Editörler : Pangaea
09 Aralık 2009 10:57

muvafakatname hakkında yardım lütfen.

selamlar. ben bu öğretmen atamasına başvurmak istiyorum ama muvafakatname almış olmam gerekiyormuş tercihleri onaylatabilmek için. aslında bu mantıksız değil mi? çunki kuraya başvuruyoruz daha çıkıp çıkmayacağı belli değil. kurumumun ankaradaki başkanlığı ancak muvafakat vermeye yetkili birimmiş. ve ankaraya yazışma enaz 1 ay sürer. bu da sürecin bitmesi demektir. milli eğitimde bunun bir çaresi yok mu ben telefonla birçok milli eğitim müdürlüğünü aradım ama kimse doğru düzgün bişey bilmiyor. bilgisi olan veya tecrübesi olan arkadaşlar lütfen bana mail atsınlar: [email protected]

02miracle
Aday Memur
09 Aralık 2009 11:13

bu muvafakatname hem kadrolu hemde sözleşmeli memurluklar içinde geçerlimi? muvafakatın kazandıktan sonra istenmesi daha mantıklı değilmi?

umutsen
Daire Başkanı
09 Aralık 2009 12:53

hocam atama klavuzunu incelerseniz 3 farklı atama var ilk atama açıktan kurumlar arası geçiş ve açıktan kurumlar arası ilk atama diye

İlk atamada Hâlen Devlet memuru olarak çalışanlar, Devlet memuriyetinin adaylık devresinde görevinden ayrılan ya da

görevine son verilenler ile bu görevlerinden kendi istekleri ile ayrılmış olanlardan, yasal bekleme süresini

doldurmuş olanlar, başvurabilir diyor yasal bekleme süresinden kasıt 6 aylık dönem olsa gerek.

Muvafakiyet ilk atamada geçerli değil açıktan ilk atama ve açıktan kurumlar arası geçiş te geçerli Eğer bölümünüze açıktan atama kadrosu verilmişse memur olarak çalışanlar kurumlarından muvafakatname alarak başvurabilir.

4.1.2. Açıktan / Kurumlar Arası Yeniden Atama;

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi olarak eğitim-öğretim hizmetleri sınıfı öğretmen

kadrolarında adaylıkları kaldırıldıktan sonra görevinden ayrılmış olanlar ile yükseköğretim kurumlarında öğretim üyesi,

öğretim görevlisi, okutman, uzman ve araştırma görevlisi olarak en az iki yıl süreyle çalıştıktan sonra görevinden

ayrılmış olanlar ile Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında öğretmenlikte

adaylığı kaldırılmış olup hâlen diğer kamu kurum ve kuruluşlarında eğitim-öğretim hizmetleri sınıfında ya da diğer

hizmet sınıflarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu?na tabi olarak çalışanlar ile kamu üniversitelerinde hâlen

öğretim üyesi, öğretim görevlisi, okutman, uzman ve araştırma görevlisi olarak en az iki yıl süreyle görev

yapanlar, bu atama biçimiyle başvuruda bulunacaklardır.

Kamu üniversitelerinde, öğretim üyesi, öğretim görevlisi, okutman, uzman ve araştırma görevlisi olarak

geçirilen hizmet süreleri öğretmenlikten sayılacaktır. Ancak özel ve vakıf üniversiteleri dâhil özel öğretim

kurumlarında, vekil öğretmenlikte, ücretli öğretmenlikte, sözleşmeli öğretmenlikte ve kısmî zamanlı geçici öğreticilikte

geçirilen süreler, öğretmenlikte geçen hizmet süresi hesabında dikkate alınmayacaktır. Başvuru formu doldurulurken,

bu duruma özellikle dikkat edilmesi adayların yararlarına olacaktır.

Hâlen çalışmakta olanların kurum muvafakati, başvuru onay aşamasında isteneceğinden Elektronik Başvuru

Formu doldurulduktan sonra çıktısının alınarak EK-5?teki yazı örneği ile birlikte görevli bulunulan kurumun muvafakat

vermeye yetkili amirine onaylatılması gerekmektedir. Kurumlar arası geçişi, atama yetkili amirlerince uygun görülenler,

başvurularını onaylatabileceklerdir.

4.1.3. Açıktan / Kurumlar Arası İlk Atama;

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi olarak eğitim-öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki diğer

hizmet sınıflarında adaylıkları kaldırıldıktan sonra memurluktan ayrılmış olanlar ile hâlen görev yapanlar, bu atama

biçimiyle başvuruda bulunabileceklerdir.

Bu atama biçimiyle yapılacak başvurular, Devlet memurluğunda geçirilen hizmet süresi esas alınarak

değerlendirilecektir. Bunun dışında askerlikte geçen süreler hariç aylıksız izinde geçirilen süreler ile vekil olarak

geçirilen süreler dikkate alınmayacaktır.

Hâlen çalışmakta olanların kurum muvafakati, başvuru onay aşamasında isteneceğinden Elektronik Başvuru

Formu doldurulduktan sonra çıktısının alınarak EK-5?teki yazı örneği ile birlikte görevli bulunulan kurumun muvafakat

vermeye yetkili amirine onaylatılması gerekmektedir. Kurumlar arası geçişi, atama yetkili amirlerince uygun görülenler,

başvurularını onaylatabileceklerdir.

buradan benim anladığım kadarıyla ilk atamaya memur olanlar yasal bekleme süresini doldurmadan başvuramıyor.

açıktan kurumlar arası atamaya ise bölüme kadro verilmişse ve çalıştığı kurum onay verirse başvuru yapabiliyor.

ben bu şekilde yorumladım..

wapvole
Şube Müdürü
09 Aralık 2009 23:47

arkadaşım emeğine sağlık. sağolasın ama benim sorunum da orda başlıyor işte... halen çalışıyorum muvafakat alamıyorum. onay aşamasında istenmesi saçmalık ama milli eğitim galiba benim durumumdakileri elemeye çalışıyor. illa torpil gerekli o şeyi almak için. daha önce başına gelen yok mu kimse acaba

fedai1981
Aday Memur
10 Aralık 2009 09:19

http://personel.meb.gov.tr/upload/Aral%C4%B1k_2009_Ogretmenlik_Klavuz.pdf 25-26 sayfalar

memurların ataması olup olmadığını klavuzun 25 ve 26 sayfalarını alıyorsun.26. sayfayı doldurup ve bir dilekçe(kpss10 puanına göre atamam yapılması için muvafakat belgesi gerekmektedir.gereğini arz ederim.) çalıştığın yerden üst yazı ile birlikte kurumunun personel dairesine gönderiyorsun.kurum onay verince (vermeyebilirde) başvurunu onaylatacağın yere muvafakat belgesiyle onay yaptırıyorsun.alamaz isen muvafakat eski yerine devam.tabi sözleşmeli çalışıyorsan durum farklı.direk başvuru yapabiliyorsun.yani anlayacağımız memur olanlar öğretmenliğe gidebilir muvafakiyet aldığı takdirde ki, arkadaşım almış bulunmakta şu an.

ayrıntılı bilgi için teknik eğitim foruma mesaj ile sorularınızı göndebilirsiniz.

HER TÜRLÜ SORUYA CEVAP VERİLİR,FAKAT SUAL SORULMAZ.

hüseyin007
Aday Memur
10 Aralık 2009 09:53

wapvole kardeş hangi kurumda hangi ünvanda çalışıyorsun

wapvole
Şube Müdürü
10 Aralık 2009 10:22

sgk da v.h.k.i. olarak çalışıyorum bizim kurum muvafakat konusunda sıkıntılı kaldı ki ankara da başkanlığa gidip gelmesi en az 1 ay sürer. oyüzden bu atamada galiba benden iş yok. şubatta sözleşmeli atama olursa onda acaba muvafakata gerek kalmaksızın başvuru yapılabilir mi?

10 Aralık 2009 12:43

sözleşmeliye geçişte muvaffakat istemiyor istifa edip direk öğretmenliğe başlıyorsun wopvole kardeş kpss10 puanın kaç şubata kalanların puanını öğrekmek istiyorum da

m-yill
Aday Memur
10 Aralık 2009 13:07

http://personel.meb.gov.tr/upload/Aralık_2009_Ogretmenlik_Klavuz.pdf

Linkini yazdığım bu atama klavuzunun 26. sayfasının çıktısını al. İnsan kaynaklarına onaylattır. Öğretmenlik başvurunu yapabilirsin....

wapvole
Şube Müdürü
11 Aralık 2009 08:18

m-yill hocam sağolasın ilgin için çok teşekkür ederim ama o belgenin sonunda muvafakat vermeye yetkili amir diyor ya insan kaynakları değil il müdürü dahil kimse yetkili kılınmamış. o yetkili amir sadece ve sadece kurum başkanı olmalıymış o yolu denedim. olmadı. işi yokuşa sürüyorlar. aslında bana da mantıksız geldi il müdürünün yetkisiz olması ama forumda daha önce bizim kurumda çalışanların yazıdıgı başlıkları inceledim hatta bi tanesini soyleyim arama sayfasında yazıklar olsun sgk yazın gelen topic i okuyun. bizim derdimize çare yok gibi görünüyor. keşke milli eğitim kaldırsa bu gerekliliği...

ayyyyyy
Kapalı
11 Aralık 2009 20:17

ben de aynı durumdayım. üniversitede aday memurum. rektör vermedi muvafakat ve başvuru bile yapamadım. milli eğitime dava açmalıyız arkadaşlar yoksa sonsuza dek amirin insafına kalır, hiçbir şey yapamayız.

karal
Şef
11 Aralık 2009 20:23

sğk veriyormu acaba bir bilğisi olan varmı

wapvole
Şube Müdürü
13 Aralık 2009 02:59

hocam sgk verse ben bu başlığı açar mıydım? sgk kadar despot bir kurum daha yoktur sanırım. yakanı yapıştımı bırakmak bilmiyorlar. tayinlerde bile bu kadar zor bir kurum yok.

elköğr
Şef
13 Aralık 2009 16:50

arkadaşlar danıştayın verdiği son kararlardan sonra kurumlar muaffakat ta sıkıntı çıkarmıyor muş.. benim bir çok arkadaşım sıkıntı nyapmadan muaffakatı alıp başvuru yaptı...

hamidhan1984
Aday Memur
15 Aralık 2009 23:31

gncl

hamidhan1984
Aday Memur
16 Aralık 2009 18:10

Arkadaşlar başka bir bilgisi olan var mı?

wapvole
Şube Müdürü
20 Aralık 2009 22:11

sözleşmeli öğretmenliğe başvuruda muvafakaname istenmiyor diye biliyordum ben ama kılavuzda yine gerekli diye yazmış bilgisi olan var mı acaba?

prof_ali
Kapalı
28 Aralık 2009 13:30

---------------------------------------------------------

elköğr

13 Aralık 2009

arkadaşlar danıştayın verdiği son kararlardan sonra kurumlar muaffakat ta sıkıntı çıkarmıyor muş.. benim bir çok arkadaşım sıkıntı nyapmadan muaffakatı alıp başvuru yaptı...

----------------------------------------------------------

HOCAM DANISTAYIN VERDIGI SON KARAR NEDIR

ARKADASLARIN NASIL MUVAFFAKATNAME ALDILAR

BIRAZ DETAYLI ACIKLAYABILIR MISIN

MUTLU BABA
Şube Müdürü
03 Haziran 2010 17:28

slm arkadaşlar

danıştayın aldığı karar nedir?

MUTLU BABA
Şube Müdürü
04 Haziran 2010 11:36

SLM ARKADAŞLAR

KURUMLAR ARASI GEÇİŞLE İLGİLİ SORUM OLACAK, BİLEN ARKADAŞLAR CEVAPLARSA SEVİNİRİM.

GEÇİŞ YAPMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM KURUM MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BENİ KABUL EDERSE AMA KURUMUM OLAN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MUVAFAKATNAME VERMEZSE BU KONUDA BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE BAŞVURARAK MUVAFATNAME ALABİLİR MİYİM?

AYRICA ÖĞRETMENLİK EMNİYET HİZMETLERİNE GÖRE KAMU YARARI GÖZETEN MESLEK MİDİR?

LÜTFEN BİLENLER YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM

MUTLU BABA
Şube Müdürü
14 Haziran 2010 05:34

GÜNCELLLL:(

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi