Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Eylül 2013 08:25

Lütfen Yardım -5. ve 6. sınıf rehberliği ek dersi

Bu sene okulumuzda müdür 2 öğretmene 5. ve 6. sınıfların sınıf öğretmenliğini verdi o sınıfla ilgili herşeyin eksiksiz yapılmasını istediğini fakat bu sınıfların rehberlik dersi olmadığı için EK DERS alamayacağını söyledi.Bazı öğretmenlerin aynı durumda olup da 2 saat ek ders aldıklarını biliyorum.Bu konuda resmi dayanak nedir?Yardımlarınızı bekliyorum.

doganbey006
Memur
05 Eylül 2013 09:33

rehberlik dersi kalkıyor hocam kademeli olarak 5-6 sınıflarda yeni sistem uygulandığı için +2 saat malesef alamayacak

D.luffy
Genel Müdür
05 Eylül 2013 12:36

Alanlar var hocam.

doganbey006, 11 yıl önce

rehberlik dersi kalkıyor hocam kademeli olarak 5-6 sınıflarda yeni sistem uygulandığı için +2 saat malesef alamayacak

Türk Ç
Aday Memur
05 Eylül 2013 14:39

bizim müdür de derse girmeseler bile ek derslerinin verileceğini söyledi haftada 2 saat olarak

ISIKAYHAN
Daire Başkanı
05 Eylül 2013 14:47

şu sayfada ilgili mevzuat var http://forum.memurlar.net/konu/752723/

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
05 Eylül 2013 15:35

hocam sorun bakalım "yıllardır 1 saat derse giren kişiye neden 2 saat ücret ödemiş?" müdür arkadaş..

doganbey006
Memur
05 Eylül 2013 16:15

neye dayanarak veriliyor alanlar öğrense-söylese- de biz de bilsek

Türk Ç, 11 yıl önce

bizim müdür de derse girmeseler bile ek derslerinin verileceğini söyledi haftada 2 saat olarak

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
05 Eylül 2013 16:36

daha önce 2 haftada bir saat yapılan derse her hafta 2 saat ek ders nasıl ödendi? bu çalışmalar ders saatinden bağımsız olarak yapıldığı için, süreklilik gerektiren işler olduğu için ücret ödenmedi mi? şimdi değişen ne? ders saati kalktı ama aynı işler devam ediyor. doğal olarak da bu ücret ödenmeye devam ediyor. uygulamadn kalkan iş ders saatidir sınıf rehberliği kalkamdı ki. birileri "element" uydurmasın.

smeyil
Aday Memur
05 Eylül 2013 17:57

Arkadaşlar rehberlik ders değil faaliyettir.Haftada 1 saat değil her zaman sınıfınıza rehberlik ettiğiniz için değişen birşey olmayacaktır yine 2 saat ek dersinizi alırsınız.

D.luffy
Genel Müdür
05 Eylül 2013 18:28

Arkadaşlar bizim müdür " resmi bir dayanak getirin ben de yazayım ekdersinizi.Sonuçta cebimden çıkmıyor." diyor yani bana resmi bir yazı ,belge lazım.Bazı okullar bunu e- mail yoluyla MEB'e sormuş aranızda böyle varsa yazıyı ve cevabı bizle paylaşırlarsa sevinirim.

b3rn4
Müsteşar
05 Eylül 2013 19:38

Rehberlik dersi saat olarak yok ama o sınıfların rehber öğretmeni var.Bu da öğretmene ek sorumluluktur toplantılar şökler bütün tutanaklar hazırlanır sınıfın oturma düzeni sıkıntıları sınıf rehber öğretmenine gider ve karşılığında ek dersini alır.Bize de geçen sene bikaç ay vermediler sonra itiraz ettik başta derse girmediğiniz için fln dediler o zaman hiçbir evrak talep edemezsiniz dedim.Ve yanlış hatırlamıyorsam yönetmelikte "fiilen girilen rehberlik saati"diye bi ibare yoktu.Müdür yardımcımız da sonra bi kaç arkadaşını daha aradı geldi bütün 5.sınıf öğretmenleriden özür diledi ve sonraki aylarda ek dersimiz yatırıldı.

D.luffy
Genel Müdür
05 Eylül 2013 23:11

Aynısı bizim burda bi okulda olmuş ve hatta geçmişşe dönük 70 lira civarı bir para da almışlar

b3rn4, 11 yıl önce

Rehberlik dersi saat olarak yok ama o sınıfların rehber öğretmeni var.Bu da öğretmene ek sorumluluktur toplantılar şökler bütün tutanaklar hazırlanır sınıfın oturma düzeni sıkıntıları sınıf rehber öğretmenine gider ve karşılığında ek dersini alır.Bize de geçen sene bikaç ay vermediler sonra itiraz ettik başta derse girmediğiniz için fln dediler o zaman hiçbir evrak talep edemezsiniz dedim.Ve yanlış hatırlamıyorsam yönetmelikte "fiilen girilen rehberlik saati"diye bi ibare yoktu.Müdür yardımcımız da sonra bi kaç arkadaşını daha aradı geldi bütün 5.sınıf öğretmenleriden özür diledi ve sonraki aylarda ek dersimiz yatırıldı.

ISIKAYHAN
Daire Başkanı
05 Eylül 2013 23:22

http://personel.meb.gov.tr/daireler/mevzuat/mevzuatlar/ek_ders_ucreti_27.2.2007.pdf

kısa adres: http://tinyurl.com/ekdersgenelge

2. Madde f) bendinin son iki paragrafi (Sayfa 5)

Bu hükme göre, Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği çerçevesinde sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenleri, bu görevleri karşılığında, diğer görevlerine bağlı olarak almaları gereken ek ders ücretlerinden bağımsız olarak haftada 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılacaklardır. İki görevin birlikte yapılması durumunda da sadece bir görev için ek ders ücreti ödeneceği dikkate alınarak, danışman öğretmenlik ve sınıf/şube rehber öğretmenliği görevinin birlikte aynı öğretmene verilmemesi uygun olacaktır.

Bu hüküm kapsamında haftada 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılan söz konusu öğretmenler tarafından dönüşümlü olarak okutulan ?Rehberlik/Sosyal Etkinlikler/Sosyal Etkinlik? dersi için ayrıca ek ders ücreti ödenmeyecek; ancak, haftalık ders programında yer alan bu ders saati, bu dersi fiilen okutan öğretmenin hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretinin belirlenmesinde dikkate alınacaktır.

ISIKAYHAN, 11 yıl önce

şu sayfada ilgili mevzuat var http://forum.memurlar.net/konu/752723/

D.luffy
Genel Müdür
11 Eylül 2013 14:27

Sanırım herkezin sınıfları belirlenmiştir.5. ve 6. sınıfların ek dersi için okul müdürleriniz ne diyor? 2 saat ek ders var mı?

D.luffy
Genel Müdür
11 Eylül 2013 14:29

"herkesin" olacaktı.

asaygin
Müsteşar
11 Eylül 2013 14:32

Ücret ödenir arkadaşlar. Ödenmez diyenleri yadırgıyorum

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler