Editörler : ayşegül bgm
05 Şubat 2009 18:43

1 aylık eğtimle tıbbi sekreterlik sertifikasına hayırrr

Merhabalar;

Tıbbi sekreter arkadaşlarım bugün çok vahim bir olayla karşı karşıya kaldım uzaktan tanıdık bir ismi hastanede göreve başladığını gördüm görevini sorduğumda tıbbi sekreter olduğunu söyledi ilerdebir aksilik çıkmaması adına 1 aylık eğitim sonucu tıbbi sekreterlik sertifikası aldığını söyledi şimdi sağlık meslek liselerinin ve meslek yüksek okullarının tıbbi sekreter mezunlarına sesleniyorum bu olayı bir şekilde kamuoyu oluşturarak yazılı ve görsel basına taşımalıyız yoksa bizler 4 yada 6 yıl emek verip sekreter olmaya çalışırken bizim yerimize 1 aylık eğitimle sertifika alan kişiler görev yapacak ve üstelik sağlık bakanı R.AKDAĞ arkadaşlara 4/b sözü vermiş elele verme zamanı gelmiştir gazetelere ve tv kanallarına bu olayı haber yapmaları için mail yollayaaım ortak gazete ve kanal belirliyelim sessiz kalmayalım lütfennn

05 Şubat 2009 18:47

ben çookkk mail attım defalarca hiçbişi değişmedi bizden alacakları personel sayısı bize verdikleri en kötü cevaptır bence.

pinaribo
Memur
05 Şubat 2009 18:49

Arkadaşlar ben mailden bahsetmiyorum mail etkisiz kalabilir ancak bu haberin tüm türkiye önünde görsel basında yani tv kanallarında duyulması hiç hoş olmaz ondan bir haber kanalı belirleyip bu konuyu mail atmalıyız eminim ilgilenilecektir ben yanlızmıyım bu konuda ya :(

pinaribo
Memur
05 Şubat 2009 19:13

http://www.startv.com.tr/BizeYazin.aspx işte adress ve benim yazdığım mail umarım herkes bu konuda gereken duyarlılığı gösterir

Merhaba Uğur Bey ;

Ben ve benim gibi bir çok arkadaşım hastanelerde ve sağlık ocaklarında Tıbbi Sekreter görevini alabilmek için Sağlık melek liselerinde 4 yıl ve devamında meslek yüksek okullarında 2 yıl daha yani toplam 6 yıl okuyoruz ancak son dönemlerde hastaneler 1,5 milyar ödeyip tıbbi sekreter kadrosu açmak yerine 1 aylık tıbbi sekreterlik sertifikası olan şahısları asgari ücretle çalıştırıyor ve bu vesile ile Tıbbi sekreter ihtiyacını karşılamış oluyor bu konuda bir çok mail göndermemize rağmen sağlık bakanlığı bizi dikkate almadı ancak görsel basının bu konunun üzerine gitmesi halinde milyonlarca tıbbi sekreterlik bölümü mezunlarının sesi olacaksınız ve sağlık bakanlığı bu çığlıklara kulak verecektir lütfen yardımcı olun ve bu haksızlığa bir dur denilsin biz 4-6 yıl okuyarak mesleğimizi yapamazken başka şahıslar 1 aylık eğitimle hastanelerde bizim görevimizi yapıyor ve hastane personel ihtiyacında tıbbi sekreter ya istemiyor yada çok cüzzi bir sayıda istiyor göndereceğimiz mailleri dikkate alacağınızı ümit ediyoruz iyi akşamlar

Teşşekkürler & İyi çalışmalar

kristaldeniz
Genel Müdür
05 Şubat 2009 19:55

Çok yazık valla.. Sus pus nereye kadar..

yetinmek
Şef
05 Şubat 2009 20:05

destek :))

tıb.sek..
Memur
05 Şubat 2009 20:38

pinaribo arkadaşım o sertifikalar tıbbi sekreterlik değil TIP SEKRETERLİĞİ sertifikasıdır.onu belirtmek isterim sanada destek veriyorum...

pelinsu..
Memur
05 Şubat 2009 21:58

ee arkadaşlar ben tıbbi sekreter değilim ama çok haklısınız.. kapatsınlar ozaman bu okulları kilit vursunlar emeğinize yazık.. sonuna kadar destekliyorum sizi.. bu kadarıda olmaz.. bencede artık sesinizi duyurmalısınız.. bende yanınızdayım..

he-man4b
Daire Başkanı
31 Ekim 2009 15:28

AKePenin içten kadrolasma calısmalarının bir göstergesidir bu sertifikalar torpille işe alınan sağlıkcı olmayan şirket elemanlarının kadrolasmasında acılan bir kapıdır. o kadar tıbbi sekreter mezunu işsiz gezer iken imam hatip mezunu kız meslek mezunu duz lise mezunu akepeden dayısı olan sirket elemanları 1 ayda tıbbi sekreter olacak ne güzel kurmussunuz düzeni içten gizli kadroladsma değilde nedir bu. KINIYORUZ

Facebook 4b sözlesmeli magdur sağlıkcılar

sadece 4 yorum almasıda cok üzücü

31 Ekim 2009 15:31

bende tıbbi sekreter değilim yapılan haksızlık cok acı destekliyorum konuyu ve akpnin kadrolasması diyorum

09 Kasım 2009 00:09

tipik akepe kadrolasması maalesef bu

Bykatip
Şube Müdürü
24 Haziran 2010 14:05

Merhaba arkadaşlar ben 3 aylık Eğitim ile ve 50 TL ödeyerek bu sertifikayı aldım bize KPSS de tercih veremezsiniz diye bir hassa söylediler ancak özel hastanelerde veya devlet hastanelerinde şirket elemanı olarak çalışacaksınız diyor.. İkincisi Bilgisayar sertifikasını şart koşuyorlar. yani Öyle herkese de vermiyorlar tabi .. ilk baş kalibinizi temiz tutmasını öğrenseniz Allah her türlü verecektir.. Sizin elinizden alının hiç bir hak yok Siz tabikide tercih verdiğiniz zaman Öncelik alacaksınız bu sertifikayı alanda zaten kpss den tercih vermiyor merak etmeyin ..

he-man4b
Daire Başkanı
28 Temmuz 2010 17:23

güncel

huskarl
Müsteşar Yardımcısı
28 Temmuz 2010 18:16

kesinlikle sağlık ciddi bir eğitim sonucunda insanlara sunulması gereken bir hizmet ama arkadaslar herhalde akp kadrolasması bu duzeyde yani hekim dısı sağlık calısanları duzeyde olacak deildir bende sağlık memuruyum ve bizim işimizi de alakasız insanların yaptıgına şahit oldum ama bu kadrolasma deil çarpıklaşma buna son verilmeli.Hakkımızı savunmalıyız.

GÜL_B@KIŞLIM
Aday Memur
28 Temmuz 2010 18:53

DESTEK..... ARKADALAR BEN BU MESAJI Bİ ÇOK YERE YOLLADIM.

CUMHURBAŞKANIMIZA

KEMAL KILIÇDAROĞLUNA

CHP VE MHP YE

BİMER

FOX KANLD STAR TV ABBAS GÜÇLÜYE SİZLERDEN DE DESTEK BEKLİORUM

Bykatip
Şube Müdürü
31 Temmuz 2010 17:59

mhp chp bu konu hakkında sana değil baban gelse ecdadın gelse yardımcı olmaz yani biraz mantıklı ol saçmalama yani kılıçtaroğlu yani bu konuya el atsaçözümmü getirecek adama söylesen adam o ne yav der..

ilk baş sabır edin. Ben Aldım sertifikayı ben sizden çok çalıştığıma eminim kpss ye EE tabiki puan iyi aldığım için sertifikayıda aracı bıraktığım için atandığım zaman hiç bir allahın kulu bana kalkıpta hayır diyemez. siz önce biraz kalbinizi temiz tutun baştada söyledim. Buna hiç bir çare bulamazsınız çünkü halk eğitim merkezi müdürü bu kararı kendisi bile verip açabilir. Siz hiç bişey yapamazsınız ikincisi bi arkadaşımız tıbbı sekreterlik değil tıp sekreterliği dedi evet işte biraz araştırmadan gelip burada gereksiz konular açıyorsunuz.

huskarl
Müsteşar Yardımcısı
31 Temmuz 2010 18:13

bykatıp ben sağlık memuryum ama sen bu setıfıkayı alınca basvuru yapabılıyor musun kı tıbbı sekreterlık kadrolarına acıklar mısın yani sertifikan ne işe yarıyor

he-man4b
Daire Başkanı
03 Eylül 2010 02:55

hayırrrr

m_erol
Aday Memur
03 Eylül 2010 09:29

bykatip'e hitaben...

bak kardeşim ben mezun olalı 11 yıl oldu.dile kolay tam 11 yıl.ortaöğretimden sonra binbir vaadle ve sınavla alındığım,emek verip başarıyla bitirdiğim bi okulun mağduruyum ben.zor şartlar altında kendimce çalışıp aldığım kpss puanıda;

1-yer değiştirme amaçlı tercih yapıp duran bencillerin,

2-sen gibi tepeden inme çakma tıp yada tıbbi sekreterler yüzünden kısıtlı açılan minnacık kadroların yüzünden hiç bi işe yaramadı.

bu sene azmettim.2 tane çocuğumu kimi zaman ağlayarak kimi zaman gülerek evde bi başına bırakıp dersaneye gittim.umarım Rabbim emek sarfedenlerin karşılığını verecektir.

burda anlamak istemediğin bizim olmamız gereken kadroda sen ve senin gibiler olduğu için açıklık gözükmemesi.ve bize gereken kadro ve değerin verilmemesi.tutupta kalp temizliğinden bahsetmeyelim burda.ziraaa yazdığın yorumları tekrar okursan kendi kalbinin ne olduğunu net göreceksin.sabah sabah üst seviyede gezinen moralimi yerle bir ettin...

O (c.c) ne güzel vekildir.Hakkımı/zı yiyenide buna engel olanıda Rabbime havale ediyorum.

m_erol
Aday Memur
03 Eylül 2010 09:33

Allah aşkına sayın editör sende tepedeki reklamı kaldır oradan..

"Tıbbi sekreter olmak istermisiniz?" cümlesini gördükçe sinirlerim tavan yapıyor.Hakkıyla olan nerde ki,kurstan çıkan nerde olacak...Her konuya hassasiyetle değindiğin, anasayfada yayınladığın ve bi şekilde sesini duyurmayı başardığın gibi neden bizede el atmıyorsun.Tıbbi sekreterlerin mağduriyeti hakkında acilen yardımlarınızı talep ediyorum.

08 Eylül 2010 02:39

güncel tutulmalı

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi