Editörler : supporters.
«5678910111213141516»

Apollon0007
Genel Müdür
25 Eylül 2013 10:11

kardeş 657 ye tabisin kadrolu memursun ama kariyer memurusun..uzman yrd iken maaşın bildiğim kadarıyla 3.200 TL civarı olacak..sıradan bir memur olsan maaşın 1.900 TL olurdu..

3 yıllık tez aşamasından sonra göç uzmanı oluyosun ankara merkez için maaşlar 4.000-4.500 TL arası olacak..sonuçta kariyer bir memur olduğu için yükselmen daha kolay da olabilir...ayrıca özlük hakları,sosyal imkanlar vb.sıradan bir memura göre daha iyi tabi ki..

vespasian, 11 yıl önce

Göç uzman yardımcılığının statüsü tam olarak nedir? Memur kadrosu mu, işçi kadrosu mu pek bilgiye denk gelmedim, bilen var mı?

kaptan ozd
Memur
25 Eylül 2013 10:42

p 30 puanlarının 76 77 lere düşme olsılığı var mıdır ona göre başvuru yapacağım çünkü. fikri olanlar paylaşırsa sevinirim.

bosverdimartik
Aday Memur
25 Eylül 2013 11:08

bence vardır ya.

kaptan ozd, 11 yıl önce

p 30 puanlarının 76 77 lere düşme olsılığı var mıdır ona göre başvuru yapacağım çünkü. fikri olanlar paylaşırsa sevinirim.

devil_61
Aday Memur
25 Eylül 2013 11:11

P30 puanı düşünen arkadaşlar tahminim 77-78arası şanslı olacak.

vespasian
Kapalı
25 Eylül 2013 11:51

hocam dediklerinizi biliyorum ben, bazı kurumlar işçi kadrosuna uzman yardımcısı alıyor, sadece bunu öğrenmek istedim. 657'de kariyer memurluğu diye bir ifade yer alıyor mu bilmiyorum? memurlar, işçiler, geçici personel ve sözleşmeliler diye yasada geçiyor.

Apollon0007, 11 yıl önce

kardeş 657 ye tabisin kadrolu memursun ama kariyer memurusun..uzman yrd iken maaşın bildiğim kadarıyla 3.200 TL civarı olacak..sıradan bir memur olsan maaşın 1.900 TL olurdu..

3 yıllık tez aşamasından sonra göç uzmanı oluyosun ankara merkez için maaşlar 4.000-4.500 TL arası olacak..sonuçta kariyer bir memur olduğu için yükselmen daha kolay da olabilir...ayrıca özlük hakları,sosyal imkanlar vb.sıradan bir memura göre daha iyi tabi ki..

murteza61
Memur
25 Eylül 2013 12:19

İçişleri Bakanı Muammer Güler Mia

Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala Mia

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu Mia

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları Mia

Sayıştay Başkanı Recai Akyel Mia

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin Mia

TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan Mia

Devlet Personel Başkanı Mehmet Tekinarslan Mia

DMO Genel Müdürü Metin Akdamar Mia

PTT Genel Müdür Osman Tural Mia

Yurt Dışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanı Kemal Yurtnaç Mia

GAP Başkanı Sadrettin Kocahocagil Mia

Dışişleri Bakanlığı-Büyükelçi Musa Kulaklıkaya Mia

Dışişleri Bakanlığı-Büyükelçi Şentürk Uzun Mia

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Ali Özkılınç Mia

Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali İşler Başkanlığı Mükerrem Ünlüer Mia

Çalışma Sosyal ve Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı Dr. Erol bilici Mia

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ö.Faruk Koçak Mia

Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Ömer Kontoğlu Mia

Çevre Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Saim Parlak Mia

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Neşet Akkoç Mia

Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mesut Köse

Başbakanlık Müşaviri Ali Osman Koca Mia

Aile Bakanlığı Sosyal ve Yardımlaşma Genel Müdür Aziz Yıldırım Mia

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı Mia

KİK Grup Başkanı Bülent Büber Mia

Dışişleri Bakanlığı Meslek Memuru Yusuf Selçuk Mia

Dışişleri Bakanlığı Meslek Memuru Vedat Gül Mia

Dışişleri Bakanlığı Meslek Memuru Taner Tavas Mia

Dışişleri Bakanlığı Meslek Memuru İsmail Baş Mia

Danıştay Başkanlığı Genel Sekreteri Hüseyin Poroy Mia

Danıştay Üyesi Bülent Kılınç Mia

Danıştay Üyesi Halil Yılmaz Mia

Danıştay Üyesi Kamuran Erbuğa Mia

Danıştay Üyesi M.Temel Koçaklar Mia

Danıştay Üyesi Mehmet Solgun Mia

Danıştay Üyesi Mevlüt Atbaş Mia

Danıştay Üyesi Mevlüt Çetinkaya Mia

Danıştay Üyesi Mustafa Döner Mia

Danıştay Üyesi Muzaffer Dilek Mia

Sayıştay Üyesi Ali Hikmet Tuncer Mia

Sayıştay Üyesi Hikmet Cavit Erdoğan Mia

Sayıştay Üyesi Mehmet Dönmez Mia

Sayıştay Üyesi Yakup Güneri Mia

Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım Mia

Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ergüder Can Mia

Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun Mia

Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan Mia

Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Tuncay Engin Mia

Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Erin Mia

Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fatih Akbulut Mia

Liste böyle uzayıp gidiyor..

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı,Başbakanı veya bakanları, kalifiye elemandan tam anlamadığı(!) için devletin en elit kurumlarının başına MİA'lardan atama yapmış..

Bundan sonra,sen kalifiyeli elemandan daha iyi anladığın için, sana sormaları gerekir galiba..

vdtmlr, 11 yıl önce

Madem hakikaten dediğin nitelikte bu mülki idare neden kariyer sistemi kurdunuz demezler mi adama kardeşim? Böyle kariyer mi olarak, bulaşıkçı mı alıyorsun sen lokantaya, yürütsünler orayı memurlarla hiçbir kariyer basamağı beklemeyin diyip..

Bu işleri kaymakamlar, valiler yürütüyormuş, nasıl yürüttüklerini de görüyoruz, bide mültecileri örnek vermişin, nasıl yönetiyorlar git hataya bir sor bakalım ne diyecekler sana..

Bu kurumda 10 yıl uzman olarak görev yapan biri bunu layıkıyla yaparsa o adamın lafının üstüne kaymakam, vali laf söylemeyi bırak, fikir bile yürütemez. Ama haklısın Türkiye'de her işi en iyi mülki idare amirleri bilir(!)

5 bin nüfuslu ilçeden geleceksin, göç gibi sosyolojik boyutu olan teknik, spesifik bir konuda yıllarca dirsek çürütüp çalışan insanların başına amir olacaksın, sonra da bu değerlendirmeleri manidar bulacaksın asıl manidar olan, irdelenmesi gereken bu! Kaymakam mesleğe girmek için bi tarafını yırtar, 3 yıllık eğitimde teknik ve spesifik uzmanlık gerektiren hiçbir eğitim almaz, "ohhh bee bizde ne bürokrat olduk arkadaş devlet imkanlarıyla buralara geldik" gibi haleti ruhi içerisinde devreleriyle 1 sene İngiltere'de bolca okey,batak oynayıp İngilizce'nin İ'sini öğrenemeden gelir, memlekete döndüğünde haspelkader bir yabancıyla karşılaşırsa apaçice bir İngilizce kullanır. İlk atandığı görev yerleri bu şokları atlatmakla geçer, ayıkıncada merkeze kapağı atmaya çalışır zira o artık yurt dışı görmüştür, elittir, taşrada yapamayacaktır. En son merkezde Şube Müdürlüğüne kadar indi çıat, yakında şefliğede razı olup gelirlerse şaşırmam. Merkeze gelenlerde sonra böyle kurum kurar adrese teslim, teşkilat kanununada böyle komik hükümler koyup merkezin rahatlığının keyfini sürerler. Ancak bu keyfiyet tam olamamış ki kariyer meslek sistemi kurup dil felan bilen(tabi prensler dışında iş yapacak adamda lazım), asistanlık hizmeti verecek personelede ihtiyaç duymuşlar zat-ı alileri..

Enderundada işler böyle mi yürüyordu bilinmez ama mülki idarenin girdiği kurumlara bakarsan ne kadar kalifiye(!) olduklarını görürsün..

mera123
Aday Memur
25 Eylül 2013 13:11

Arkadaslar sınav alanları ile ilgili muglaklık giderilebildi mi ? Eğer giderilebildiyse başvuracağım, yani bir uluslararası mezunu olarak hukuk ve iktisattan da sorumlu muyum? Çok yogun çalışıyorum su aralar, elimdeki her şeyi bırakarak bu alanlara detaylı çalışacak lüksüm yok. Eğer kesin olarak sorrumluysam başvurmayacağım.

rybzinski
Memur
25 Eylül 2013 13:26

Ben de S.B.U.İ mezunuyum. Bence ilanda açık bir şekilde hukuk iktisat maliyeden de sorumlu olduğumuz belirtilmiş. İibf lilere ortak sınav yapılacak.

mera123, 11 yıl önce

Arkadaslar sınav alanları ile ilgili muglaklık giderilebildi mi ? Eğer giderilebildiyse başvuracağım, yani bir uluslararası mezunu olarak hukuk ve iktisattan da sorumlu muyum? Çok yogun çalışıyorum su aralar, elimdeki her şeyi bırakarak bu alanlara detaylı çalışacak lüksüm yok. Eğer kesin olarak sorrumluysam başvurmayacağım.

murteza61
Memur
25 Eylül 2013 13:47

Bu arada mülki idare amiri vali ve kaymakamlardır(ne diye soranlar için)

murteza61
Memur
25 Eylül 2013 13:49

MİA( Mülki Idare Amiri) : Kaymakam ve Valilerin oluşturduğu hizmet sınıfı

iceice
Aday Memur
25 Eylül 2013 15:00

sınav ücretinin atm ve internetten yatırılmaması ne demek hangi çağda yaşıyoruz? bankaya git sıra bekle

izmitliKPSSci
Kapalı
25 Eylül 2013 17:06

GAZİSEM'i aradım ve sınav konularını teyit ettirdim. 1nci, 2nci ve 3ncü grup; iktisat, maliye, hukuk, kamu ve uluslar. ilişkiler sınav konularının hepsinden ortaklaşa sorumlularmış.

James J.Braddock
Aday Memur
25 Eylül 2013 17:29

Konular zAten sıkıntılı, bari 70 barajı olmasaydı, 20 soruluk yere zatEn sıfırdan çalışcaz

izmitliKPSSci
Kapalı
25 Eylül 2013 17:34

Aynen öyle.

Sanırım Uİ'den sınava girip ve 70 barajını aşıp mülakata kalacak 80 babayiğit zor çıkacak.

James J.Braddock, 11 yıl önce

Konular zAten sıkıntılı, bari 70 barajı olmasaydı, 20 soruluk yere zatEn sıfırdan çalışcaz

hazim23
Kapalı
25 Eylül 2013 21:45

p101 kaçla kapatır tahmini olan var mı?

James J.Braddock
Aday Memur
25 Eylül 2013 23:09

85den aşağıya düşmez tahminimce

hazim23, 11 yıl önce

p101 kaçla kapatır tahmini olan var mı?

Avukat Petrocelli
Daire Başkanı
26 Eylül 2013 01:25

kendim hukukçuyum ais'ten baktım p 30 puanım 76 önümde 800 tane kamu yönetimi , 340 tane siyaset bilimi ve kamu yönetimi mezunu varmış , p 30 84-85 le kapatır.

devil_61, 11 yıl önce

P30 puanı düşünen arkadaşlar tahminim 77-78arası şanslı olacak.

Avukat Petrocelli
Daire Başkanı
26 Eylül 2013 01:27

o kanun internette var bakabilirsin yabancılar hukuku için de bülent çiçekli'nin kitabını önerebilirim fakültedeyken okumuştuk fena kitap değildi.

shankly, 11 yıl önce

A. Genel Müdürlüğün görev alanına ilişkin sorular bütün gruplar için ortak olacaktır. Sınav konuları:

a) Yabancılar hukuku,

b) 04/04/2013 tarihli ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu.

arkadaslar bunlara nerden erişebiliriz?

Danişmentli86
Aday Memur
26 Eylül 2013 10:47

Uluslarcıların işi zor olacak bu topyeküncü anlayıştan dolayı

devil_61
Aday Memur
26 Eylül 2013 11:13

Benim puanım 78 önümde 440 kamucu ve 200 siyaset bilimci var vergi sinavlarinin etkisiyle sıra gelebilir fikrindeyim en kötü ihtimal parayı geri alırım:))

Toplam 2867 mesaj
«5678910111213141516»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi