Editörler : crops35
«789101112131415161718»

dfghdf
Şef
17 Haziran 2010 11:23

Tekniker olupta şoför kadrusuyla 13 kişi Tigeme mart ayında girdik. Acaba görevde yükselme oluyormu? bilgi verimisniz

al_dmr
Aday Memur
07 Temmuz 2010 15:59

gncl

hekim_32
Aday Memur
11 Temmuz 2010 16:39

Tigeme tercih yapacak arkadaşlar 1 kere değil 100 kere düşünün,çok iyi araştırın. tigemden kurtulmam 3 yılımı aldı, yani hayatımın 3 yılı boşa geçti kabul ediyorum.

1.tamamen asosyal yerlerde kurulmuş(kuş uçmaz kervan geçmez)

2.7/24 mesai teknik personel için c.tesi pazar,resmi tatil ve bayramlarda dahil

3.idareciler ....(terbiyem müsade etmedi)

4.5 yılda bir rotasyon(tayin)

5.insanlar ikiyüzlü,yalaka,aşağılık.. vb (yüzde 90)

daha birçok şey var... bunlar tercih yapmak isteyen arkadaşların aklında az da olsa bir fikir oluşturur diye düşünüyorum.

Never_Walk_Alone_
Daire Başkanı
16 Eylül 2010 13:28

gncl..................

dfghdf
Şef
25 Eylül 2010 20:01

Değerli Şeflerim

Biz onüç(13) arkdadaş yüksek okul mezunu sürücü olarak girdik.

13 (onüç) arkadaşımızda işletmemize çok şeyler katabilecek insanlarız. Sürücü olarak çalışmaktansa daha katkıda bulunabiceğimiz ve verimli olacabileceğimiz yerlerde bulunmamımızın işletmemimize daha faydalı olcağı kanısındayız.

Bizlere bu konuda yardımcı olursanız seviniriz

_asena_
Aday Memur
08 Ekim 2010 10:57

Arkadaşlar kpss nokta tayini ile gelip de tayini çıkarılan birkaç arkadaş varmış ve bunlar sanırım mahkeme yoluyla tayinlerini durdurmuşlar. Bu durum hakkında bilgisi olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

_asena_
Aday Memur
09 Ekim 2010 09:25

gncll

_gnc_
Şube Müdürü
02 Kasım 2010 10:54

güncell

yenihayat1742
Genel Müdür
28 Aralık 2010 18:49

şimdi bu nasıl adalet urfada çalışan aynı şartları taşıyan geçici işçiler dururken kadrolu daimi işçi alınmaktadır önceki çalışan eski işçilerin suçu nedir? geçen senede 198 işçi alındı bu senede 315 işçi alınacağı kayıtlara geçti tigemde kaç tane geçici işçi çalışmaktadır 34 tane geçici işçinin neden daimi kadroya alınmadığı bilinmemektedir sendika ve tigem sözleşmesinde bir yere daimi işçi alınacaksa öncelik eski geçici işçilerindir neden bu kanun uygulanmamaktadır sendikalar neden bunu görmemektedir yoksa 34 kişinin getireceği aidat ile 315 kişinin getireceği aidatmı karşılaştırılmaktadır yetkililere duyrulur ayrıca konyada bulunan altınova gözlü konuklar tarım işletmelerinde daimi işçi ememkli ola ola bitmektedir neden oralara alım yapılmamaktadır. bu bahsi geöen konular adaletsizlik değilmidir? adaletli kalkınmayı savunmuyormuyuz?

24 Ocak 2011 19:48

bu soruları burdan 2 kişiye sordum ancak bu platforma katılan insanlarında görüşlerini almak isterim.Bir veteriner hekim olarak ,

tigemle ilgili sorularımı sormaya başlıyorum:

tigem bizleri sözleşmeli alıyor değil mi 4-B yerine 399'a tabiyiz değil mi?

tigemin şartlarında gördüğüme kadar giren bin pişman gibi her durumda, bu doğru mu sizce çalışma şartları nasıl?

bir de bugün tigemde veteriner hekim maaşı 2600 tl diye bir şey okudum ama şu anki maaş nedir acaba?

bir de en çok platform da sorulan sorulardan bir tanesi belki ama bende size soruyum ; şimdi bu alımlarda tigeme girersek mayıs alımlarındaki tarım bakanlığının kadrolu alımlarına girebiliyor muyuz?

son olarak ceylanpınar tigeme girdik diyelim başka bir tigeme nasıl geçilir?

eğer sorularıma cevap verirseniz (özellikle de bir veteriner hekimin cevap vermesini beklerim) çok sevinirim .saygılarımla...

hekim_32
Aday Memur
24 Ocak 2011 20:34

sevgili pandemik toksin

evet 399 a tabi olacaksın

maaşın 2500 civarında olur

ceylanpınarda 5 yıl çalıştıktan sonra tayin olursun ankara nereye gönderirse,

tigeme yerleşirsen kadrolu alımlarda ösym tercih yapmanı engelliyor(örneği benim)

çalışma şartları bir veteriner hekim için çok ağır,mesai saatleri harici hastalık,güç doğumlarda vb durumlarda ararlar,hafta sonu rutin işler devam eder tohumlama gibi, milli ve dini bayram farketmez nöbet usulu çalışmaya devam .

hakkında hayırlısı olsun.

procelinx
Aday Memur
24 Ocak 2011 20:39

güncel

vethek43
Kapalı
24 Ocak 2011 21:30

hekim_32

5 yıl sonra biz istersek mi yer değişikliği oluyor :? yoksa rotasyon diye bişi mi var :? sen istemesende zorla mı gönderiyorlar başka bir yere:?

isakocak
Aday Memur
25 Ocak 2011 10:31

hiçmi iyi yönleri yok bu tigemin.. olumlu bir tek yorum yok.. İkilemde kaldım tercih etsemmi etmesemmi...

vet.acar
Aday Memur
25 Ocak 2011 13:47

Tigem işi yalan oluyor sanırım... Diğer kadrolu yerlerde 90 puan civarında kalır en az... Sonraki alımı beklemek düşer bize...

xkostebekx
Aday Memur
25 Ocak 2011 17:50

Arkadaşlar Tigemi yazacak arkadaşlar mecbur kalmadıktan sonra kesinlikle yazmasınlar. Tam bir kölelik ve despot yönetim anlayışı hakim. Mecbur değilseniz kesinlikle yazmayın. Tigem de çalışan personelin %90 ı bu kurumdan kaçabilmenin yolunu arıyor. Çalişma şartlarının ağır olması çok önemli değil. Elbette çalışacaz. Buraya veya başka bir kuruma yatmak için değil çalışmak için geliyoruz. Fakat sorun çalışmak veya çalışmamak değil.Sorun sistemde ve sistemin işleyişinde. Psikolojik olaarak bittiğiniz ve insani duygu düşünce ve hissiyatlarınızı nerdeyse tamamen kaybettiğiniz veya kaybetme noktasına geldiğiniz bir yerdir bu kurum. Bu gün yapılan yönetmelik değişikliğiyle en mahrumiyet yerlerden olan Ceylanpınar Tigemde mecburi hizmet süresi 5 yıldan 10 yıla çıkartıldı. Kendinizi boşverin ailenizin ve çocuklarınızın 10 yıl Ceylanpınara mahkum edilmesi edilmesi onların hayatını kendi elinizle karartmak anlamına gelir.Yani bu şu demek idareciler kendi gibi düşünmeyenleri, yaptıkları yanlışlıkların karşısında duranları, itiraz edenleri, yalakalık yapmayanları, kontrol edebilmek için "seni sürerim" diyebilmek için bu yönetmeliği değiştirmiştir. Bu sadece bir örnek daha niceleri var...

ahmeterol2009
Aday Memur
25 Ocak 2011 20:48

ziraat müh. ve bekarım bunları belirttikten sonra öncelikle tigemle ilgili forumların çoğunu okudum bir çok kişi bu kurumdan hoşnut değil benim p3 puanım 88 ceylanpınarı düşünmüyorum balıkesir veya bursa gelme şansı varmı yoksa tercih yapma mayısı bekle mi dersiniz iyilik sever birisi yardımcı olsun lütfen

birde ben aynı zamanda y.lisans yapıyorum bu kurum y. lisansım bitene kadar hiç olmazsa 2 haftada 3 gün falan izin verir mi bu şekilde örnek teşkil eden birisi varsa lütfen yardımcı olsun

ya kardeşim sende çok şey istiyorsun demezseniz son sorum ücret ne alırım yerleşirsem

umtgozcu
Aday Memur
26 Ocak 2011 01:50

güncel..

hekim_32
Aday Memur
26 Ocak 2011 10:58

ahmeterol2009

balıkesir veya bursa gelme ihtimali çok yüksek

puanın çok iyi,mecbur kalmadıkça tigeme bulaşma derim , eğer kesinlikle kadrolu olsun diyorsan mayısı bekle, tigeme yerleşirsen 2010 puanınla kadroluya kesinlikle tercih yapamıyorsun.yani tiğemden kurtulman için şansın yaver giderse en az 2 yıl geçmesi gerek,targele geçebilirsin 2010 puanıyla onda sıkıntı yok.

yükseklisans durumun ise şansına bağlı, yani işletme müdürü bu konuda ılımlıysa olabilir ancak şuanki müdürlerde despot yönetim anlayışı mevcut olduğu için bu ihtimal zayıf görünüyor.

hekim_32
Aday Memur
26 Ocak 2011 11:20

TİGEM konusunda, bir veteriner hekim kendisini çok iyi geliştirebilir,lojman verilir(bekarlar hariç),maaşıda 2500-2600 ancak

1,idareciler despot,anlayışsız(idarecilerin eşleri sizin eşinizin müdürü,çocuklarıda sizin çocuklarınızın müdürü anlayışına sahip)

2,yerleşim yerlerinden uzak,asosyal bir yaşam

3,çocukların eğitimi problemli

4,personel ilişkileri tamamen zayıf

5,rotasyon (5 bölge beşer yıl)

6,tabii çalışacağız ancak 7/24 mesai,ctesi,pazar,dini milli bayram farketmez nöbet usulu çalışmaya devam

7,daha buna benzer nice şeyler

burada kimse kimseye burayı yaz yada yazma demiyor,bu tercih meselesi,ben eski bir tigem çalışanı olarak meslektaşlarımı uyarmayı istiyorum,

atanacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.

Toplam 2450 mesaj
«789101112131415161718»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi