Editörler : Pangaea

Kapalı
15 Haziran 2010 08:50

işletme mezunu muhasebe öğretmeni olmak için ne yapmalı

arkadaşlar işletme mezunu bir arkadaşım araştırmamı istedi bu konuda bilgisi olanlar paylaşabilir mi

muhasebe öğretmeni olmak istiyor ne yapması lazım...

yahyallı
Aday Memur
15 Haziran 2010 09:01

_vuslat_ kardeş arkdaşınız alese girmeli sınavdanda eşitağırlık puanından bi 60 geçtiği takdirde 1 ve 1,5 yıl formasyon eğitimini aldımı muhasebe ve finansman öğretmenliği diplomasdını aalırr diye biliyorum...

turgay's art
Daire Başkanı
15 Haziran 2010 09:07

yani okullara öğretmen olarak atanabilir mi bu süreçten sonra...

yahyallı
Aday Memur
15 Haziran 2010 09:11

yani kpss den de yeterli puanı aldıktan sonra ewet meb e kadrolu veya sözleşmeli olarak tanabiklir..

turgay's art
Daire Başkanı
15 Haziran 2010 09:14

peki kpss taban puanı kaç olaki

yahyallı
Aday Memur
15 Haziran 2010 09:42

meb taban puan larına bakarak öğrenebilirsiniz..ç bildiğim kadrıyla 80 üzerinde bir puan

_vuslat_
Kapalı
15 Haziran 2010 09:46

sağol kardeşim..

tesiz yüksek lisans mı dedeğin yoksa ayrıca formasyon eğitimi var mı

yahyallı
Aday Memur
15 Haziran 2010 09:52

tesiz yüksek lisans kardeşim.. zaten bunu okurkende pedogojik formasyon dersi veriliyor...

_vuslat_
Kapalı
15 Haziran 2010 09:55

ama onu yök kaldırdı diye biliyorum kardeşim...

bende bu eğitimi almak istiyorum şuan bu konu muallakta sanırım

yahyallı
Aday Memur
15 Haziran 2010 10:01

olurmu kardeşim binlercce fen edebiyat fakülteleri formasyon alarak öğretmenliğe geçiyorlar...senin haöydeiğin çok eskilerde ziraatçileri sınıf öğretmeni olarak tanmalarını sağlayan formasyon olayı olmasın?... yoksa normal p.formasyon hala devrede... iibfliler içinde devrede hala...

_vuslat_
Kapalı
15 Haziran 2010 10:03

artık fen edebiyatlara okul içerisinde yüksek lisans yapmadan veriyorlar eğitimi bu durumda tezsizi de kaldırdılar diye biliyorum inşallah yanılıyorumdur :) benim de işime gelmiyor bu durum..

müfettiş82
Kapalı
15 Haziran 2010 10:08

Vuslat artık öyle bir şansın %00.1 kadar...

Yani okadar muhasebe ve finansman öğretmenliği eğitimi almış gençler boştayken senin formasyon alıp kpss ile atanman çok çok çok zor...

Formasyon alsanda öncelik Tic.Tur.Eği.Fak. Muh.Öğr. bölümünü bitirenlerde eğer boş yer kalırsa sonra formasyonlular atanıyor lakin boş yer kalmayı bırak her yıl yüzlerce açıkta kalan muh.öğr.ni var.

Yani senin mu.öğr. olabilmen için 1,5 yıl tezsiz yüksek lisans yapman ardına kpss ye girmen ardındanda dışardaki tüm muh. öğr. atanması (buda 2000 kişi eder + her yıl mezun olan 300 kişi) gerek...

Senin muh.öğr. olabilmen için 2500 kişilik muh. öğr. kontejanı açılması gerek sana sıra gelsin diye buda imkansız...

Umarım anlatabilmişimdir bırak yani böyle olamayacak boş sevdaları...

_vuslat_
Kapalı
15 Haziran 2010 10:12

arkadaşım öncelikle benim muhasebe öğr. olmak gibi bir derdim yok :)

arkadaşım araştırmamı istemişti bilgisi yokmuş bu konuda..ben yazdıklarınızı ona bildireceğim artık.. gerisi onun bileceği iş

yahyallı
Aday Memur
15 Haziran 2010 10:19

tamam kardeşimde öyle olsa dahi birinci sınıfarı kapsar 2,3,4, hlede mezunları hç kapsayamaz. mesdela mezun olanlar tekrar okullarına gidip 1den 2de vs girip formasyon dersimi görecekler bu imkansız bişey.. yök kaldırsa bile. yenileri kapsar.. kanunlar geriye yürümez....

_vuslat_
Kapalı
15 Haziran 2010 10:29

hıhı biliyorum alese girdim bende şimdi ne yapacağım bilmiyorum öyle beklemekteyiz bakalım üniversitemiz bir açıklama yapacaktı halaaa bir çözüm yok

yahyallı
Aday Memur
15 Haziran 2010 11:06

gazi üni de var bildiğim kadrıyla bazı ünilerde daha bu yıl falan açılacak iibfler için tesiz y lisans bu arada sizin üni hangisi?

_vuslat_
Kapalı
16 Haziran 2010 13:33

ankara üniversitesi

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi