Editörler : E.Kayı Han
18 Mayıs 2007 09:15

pedagog,psikolog ve sosyal hizmet uzmanı arkadaşlar

aile ve çocuk mahkemelerinde çalışan uzman arkadaşlar sorunlarımızı bu başlık altından tartışalım.burası tüm uzman arkadaşlara hitap ettiğinden bireysel tartışmaları özel'den yapsak daha iyi olur.

panik5
Aday Memur
18 Mayıs 2007 09:19

arkadaşlar aynı kadro ve dereceye sahip pedagogların maaşı bütün aile mahkemelernde çalışan kişiler için aynı mıdır.30 ytl civarında farklılık var benim maaşta.bu neden kaynaklanabilir.ya da pedagog arkadaşlar aldığı net maaşları yazarlarsa bir karşılaştırma yapma imkanımız olur.kadro dereceyi belirtip maaşları yazabilir miyiz.

psikodan
Aday Memur
25 Mayıs 2007 21:46

merhaba benim maaşım 970 derecem 8. göreve 4 ay önce başladım. karşılaştıralım

panik5
Aday Memur
25 Mayıs 2007 22:32

ben askerden daha yeni geldim o yüzden maaşımı henüz bilmiyorum.ama önceden aynı kadro ve dereceye sahip arkadaştan belirttiğim miktarda fark vardı.bu konuyu sordum mutemetliğe.şehir ler arasında bu kadar farklılık olabilir dediler.ancak bu cevaın yeterli olmadığını düşünüyorum.şimdi birkaç kişi daha yazarsa farklılıklar varsa eğer ona göre hareket edilebilir.

ceylancesur
Memur
28 Mayıs 2007 12:53

panik gçmiş oldun hayırlı olsun teskeren. erzurum nasıl yeni binanız falan? maaşı bilmem de biri temmuzda tüm uzmanları eğitime alacakla rdiye bir haber yazmış ama kaynak yok. temmzu ayında ankarada diye. seni varmı bi haberin.

KAHRAMAN1942
Memur
28 Mayıs 2007 13:10

ARKADAŞLAR BİRÇOK SİTEYE BÖLÜNMENİN GEREĞİ YOK Kİ. BELLİ BİR SİTE OLSUN BÜTÜN MESLEK ELEMANLARI AYNI SİTEDE GÖRÜŞÜP TARTIŞSIN. DAHA İYİ OLMAZ MI?

panik5
Aday Memur
29 Mayıs 2007 00:46

sağol cesur.yeni binamız çok güzel.tüm uzmanların eğitime alınacazğı hususunu ankara da çalışan arkadaşım da söyledi.ama net tarih belli olduğunda arar bildirir.eğer duyarsam buradan sizi haberdar ederim.

ceylancesur
Memur
29 Mayıs 2007 14:47

yaaa panikcim (yada yusufcum) tamam sizin ki iyi hoş güzelde eğitim de hoş güzel anladıkta biz samsunda 5 kişi olduk ve kulübede tek bilgisayarda yazıyoruz tüm raporları. çok yol almamız gerek çookkk..

panik5
Aday Memur
29 Mayıs 2007 22:20

arkadaşlar sakın bu sayfadan kişisel tartışmalara girmeyelim.daha önce açılan sayfada tüm uyarılara rağmen hala seviyesizce tartışmalar yaşanıyor.özel mesaj bölümü bu tip tartışmalar çok ideal.

ceylancesur bence bahsettiğin sıkıntının sebebi yer sıkıntısından ziyade rehberlik,psikolojik,sosyolojik çalışmaların öneminin yeterince kavranmamış olmasıdır.Ülkedeki sıkıntılar da sosyal ihtiyaçların tespiti yapılmadan balıklama çözüm yollarına başvurulmasından kaynaklanıyor.

ceylancesur
Memur
30 Mayıs 2007 12:12

Hizmet içi eğitim konusu muaallak zaten. Bişey daha diycem. ASUD (adalet sistemi uzmanları derneği) kuruldu diye biliyorum. Mail grubu da oluşturulmuş. PAylaşımları mail grubundan gündeme taşınması gereken konuları burdan takip ederek sulu tatrtışmaların dışında tutmuş oluruz kendimizi. google dan grup aramadan adalet sistemi uzmanları yazarsanız ulaşabilirsiniz.

psiayşegül
Aday Memur
30 Mayıs 2007 16:51

merhaba herkese iyi çalışmlar ben de tokat aile mahkemesinde psikoloğum, bende bir çok sorun yaşıyorum. özellikle ücretler ve kurs konusunda, henüz başlamadı kursum ve yeni alınan katipler ile başlatılacağı söyleniyor.

turnalia
Memur
30 Mayıs 2007 18:43

arkadaşlar ciddi söylüyorum temmuz da ankarada tüm uzmanlara 15'er günlük iki gruptan oluşacak eğitim var..... inanmayanlar varsa ankarada uzman arkadaşı bulunan birine bu konu hakkında danışabilir.

turnalia
Memur
30 Mayıs 2007 18:46

ayrıca BES ile bakanlığın yapmış olduğu toplantıda uzmanlara yönelik 5395 sayılı çocuk koruma kanununun 33. maddesinin 2. fıkrası gereğince ödenek verilmesi talep edilmiş. bakanlık ise sadece çalışmaların yürütüldüğünü belirtmiş.

Çocuk koruma kanunun 33. maddesinin 2. fıkrası şöyle:

Mahkemelere atanan ve bu Kanun kapsamındaki tedbirleri uygulayan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda görevli sosyal çalışma görevlilerine almakta oldukları aylıklarının brüt tutarının yüzde ellisi oranında ödenek verilir.

panik5
Aday Memur
31 Mayıs 2007 00:16

psiayşegül sizin hizmet içi eğitimi kesinlikle katiplerle birlikte yapmazlar.daha önceki uzmanlara herhangi bir kurs(tabi ileride verileceği belirtilerek) verilmeden adaylık kaldırıldı.bugünlerde adaylağı geçmiş ve henüz aday olan uzmanların tümüne bir hizmet içi eğitim kursu verilecek.arkadaşlar temmuz ayı diyor.ben de onlardan duydum.tabi bu düşünülüyor.kesin olur mu bilemem.ancak siz rahat olun kurs verilmese dahi adaylığınızın kalkması hususunda hiçbir problem yaşanmaz.1 yılınızı tamamladığınızda sicil notu düzenlenerek üzerine de adaylığın kalkması(uygundur veya uygun değildir) hususnda bilgi not edilir ve bakanlığa gönderilir.uygun görülürse birkaç haftaya kadar adaylığınızın kalktığı hususunda cevap gelir.

ceylancesur
Memur
31 Mayıs 2007 10:32

Katiplerle hizmet içine alamzlar sizi neden mi? siz sağlık hizmetleri sınıfından 8.1 dereceden başladınız işe. Çok farklı almaya kalkarlarsa itiraz edin. denetimli serbestlikte sosyolog arkadaşları infaz koruma memurlarıyla almalarına benzedi bu iş desene.

---------------------

bu arada psikolog ve sosyal çalışmacı arkadaşlara sesleniyorum. 657 li olarak sağlık bakanlığı sözleşmeli kadroılarını tercih edebiliyoruz. 512 psikolog 266 sosyal çalışmacı alınıyor. Benim kafam karıştı.

31 Mayıs 2007 12:22

"Adalet personeli olmaktan utanıyorum" başlığı memurlar anasayfada herkesi desteğe çağırıyouz.........

robotech
Aday Memur
01 Haziran 2007 12:57

arkadaşlar

biliyorsunuz ki artık eğitimlere gidildiğinde yol harcırahında diğer bakanlıkların yapmadığı kesintileri yapmaya başladılar. sadece yol parası ile gidilen gün ile dönüş gününün günlük yevmiyesi veriliyor. bunu gidermenin bir yolu olmalı.

ceylancesur
Memur
01 Haziran 2007 16:35

ordanda mı kesmişler..kesip ne yapmışlar sayın büyüklerimize mi vermişler. bu bakanlık düzelirse ben dişimi kırarım. Psiskolog ve sosyal çalışmacılar kaçıyor aile ve çocuk mahkemelerinden. bol bol bilirkişi parası dağıtırlar ozaman:D::D:D:D:D:D::D

04 Haziran 2007 09:29

Günaydın sevgili ülkemin çok sevgili pedagog shu ve psikologları....

panik5
Aday Memur
04 Haziran 2007 09:40

günaydın cesur insan

omerinan
Aday Memur
12 Haziran 2007 10:19

gncl

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler