Editörler : Pangaea
12 Temmuz 2011 19:58

KPSS B'den dersanesiz 90+ almanın sırları

selam arkadaşlar.

kpss3ten 2009da 91 2010da 92 alıp atanmış biri olarak sizede yaptığım çalışma taktiklerini vereyim dedim.

1.çalışmaya en geç ağustostan başlıcanız.ve her ay enaz 1anlatımlı ve 1soru bankası bitirceniz.

2.haftada 2kere deneme olcanız.son 1ay ise hergün 2deneme olcanız.unutmayın kpssdede zamana karşıda yarış çok önemlidir.

3.gazetelerin verdiği denemeleri takip edin.2010a hazırlanırken HÜRRİYETin her cuma verdiği KAVRAM AKADEMİ denemelerini takip ettimve ZAMANın verdiği FEM AKADEMİ denemelerinide takip ettim.ayrıca internette Türkiye sıralamasınıda bakabiliyorsunuz.

4.mutlaka ama mutlaka düzenli çalışın.günde enaz 4 saat çalışın.bahaneniz olmasın.zamanınız yoksa zaman yaratın.

5.devamlı güncel yayınları alın.2.el yayınları almayın.

bu söylediklerim kpssB için geçerlidir.EB sınavında işe yararmı bilmem.

yersizturist
Şube Müdürü
12 Temmuz 2011 20:01

Vatandaşlık ve Matematiğin üstüne de çok gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.Ve asla ve asla şu dersi yapmadan diğerlerini şu kada fullesem kaç gelir gibi bir düşünceye kapılmayın.Konuları çok önceden bitirecek bile olsanız.Özellikle tarih ve vatandaşlığı daha sindire sindire yavaş yavaş bitirin önceden bitirilmesi unutturabilir.son olarak sosyal set için küçük kırmızı cep kitapları vardı inanılmaz faydasını gördüm tarih hocalarından fazla net yaptım berbat tarihi olan ben bile 1 yanlışla kapadım hesap edin.

yoruldum_34_34
Yasaklı
12 Temmuz 2011 20:02

teşekkür ederiz

12 Temmuz 2011 20:03

ben yayın tavsiye etmem.başarılı olmak istiyorsanız her yayını alın.ben piyasada olan bütün yayınları takip ettim ve ediyom.en adisinden tut en iyisine kadar.

-tommiks-
Yasaklı
12 Temmuz 2011 20:05

bu kadar çalışmaya 90 alınmazsa ayıp zaten..ben aralıkta başladım güvender tarih coğ. mat. ve vat. bitirdim uzman kariyer soru bankasını çözdüm bolcada soru ve 20 deneme çözdüm 85 geldi..

yersizturist
Şube Müdürü
12 Temmuz 2011 20:06

1.500 soruluk tarih , 1.000 soruluk coğrafya denemeleri 1 hafta sürmezdi bitmesi birarada üstüne de ders çalışırdım.O kadar çok soru çözdüm ki sanki kpss de çıkan soruları daha önce çözmüş gibi çözüyordum ben sınavda.Bir de tarih , coğ ve vatandaşlığı en fazla 40 dk da bitirmeniz gerekir.Sakın Türkçe ve Matematiğe 60 dk ayırmayın inanın çok zaman alıyor ikisi.

12 Temmuz 2011 20:08

rakibin çoksa alabildiğin en iyi notu almaya çalışaksın arkadaşım.ben çok şükür risk almadan ilk atamanda atandım ve sizlerle paylaşıyom.

devir rekabet devri.mümkün olduğu kadar en yüksek notu almak varken neden aza razı olalım

yoruldum_34_34
Yasaklı
12 Temmuz 2011 20:10

konu anlatımında hangi kitapları aldınız?

soru bankası olarak ne aldınız,

diğer arkadaşlarda düşüncelerini yazsınlar

yersizturist
Şube Müdürü
12 Temmuz 2011 20:11

istediğim kurum , istediğim şehir , ilk atamam da , ilk tercihimde ilk girdiğim kpss de ben bu illetten kurtuldum.Allah diğerlerine de nasip etsin.Bence 3 4 sefer girip zorlanmaktansa 1 sene aşırı çalışın gitsin kurtulun.her sene de zorlaşıyor giren sayısı ,işin ticari boyutu , sektörel gelişme , 4001 kadroları da bilinçlendi açık öğretim bitiyorlar , sınava giren sayısı da artıyor.aman sıkı tutun.son 2 ay .net,telefon,televizyon yasak (:

12 Temmuz 2011 20:11

bu yılda girdim.ve 90 bekliyom.ama bana kpssBmin bi faydası olmucak artık.ama 2009 2010 ve bu yılki sınavlarda 120 soruyu 75 dakikada bitirdim.

kpssde 3şey önemli:

1.bilgi

2.yorum yapma.

3.zamana karşı yarışma.

çok çalışıp çok kitap bitirirseniz emin olun sizde 120 soruluk sınavı en fazla 90 dakikada bitirirsiniz.

...iibf...
Aday Memur
12 Temmuz 2011 20:13

sakın 92 puanla içişleri vhki ye atandım deme

12 Temmuz 2011 20:15

bende AÖF kamu mezunuyum.KPSSA,idari hakimlik ALES ve kpds sınavlarına hazırlanıyom.

yayın olarak tavsiyem:

GÜVENDER

İHTİYAÇ

UZMAN

FEM

MURAT

ORAN

İREM

KARACAN

MURAT

KÖRFEZ

SINAV

YEDİ İKLİM

bazılarını bitirdim bazılarını alcam daha.çünkü benim iiçin kpssB bitti ama KPSSA ve idari hakimlik bitmedi daha.

-tommiks-
Yasaklı
12 Temmuz 2011 20:17

bu alabileceğinin en yükseğini alma konusunda ben de arkadaşlara katılıyorum ne kadar çalışır ve hedefinizi yüksek tutarsanız o kadar çabuk ve istediğiniz yere atanabilirsiniz..ben 85 aldım ama hala atanamadım hem de şehir kurum seçmediğim halde :) bir de en iyi puan değil en iyi sırayı almak önemli yani branşınızda iyi bir sıranız olsun da 80 alın özellikle mat. fizik ve bazı mühendisliklerde 85 bile az puan kalıyor..

mi.mavi
Memur

bol deneme cözüceksiniz farklı kaynaklardan..

arkadaşım ben kendim istedim.4001den atandım ve çok şükür yazıişlerine atandım.

diğer kurumları hiç yazmadım bile.

ayrıca son 2ay değil.son 5ay bence yasak olmalı.

yoruldum_34_34
Yasaklı
12 Temmuz 2011 20:18

günde kaç saat ders çalıştınız?

konuları parça parçamı çalıştınız?

yoksa ders ders çalışıp öylemi çalıştınız

traurig
Kapalı
12 Temmuz 2011 20:21

mat olmayanlar ne yapacak?

...iibf...
Aday Memur
12 Temmuz 2011 20:22

tabi kendin istediysen ve şu an mutluysan problem yok. çalışmalarında başarılar

12 Temmuz 2011 20:22

tommiks hakkında hayırlısı olsun kardeş.

ben halen sınav çalışıyom.27 yaşındayım ve sınav devri kapanmadı daha.

sabah 5te kalkıp(bazen 4te oluyor) idari hakimlik ve KPSSA ya çalışıyom.kasımda sınav var.saah 5ten 7:30 a kadar çalışıyom.sonra işe gidiyom.

akşam ise ALESe enaz2 saat çalışıyom.

konu konu çalışıyom.günde enaz 2konu bitiyorum.

12 Temmuz 2011 20:24

iibf saol ALLAH razı olsun kardeşim.

mat olmayanlar hem anlatımlı kitaplardan çalışacak hemde soru bankalarını çözümlü olanlarını alacak.

orto_bjk
Şube Müdürü
12 Temmuz 2011 20:27

anayasa tarih haricinde hiç bi konuya çalışmadan 86 alıp atanmş biri olark söyluyorum sayısalcı arkadaşlar için stres yapmayın hızlı olun gerisi Allah kerim :)

Toplam 2779 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi