Editörler : Pangaea
11 Ağustos 2010 22:55

İktisat bölümü - Puan: 85,052 - Sıra: 39103 - Görüşleriniz?

Merhaba arkadaşlar.

KPSS'ye şansımı denemek için girdim, ama puanlar ve atama durumları ile ilgili hiç fikrim yok. Birkaç sorum var, beni aydınlatırsanız çok memnun olacağım.

1. İktisat mezunu olarak B grubu kadrolara atanma ihtimalimi görmek için hangi puan türüne bakmam gerekiyor? Kulaktan dolma P3 diye duydum, ama emin değilim. Şayet ağırlıklı olarak P3 ile memur alınıyorsa P1 ve P2 ile alan kurumlar da var mı? Varsa nereler?

2. Aşağıdaki puanlarla Ankara merkezdeki bir kadroya atanma şansım var mı sizce? Varsa hangi kurumları düşünmeliyim?

P1 - Puan: 89,212 Sıra: 17633

P2 - Puan: 87,133 Sıra: 26405

P3 - Puan: 85,052 Sıra: 39103

3. Birinci, ikinci, üçüncü atamalardan bahsediliyor. Bunların tarihlerine ilişkin bir bilgisi veya tahmini olan var mı? Bu atamalar ne zaman duyuruluyor? Aralarında çok süre oluyor mu?

Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler. Herkese kolay gelsin...

nazenin_86
Kapalı
11 Ağustos 2010 22:56

HERKES KENDİ DERDİNDE SENLE UĞRAŞAMAYIZ

tygz
Aday Memur
11 Ağustos 2010 23:06

@nazenin_86

Yahu bu nasıl bir üsluptur...

Bu tür forumlarda zaten insanlar birbirleriyle uğraşmazlar, birbirlerine YARDIMCI OLURLAR. Bu arada benzer sorunlara veya bu sorunlarla ilgili çözüm önerilerilerine sahip olan başkaları da bu yardımlaşmaya, fikir alış-verişine katılır, böylece herkes aydınlanır.

Ayrıca vaktin benimle "uğraşamayacak" kadar kıymetliyse, hakkında fikir sahibi olmadığın ve katkıda bulunamayacağın bir konuya böyle bir laf sokuşturmakla nasıl "uğraşabiliyorsun", onu da anlamış değilim.

nazenin_86
Kapalı
11 Ağustos 2010 23:07

puanın muhteşem die hava atma bize

Ersenekon
Genel Müdür
11 Ağustos 2010 23:09

Alan derslerinin neti kötü sanırım onu koymamıssın

htc.54
Şef
11 Ağustos 2010 23:13

ya millet saldırmayın arkadaşın niyeti kötüyse zaten Allah bilir nerden ne yapçağını ama gerçekten niyeti kötü değilse ben bildiklerimi yazayım ilk sorunun cevabı p3 ile atama olcak 1 ve 2 çok önemli değil ikincisini 2008/4 tercih kılavuzuna bakarak bilgi edinebilirsin onu tam bilmiyorum atama dönemleride kasım mayıs şeklinde olur her sene ama ralarda başka kurumların alımlarıda olur takip etmen gerekir.

tygz
Aday Memur
11 Ağustos 2010 23:50

@nazenin_86

Puanımın muhteşem olduğunu düşünsem ilk mesajda yazdığım tereddütleri taşımazdım. Tereddüt etmemin sebebi şu: Biri "Ankara'da atanabilmek için 90'ın üstü şart" diyor, öteki ilk 30.000'de olmayanlar pek umutlu olmasın" yazıyor, bir başkası 80 puan ve üzerinin sonraki atamalarda şansı olabileceğini söylüyor. Ben de haliyle bu işleri yakın takip eden, bu konularda daha net bilgilere sahip olan kişilerden yardım almaya çalışıyorum.

Hem internet ortamında birilerine hava atmakla elime ne geçecek? Bu şekilde elime bir şey geçecek olsa, aldığım puanın epey üstünde bir puan yazar, keyfime bakarım. Atanmama falan da gerek kalmaz, değil mi? :)

Her neyse... Ben bu tepkiyi şu saçma sınav sisteminin insanların sinirlerini hayli yıpratmış olmasına yoruyorum.

@Ersenekon

Alan dersleri çok kötü. Zaten benim esas niyetim de atanabilirsem bu dönem bir düz memurluğa atanmak, sonra bir sene boyunca alan derslerine yoğunlaşıp tekrar sınava girmek.

@htc.54

Çok teşekkür ederim. En azından hangi puana bakacağımı öğrenmiş oldum. Atama tarihlerini sormamın sebebi henüz okulu bitirememiş olmam. Şubat 2011'de mezun olacağım gibi görünüyor. Umarım kaçırdığım fırsatlar olmaz o zamana kadar.

serteser81
Yasaklı
11 Ağustos 2010 23:52

hayırlı olsun ilk atamada memursun adam gibi tercih yaparsan tabiki...

mrtk337
Kapalı
11 Ağustos 2010 23:55

arkadaş adam gibi bi soru sormuş ne diye saldırıyorsunuz ki.

arkadaşım düz memurluklarda p3 puanına bakacaksın puanın gayet güzel ilk atamada istediğin yere bağlı olarak gitme şansın yüksek kasımda olacak ilk atama osym den takip edebilirsin

hayırlı akşamlar

12 Ağustos 2010 00:06

tyg ayak yapıyor göt ayağı bunlar

carsi34
Yasaklı
12 Ağustos 2010 00:10

adama ne saldırıyorsunuz be. insan gibi konu açmış.

tygz puanın güzel. belki ilk atamada olmayabilir olursa da düşük yerler gelir zaten. bence ilk atamada bu güzel puanı yeme 2.atamayı bekle derim daha güzel yerler olur kesinlikle.

sener35
Daire Başkanı
12 Ağustos 2010 00:17

sana şöle söliyim:2008 de akrabam 85,6 gibi bi puan aldı ve sıralaması:20 binlerdeydi.2010 la baya fark ediyo sıralama.bizim akraba 2008 puanıyla son atamada izmir içişlerine atanmıştı...

bussadm
Şube Müdürü
12 Ağustos 2010 00:27

1. atamada büyük kentler olmasa bile yer ayırt etmiosan yerleşirsin büyük ihtimal. Ama en geç 3. atamada istediğin yer olur bence.

eratyas
Aday Memur
12 Ağustos 2010 09:08

WATANA MİLLETE HAYIRLI UĞURLU OLSUN İLK SEÇİMLERDE MİLLETVEKİLİ BİLE OLURSUN BU PUANLA SEN

şg10
Kapalı
12 Ağustos 2010 09:14

her yıl mayıs ve kasım aylarında B grubu atama yapılır, kpss p3 kullanılır, iktisatçı olduğundan şansın yüksek,1 veya 2. atamada Ankara olur gibi geliyor bana.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi