Editörler : supporters.
20 Temmuz 2007 21:32

tarım kredi koop. hakkında

arkadaşlar tarım kredi kooperatifi hangi puan türüyle alıyo ve bu sene alırmı sizce? bildiklerinizi yazarsanız sevinirim.

powerment
Şef
20 Temmuz 2007 21:49

kpss 118 mı 98 mı neydı tam hatırlamıyom ama çok kişi çağırıyolar.benım gecen yıl puanım dusuktu ben bıle gırmıştım .. arsıvı tarat ..soruları felan kolaydı ama torpil oynuyo dıye çok yaygara koptu dogruluk payı varmı bılmıyorum ben barajı geçmiştim ama sıralamaya 1 puanla gıremedığımden mulakatla ilgili yorum yapamayacağım.kolay gelsın

5kumarbaz5
Aday Memur
20 Temmuz 2007 22:04

kpssp 118 le alıyodu gecen sene

gono
Daire Başkanı
21 Temmuz 2007 08:18

geçen gün çalıştıgım kuruma gelen bir tarım kredi çalışanı gecen seferki alımlarda bayanların bile alındığını kontrolör olarak, buyüzden kurum içinde oldukça sıkıntı yaşadıklarını,

hemen her yöneticiye sınavlar için bir kaç kişilik kontenjan ayrıldıgını, bir önceki genel müdür ve ekibinin borçların yeniden yapılandırmasında kurumun yüzyıllık birkimini ziyan ettiğini anlatmıştı.

pontiac
Aday Memur
23 Temmuz 2007 15:57

118 den alıyo geçen sınavla müfetiş olarak girdim ben, denetim birimlerine baya personel ihtiyacı var şuan ama yeni yönetmelikle sınava alınacak personelin 5 katı çağrılacak bundan sonra, sınav en erken bir sene sonra olur diye düşünüyorum bizlerin eğitimi dolayısıyla,

mavilim2008
Aday Memur
24 Temmuz 2007 09:48

pontiac tarım kredide iş güvencesi durumu nasıldır? bilgi verir misin. bildigim kadarıyla yarı kamu niteliğinde bir kurum ve sözlesmeli olarak calısiyorsun. hangi kanuna tabi olunuyor..

pontiac
Aday Memur
24 Temmuz 2007 10:02

merhaba mavilim tarım bakanlığına bağlı bir kuruluşuz, sözleşmeli deiliz, iş güvencesi konusunda hiç bir sıkıntı yok, ssk lıyız ücretlerin bu kadar yüksek olmasının sebebide bu, bu ülke var oldukça tarım kredi var olur ziraat bankası mesela bizden ayrılma,

_Eragon
Aday Memur
24 Temmuz 2007 11:01

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü Tarım ve Köyişleri Bakanlığına bağlı bir kuruluş değildir. Bakanlığın organizasyon şeması aşağıda...

http://www.tarim.gov.tr/arayuz/10/icerik.asp?efl=calismalar/webstatik/organizasyon.htm&curdir=\calismalar\webstatik&fl=../../kurumsal/birimler/merkez/yeni_teskilat/teskilatsemason.htm

TKK Genel Müdürlüğü TKK Merkez Birliğinin kurduğu bir genel müdürlüktür. Tarım ve Köyişleri Bakanlığının denetimine tabidir, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlük tarafından denetlenir, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ve Genel Müdürlüğü de Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından denetlenir.

Tarım Kredi Koop. Genel Müdürlüğü maaş konusunda çok rahat edilebilecek bir yerdir, ancak çok yoğun turne dönemleri olur. Belli bir süre sonra, yeterli çevreyi de edinmişseniz idareci konumuna da geçebilirsiniz.

truthroww
Şef
24 Temmuz 2007 11:50

tarım kredi koop müfettişliği özlük hakları yönünden oldukça iyi ancak yükselme imkanı nedir tam olarak bilmiyorum. adamlar ikametgah adresine göre harcırah alıyolar. şöyleki eğer ikametgah adresini ankara dışında bir yer verdiysen ankarada olsanda dışarıda teftişte olsanda kendi ikametgahın haricindeki hey yerde tam harcırah alıyosun. yeni başlayan bir müf yrd cısı yaklaşık olarak 2500-3000ytl arası maaş alıyo

pontiac
Aday Memur
24 Temmuz 2007 18:03

eregon bağlı kuruluş derken onu kastetmedim örneğin dhmi ile ulaştırma bakanlığı gibiyiz, bizim üst kadroları örneğin tarım bakanlığından atanıyo denetim kurulunda bakanlıktan görevliler var ayrıca bakanlığın denetimindeyiz herşeyimiz onların iznine tabi bu arada truthrow müf yard olarak maaşımız 4500 ytl haberin olsun merkezde bile bizim kadar maaş almıyolar harcırahta 250 km sınır var altındaki yerlerde 44 ustundeki yerlerde 55 ytl harcırah alıyosun,

cengiz_baki
Aday Memur
24 Temmuz 2007 18:26

pontiac sen kimsin?

bu maaşı türkiyede kimse almıyor...

açılımını yaparmısın lütfen..

üst düzey bir yönetici olarak ben bile bu kadar almıyorum..

_Eragon
Aday Memur
24 Temmuz 2007 22:05

DHM İşletmesi Ulaştırma Bakanlığının "İLGİLİ KURULUŞU"dur. Tarım Kredi Koop. Gn. Md. 3 denetçisinde bir tanesi Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından atanır, denetçilerin görevlerine son verme yetkisi Tarım ve Köyişleri Bakanlığınındır. Gn.Md. Merkez Birliği Yönetim Kurulu tarafından atanır. 1581 sayılı kanununa göre kurulan Tarım Kredi Koop. tüzel kişiliklerini haiz özel hukuk tüzel kişileridir. (1581 sayılı kanunda olmayan hükümler için 1163 sayılı kanununa gönderme yapılmış, 1163 sayılı kanunun 99 maddesi de hukuk davalarının niteliğine bakılmaksızın ticari dava sayılacağını söyleyerek özel hukuka tabi olduğunu irdelemiştir.)

Ayrıca İdare Hukuku derslerinden hatırlayacağımız üzere, "Bağlı kuruluşlar bakanlığın hizmet ve görev alanına giren anahizmetleri yürütmek üzere, bakanlığa bağlı olarak özel kanunla kurulan, genel bütçe içinde ayrı bütçeli veya katma bütçeli veya özel bütçeli kuruluşlardır."

"İlgili kuruluşlar ise özel kanun veya statü ile kurulan, iktisadi devlet teşekkülleri ve kamu iktisadi kuruluşları ile bunların müessese ortaklık ve iştirakleri veya özel hukuki, mali ve idari statüye tabi, hizmet bakımından yerinden yönetim kuruluşları şeklinde düzenlenir."

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının organizasyon şemasında ve 441 sayılı kuruluş khk sında Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinden ve Genel Müdürlüğünden ne bağlı kuruluş olarak, ne de ilgili kuruluş olarak bahsetmemektedir.

Maaş konusunda da, arkadaşın söylediği rakam muhtemelen turnelerde alınan harcırahlar (ortalama olarak) dahil rakamdır. Yoksa müfettiş yrd.larının 4.500 YTL çıplak maaş (net, brüt değil) alıyor olması mümkün değil...Harcırahların ortalamasının dahil edilmesi o rakama yaklaştırabilir. Zira turne süreleri çok fazla, arkadaşın söylediği gibi harcırah miktarları da yüksek (devletin denetim elemanlarına kıyasla..)

pontiac
Aday Memur
25 Temmuz 2007 09:11

sayın cengiz baki ben müfettiş yardımcısıyım, bizdeki daire başkanlarının maaşı bile epey var söylemiyim medyayı takip etmiyosunuz herhalde bizim genel müdür 18 milyar maaş alıyo diye gazetelere çıktı. Bi tomar fabrikası, o kadar arsa ve arazisi olan, bölge birlikleri ve kooperatiflerinden oluşan bir kurumumuz, piyasadaki çoğu holding bile bizim kadar yok , böyle büyük bir kurumda hiç kimsenin gelip bizim maaşlara birşey deme hakkı olmaz.

eregon san kafana göre takıl çalıştığım kurumu ben daha iyi bilirim herhalde

truthroww
Şef
25 Temmuz 2007 09:51

pontiac bende bir bankada uzman olarak çalışıyorum. ve bizim genel müdürümümzde yıllık 300,000$ kazanıyor. ama bizim müfettiş yardımcılarının aylık kazancı harcırahla 2000-2500 YTL arası değişiyor. o yüzden senin genel müdürün aylık 18,000 YTL kazanıyo diye sende çok yüksek kazanacaksın diye bi şey yok. muhtemelen seninle aynı zamanda (çünkü kurum uzun zamandır müf yardımcısı almıyodu) oraya girmiş olan 3 tane arkadaşım var sanamı inanayım yoksa onlaramı.

bordobeyaz
Aday Memur
25 Temmuz 2007 13:44

Yakın zaman da TKK'ya personel alımı olcak mı? Orada çalışan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim.Benim bildiğim kurumun epey mühendis açığı var...

_Eragon
Aday Memur
25 Temmuz 2007 14:28

En iyisini sen bildiğin için "DHMİ"-"Ulaştırma Bakanlığı" örneğini verdin sanırım...;)

Doğrudur, helali hoş olsun aldığın maaş, önün açık, kariyerin parlak olsun.

sicakcikolataaliriz
Şube Müdürü
25 Temmuz 2007 14:54

birazcık ışık..

GÜRKAN01
Aday Memur
21 Ağustos 2007 16:50

arkadaşlar yakında alımlar olcakmı bilen varmı

cengiz_baki
Aday Memur
22 Ağustos 2007 12:18

maalesef alım yok..