Editörler : crops35
10 Nisan 2011 13:14

ataması çok ve düşük puanla olan 2 yıllık bölümler

edebiyat mezunuyum.ve atanma umudum bitti sayılır.devlet memuru olmak için 2 yıllık açıköğretimden bir bölüm bitirip 80-90 arası bir puanla atanmak istiyorum.hangi bölümleri tavsiye edersiniz?bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.ayrıca açıköğretime başvurular hangi ayda başlıyor acaba?ygs ye girmeden açıköğretime kaydolabiliyor muyuz ki?şimdiden teşekkürler...

doğru-burda
Yasaklı
10 Nisan 2011 13:25

arkadaşım bildiğim kadarıyla lisans mezunu olmuşsan 2 yılık bitirsen dahi önlisans sınavına giremesin çünkü lisans öğrenimin daha yüksek bence iyiyce araştır öyle oku 2 yılıın boşa gitmesin ben öyle duymuştum yanlışta olabilir

horrible
Şef
10 Nisan 2011 13:27

emlak ve emlak yönetimi oku tapuya alıyorlar 50 60 puanla ..

ı_m_back
Şef
10 Nisan 2011 13:28

lisans mezunuysan önlisans bölümlerinden atanamazsın...ben radyolojideyim sınıfımızda kimya öğretmenliği mezunu bir arkadaşımız var ve o da önlisans kpss sınavına giremiyor... bu arada ataması çok ise puanı da çok olur, bütün bölümler için geçerlidir bu istisnasız...

makustalih41
Aday Memur
10 Nisan 2011 13:36

o zaman bu düşüncem yattı desenize.bilmiyordum bunu.öğrendiğim iyi oldu.artık 4 yıllık açıköğretim bakayım kendime.

iwagumi
Aday Memur
10 Nisan 2011 14:33

benim tavsiyem polislige bakmandır yaşın tutuyosa girebilirsin diger 2 yıllık okuyacak arkadaşlara tavsiyemde sağlık meslek yüksek okuluna gitmeleridir herşehirde kpss puanına ihtiyaç duymadan girebilirsin kpss puanıylada 40-50 puanla atanırsın :)

Cris7yLe
Kapalı
10 Nisan 2011 14:54

Sağlık mesLek king asLında Ah ah =) Geri dönebilsem de okusam..

ı_m_back
Şef
10 Nisan 2011 14:59

shmyo ===> anestezi, radyoloji, paramedik ...

Cris7yLe
Kapalı
10 Nisan 2011 14:59

=)

makustalih41
Aday Memur
10 Nisan 2011 15:27

iwagumi;şu anda polisim zaten.çalışma saatleri ve yıpratıcılığından ötürü böyle bir fikrim var.ya yüksek lisans ya da ikinci üniversite düşünüyorum da bakalım kararsızım.

Cris7yLe
Kapalı
10 Nisan 2011 15:29

yüksek Lisns tavsyem. kendıne güvenıosan ;)

sanwhere
Yasaklı
10 Nisan 2011 18:26

makus tarih çalışma saatlerin nasıl neden memnun değilsin kısaca acıklarmısın bende su an aöf 4 sınıfın bu yıl polislik düsünüyorum bilgilnnirirmisin biraz

makustalih41
Aday Memur
11 Nisan 2011 11:19

dostum 12/24 çalışıyoruz.uyku düzeni kalmıyor,resmi tail,bayram yok.yapabileceğin izin sayısı maksimum bir gün.ailene,arkadaşlarına,akrabalarına zaman ayıramıyorsun.zaten tinercisi,madde bağımlısı,hırsızı,kavgası derken çöküyorsun,yaşlanıyorsun.sivil hayatta yanından geçmeyeceğin,yüzüne bakmayacağın adamlarla uğraşıyorsun.mahkemesi bitmiyor.en basitinden tanık olarak gitmek zorundasın.sorumluluğun,stresin çok.devamlı icraat bekleniyor senden.üzerinde baskı var.tabii ki bu istanbul için geçerli.ki polislerin yarısından çoğunun yolu istanbuldan geçer.rahat iller ve şubeler vardır muhakkak da geçmek pek kolay değil.rekabeti de cabası.işin özü bu dostum.ama Allaha şükür sosyal haklar ve maaş yönünden ne kadar şükretsek az.Allah olmayanlara da versin.öğretmen olamayacaklar için biçilmiş kaftan polislik.yeterlidir sanırım

emnonder
Kapalı
12 Nisan 2011 17:11

makustalih41

şaka yaptığını düşünmek istiyorum... polis olmuşsun ortalığı velveleye veriyorsun.. neymiş efendim edebiyattan atanamıyor polis ve çok mağdurmuş! bıraksana ozaman polisliği hadi bırakta görelim. sonra ne yapacaksın bakalım. yalvarmadık kapı koymazsın.. kapı kapı yalvarırsın millete ki bence hak ediyorsun , hiç kusura bakma. bide sayfa açmışsın.. ya boşuna vaktimizi almayın bari.

""""dostum 12/24 çalışıyoruz.uyku düzeni kalmıyor,resmi tail,bayram yok.yapabileceğin izin sayısı maksimum bir gün.ailene,arkadaşlarına,akrabalarına zaman ayıramıyorsun.zaten tinercisi,madde bağımlısı,hırsızı,kavgası derken çöküyorsun,yaşlanıyorsun.sivil hayatta yanından geçmeyeceğin,yüzüne bakmayacağın adamlarla uğraşıyorsun.mahkemesi bitmiyor.en basitinden tanık olarak gitmek zorundasın.sorumluluğun,stresin çok.devamlı icraat bekleniyor senden.üzerinde baskı var.tabii ki bu istanbul için geçerli.ki polislerin yarısından çoğunun yolu istanbuldan geçer.rahat iller ve şubeler vardır muhakkak da geçmek pek kolay değil.rekabeti de cabası.işin özü bu dostum""" arkadaşlar bu lafları konuşan tc vatandaşı tc polisi hiç olamaz...

lütfen böyle insanlara prim vermeyelim...

canımızı namusumuzu evimizi barkımızı koruyan devlet görevlisinin mantığına bak...

resmen şaka gibi!!!!

kınıyorummm!!!!!!

yasitek
Genel Müdür
12 Nisan 2011 17:13

emmonder arkadaşıma katılıorum.sanki bizimle dalga geçmek için açmış bu başlığı.

emnonder
Kapalı
12 Nisan 2011 17:16

dalga da laf mı !

yasitek
Genel Müdür
12 Nisan 2011 17:18

hayır arkadaş 29 martta bu başlığı açmış

http://forum.memurlar.net/konu/1211704/

daha işe başlayalı kaç gün olmuş ki bezmiş buda düşündürücü

liberty15
Şef
12 Nisan 2011 17:27

arkdaşlar ne kadar abartmışsınız olayı,ne var kendine bir çıkış yolu arıyor ayrıca yazdıkları da gayet normal şeyler araştırıyor,bilgi topluyor ne var ki bunda..hepiniz memur olalımda hafta sonumuz tatil olsun,mesai olmasın,rahat olalım istersiniz kolaysa bu şartlarda bi polis olunda görürüm ben sizi o zaman

emnonder
Kapalı
12 Nisan 2011 17:27

yasitek arkadaşım

tebrik ediyorum araştırman süper...

eee daha ne denebilir ki böylelerine pes..

doğru-burda
Yasaklı
12 Nisan 2011 17:29

arkadaşlar konu dışı olacak fakat yeğenimin yılık dönem ödevi son 15 yılda çıkmış diziler ve seriler çıkmış sorular lazım nasıl bulabilirim yardımınız için şimdiden sağolun

12 Nisan 2011 17:37

sizler provakatör olmalısınız..siz kimsinizde bi TC polisine öyle şeyler söylüyosunuz..adam samimiyetiyle derdini paylaşmış sizinle..kaç kere polis oldunuz hayatınızda akşam oldumu hemen sıcacık kuruluyosnuz evinize ama polisler 7..24 can güvenliğimiz için uğraşıyo..eğer bi sitemde buluncaksanız polislere değil onları bu hale mecbur edenlere bulunun..Allah Ordumuza polis teşkilatımıza zeval vermesin

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi