Editörler : F16 Gökçen
30 Haziran 2012 13:34

2012-2013 Öğrenci Affı

Üniversite öğrencisiyken herhangi bir sebepten dolayı (harç yatırmama, ortalamayı tutturamama, okuldan atılma vb.) okullarından ilişiği kesilen öğrencilere müjdeli haber TBMM"nden geldi.

TBMM tatile girmeden önce bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair ?torba teklif? şeklinde nitelendirilen tekliflerin görüşülmesine başlandı. Torba teklifin içinde önceki yıllarda üniversitelerden herhangi bir şekilde kaydı silinenler için üniversite affı teklifi de bulunuyor.

Buna göre üniversite affının resmileşmesinden sonra, kaydı silinenler yeni eğitim-öğretim yılı başlangıcında ilişiklerinin kesildiği üniversitelere başvurarak kayıt yaptırabilecekler ve kaldıkları sınıftan eğitimlerine devam edebilecekler.

Geçen yıl çıkarılan aftan çeşitli nedenlerle yararlanamayan öğrencilere, ilişiklerinin kesildiği üniversitelere başvurmaları şartıyla yeni bir hak tanındı. Uluslararası ortak lisans programları çerçevesinde öğrenim görenler de dahil olmak üzere öğrenciler, başvurularını takip eden eğitim öğretim yılında öğrenimlerine başlayabilecek.

copernik 31
Kapalı
30 Haziran 2012 18:28

slm akrabam 2 yıllığı 2007 de kendi isteğiyle kaydını sildirdi. Akrabam aftan yararlanabilir mi?

copernik 31
Kapalı
30 Haziran 2012 19:58

Cevap veren yok mu?

neymiş
Yasaklı
30 Haziran 2012 22:12

Terör olaylarına bulaşmayanlar hariç; herkes, ilişiği ne türlü kesilmiş olursa olsun öğrenci affından faydalanabilir.

waffenss
Kapalı
02 Temmuz 2012 13:34

BEN 2011 ekim ayında sildirmiştim kaydımı çeşitli sebeplerden beni kapsarmı bu af

sessiz-çığlıkkk
Aday Memur
02 Temmuz 2012 14:34

arkadaşlar benim hanım 3 zayıfı varken 1. sınıfı bıraktı.şimdi afla 1. sınıftanmı başlayacak yoksa 2. sınıftan başlayıp o 3 dersi alttanmı alacak

sosyolog51
Aday Memur
02 Temmuz 2012 14:49

Bu başlığı açtığınız için teşekkür ederim. yoksa ben açacaktım bu başlığı. bende aöf sosyoloji 2 den 2011 yılında kendi isteğimle bıraktım ama sonradan pişman oldum. bende 2. sınıfa geri dönmek istiyorum. ne zaman ve nereye başvurulacak bilgisi olan var mı?

olmazkiamaaa
Kapalı
02 Temmuz 2012 15:28

henüz resmi gazetede yayımlanmamış.

menekşe_çiçeği
Şube Müdürü
02 Temmuz 2012 20:31

bende waffenss arkadaşla aynı durumdayım 2011 yılının temmuz ayında kendi isteğimle okulla ilişiğimi keşmiştim bu aftan bende yararlanabiliyor muyum?

2011 yılında çıkan af şubat ayında yayımlandı ve o tarihten önce kaydı silinen herkes yararlanmıştı bu afta da resmi gazetede yayımlandığı tarihten öncekileri kapsarsa galiba okula geri dönme ihtimalimiz var gibi hayırlısı ile bizi de kapsar inşallah.

menekşe_çiçeği
Şube Müdürü
02 Temmuz 2012 20:34

bende waffenss arkadaşla aynı durumdayım 2011 yılının temmuz ayında kendi isteğimle önlisans diploması alarak ilişiğimi kestim bu aftan yararlanabiliyor muyum acaba.

2011 yılında çıkan af şubat ayında resmi gazetede yayımlandı ve onun öncesinde okulla ilişiği kesilenler yararlandı bu afta da resmi gazetede yayımlandığı tarihten öncesini kapsarsa yararlanabiliriz gibi geliyor.

trk777
Memur
03 Temmuz 2012 12:32

bende laborant ve veteriner sağlık okudum 2.sınıfta tek dersim kalmıştı ve kaydımı sildirmek zorunda kaldım(askerlik yüzünden lisans okudum ve bu sene mezun oldum) geçen hafta aöfte 2 bölümü birden okuyamazsın diye bu bölüme dönüş yapamadım inşallah bu bölümü bitirip muradımıza erenlerden olacağım.

sosyolog51
Aday Memur
03 Temmuz 2012 16:47

umarım hemen yasalaşır...

deryalı günler
Aday Memur
03 Temmuz 2012 17:13

Arkadaşlar benimde bir sorum olacak. Üniversite üçüncü sınıftayken 2. bir üniversite kazandım. Ancak kaydım okuduğum üniversite de olduğu için kayıt yaptıramadım. Şimdi mezun oldum. Kazandığım bölüme kayıt yaptırabilir miyim? Bende af kapsamına girebiliyor muyum?

fzt.nilcan
Aday Memur
03 Temmuz 2012 23:00

merhaba arkadaşlar.. ben 2009 da yüksek lisansı tez aşamasında bırakmıştım. geri dönebiliyor muyum bu yasa resmileşince..

deryalı günler
Aday Memur
04 Temmuz 2012 14:18

Sen dönebiliyorsun yasa resmileşince zaten TBMM'den geçti. Resmi gazetede yayınlanınca dönebilirsin hemen.

olmazkiamaaa
Kapalı
04 Temmuz 2012 19:08

yatay geçiş nasıl oluyor ?

playmaker52
Memur
04 Temmuz 2012 20:52

Bende 2011 ekim ayında kaldımı sildirmistim . Bu af bizide kapsıyor mu ? Benim durumumda olan epey bir insan var.

waffenss
Kapalı
05 Temmuz 2012 10:17

Bilgisi olan yok mu

menekşe_çiçeği
Şube Müdürü
05 Temmuz 2012 10:28

her ne sebepten olursa olsun ilişiği kesilenler dahil diyor bizde yararlanabiliriz

GuNdi_
Aday Memur
05 Temmuz 2012 11:50

süper oldu bu..benimde 4 dersim kalmıştı okuldan atıldım geçen seferde başvuramadım.hayırlı olsun herkese

fzt.nilcan
Aday Memur
05 Temmuz 2012 23:36

teşekkür ederim deryalı günler

Toplam 160 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi