz yazı da da hem kavram karikatürleri var hem de tg a var..hangisi peki?

gulnihal09
Daire Başkanı
12 Temmuz 2010 09:23

bn de kavram karikaturu ooldugunu dusunuyorum.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi