Editörler : Pangaea

Kapalı
22 Mayıs 2009 14:03

Askerlik 12 ay oluyor, hemen gitemeye bakın...

Genelkurmay bugün de bastıra bastıra söyledi, uzamadan hemen gitmek lazım.

tolga_mhnds
Kapalı
22 Mayıs 2009 14:37

BENCEDE GİTMEYEN VARSA BİR AN ÖNCE GİTSİN ASKERDEYKEN EGER YASA CIKARSA ASKERDE DAHİ OLSANIZ BİR 6 AY DAHA ASKERLİK YAPARSINIZ ARKADAŞLAR

INOVASYON
Kapalı
22 Mayıs 2009 14:43

yok ya, askerdeykende mi etkileniriz yani? aralıkta askerdeyim...

gstoprak33
Şef
22 Mayıs 2009 14:55

arkadaslar cıkacak yasa, silah altında kı askerlerı de etkıleyecektır. yeek subaylık 16 ay oldugu donem de bir anda 12 aya düşünce silah altındakıler etkılenmıdtı

tolga_mhnds
Kapalı
22 Mayıs 2009 15:03

ELBETTE ASKERLİĞİN KISALMASINDAN NASILKİ FAYDALANILIYORSA UZAMASINDANDA FAYDALANIRSINIZ

miner83
Şube Müdürü
24 Mayıs 2009 11:15

YA BU NE SAÇMALIKDIR,,HERKES BİRŞEY DİYOR BU MEDYA KURULUŞLARI NEDEN UYUYORLAR GİDİN SORUN MSB NINA,, ASKERLERE ,,NOLDU NOLCAK Bİ KESİNLİK VAR MI DİYE SÜREKLİ BİRBİRİMİZDEN BİŞİLER DUYMAKDAN BAŞKA İLERİYE GİDEMİYORUZ

hipnozz
Şef
24 Mayıs 2009 14:03

iiki zmnında gidip gelmişim 325 olarak...

Allah yeni gitcek olanlara yardım etsn.

eeengineer34
Aday Memur
24 Mayıs 2009 15:52

Merhaba arkadaşlar ben 327. kısa dönem tunceli 4. komando tugayında askerlik yapmaktayım. gündemde askerliğin düşeceğine dair çeşitli söylenti hatta genel kurmay başkanın yaptığı açıklamalar var. ben burdaki batarya komutanı üsteğmenin aynen söylediklerini yazıyorum askerlik oniki aya çıkarsa 6 ay askerlik yapnalr kesinlikle bundan etkilenmezler bu süre içinde askerliğini yapar terhis olurlar. ama 15 ay askerlik yapanların askerliği 12 aya düşer. ayrıca bu kanun daha sonraki kısa dönemleri etkiler yani onlar 12 ay olarak askerlik yapar yani şuanda kanun çıksa beni hiç bi şekilde etkilmez benden sonrakileri etkiler. sağlıcakla kalın.

tolga_mhnds
Kapalı
24 Mayıs 2009 16:52

al işte senin üstegmenin söylüyorsa tamamdır zaten bütün planları ona göre yapsın millet askerlik kanun cıktıgında nasıl kısalıyorsa uzaması durumunda neden uzamıyor mantıklı bir acıklaman varmı yedek subay askerlik yapan tanıdıgım vardı askerlik uzayınca gec terhis oldu askerliği uzadı bu sana ne ifade ediyor acaba

INOVASYON
Kapalı
24 Mayıs 2009 19:07

Tolga'ya katılıyorum.

hipnozz
Şef
25 Mayıs 2009 12:37

eeengineer34 ;

komutanının söyledikleri yanlış olabilir.

bn 325 ks. d. ank'da kurmay bir subay'ın yanında yaptm askerliğimi.we onun söyledikleri genelkurmay bşk henüz açıklama yapmamıştı ; askerlikle ilgili cok fazla sınıflandırma oldugu için bunları azaltmaya gidildiğinden bahsetmişti kendileri , ki bu konuşmamıza müteakiben konu gnlkur. bşk. tarafından gündeme getirildi.

OrcoS
Şef
25 Mayıs 2009 15:56

Allah yardımcınız olsun. bir 307 olarak en kısa zamanda gidin gelin.Vallahi bu çile çekilmez 12 ay

erzurum_müh
Aday Memur
26 Mayıs 2009 08:43

Arkadaşlar askerlik şubesinden aldığım sağlam duyumlara göre bu askerlik konusu en az 1-2 seneye değişir diyolar. Çünkü çok kapsamlı bir çalışma varmış. Bide tek tip askerlik deniyo ama hiç kimse 12 ay olacak demiyo. Yinede şubede çelışanlar hemen askere gidilmesi tartaftarı

eeengineer34
Aday Memur
30 Mayıs 2009 17:55

tolga_mhnds;

bu askerlik ne zaman uzadı benim bildiğim daha kısaldı hatılıyosan yedek subaylar 16 ay yaparken 12aya düştü sen yanlış hatırlıyosun arkadaşım yada karıştırıyosun. bu arada şuan askerlik yapan kısa dönemler hiç paniğe kapılmasın kanun şuan çıksa bile bizi hiç bi şekilde etkilemiyo hatta milliyette bugün bi haber yayınlandmış bunla ilgili bi araştırma linki gönderiyorum size

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1100850&Date=30.05.2009&b=Iste tek tip askerligin detaylari&KategoriID=15&ver=94

altınıda çiziyorum bunla ilgili konuşma yapan üsteğmen bu konunun baya üzerine düştü bize etkilemiyceği hakkında bu konuda baya iyi konuşma yaptı hiç dert etmeyin arkadaşlar

tolga_mhnds arkadaşım sen planını kafana göre yap burda kimse kafasına göre bişey söylemiyo bu arada askerdemisin yada yaptın mı ki yapmamışsın heralde bence sen bir an önce en kısa zamanda askere nasıl giderim diye düşün. durum öyle bi yere gelecek adam kanundan etkilenmemek için tecilli ise tecilini bozdurcak dolayısıyla yoğunluktan dolayı ki yoğunluk olucak eminim dilekçeleri kabul etmiycekler bu aralar anlıycanız adam ben askere gitmek istiyorum deseler bile almıycaklar sonuçta belli bi kontenjan var bian önce gitmeye bakın arkadaşlar belli bi yaştan sonra hiç çekilmiyo bide on iki aya çıkarsa bilmiyorum artık herkese kolaylıklar kendinize iyi bakın

direncliyol
Memur
01 Haziran 2009 11:25

Bende 307 kd olarak canakkale geliboluda askerliği yaptım..Tabii 12 ay olunca kısa donemlere de tertıbcılık yaparlarmı yapmazlarmı nasıl bır düzen olur bilinmez ama zannımca ayrı koğuşlara alırlar ilk zamanlar ve sonunda bir denge kurulur..

Bu arada orcos nerde askerlık yaptın tertibim..

nayastr
Aday Memur
03 Temmuz 2009 22:42

12 ay oluyor diye acele acele topladılar bizim gibileri. hadi hayırlısı. olması için 2 yıl kadar süre gerek diyorlar simdide..

beyaz_
Aday Memur
27 Kasım 2010 16:52

daha yeni 4 aya düşecek diyorlardı. yine mi 12 ay olacakmış?

hendrix789
Kapalı
27 Kasım 2010 18:03

Konun açılış tarihi eski hocam.Hortlatmışsın konuyu :)

Şu an için uzama yok ancak sektirmez her sene Ağustos sonu eylül başında askerliği uzatırlar.Askere başvurur herkes panikleyip ardından da yok çalışma aşamasında derler.önümüzdeki ağustos sonu eylül başına kadar askerlik uzamaz :)

Siyasi bir şekilde düşünürsek mevcut hükümet asla askerliğin uzamasına hiç istemez gibi geliyor bana

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi