Editörler : crops35

murat_62
Şube Müdürü
21 Nisan 2010 09:46

Merhaba Harammy36

İlmuhaberi diyorsunuz.Bunu T.Telekom vermek istemiyormu.??Veya bu ne kadar zaman içinde belli olacak.Bir de senden ricam hatta Tuncay Beydende ricam. Danıştay-Karar düzeltme-İdare mahkemesi sonucu lehine olan personelin izleyeceği yol neler.Yani C.Savcılığımı-Yargıtaymı-Yoksa başka birşeymi.?? Bu yolları yazarsanız çok sevinirim.

Selamlar.

tuncay ülker
Şube Müdürü
21 Nisan 2010 10:27

murat_62 kardeşim cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmayın çünkü ben baş vurdum savcılık benim alehime takipsizlik kararı verdi

DOĞRU YOL Harammy36 KARDEŞİMİZİN YAZDILARIDIR.Selamlar

harammy36
Şef
21 Nisan 2010 11:31

arkadaşlar tek yol maaş ilmuhaberi almak eğer telekom vermezse maddi manevi diye dava açıp hem kayıplarımızı hemde maaş ilmuhaberini alacağız telekom satılırken tüm maddi sonuçlanan mahkemelerde ödemeyi taahüt etmiş ilmuhaberi aldıkmı iş kolay gittiğimiz kurumla personel daire başkanlığı yazışarak hallediyorlar başaracağız umutsuzluğa kapılmayın her şey lehimize işliyor [email protected]

murat_62
Şube Müdürü
21 Nisan 2010 11:47

Arkadaşlar

Peki Telekom ben şirketim diye vermiyormuş.Peki İlmuhaberi için Telekomun verdiği cevap ne.?? Yani dava açmadan 5-6 yıl mahkemelerde uğraşmadan İlmuhaberini alabilecekmiyiz.

Selamlar

tuncay ülker
Şube Müdürü
21 Nisan 2010 11:54

murat_62 kardeşim harmmmy36 kardeşimiz yazmış olduğu prosüdrü takip edeceğim kendisine inanıyor ve sonsuz güveniyorum ve kendisini bir kez daha tebrik ediyor ve bilgilerini paylaştığı teşekkür ediyorum Selamlar

harammy36
Şef
21 Nisan 2010 13:39

arkadaşlar mahkeme kağıtlarımı gözlem hanıma gönderdim isteyenler alabilir yanlız tüccar avukatlara dikkat edin arkadaşlar tek çaremiz ilmuhaber başka çalışmalarımızda var buldukça bu yolları açıklayacağız bu arada hukuçularla görüşüyoruz bir yol bulacağız ama öğrendiğimiz tek yol ilmuhaber bu şekilde kolay ünvan alırız sağlıcakla kalın [email protected]

murat_62
Şube Müdürü
21 Nisan 2010 14:38

Arkadaşlar

Tek korkum Danıştayın-Karar düzeltmenin alehimize olması.Ayrıca İdare mahkemesinin olumsuz görüş bildirmesi.O zaman 6 yılın boşa gittiğine üzülürüm.Ama her şey lehimize olur ise bir yol bulunur.En azında yeni kurumumuz bir şeyler yapar diye düşünüyor ve bekliyorum.

Peki İlmuhaberi alamazsak B planı varmı.''Ya unvan ya Tazminat '' bunun birisi olmalı.Başka çaresi yok.Acaba DPB dan sorumlu Bakana yazmamızın bir faydası olurmu.En azından Hukukcu danışmanlarına inceletir diye düşünüyorum.Kararı ve olumsuz cevapları direk Bakanın adına göndersek bişey çıkarmı.Bence tüm yolları denemeliyiz.

SELAMLAR....

harammy36
Şef
21 Nisan 2010 14:56

kardeş karar düzeltme davayı etkilemez sadece avukatlık ücreti ve ya mahkeme gideri gibi şeyleri etkiler zaten tazminat davası açarsak mecburen ödeyecek parayı telekom ilmuhaberi vermeme şansıda yok o zaman mecburen ikisinide alacağız karar düzeltmeden bir şey çıkmaz merak etme

tuncay ülker
Şube Müdürü
21 Nisan 2010 15:25

BİMERE 04.04.2010 TARİHİNDE YAZMIŞ OLDUĞUM DİLEKÇE İNCELENME AŞAMASINDA

Başvuru Hareket(ler)i

Başvuru Türü Gönderen Kurum Gönderme Tarihi Alan Kurum

Dilekçe Hakkı BİMER 08.04.2010 MALİYE BAKANLIĞI

Dilekçe Hakkı MALİYE BAKANLIĞI 09.04.2010 DEVLET BAKANI HAYATİ YAZICI

Dilekçe Hakkı DEVLET BAKANI HAYATİ YAZICI 09.04.2010 DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI

murat_62 kardeşim (mahkeme önce benim alahime karar vermişti danıştayda benim lehime karar verdi danıştayın kararı önemli)karar düzeltme kesinlikle senin lehine çıkacak merak etme çünkü bizlerin öyle çıktı

murat_62
Şube Müdürü
21 Nisan 2010 15:43

Arkadaşlar Teşekkür ederim.Bugün biraz moralim düzeldi.İnşallah hepimiz en kısa zamanda başarıyla sonuca ulaşacağız.

Selamlar

gozlem
Yasaklı
22 Nisan 2010 08:08

TEKNISYENLIK UNVANINI ALMAK ICIN DAVA ACIPTA KAZANAN HARAMMY ARKADSIMIZIN DANISTAY KARARINI NACRE28.MEHMET_62 DOLOYOBA ARKADSLARIMIZI MAILDEN ATTIM..ONRADA BASARILAR DILER KAZANIMLARIN DEVAMINI TEMENNI EDERIM...

edacan19
Aday Memur
22 Nisan 2010 10:44

merhaba

rica etsem banada gönderebilirmisin lütfen

a_ [email protected]

nacre28
Aday Memur
22 Nisan 2010 11:31

gozlem hanım;

teşekkür ederim.

gozlem
Yasaklı
25 Nisan 2010 15:27

hararmmy 36 arkadsımızın davasında ılgılı 5.6.7. maddeler ıptal ettırılmıs ve danıstay ust kuruluda bu davayı onamıstır...

harammy36
Şef
27 Nisan 2010 15:54

arkadaşlar devlet personel daire başkanlığının görüşü aşağıdadır açıkca yazmış adamlar ÖZET:4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesi hükmü gereğince kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılan personelin bu atama işlemine karşı açmış olduğu davayı kazanması halinde bu personele yapılacak ödemeler hk. (21.04.2003)

4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesi hükmü gereğince kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılan personelin bu atama işlemine karşı açmış olduğu davayı kazanması halinde bu personele yapılacak ödemelerle ilgili tereddütlerin sorulduğu ilgi yazınız incelenmiştir.

Bilindiği üzere, 4046 sayılı Kanunun değişik 22 nci maddesinin birinci fıkrasında, ?Özelleştirme programına alınan, özelleştirilen, faaliyeti durdurulan, küçültülen, kapatılan veya tasfiye edilen kuruluşlarda çalışan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personel ile sözleşmeli personel (kapsamdışı personel dahil) diğer kamu kurum ve/veya kuruluşlarına, 217 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesinin (f) bendinde yer alan hükümlerde dikkate alınarak aşağıdaki şekilde nakledilirler;? ikinci fıkrasında ise, ?...Kamu kurum ve/veya kuruluşlarına atanacak personelin bu maddenin (a) ve (b) bendlerinde belirtilen durumlarda atamalarının yapılıp, eski kurumları ile ilişkilerinin kesileceği tarihe kadar geçecek süredeki aylık ücret, sosyal hak ve yardımlar ile her türlü özlük hakları Özelleştirme Fonundan ödenir...? hükmü yer almaktadır.

Başkanlığımızca, 4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesi hükmü gereğince Rektörlüğünüze yapılan atama teklifinin ve Rektörlüğünüzce yapılan atama işleminin İstanbul 6. İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmesi nedeniyle ilgili tekrar eski durumu olan istihdam fazlası personel statüsüne mahkeme kararının uygulanması nedeniyle döndürülmüştür.

Sonuç olarak, iptal davalarında idari işlemin tesis edildiği tarihe kadar geriye yürüyeceği ve işlemin tesis edildiği tarihe kadar hukuki etkilerini göstereceği hususunun idare hukukunun önemli ilkesinden birisi olduğu dikkate alındığında, yargı kararı ile iptal edilen idari işlemin hiç yapılmamış gibi dikkate alınarak eski durumuna döndürülmesi karşısında, Rektörlüğünüzce ilgiliye herhangi bir ödeme yapılmasının söz konusu olamayacağı ve ilgilinin tekrar atama teklifi ve akabinde atama işlemi yapılıncaya kadar geçecek sürede özlük haklarının ve Mahkeme Kararı nedeniyle ödenmesi gereken farklarının Kurumunuza atanmadan önceki maaşının ödendiği kurum tarafından ödenmesi gerektiği mütalaa edilmektedir.

murat_62
Şube Müdürü
27 Nisan 2010 17:35

Harammy36 Kardeş.

Şimdi bu yazılanların anlamı ne oluyor.Cevabı Hukukcuya gösterdinmi.

Mümkünse özetleyebilirmisin.

Teşekkürler

harammy36
Şef
28 Nisan 2010 08:19

arkadaşlar bu yazı personel daire başkanlığının görüşüdür şu demek ben mahkeme tarafından kazanılmış hakları öderim parayıda gider özelleştirme idaresinden alırım onun için telekom para ve imuhaberde zorluk çıkarmaz kayıbı yok cinlik etmiş onuda devletin sırtına vurmuş ama ünvanı veremez biz kayıp haklarımızı ve ilmuhaberi telekomdan alıp ünvanıda gittiğimiz kurumla personel dairesi halledecek bizim işimiz olmayacak [email protected]

murat_62
Şube Müdürü
28 Nisan 2010 20:39

Şimdi herşey bittimi?Yapacak birşey kalmadımı?

harammy36
Şef
28 Nisan 2010 20:42

her şey bitti derken kardeş her şey bizim lehimize bitecek ben hayatta kaybetmeyi sevmem bunuda kaybetmedim bekle kardeş gör nasıl haklarımızı alacağım bedelini kim öderse öder onların işiher şey bizim lehimize aleyhimize olan konu yok

gozlem
Yasaklı
28 Nisan 2010 20:52

harammy arkadsımızın elınde danıstay kararı oldugu muddetce bır sekılde tum kazanımlarını alacagına ınanıyorum..bu kazanım dıger arkadslarımızıada emsal olcak..tuncay ulker arkadsımızda danıstay kararı var onunda bır sekılde hakkını alacagını ınanıyorum.

ılk once ınanmak..sız ne ıstedıgınızı ve hedefınızı belırleyın ve sonra kazanacagınızı ınanın..ınanmak basarmanın yarısı..su an telekoma dava acmadan once hedefımı ve ne ıstedıgımı kazanmak ıstedıgım davamı belırlıyorum yenı bır dava acma hazırlıgındayım ama beklemedeyım..hazırana kadar geleısecek pek cok dava ve karar var...

Toplam 279 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi