Editörler : crops35
17 Şubat 2013 10:41

ömss ne zaman yapılacak ?

Ömss nin ne zaman yapılacağı hakkında bilgisi olan var mı ? benim gibi 2012 ömss ye giremeyen mağdur olan kişiler için net bilgi verirseniz seviniriz..çünkü 2014 te 2015 te yapılacak diyenler var..bu konu hakkında bilgisi olan duyarlı kişilerden yorum bekliyoruz

hazar smğl
Aday Memur
25 Mart 2013 20:00

arkadaşlar ben de mağdurum 2012 ömss ye giremedim bir dahaki ömss ne zaman yapılacak bilgisi yazsın

emissario
Genel Müdür
25 Mart 2013 20:13

Kesin olmamakla birlikte, 2014 yılının mayıs-haziran-temmuz aylarından birinde yapılacağını düşünüyorum. Resmi açıklama yapılmadığı için sadece tahmin yürütebiliyoruz.

25 Mart 2013 20:30

arkadaşlar tedaş editörün açtıgı sayfaya gelip bizlere destek olursanız seviniriz

hj_muhammet
Memur
26 Mart 2013 08:41

evet ya bir kamuoyu oluşturalım. sınav her yıl yapılsın. bu sınavdan yararlanamayanlarda yararlansın. neden KPSS her yıl yapılırken ÖMSS 2 yılda bir yapılsınki !!!

tedas_1980
Kapalı
26 Mart 2013 09:01

ÖMSS 2014 de yapılacağını kim söyledi en iyi tarih 2 yıl gözüksede 2014 de muhtemel bir sınav gözükmüyor. Kaldıki KPSS ile bağlantı kurmanız biraz şaşırtıcı olmuştur.Kendi düşüncem en iyi sınav yılı 2015

tedas_1980
Kapalı
26 Mart 2013 09:08

Arkadaşlar mağdurum kelimesi sizin üzerine bastığınız konuyla bağdaşmıyor.Mağdur demek haksızlığa uğramış,hakkı gasbedilmiş anlamına geliyor. Sizi sınava almadılarmı,sınava girme hakkınızı gasbettilermi. şayet bunlar söz konusu ise mağdur sunuz ama sınava kendiniz girmediyseniz yada raporu daha sonra almışsanız mağdur demeniz yanlıştır. Olası 2014 sınavını beklemeniz gerekmektedir.

hazar smğl, 11 yıl önce

arkadaşlar ben de mağdurum 2012 ömss ye giremedim bir dahaki ömss ne zaman yapılacak bilgisi yazsın

siirteyim
Şube Müdürü
26 Mart 2013 09:26

tedaş arkadaşıma katılıyorum. devletin işi gücü yok her sene sınav yapsınlar. aslında 2014 nisanda 2 yıl süresi doluyor. yani bu tarihten sonra sınav, ne zaman yapılıcak diye başlık veya konu açılsın. bana göre de 2015 kadar sınav olmaz, en mantıklısıda bu.şuan sadece burda fazladan bir konu gereksiz bir başlık diye düşünüyorum. bu başlığın silinmesini talep ediyorum

tedas_1980, 11 yıl önce

Arkadaşlar mağdurum kelimesi sizin üzerine bastığınız konuyla bağdaşmıyor.Mağdur demek haksızlığa uğramış,hakkı gasbedilmiş anlamına geliyor. Sizi sınava almadılarmı,sınava girme hakkınızı gasbettilermi. şayet bunlar söz konusu ise mağdur sunuz ama sınava kendiniz girmediyseniz yada raporu daha sonra almışsanız mağdur demeniz yanlıştır. Olası 2014 sınavını beklemeniz gerekmektedir.

emissario
Genel Müdür
26 Mart 2013 09:35

tedaş kardeşim, 2014'de yapılacağını kimse söylemedi. Zaten açıklamamda da belirttim. Resmi açıklama olmadığı için ben de senin gibi sadece tahmin yürütebiliyorum dedim.

tedas_1980, 11 yıl önce

ÖMSS 2014 de yapılacağını kim söyledi en iyi tarih 2 yıl gözüksede 2014 de muhtemel bir sınav gözükmüyor. Kaldıki KPSS ile bağlantı kurmanız biraz şaşırtıcı olmuştur.Kendi düşüncem en iyi sınav yılı 2015

emissario
Genel Müdür
26 Mart 2013 09:36

Direkt olarak bana söylemediğini biliyorum ama kendi adıma cevabımı vereyim dedim.

tedas_1980
Kapalı
26 Mart 2013 09:39

sevgili kardeşim senin yorumunla alakalı bir yorumda bulunmadım beni yanlış anlamışsın. tabii olarak zaten 2014 gibi görünmektedir. biz sadece seninde yaptığın gibi öngörüde bulunuyoruz. ama o yorumu senin yorumuna bakarak yapmadım. devamında arkadaşlar mağduruz demişler ona açıklık getirdim. yanlış anlama.

emissario, 11 yıl önce

Direkt olarak bana söylemediğini biliyorum ama kendi adıma cevabımı vereyim dedim.

emissario
Genel Müdür
26 Mart 2013 09:51

Anladım kardeşim eyvallah.

hj_muhammet
Memur
26 Mart 2013 11:38

tedaş ve siirteyim.

hayırdır siz niye bu kadar korkuyorsunuz gelecek yıl sınav olmasından...

2012 ömss ye girdinizde sınırda mı kaldınız..

anlamıyorum buna karşı çıkmanızı. bir çıkarınız mı war sanki arkadaş. ne olacak yani ne kaybedilecek...

tedas_1980
Kapalı
26 Mart 2013 11:43

Hayır ben şunun ifade ediliş yöntemine itiraz ediyorum.Yoksaki sınavın 2014 yapılması beni rahatsız etmez bilakis mutlu eder. Sadece reel bakış açısıyla 2014 de olası bir sınav şuan ki gelişmeler doğrultusunda zor gibi gozukmektedir. 2012 omss girip sınırdamı kaldınız ifadesine gelince 92 puan aldım ve alanım da iki atama boyunca atanılan kadroda en yüksek 3 cü puan benim gozukmektedir. yani benim bu konuda bir sıkıntım olmadı. doğal olarak insanların mağdur olduk ifadesini irdelemek istedim nedendir diye.

hj_muhammet, 11 yıl önce

tedaş ve siirteyim.

hayırdır siz niye bu kadar korkuyorsunuz gelecek yıl sınav olmasından...

2012 ömss ye girdinizde sınırda mı kaldınız..

anlamıyorum buna karşı çıkmanızı. bir çıkarınız mı war sanki arkadaş. ne olacak yani ne kaybedilecek...

hj_muhammet
Memur
26 Mart 2013 11:55

ömss ye ilişkin yönetmeliğe göre ömss 2 yılda bir yapılır denildiğinden en erken 2014 yılında olacak. benim ise kızdığım nokta şu..

farzedelim ki;

ben öğretmenim ve bu yıl mezun olucam. 2012 ÖMSS ye de mezun durumda olamayacağım için mecburen önlisans seviyesinde başvurabildim. ama mezun olmama rağmen, ve hatta yüksek de bir puan (farzedelimki 100) alsan dahi öğretmenlik yapabilmek için 2014 yada 2015 te yapılacak ömss yi bekleyeceğim.engelli olmayan mezun adaylar 2-3 ay beklerken, engellilerin 2 yıl beklemesi biraz saçma ve eşit olmayan bir durum değil mi ?

tamam kpss ye de katılabilirsin bu süre zarfında. ancak hem şartlar eşit olmayacak, hem de yüksek bir puan alsan dahi atanamayabilirsin, engelli olduğun için kurum sana sorun yaratabilir.

hj_muhammet
Memur
26 Mart 2013 11:57

kısacası burdaki mağduriyet 2 yıl beklemek zorunda olmak..

ÖnDe
Şef
26 Mart 2013 12:30

Kimse kpss den yüksek puan alan birini engelli diye atamamazlık yapamaz. İnsan hakları suçudur.

dmr.ylmz
Aday Memur
02 Nisan 2013 15:53

sayın tedaş editör bende sizin düşüncenizi anlayamadım...türkiyede 2 yıldan daha uzun sürede yapılan başka bir sınav var mı ? sizin burada yönetici olmanız vasıtasıyla engelli haklarını savunmanız gerekirken her fırsatta sınav yapılmayacak diyorsunuz...ispatınız nedir desem oda yok...sadece yapılmayacak diyorsunuz gerekçesi yok...bir yönetici olarak en kötü ihtimalle tarafsız olsanız daha iyi...ben 2012 öğretmenlik mezunuyum size göre en az 3 yıl beklemem gerekiyor bunun neresi mağduriyet değil ? kaldıki ömss başvurusu raporla yapılıyor başvuru sürecinde raporu olmayan engelli birisi nasıl rapor alıpta sınava başvuracak bu mağduriyet olmuyor mu ? bir yönetici olarak sizden destek beklerdim ne yazıkki her fırsatta köstek oluyorsunuz :(

dmr.ylmz
Aday Memur
02 Nisan 2013 15:54

ben yakında ösym yi aradım onlar dahi sizin kadar olumsuz konuşmuyor...2014 sınav takvimini bekleyin

hj_muhammet
Memur
02 Nisan 2013 16:06

yaw yönetmelikte bile 2yılda diyo niye beklesin3yılı parası mı yok devletin (ki onun parasıda bizdn)

Noury
Daire Başkanı
02 Nisan 2013 16:18

Arkadaşlar bu sınav yapılırken amaç neydi engelliyi bir iş sahibi yapmak o açıdan Ömss 1 puanları bence sonuna kadar kullandırılacak daha zar zor 15 bin kişi bile alamamışken kaldı ki bir sınav açmak çok saçma

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi