Editörler : oto-danisman-expert
10 Aralık 2011 13:28

tsk zam konusunda açıklama

eşit işe eşit ücret konulu 666 sayılı kanun hükmünde kararnamede tsk personeline zam yapılmamıştır.666 sayılı khk'de gösterilen 400 ya da 416 liralık ek ödeme zaten bordromuzda gösterilmekteydi ve aynen korunmuştur.666 sayılı khk^nin aşağıdaki r maddesine göre;

r) 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 28 inci maddesinin (A) fıkrasına dördüncü paragraftan sonra gelmek üzere aşağıdaki paragraf eklenmiştir.

(?Emniyet Genel Müdürlüğü Emniyet Hizmetleri Sınıfı kadrolarında bulunan personelden, özel harekat kursuna katılarak özel harekat sertifikası almış ve özel harekat birimlerinde fiilen görev yapanlar ile terörle yaygın ve yoğun bir şekilde mücadeleye yönelik olarak Genelkurmay Başkanlığınca belirlenen birliklerde fiilen görev yapan subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş ve sözleşmeli erbaş ve erlere, (10.750) gösterge rakamının memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucu bulunacak aylık miktarı geçmemek üzere, fiilen görev yapıldığı sürece ve bu süre ile orantılı olarak bu fıkra uyarınca ödenen tazminata ilave ek tazminat ödenebilir. Yerleşim birimi, fiilen yapılan görevin riski, zorluğu ve önemi gibi kriterler birlikte veya ayrı ayrı dikkate alınmak suretiyle günlük veya aylık olarak hesaplanmak üzere, ödenecek ilave ek tazminatın miktarı, ödenme usul ve esasları ile hangi hallerde kesileceği Milli Savunma ve İçişleri Bakanlarının müşterek teklifi ve Maliye Bakanlığının görüşü üzerine Başbakan onayı ile tespit edilir.?)

genelkurmay başkanlığınca belirlenen terörle etkin mücadele eden birliklere 01 aralık 2011 tarihinden başlamak üzere (10.750) katsayısı oranında buda 692 liraya tekabül ediyor zam yapıldı.bu zam g.doğudaki 520 liralık operasyon tazminatına ek olarak verildi.amaç dağa operasyona çıkan personeli teşvik etmek.çünkü komando bölüklerindeki uzman çavuşlar tatmin olmadıkları için görevi bırakıyorlar.692 liranın operasyona çıkmayan personele (s1,s4,bl.astsb.,depocu uzm.çvş. v.b.) ya verilmeyeceği ya da çıktığı gün sayısı kadar verileceği söyleniyor.

bu birliklerin belirlenmesi genkur tarafından devam etmektedir.(bu birliklerin özel kuvvetler,komando birlikleri,iç güvenlik tugayları ve hudut tugaylarının sınır taburları olduğu söylenmekte.)

2012 memur maaş zammının (%3 + 2011 temmuz-aralık enflasyon farkı)haricinde bir zam yapılmamıştır.

kulaktan duyma zam fısıltıları yıllardır çıkmaktadır .hükümet üyeleri askeri personele maaş iyileştirmesi yapıldığını gündemi meşgul etmek için söylemektedirler ama bunlar oyalama taktiği olmaktan öteye gitmemiştir.

2012 ocak 15' te hesaba yatan paraya bakarak ne zam gelmiş hep birlikte göreceğiz.inşallah herkesi tatmin eden kararlar alınır ve tüm personel umduğunu bulur.

(merak edenlere ben hakkari/yüksekova'da komando birliğinde görev yapıyorum.)

turşu hasan
Aday Memur
10 Aralık 2011 19:48

bende inanmıyorum ama kh'da kuvvet komutanı yüz 20 aldık hayırlı olsun dedi ama inanmıyorum sadece alttaki tepkiyi durdurmak olarak görüyürum 15 ocak tarihine az kaldı bekleyelim görelim

esra_ebru
Aday Memur
10 Aralık 2011 20:00

inşallah yazdığınız gibi zam oranı olur.yoksa doğunun şartları kolay değil...

azazil23
Aday Memur
10 Aralık 2011 22:03

sabah ta çıkan haber..memura ocakta 3 ayrı zam.. % 5 i geçicek heralde toplam zam..ama kesin anlıyamadım ne kadar olduğunu..

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/12/10/2012de-memurlara-3-zam-birden

detail
Başbakan Müsteşarı
10 Aralık 2011 22:27

Bu açıklamanın benzerini yazmıştım...

Ek ödemede bir getiri olmayacak ve fakat, dalgıçlar, paraşütçüler, deniz seferine çıkarnlar ile terörle mücadelede çalışanlara yan ödeme çarpanı olarak artış sağlanacak...

'' SuBaY ''
Memur
10 Aralık 2011 22:40

kuvvet komutanı kendi ağzı ile zam haberini karargahta törende belirtmiş.ha gelir gelmez zam bilmem ama komutan söylemiş.hoş artık eskisi gibi değil.hükümet ile ordu sıcak ilişkilerde.YAŞ bile başbakanın bir telefonu ile erteleniyor..zam vererek belkide küsen orduyu kendine çekmeye çalışabilirler.

detail
Başbakan Müsteşarı
10 Aralık 2011 22:44

Küsen orduyu kendine çekmeye çalışıyor derken?

'' SuBaY ''
Memur
10 Aralık 2011 22:49

emniyet mensuplarına yıllardır verilen zamlar ortada.sonuçta zam yaparak politik açıdan isteklere ulaşmakta mümkün.bu konu çok derin bir mevzu.daha fazla bu yönüyle içine girmesek sanırım daha iyi olur.

detail
Başbakan Müsteşarı
10 Aralık 2011 22:52

Ben ce de bu yönden girmeseniz iyi olur...

Bu işlerle bu şekilde bakış açısı doğru değil... Devletin bir kurumu başbakana küs falan olmaz...

Bu işler de böyle gönül alma da olmaz... Rahmetlik erbakanın askere %50 zam verdiğini hatırlarım...

Zamla mamla bu işler olmayacağı görüldü...

Yapılan uyarlamanın bir açıklaması var...

Personel içinde riskli görevlerde çalışanların emeğini karşılamasa da yine de ek bir ödemeye ihtiyaçları vardı...

Bunu sağlamak için ödeme katsayılarından artış tercih edilmiş...

Yani güneydoğuda dağdaki biri ile bir karargahtaki personelin eş maaş alması moral motivasyonu olumsuz etkileyebilir...

Bu anlamda düzenleme, yoksa yanına çekme için bu rakamlar ufak kalır...

%50 kurtarmamıştı...

D.BAKIRLI
Memur
10 Aralık 2011 23:18

BU MESLEĞİ YAŞAM TARZI OLARAK SEÇMİŞLERE SELAM OLSUN.BU TÜR HABERLER ÇIKINCA KİMSENİN SİLAHLI KUVVETLERİN MENSUPLARININ MAAŞLARINI BAZ ALMASINI BUNU EMSAL GÖSTERMESİ EN FAZLA RAHATSIZ OLDUĞUM KONULAR ARASINDADIR;AYRICA YOK BU ZAMLARIN HÜKÜMET - ASKER İLİŞKİLERİNDEN KAYNAKLIYMIŞ YOK ARADA SOĞUKLUK VARMIŞ TA ŞİMDİ SICAK HAVA OLUŞMUŞ GİBİ GÖSTERMENİN BİZİ VE HÜKÜMETİ NE MEMNUN EDER NEDE ÜZER ÇÜNKÜ BU HÜKÜMETTE SEVDİĞİMİZ DEĞER VERDİĞİMİZ İNSANLAR VAR.BİR GRUBU ZÜMREYİ TAMAMEN YOK SAYMAK ÖN YARGI İLE YAKLAŞMAK KİMSEYE FAYDA SAĞLAMAZ.ORDU-MİLLET-HÜKÜMET(EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.) ETLE TIRNAKTIR.ALLAH BİZLERİ ORDUSUZ VE DEVLETSİZ BIRAKMASIN BU HÜKÜMETTE TÜRK HÜKÜMETİ;BU ORDU DA TÜRK ORDUSU.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..SELAM VE SAYGILARIMLA.

turgayzeybek
Kapalı
12 Aralık 2011 15:30

hangi kuvvet komutanı söyledi acaba.

Astsb0720
Memur
12 Aralık 2011 18:58

sayın SUBAY rumuzlu kullanıcı

hangikuvvetkomutanı ne zaman böyle bir müjdevermiş tam olarak yazarmıınız. birde bahsigeçen yüzde yirmi konusu tsk tazminatınamı biraz açılarmısınız

'' SuBaY ''
Memur
13 Aralık 2011 00:10

benim ağzımdan yüzde çıkmadı.kara kuvvetleri komutanımız.

AsiKraL44
Kapalı
13 Aralık 2011 00:45

Subay; seni şimdi hatırladım gözüm...Törenlerin iptal edilmesi başlığından... Evet muhtemeş mbir başlıktı:)

KKK ile mi konustun sen bu mevzuyu?

Yalnız bak dikkatimi çekti, hep birşey atıyorsun ortaya ve ispat edemiyorsun.Lütfen kaynak göster konusurken.Yada benim kişisel görüşüm de ki arkadaşlar vakit kaybına, boş umutlanmaya girmesin...Bi tavsiye sana...

sinan0150
Aday Memur
13 Aralık 2011 10:01

arkadaşlar subayı bilmem ama turşu hasan kulağıyla duyduğunu yazmış.bence samimi ve gerçekçi bir arkadaş.Çünkü günler önce maaş iyileştirmesi başlıklı konuda bende merkezdeyim %14 , % 38 böyle bir şey yok demişti.fakat bu başlıkta kuvvet komutanı kh da söyledi % 20 zam hayırlı olsun dedi.. diyor fakat ben inanmıyorum diyor.yani işkembeden atacak olsaydı maaş iyileştirmesi konulu başlıkta atardı.

'' SuBaY ''
Memur
13 Aralık 2011 20:43

asi sana demiştim ki birazcık onurun ve gururun varsa benimle muhatap olmazsın.ama hala bana laf atıyorsun.demekki bazı şeyler eksik...

AsiKraL44
Kapalı
14 Aralık 2011 03:39

O zaman doğru yayın yap, kendine garip garip sorular sordurtma. Kusura kalma da senin demenle o dediklerinden olamam ben kardeş;) Hadi şimdi iyi sabahlar sana...Lütfen atıp tutarken dikkat et bu konularda!!

Harun19801980
Aday Memur
15 Aralık 2011 11:56

benim anlamadığım ben kol k. yım tuncelide..malumunuz yazın ayda 4-5 defa oprs gidiyorum günlük veya 2-3 günlük. kışın ise bu ayda en fazla bi kere oluyor. ben şimdi gittiğim gün kadar mı alacam ( yani 692/31= 23 tl/gün.. yani ayda 4 kere üs bölg., karakola veya oprs. gttiğimi farzedersek 4*23 92 tl.

yada muharip sınıfım aynı zamanda oprs veya görevolduğu zaman araziye cıkıyorum..yada her ay mı bu zammı alacam (692 tl)

Harun19801980
Aday Memur
19 Aralık 2011 18:10

kimsenin bilgisi yok bu konuda herhalde

Cankuthan
Aday Memur
19 Aralık 2011 18:52

Arkadaşlar şöyle açıklayayım.Öncelikle bu bir denge zammı.Doğuda bulunan iç güvenlik,özel harekat,komando vb.terörle birebir mücadele eden birlikleri kapsıyor.Doğudaki bazı birlikler TZM28/A alıyor.Bu 540 tl civarı bir rakam.Ancak kimi doğudaki birlikler bunu alamıyor.Örneğin Erzurum Özel Harekat..Bu denge zammıyla doğuda bulunup fakat TZM28/A alanların maaşlarında herhangi bir iyileştirme olmayacak.Bu zam doğuda bulunup da Tunceli,Şırnak;Hakkari vb. sert bölgelere göre koşulları nispeten daha yumuşak olan bölgelerde(Erzurum,Ağrı,Kars) bulunan İç güvenlik Harekatında görev yapan Birliklerde çalışan personelin alacağı bir dengeleme zammıdır.Operasyon ya da göreve çıkmakla ilgisi yoktur.Her ay tam olarak yatacaktır.

**Kaynak:Erzurum Özel Harekat Birliği emir tebliğ edildi.

ordonat1
Şef
19 Aralık 2011 20:23

genkurdan yazı geldi bölgeler ayrılmıs 1,2,3 diye ve bu bolgelerden sadece 1. bolgeye verılecek katsayı 10.750 bu bolgeye ait iller belli bunların arasına hatay eklenmıs bu ıllerde gorev yapan iç guvenlık personeli emirde bazı bırlıklerde var alptuğalp'inde yazdığı gıbı personel senelik ızın kurs ve ıstırahatlı olupta görev yerınden ayrı kaldığı zamanlara verılmeyecek

Toplam 77 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi